Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

***1000 DNŮ***

Datum 2. ledna 2009 představuje den , kdy tým 7. třídy Komety Brno Group dosáhl rekordního milníku jednoho tisíce dnů bez prohry v oficiálních ligových zápasech, v barážových utkáních o účast na finálových turnajích na mistrovství republiky a na závěrečných turnajích mistrovství republiky. Nerad bych se pouštěl u této příležitosti k velkohubým prohlášením, ale skutečně cítím velký respekt k výkonu tohoto kolektivu a velmi si vážím možnosti být u toho. Vzpomínám na chvíle, kdy jsme se rozhodovali k přestupu do Komety Group. Tehdy jsem si nebyl jistý o správnosti tohoto kroku. S odstupem časusezmusím říct, že se mi to jeví jako správné rozhodnutí. Je to kolektiv, ve kterém jsou normální kluci, ale má jakousi vnitřní sílu. Mohou klidně chybět tři čtyři klíčoví hráči, ale zbytek týmu stejně nezklame a zvládne zápas. Často mezi sebou kritizujeme jednotlivé hráče našeho týmu, ale kařdý z nich by byl velmi platnou individualitou v jakémkoliv týmu našich soupeřů.

1000 dnů je dlouhý čas. Ti starší z nás si vzpomenou na svoji vojenskou službu. Dva nekonečné roky na vojně znamenaly přežít "v zeleném "  730 dnů. Mnohým se to jevilo jako nekonečný čas. Kluci z Komety nemuseli sklonit hlavu ještě téměř o tři stovky dnů déle. Přitom jsou to dospívající děti se svými náladami, poklesy formy, kolísáním motivace. Zdá se to jako nemožné. Určitě je kus "viny" také v trenérech. Josef Zbořil je člověk, který to dělá především pro své syny, ale celkově vložil v těch tisíci dnech do těchto kluků obrovskou energii. Miloš Náprstek tímto týmem žil a kluky dostal pod takový tlak, že prostě nemohli být druzí. Jan Nizner přešel od letního "obrušování hran" k tvrdé práci, která jej očividně baví a s každým měsícem mám osobně z jeho práce lepší a lepší pocit. Kluci pochopili, že mají ty nejlepší podmínky dále se zlepšovat, a trenér zase věří, že může vychovat v tomto kvalitním kádru hráče a není mu zatěžko vykonat pro ně práci i nad rámec svých předepsaných povinností. Bez takového přístupu by to nefungovalo.

Řeč čísel:

Od okamžiku prohry na MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČTVRTÝCH TŘÍD v březnu 2006 ve Vítkovicích k datu 4.1.2009 odehráli  97 soutěžních utkání s bilancí 95 výher a dvě remízy. Ani jednou v tomto období neprohráli. Soupeřům nastříleli  1029 branek a inkasovali jich 162. To je průměr 10,6 vstřelených branek na zápas a 1,67 inkasovaných branek na zápas. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Dostali jste, jak říkám ve finále Christmas cupu od Easter Bunnies a nemohli to rozdejchat..Ostentativne a se slovy MY jsme Brno a jsme mistři republiky, jste prohráli s poskládaným týmem hráčů z okolí,za který hrálo 5 hráčů ročníku 99..Pamatuju si já i kluci,jak jste to nemohli rozdýchat..

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PF_2012.jpg

Reklama