Kategorie: Domů

26. kolo: EXTRALIGA MD má díky "kauze PARDUBICE" hořkou příchuť !

26. kolo extraligy odmávlo delší pomlku v soutěži. Na hráče čekají reprezentační povinnosti, schyluje se k Olympiádě ročníku 1997 a 1998. Další zápasy o body si hráči zahrají až v polovině února. V té době bude do konce soutěže zbývat jeden měsíc a několik dnů.

 

Tabulka

Liberec  72

Kometa Brno  54

České Budějovice  52

Letci Letňany  50

Pardubice  40

Mladá Boleslav  32

Hradec Králové  31

Dukla Jihlava  23

Havlíčkův Brod  22

Třebíč   8

 

Výsledky 26. Kola:

Třebíč – Mladá Boleslav  3:6

Brno – Jihlava  5:1

České Budějovice – Letňany  5:4

Hradec Králové – Havlíčkův Brod  0:4

 

TJ Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice  6:1

Třetiny 3:1, 0:0, 3:0

Trestné minuty  12:10

Poměr střel 47:40

Hl. rozhodčí Adam Hanzlík, čárový Libor Daněk, Lukáš Kájínek

 

Góly a přihrávky:

3. Svoboda (Zacha), 10. Havrda (Velínský, Špaček), 15. Heřmánek (Král, Němeček), 16. Zacha (Pyrochta, Chlapík), 53. Chlapík, 55. Zacha (Svoboda, Havlín), 56. Bělohorský (Lakatoš).

 

Sestava Liberce:

Hosnedl, Slaboch, Mečíř, Balabán, Lakatoš, Šír, Klinger, Pyrochta, Chlapík, Husa, Němeček, Havlín, Ordoš, Král, Gecko, Svoboda, Bělohorský, Babec, Heřmánek, Suchý, Zacha.

Věkový profil: 10x96, 9x97, 2x98

 

Sestava Pardubic:

Peřina, Budík, Šklíba, Panna, Procházka, Voženílek, Drobný, Vyskočil, Barkóci, Hlaváček, Velínský, Špaček, Havrda, Faltýnek.

Věkový profil: 10x96, 3x97, 1x98

 

Pardubice nastoupily pouze se třinácti hráči v poli. Vedení klubu zakázalo hrát zápasy hráčům, kteří odmítli podepsat, resp. jejich rodiče, ony mediálně známé lichvářské smlouvy. Dorostenecký „B“ tým Pardubic odehrál utkání první ligy s ještě menším počtem hráčů vzhledem k tomu, že tam vydrželo vzdorovat nevybíravému tlaku vedení klubu více hráčů, kteří rovněž dostali zákaz trénování a hraní hokeje v klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Hrstce statečných, kteří dokázali nesklonit svůj „hřbet“ před karabáčem klubové vrchnosti, tímto vyjadřují hluboké uznání a sympatie. Věřím, že nakonec ti, kteří  krutě trestají obětavé rodiče a sportující děti nakonec sami neujdou spravedlivému trestu.

Liberec tedy porazil Pardubice jednoznačným rozdílem, hráčům na obou stranách patří veliké uznání za předvedenou hru. Opět snesla velmi přísná měřítka, hrál se kvalitní hokej. Ale křepčit nad poraženým soupeřem by obzvlášť dnes nebylo vhodné. Jak bylo uvedeno, zůstává hořká vzpomínka na ty hráče, kterým dnes bylo vinou  zparchantělé  klubové vrchnosti zabráněno hrát milovaný hokej. Nezbývá, než doufat, že jim tato srážka s lidskou omezeností přinese nejen velkou životní zkušenost, ale že je v konečném důsledku nesmírně posílí.

Na ledě dnes vyhráli Bílí Tygři, ale největší potlesk a uznání zasluhují právě ti stateční rodiče a jejich děti, které dnes nemohly střílet góly nebo na ně přihrávat.  Ty považuji za pravé vítěze nejen dnešního zápasu.  Věřím, že spravedlivé rozhořčení nad děním v Pardubicích cítí dnes všichni, kteří mají srdce na pravém místě.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, kluci děkujem odpovědět
Klobouk dolů před výkony ml.dorostu v extralize. Chtěl bych poděkovat klukům za jejich přístup a hru.Zvlášt obdiv hráčům kteří zároven hrají za starší dorost a to velmi zdařile.Tito hráči by měli mít mimořádnou péči o své zdraví.O podmínkách ani nemluvě.Trenérům a vedoucím zase dík že jím dávají šanci a zároven motivaci pro ostatní.
, hokejové děti odpovědět
Je správné vše nazívat pravím jménem.Lidé u nás v ČR jsou ustrašení a je potřeba být na jejich straně.Dlouholeté zažité nekalé metody přeci musí jednou skončit.
odpověděl(a)
Brzi, jazik, nazívat se pravím jménem. Asy jako našy hokejysti.
, - odpovědět
Zdravím všechny. Je sice pěkné, že pár \\\"statečných\\\" ještě nepodepsalo smlouvu, ale nyní tím především trpí děti. Ze začátku kromě pár jedninců nepodepsal nikdo a řešily se různé dodatky ke smlouvě, které byly alespoň z naší strany akceptovány a tudíž jsme podepsali. Přeci bylo jasné, že postupem času budou rodiče podepisovat a byla jen otázka času, kdy to bude většina a poté kluky, které nemají podepsáno, tak je klub nepustí k zápasům. Je fakt, že na to klub čekal. Jasná je nyní jedna věc. Kdo nepodepíše, tak končí a zbývá jediné. Vykoupit hráče a dát do jiného klubu, nebo at jiný klub vykoupí hráče. Nezlobte se na mě, ale je to prašť jako uhoď. Ať kluk odejde do jakéhokoliv jiného klubu, tak bude jen otázka času, kdy mu dají opět podepsat smlouvu. Tak v čem si pomůže? Co Vy na to pana Zacha. Kdybyste musel podepsat onu smlouvu s tím, že by Vám do ní dali nějaké dodatky, tak byste ji nepodepsal? Kluka byste opět poslal do jiného klubu? Vy na to možná máte čas a prostředky jezdit s klukem po celé republice, ale spousta rodičů ne. A hlavně by to musel být super talent, abych něco takového podnikl. Váš syn je skvělý hokejista a proto se na to díváte i jinak. Pokud by byl průměr, tak byste vše řešil také jinak.
odpověděl(a)
Borče, v civilizovaném světě platí, že každá smlouva má být uzavírána dobrovolným způsobem, nikoli v tísni a pod tlakem jiných hrozeb. To je ten základní problém. "Podepiš - hraješ. Nepodepiš - nehraješ, a to nejen že u nás ale bez našeho souhlasu nehraješ ani nikde jinde a tvůj dosavadní osmiletý trénink, ke kterému ses rozhodl, když ti bylo šest let, můžeš spláchnout do kanálu!" Tak tohle je přesná interpretace fair přístupu alá Kusý a dalších "manažerů". Jen tak dál pánové. Vydírání, nátlak.
Pokud by to bylo tak, že o smlouvu nemám zájem a mám tedy jinou volbu, jít hrát jinam, tak to je férová nabídka. Ale takhle to bohužel není.
odpověděl(a)
Máš pravdu, je to na hovno. Každý člověk ví, že smlouva by měla být uzavřena k oboustranné spokojenosti. Já si třeba nedovedu představit, že bych nepodepsal, kluk by nehrál a měl bych dvě možnosti. Vykoupit nyní za cca 180 tis., nebo sehnat jiný klub, který ho vykoupí. A zde je další problém a to je smlouva v jiném klubu, kterou i oni by vyžadovali a byla by podobná. Tak v čem si pomůžeme?????
odpověděl(a)
No v tom je právě síla té druhé strany - těch manažerů s posvěcením ČSLH, že jsou jednotní - drží přestupní řád a chovají se podobně zhovadile. Zatím co - druhá strana hráči - jsou nejednotni. Tím, že většina začala podepisovat, tak jste zase ovce. Kdyby jste se dohodli (jako hoši ve Velké Bíteši), že nikdo nepodepíše, všichni by hráli jako předtím, Pardubice by nic nezmohly, protože by riskovali pokuty za neodehrání zápasu. Ale na by.. se nehraje, začali jste podepisovat a tím jste svoje šance na změnu pochovali.
odpověděl(a)
Borče celé je to o osobní statečnosti a charakteru. Nemyslím si že dodatek který jsi asi s výrazem blaha a uspokojení podepsal udělal rázem smlouvu vyváženou..
, - odpovědět
docela síla toto číst... Zřejmě to tam musíte strašně dobře znát..
, - odpovědět
To jsou prašivci v těch Pardubicích. Boží mlejny melou pomalu, ale jistě............
odpověděl(a)
Nemelou, dávno by někteří měli sedět, případně žebrat na růžku... Nemelou a je to blbě

Statistika 8.tříd

liga
(aktualizováno 22.03.2010)

Sponzoři

Prolog2.jpg

Náhodný obrázek

dukla.jpg