Uživatel

Počítadlo

Kategorie: Domů, Komentáře k zápasům

6. tř. KOMETA GR - KOMETA ÚVOZ 6 : 2

Třetiny: 0:1, 5:0, 1:1 Poměr střel: 39/20 Góly/asistence: Zacha 3/0, Weber 0/2, Koblížek 0/2, Šnajnar 1/0, Biolek 1/0, Knap 0/1, Němec 0/1

Minulý duel v hale Rondo dvou vedoucích celků Komety GR a Hodonína byl nazýván bitvou o jižní Moravu nebo také zápasem podzimu. Po čtrnácti dnech bylo Rondo svědkem dalšího hokejového svátku, který si s tím prvním v ničem nezadal. Název utkání - "Bitva o Brno", atmosféra - zdravě vyhecovaná, přestřelky - naštěstí jenom na internetu. Na ledě se znovu sešly dva týmy bojující o první místo v lize. Pro hráče, trenéry i rodiče to byl skvělý zážitek. Stává se to pouze několikrát do roka, kdy se utkají přední týmy ligy o vedení v tabulce, kdy motivace obou soupeřů je maximální a vítěz po závěrečné siréně "bere všechno".

První třetinu charakterizoval trvalý nápor domácích. Nevyužité šance přibývaly a výkon brankáře Úvozu rostl s každým dalším úspěšným zákrokem. Zdálo se, že ten tlak už není možné vydržet, ale stalo se naopak to, co hokej přináší poměrně často. Při jednom z nemnoha úniků trefil hráč hostů puk neuvěřitelně přesně do levé šibenice Holubovy brány a hosté rázem vedli. V dalších minutách chvílemi hra domácích připomínala boxera po tvrdém direktu. Nedrželi svoje posty, z hokejek se vytratila přesnost. Hosté ještě několikrát zle ohrožovali naši bránu, ale první třetina nakonec skončila nejtěsnějším vedením Úvozu. V této chvíli pomyslně vedli ligovou tabulku naši dnešní soupeři.

Obrat v utkání nastal v 5. minutě druhé třetiny, kdy Zacha projel středním pásmem a dva metry za modrou čarou nechytatelným "golfákem k levé tyči vyrovnal.  O několik minut později se nejlépe zorientoval v útočném pásmu Kubaský a vstřelil důležitý vedoucí gól domácích. Vedoucí branka vlila novou aktivitu do žil domácích hráčů. Začali opět lépe bruslit a vítvářeli si stále více šancí.  Vítěznou branku utkání vsítil po slalomu od vlastní modré opět Zacha. Při objíždění obránce překvapivě z osmi metrů vystřelil nechytatelně po ledě opět k levé tyči. Velkou střeleckou aktivitou překypoval v utkání Šnajnar a bylo jenom spravedlivé, že důležitou čtvrtou branku domácího týmu si připsal po hezké akci právě tento hráč. Skvělou bilanci druhé třetiny dokonal pátý gól z hole Biolka po Koblížkově nahrávce.

V poslední části hry dokázali hosté snížit na rozdíl tří  gólů. V těchto momentech se domácí čtyři minuty nedokázali dostat do tempa a jakoby nabízeli soupeři možnost vývoj utkání ještě zdramatizovat.  Hotárek už ale více puků za svoje záda nepustil a tak mohl znovu Zacha po ose Knap, Koblížek, svým třetím gólem v utkání definitivně pohřbít naděje hostů na zisk bodů z dnešního zápasu.

Utkání naznačilo, že v nejsilnější sestavě (dnes ještě citelně chyběl naší defenzivě zraněný obránce Koch) může tento tým dominovat nejen ligové soutěži, ale mohl by dosti vysoko pomýšlet i v celorepublikovém měřítku. S oběma největšími soupeři dokázal náš tým po problematické první třetině rozhodnout vynikajícím výkonem ve druhých třetinách.