Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

7. tř. KOMETA GROUP : OLOMOUC 9 : 0

Třetiny: 2:0, 1:0, 6:0

Poměr střel: 37/19,

 Poměr vyloučených: 9/7

 Sestava: brankář Machorek, obrana - Štancl, Voškeruša,  Nossek T., Zbořil J., Porzer

                útok: Zbořil A., Zacha, Vlček, Garčic, Boltvan, Jenyš, Švejda, Weiss, Polzer

 Statistiky: Brankář Machorek si připsal čisté konto. Na jeho dosažení musel úspěšně krýt 19 střel útočníků Olomouce.

 Statistiky branky/ asistence obránci: Štancl 2/0, Zbořil J. 0/1,

 Útočníci: Zbořil A. 4/2, Garčic 2/0, Zacha 1/1, Boltvan 0/1

 

         Hosté byli ve hře po dobu 40 minut, kdy dodržovali defenzivní taktiku. S poslední třetinou už nebylo kam ustupovat a Olomouc otevřela hru. Výsledkem bylo vyslání 11 střel v posledních 20 minutách na brankáře Machorka s nulovým efektem, zatímco naši střelci se prosadili šestkrát a dosáhli vysokého vítězství.

         Ústřední postavou Komety Group byl opět ve skvělé formě chytající Jakub Machorek.  Vyřešil několik složitých situací nájezdů i opakovaných střel a dorážek. Byl to už jeho několikátý vynikající výkon v řadě. Jeho učinkování v bráně můžeme v poslední době vyjadřovat pomocí pojmů „spolehlivost a jistota".

          V obraných řadách opět vynikal Patrik Štancl, dominoval v obranné fázi a získanou sebedůvěru se snažil úspěšně využít také směrem dopředu. V několika případech  sice soupeř kontroval do odkryté obrany, ale s podobnými situacemi si náš golman dokázal tentokrát poradit.

           V útoku dnes jednoznačně vynikla posila povolaná z kádru osmé třídy Adam Zbořil. Nejprve jeho výkon nebyl tak přesvědčivý, ale v poslední třetině byl k neudržení a dokázal v této fázi hry dosáhnout pěti bodů a stát se podle očakávání  první  hvězdou zápasu.

             Při pohledu na rozšiřující se kádr týmu je patrné, že dochází k podstatným změnám.  K posilám Polzrovi, Cívkovi a Porzrovi z počátku tohoto ligového ročníku přišli ještě Bláha s Kozlem z Komety Úvoz. Při stoprocentní účasti tak mají nyní trenéři k dispozici základní kádr devatenácti hráčů do pole s možností sáhnout ještě pro tři hráče do kádru osmé třídy.  To vytváří naprosto jinou situaci pro práci trenérů, kteří již skutečně mohou naplno využívat tlaku na hráče z důvodu neúčasti na tréninku, horší tréninkové morálky či neochotě nebo neschopnosti plnit herní a taktické záměry trenéra. Trenér v současné době může klidně posadit i celou pětici hráčů bez toho, že by tím ohrožoval výsledek utkání.  Takto rychlé rozšíření kádru představuje i riziko soudržnosti týmu.  Konkurence přináší tlak na hráče a následnou nespokojenost hráčů a jejich rodičů, kteří dostanou méně prostoru na ledě.  Bude zajímavé sledovat, jak se tato situace bude dále vyvíjet.  V případě uzdravení všech hráčů nastane poměrně složitá situace. Pokud budou hrát všichni hráči, budou hrát nezvykle méně času než dříve a budou nespokojeni.  V případě vyřazení několika hráčů z nominace na utkání bude mít problém menšina, ale jejich nespokojenost bude o to vyšší.  Je to však situace, která běžně vládne ve vyspělých kolektivech starších kategorií a hráči by dříve nebo později byli podobnému tlaku vystaveni tak jako tak.

           Pokud odstoupíme pouze od hodnocení utkání s Olomoucí, je vhodné zdůraznit dva mimořádné momenty. Tím prvním je definitivní fakt dosažení mety 1004 dnů, během kterých tento žákovský tým Komety Group nepoznal přemožitele v ligovém utkání.  Tím druhým momentem je situace v aktuálních ligových tabulkách, která prozrazuje naprostou a komplexní dominanci hokejového oddílu Komety Group v rámci tří krajů v žákovském hokeji. V této chvíli se týmy tohoto klubu usadily na prvních místech v tabulkách počínaje čtvrtou třídou a konče devátou třídou. To vše navzdory rovněž netradičnímu faktu. V tomto kole plná polovina tříd Komety GR prohrála, což je nejčernější bilance od zahájení tohoto ročníku žákovské ligy.    

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Podle mého názoru by bylo dobré rozdělit kluby na dva až tři stupně tak, aby hráči a jejich rodiče našli to, co hledají. V menším klubu si nikdy nebudou rozumět zapálení rodiče, kteří se chtějí pokusit vychovat ze svých synů hokejisty s těmi, kteří své děti chtějí jenom zapojit do nějaké činnosti. Jedni by jezdili na turnaje do zahraničí jednou za čtrnáct dní, těm druhým stačí turnaj jednou za rok 30 km daleko. Z těchto důvodů vznikli Czech Bucaneers nebo Highlands. Někteří rodiče chtěli dělat něco víc pro své děti, než nabízel jejich klub, a proto se dali dohromady a organizovali si daleko náročnější program. Přestali se do nekonečna hádat s těmi, kteří nechtěli dělat nic navíc a našli si sobě rovné.
Ale mohu říct, že kvalitativně nejlepší cestou je koncentrace talentovaných hráčů v klubu, kde spolu mohou pracovat a vyvíjet se každý den. Pokud poznají konkurenci, je to jenom dobře. V životě to tak přece chodí a tyto zkušenosti jsou tou nejlepší průpravou na život.
Také bych tak úplně nesouhlasil s převáděním kvality hráčů pouze na kilogramy a výšku postavy. Konkrétně v Kometě hrají v některých třídách první housle hráči, kteří patří vůbec k nejmenším v týmu co se týká výšky.
Už vidím Pepu Zbořila nebo jiného trenéra Komety, jak je nadšený z toho, že by hlavní náplní jeho práce mělo být dělání program pro dospívající chlapce. Myslím , že je dobře pro dobré hráče, že existují kluby typu Komety, Sparty a dalších, kde začíná vládnout konkurence se všemi plusy i mínusy, které to má. Pro ostatní to přece není konec světa a zrovna v Brně mají ještě dvě další možnosti jak si zahrát bez stresu v méně exponovaných klubech. Nikdo nikomu nebrání zapracovat na sobě a vrátit se mezi elitu. Co se týká 1000 dnů bez prohry, on k té metě nikdo po celou tu dobu nesměřoval. Kdybych to nespočítal, možná by tento fakt proběhl bez povšimnutí. Ale je to zajímavý úkaz, který stojí za povšimnutí. To je vše. Děkuji za váš názor napsaný slušně, čehoš si velmi cením. Někteří lidé si stále neuvědomují, že nemusíme být nepřátelé, když máme na něco třeba jiný názor.
odpověděl(a)
No pevně věřím, že nejsme nepřátelé 3 .
Když je malý lepší, je to jasná situace. Je prostě lepší. Ale co když je větší lepší jenom proto, že je momentálně větší?
O té konkurenci v prepubertálním období to prostě není tak jendoduché.
Tím, že je v dané kategorii Kometa neporazitelná v ŽL, a tím pádem nemá konkurenci, je výrazně narušena rovnováha, rozměj přirozený rovnovážný vývoj. A to je špatně. Některé to nabudí (Sparta, Vsetín, ale to je málo). Velké množství odradí. Jako když se přemnoží predátoři. Nebude kořist, nebude potrava, nakonec vymře i ten predátor.
odpověděl(a)
Nedá mi to a musím reagovat, ještě po tak dlouhé době na odpověď JD. I kdýž tuším, že jste o svojich názorech hodně přesvědčený, ve dvou věcech rozhodně nemáte pravdu.
Kometa coby predátor rozhodně hladem neumře, neboť si neustále kořist poctivě a důmyslně vyhledává i mimo své teritorium. Odehrajeme přibližně dvojnásobek utkání za sezónu než nám nabízí dlouhodobá soutěž org. ČSLH.
Druhý důležitý omyl tkví v tvrzení o výhodě při rozdílném růstovém zrychlení. V tak hráčsky kvalitním týmu jakým je letošní 7.tř. Komety není absolutně možné aby profitoval hráč pouze ze svého vzrůstu. Neuplátní se zde desítky vzrostlích, silných nehokejistů a naopak dokáží se prosadit (o čemž psal už i p. Zacha) hráči, kteří na svůj věk trpí pomalým růstem, ale disponují nesporným hokejovým talentem.
, - odpovědět
No nevím, nevím, jestli vytváření personálního tlaku na 13 leté děti v uzavřeném kolektivu je to pravé ořechové. Osobně si myslím, že na to mají opravdu ještě rok dva čas, než se dostanou do dorostu. Když ty rozinky regionu vyberete, tak není divu, že jste nejlepší. Ale otázkou zůstavá, jaký to má smysl. Být mezi slepými jednookým králem?
odpověděl(a)
Rozhodnutí o dalším posílení kolektivu z Komety Úvoz je rozhodnutím samotného vedení Komety, které tím sleduje cíle s perspektivou několika let v nejstarších mládežnických kategoriích. Jak se to zvládne, to se teprve uvidí.
Druhá věc, někomu se může zdát brzo vytvářet tlak na hráče už v šesté , sedmé třídě. Ale ona je to pouze změna barvy tlaku. Přímý nátlak na hráče se může naopak zmenšit. Co je lepší ? Když trenéři mají málo hráčů a ti dobře vědí, že budou hrát v každém případě, musí na ně řvát a vynucovat si nasazení a plnění úkolů u některých jedinců nebo rezignovat. Který trenér by netoužil po situaci, kdy může klidně hráčům vysvětlit své záměry pro trénink nebo zápas a v případě neplnění jeho pokynů jednou dvakrát upozornit a případně posadit hráče a vzít do hry jiného. Tato možnost vydá za tisíc nadávek směrovaných na hráče, který někdy ani po nich nezačne rychleji bruslit.
S čím s Vámi nesouhlasím, to je nazvání našich hráčů jednookým králem mezi slepými. Pokud nějaký kolektiv nepozná tisíc dnů porážku, svědčí to o jisté dominanci v rámci vlastní ligové soutěže i celé republiky. Hledejme chyby , kde skutečně jsou, ale obě oči bych těm klukům zatím neupíral.
odpověděl(a)
Nikdy bych si nedovolil nazvat jednookými králi Vaše hráče. Naopak. Ti přece rozhodně strategii vývoje neurčují. Myslím tím Kometu jako takovou. Na jedné straně je 3 roky bez porážky v ligovém zápase známkou dominance ale na druhé zase známkou zcela neschopné konkurence. A tu slabou konkurenci ještě oslabíme, že ji vezmeme toho talentovaného hráče na úkor odchovance. S takovým klukem, odsunutým odchovancem ve 13 letech, to může zacloumat na celý život. Tak mi to připadne, jako když byla Sparta opakovaně mistrem republiky v kopané. To bylo ale v dospělých. Já prostě vidím velký rozdíl mezi výrazem 13letý hokejista a 13leté dítě, které hraje hokej. Když už máte takový široký kádr, hokejově na tom budou přibližně stejně, nakonec i pocitivou prací na tom budou stejně a ten odchovanec bude v daném okamžiku o 10 cm menší a 10 kg lehčí jenom proto, že odbodí akcelerovaného růstu se dostaví o rok později, tak kdo bude sedět? Abychom dosáhli dalších 1000 dnů na vítězné vlně? No nedej bože 2-3 omluvné absence na tréninku kvůli krátké nemoci či povinostem ve škole, které budou důvodem "posazení". Situace kolem sportu obecně se dramaticky změnila. O výchově dětí rozhodují rodiče. A vztah ke sportu, tomu profesionálnímu, se zásadně změnil. Těch, kteří chtějí mít z dětí profesionály je minium. Chtějí mít pro děti zcela jasný, zřetelný program edukace a náplně volného času. A takové zklamání v době prebubertální, toho se nehce dočkat nikdo ani náhodou. Bohužel se obávám, že Váš systém rodiče nových adeptů ledního hokeje spíše odrazuje. Dětskému hokeji hodně fandím, když mám možnost vidět Vaší třídu, nikdy si to nenechám ujít, stejně jako Spartu, Vsetín, Vítkovice i Letňany. Samozřejmě, že je vidět, že v individualních dovednostech i tréninku samotné hry se pracuje na velmi vysoké úrovni už od mala. Jen mám strach z toho, aby tady nakonec nehrály proti sobě jenom tyto týmy a ostatní dětské kluby zcela zaniknou, protože nebudou mít s kým hrát. Ale to je asi na jinou diskusi.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

10let.jpg

Reklama