Uživatel

Počítadlo

Kategorie: Domů, Komentáře k zápasům

7. tř. KOMETA GR - KOMETA ÚVOZ 6:3

Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1 Poměr střel: 46/20 Poměr vyloučených: 5/5 Góly/asistence: Garčic 3/1, Jenyš 2/0, Voškeruša 0/2, Vlček 1/0, Nossek T. 0/1, Švejda 0/1 Sestava: v brance Vávra, obrana: Štancl, Nossek T., Cívka, Voškeruša útok: Garčic, Zajíc, Jenyš, Vlček, Boltvan, Švejda, Polzer, Tichý, Weiss.

Souboj prvního s pátým celkem ligové tabulky přinesl kvalitní, rychlý, férově tvrdý a do své poloviny i dostatečně dramatický hokej.  Jeho rozuzlení se ujal Garčic, který se stal se třemi góly a celkem čtyřmi body ústřední postavou tohoto měření sil. Opět se ukázalo, že je hráčem, který, pokud má chuť a daří se mu, je schopen díky svému útočnému potenciálu rozhodnout nejeden zápas. O mnoho pozadu v útočné aktivitě nezústal ani Jenyš. A vůbec celý první útok, posílený při absenci Zachy na centru Zajícem, představoval díky svému strhujícímu tahu na bránu "smrtelné" nebezpečí pro zadní řady Úvozu.

Obrana nastoupila ve variantě pouze se čtyřmi obránci a zvládla svoji úlohu velmi dobře . Jak se zápas vyvíjel :

V 15. minutě se poprvé trefil Garčic, ale soupeř o minutu později vyrovnal.  Nejtěsnější vedení díky Gračicově druhé brance v 18. minutě už vydrželo do úpravy ledu. Po přestávce zvyšoval ve 21. minutě Jenyš, ale hosté opět stáhli naše vedení na jediný gól už ve 24. minutě hry. Ve 31. minutě opět Jenyš uklidňoval na stav 4:2.  Vlček se dokázal prosadit ve 43. minutě a to už představovalo pouze teoretickou šanci na zvrat v utkání z pohledu hostujícího týmu.  Gračic v 56. minutě korunoval třetí brankou naši výhru.  V 59. minutě hosté už pouze korigovali konečný stav 6:3.

Z herního pohledu byl pro utkání charakteristický rozdíl ve způsobu zakládání útočných akcí. Zatímco domácí stále většinou praktikují založení dlouhou křížnou přihrávkou napříč středním pásmem na rozjetá křídla, což v této kategorii vyspělí obrahci soupeřů už snadno dokáží "přečíst", tak naproti tomu hosté z Úvozu dokázali po celý zápas velice efektivně a jednoduše zakládat protiútoky pomocí přihrávky na hráče u mantinelu, který krátkou narážečkou posílal dopředu rozjetého spoluhráče. Tomuto způsobu jsme v jeho zárodku nedokázali čelit a museli vše "hasit" až s obtížemi za naší obranou modrou čárou.

Vzhledem k dalšímu vývoji ligové soutěže vede Kometa GR tabulku už s luxusním náskokem 4 bodů. Také série neporazitelnosti směřující k metě 1000 dnů nebyla ani v tomto utkání přerušena a každým dnem se blíží.