Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

7. tř. Olomouc - Kometa Group 3:10

Třetiny: 0:4, 2:3, 1:3

 

Poměr střel: 17/30  poměr vyloučených: 2/4

Sestava: brankář Jakub Vávra

Obrana: Štancl,  Vlček, Voškeruša, Nossek T., Porzer, Cívka

Útok: Jenyš, Polzer, Garčic, Zbořil A., Boltvan, Zajíc, Svoboda, Tichý, Weiss, Švejda

Branky/asistence: Svoboda 6/1, Tichý 1/2, Garčic 1/1, Zbořil A. 1/0, Jenyš 1/0.

       Tým  vedený Janem Niznerem byl pro toto utkání doplněn dvojicí hráčů hrajících většinou za osmou třídu, Adamem Zbořilem a Markem Zajícem. Dominantní postavou svižného zápasu dobré hokejové úrovně byl jednoznačně Martin Svoboda, který sehrál nejvydařenější zápas své hokejové kariéry. Pokud bývala třetí lajna v týmu tak trochu do počtu s ohledem na vliv na dosahované výsledky, potom dnes rozhodla utkání, které by bylo bez tohoto jejího dnešního skvělého vystoupení poměrně vyrovnané. Martin  předčil ostatní hráče v rychlosti bruslení, přímočarosti a výborné koncovce .  Vrcholem  dnešního vystoupení byla jeho pátá branka dosažená po brejku při oslabení tři proti pěti. Skutečně skvělý výkon.  Trochu mi připomínal jeho vynikající vyzrálý fotbalový projev v průběhu naší suché přípravy v minulém roce.  Hokej je kolektivní hra, také další hráči podali velmi kvalitní výkony. Ale Martin Svoboda, to byla paráda.

        Oba týmy dnes odevzdaly kvalitní výkon.  Jediný, kdo se nevyrovnal úrovni hráčů, byl hlavní rozhodčí zápasů šesté i sedmé třídy. Vůbec nemám na mysli, že by třeba některý tým chtěl poškodit. Ale pouštěl zákroky na obou stranách, za které se jinde posílají hráči do kabiny.  Podražení, krosčeky na hlavu, sražení zezadu u mantinelu, hra kolenem. Všechny ty nejrizikovější zákroky nechával nepochopitelně  bez povšimnutí.  Hra  obou týmů byla díky tomuto posuzování - neposuzování místy hodně brutální . Jenom náhodou se dnes hráči mezi sebou nezmrzačili nebo nepobili.  Utkání posuzovaná takovým způsobem představují pro všechny zúčastněné hráče velké a zbytečné zdravotní riziko a bylo by dobré vážně a včas uvažovat nad tím, zda je bezpečné, aby podobní sudí posuzovali zápasy žákovské ligy.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Zdravím do Brna...Gratuluji k zaslouženému vítězství. Výborný výkon hráče č.22 Svobody a celého Vašeho týmu Solidně napsaný komentář k zápasu a co se týče sudího, můžu jen souhlasit!!! Přehlížení hrubých faulů na obou stranách jen náhodou nevedlo ke zranění nějakého hráče. I my se setkáváme s podobnými sudími při zápasech venku (Znojmo,Prostějov...). Doufám,že s tím svaz něco udělá dřív, než se bude řešit nějaké závažnější zranění našich dětí! Zdůrazňuji \"dětí\", protože pískat tuto soutěž jako dorosteneckou nebo juniorskou opravdu nelze. Hodně štěstí na republice!
odpověděl(a)
Jsem rád, že to ostatní vidí podobnýma očima. Ono se to dlouho nechává být, ale každý to pocítí až v momentě, kdy jeho syn je na dlouhé týdny ze hry se sádrou jenom proto, že se pouští nečistá hra. Že to jde dělat i úplně jinak je možné vyzkoušet třeba na turnajích v rámci obrovské kanadské provincie Quebec, kde se v tomto věku hraje naprosto bezkontaktně. Za "faul", když hráč s rukama dole pouze pokračuje v jízdě a povalí hráče s pukem, už ani nejde na trestnou, pokračuje rovnou do kabiny a má to do konce zápasu. Hráči se této hře dokáží rychle přizpůsobit a musí hlavně při bránění daleko více přemýšlet a bruslit. Vědomí, že když jste na puku a hned vás někdo z nějaké strany "nezramuje", nahrává herní tvořivosti a kreativitě, můžete si s pukem více dovolit. A neměla by právě tohle být jedna z hlavních náplní všech hráčů hrajících hokej v žákovských letech ? Z pohledu pozorovatele si na to třetí den zvyknete a připadá vám to úplně normální. Navíc, daleko větší bezpečnost hráčů na ledě by za to určitě stála. Znám případy, kdy velice šikovné děti skončily z hokejem už ve třetí, čtvrté třídě z důvodu opakovaných zloměnin, když se rodiče definitivně rozhodli už je na led s takovým rizikem nepouštět. Hodně zranění se stane náhodou nebo si je hráč zaviní sám. Zavinění od protihráče je potom o to bolestnější, protože to jsou zranění naprosto zbytečná. Část viny na tom neseme všichni, protože trenéři, rodiče a funkcionáři trpí a nechávají bez odezvy výkony rozhodčích, kteří si to někdy hvízdají podle nějakých svých vlastních ujetých pravidel a ono jim to vpodstatě bez problémů prochází.
Kontaktní hokej se může pustit od dorostu. Bohužel, někteří rozhodčí pouštějí žákovský hokej přesně opačným směrem.
odpověděl(a)
Včera měl onen "rozhodčí" opět svůj den - nějaký ten faul sice odpískal, ale zabývat se ofsajdy, sekerami a hákováním je zřejmě pro něj ztráta času. Vrchol všeho však byl, když domácí golman (5 tř.) po střele a závaru před brankou přikryl puk a chtěl tak logicky přerušit hru - rozhodčí odmítal vytrvale písknout přerušení a dobře 15 sekund na něj pokřikoval, ať to vyhodí a hraje se dál. Mezitím se ke golmanovi sjeli soupeři i spoluhráči a naštěstí z toho byli všichni tak vyjevení, že nikoho nenapadlo mydlit ho přes lapačku. Stalo se to několikrát během zápasu, golman to s těžkým srdcem nakonec hodil vždycky někam za sebe a mě tak napadlo, co by bylo, kdyby to neudělal - že by ho p. rozhodčí vyloučil za zdržování? Pískat zápasy ho zjevně nebaví, nechápu proč s tím teda nepřestane.... 6
, Rozhodčí odpovědět
Vypadá to, že zmíněný olomoucký rozhodčí se stává populárním.
Zápasy s Třebíči 6-9 pískal podobným způsobem.
Asi se nechce zdržovat přerušováním hry, aby měl těch pár
stovek co nejrychleji v kapse.
Jinak je to postrach pro mládež takový sudí, ještě že toho
hráči nezneužívali.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3745.JPG

Reklama