Uživatel

Počítadlo

Kategorie: Domů

7. tř. ŠUMPERK - KOMETA GROUP 5 : 6

JEŠTĚ DVĚ A PŮL MINUTY PŘED KONCEM UTKÁNÍ VEDL ŠUMPERK 5:3 A SVÍRAL VE SVÝCH RUKÁCH MOMENTÁLNĚ NEJCENNĚJŠÍ "SKALP" ŽÁKOVSKÉHO HOKEJE. V ZÁVĚRU SE VŠAK PROJEVIL NEZDOLNÝ DUCH NAŠEHO KOLEKTIVU HRAJÍCÍHO SRDCEM A VŮLÍ. SÉRIE NEPORAZITELNOSTI 7. TŘÍDY KOMETY GROUP MÁ ZŘEJMĚ DEVĚT ŽIVOTŮ JAKO KOČKA A JEŠTĚ SE JÍ NECHCE ODEJÍT ZE SVĚTA.

Branky/asistence: Vlček 3/0, Garčic ½, Štancl 1/1, Kozel 1/1, Zacha 0/2,

V Šumperku jsme odehráli jednoznačně nejdramatičtější utkání. Přijeli jsme bez osmi nemocných hráčů a k tomu ještě T. Nossek odehrál velmi málo minut z důvodu tréninkového výpadku stějně jako Tichý, který zase pro změnu není úplně fit po zlomenině ruky. Z těchto důvodů jsme nastoupili prakticky s deseti hráči do pole a pouze s jedním brankářem. Nutno ale poznamenat, že ani Šumperk nebyl kompletní.

Z diváckého pohledu to byl zápas dvou neuvěřitelných zvratů. Vlétli jsme do utkání s lehkostí a po prvních dvou střídáních  vedli  po střelách Vlčka a Garčice 2:0.  O tři minuty později překonal domácího brankáře potřetí Zacha, ale regulérní branku rozhodčí nepochopitelně neuznali.  Obešlo se to bez výraznějších protestů jednak proto, že trenér Jan Nizner apeloval před utkáním na hráče, aby v žádném případě neprotestovali proti žádným výrokům rozhodčích a také vzhledem k zdánlivě jednoznačnému vývoji úvodu zápasu. Zdání však někdy klame a tentokrát klamalo dvojnásob. Přestože jsme si vypracovali ještě řadu šancí, střelecký um i štěstěna nás nadlouho opustila. Naopak soupeř brzy zjistil, že se s námi dá dnes hrát a v rozmezí 11. až 15. minuty otočil utkání na 3:2 ve svůj prospěch.  Minutu před sirénou ještě nová akvizice v sestavě Komety GR  Adam Kozel dokázal vyrovnat na 3:3.

Druhá třetina vyzněla střelecky mírně v náš prospěch, ale výhodu vstupu s nejtěsnějším vedením do posledního dějství si díky lepší efektivitě koncovky drželi domácí.  Do této chvíle mělo utkání stejný průběh jako poslední měření sil obou soupeřů v hale Rondo v prvním kole letošní ligy. Ale jestliže někdo očekával střelecké hody ze strany hráčů  Komety Group s nástupem do poslední dvacetiminutovky, byl zklamán.  Zdaleka jsme nebyli schopni vytvořit si potřebnou převahu. Naše sebevědomí utrpělo krutou ránu už dvě minuty po začátku třetí třetiny. Brankář Machorek trochu podcenil polo střelu od modré čáry a ta k našemu velkému překvapení a smůle skončila za jeho zády.  V těchto chvílích na okamžik sklonili naši hráči hlavu a Šumperk byl „na koni". Velmi správně se jeho hráči  snažili svého soupeře „dorazit" a definitivně rozhodnout o první prohře Komety Group v lize téměř po třech letech.  Byl to ale opět Jakub Machorek, který v těchto momentech vytasil tři vynikající zákroky v krátkém sledu a za svá záda už ani později  žádnou střelu nepustil.  Díky tomu jsme mohli být svědky úžasného  a neuvěřitelného obratu v utkání, které už téměř všichni považovali za definitivně ztracené.  Hráči Komety se tlačili dopředu, ale prosadit se do vyložených šancí proti pozorně bránícímu soupeři směřujícímu k velké senzaci se stále nedařilo.  Když se přehnala patnáctá minuta poslední části a hráči Komety působili stále bezradněji, v nějaký obrat už nikdo nevěřil.  Potom však přišly závěrečné okamžiky, které se ve sportu někdy stávají a díky nimž je hokej tak krásnou hrou.  Trenéři stáhli sestavu v posledních čtyřech minutách prakticky na šest hráčů s cílem pokusit se v zoufalém náporu vykřesat jiskřičku naděje na vyrovnání.  V čase 18.26 směřuje po přesné kombinaci puk na pravou stranu a netradiční střelec utkání David Vlček prostřeluje vynikajícího golmana domácích. Rázem ožívá celá střídačka, máme ještě dvě a půl minuty na vyrovnání. Daří se nám pronikat do útočného pásma ale soupeř se třikrát osvobozuje. Běží už poslední minuta, trenér Nizner využívá zisku pásma při vhazování a odvolává Machorka z brány. Bere si oddechový čas, aby dopřál oddechu pětici Vlček, Zacha, Garčic, Štancl a Porzer, ke kterým přidává jako šestého hráče Boltvana . Daří se nám vyhrát vhazování, Patrik Štancl si najíždí téměř až do brány a nezadržitelně prostřeluje domácího brankáře.  Domácí zdrceně padají na led, zatímco valná hromada na ledě v dresech Komety slaví neuvěřitelnou koncovku.  Do konce zbývá 35 vteřin a hráči Šumperku jsou velmi zklamaní. Hosté však nejdou odehrát zbývající vteřiny jen tak z povinnosti.  Opět rozjíždíme útok a z přečíslení na levé straně směřuje opět puk napravo na zcela volného Davida Vlčka který svůj „zápas snů" korunuje hattrickem znamenajícím fantastický zvrat jen několik vteřin před závěrečnou sirénou.  Viděli jsme skutečně vyjímečný závěr výborného zápasu.  Na straně domácích vidíme gesta zklamání a zmaru, vítězství nad „neporazitelným" týmem už bylo téměř realitou, ale stačilo několik vteřin a všechno dopadlo úplně jinak.

Po tomto výborném měření sil se nabízí přirovnání , že naše vítězná série má skutečně devět životů jako „kočka". Podobné závěry zápasů jsou někdy k vidění v Kanadě díky jejich povaze, které je vlastní nikdy se nevzdát za žádného stavu. Hráči Komety dnes předvedli něco podobného, připravili nám i sobě skvělý zážitek.

Co je však neméně pozitivní, že několik hráčů našeho týmu po utkání mělo slzy v očích a byli smutní , protože si byli vědomí některých slabších momentů ve své hře, kterými ohrozili výsledek v utkání svého týmu. Jistě, v týmu nebyl nikdo, kdo by neměl několik slabších chvil i díky vynikající hře našich dnešních soupeřů, kterým patří velké uznání za tak kvalitní a férově vedený zápas.  Ale trenéři dnes skutečně nemohli hráčům vytýkat chyby a spíše je povzbudili. Po takovém závěru by snad ani nešlo někoho kritizovat.