Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

A CO JINÉ SPORTY?

O problémech v hokeji a fotbale jsme toho už hodně napsali, stejně jako se toho hodně ještě vůbec nenapsalo. Tyto sporty svým charakterem a pravomocí trenéra nasazovat jednotlivé hráče do hry, přisuzovat jim role a ovlivňovat tak jejich pozici a zprostředkovaně kariéru toto vše umožňují a pro některé typy lidí je lákavé se v tomto prostředí pohybovat a využívat možností, které to nabízí. Někteří mají férovost v krvi, jiní jsou v něčem rovní a v něčem ne, no a pak je tady ta poslední část, která se s nějakou morálkou už roky nepotkala.

Lidé z fotbalu a hokeje jsou obecně přesvědčeni, že v individuálních sportech je jakákoliv manipulace vyloučena už jen díky tomu, že ve světě bodů, vteřin a  metrů se fixlovat prostě nedá.

Možná budeme překvapení, že je to sice o něco obtížnější, ale naši trenéři a funkcionáři se ani v těchto sportech a u dětí před ničím nezastaví.

V tenise dětí do patnácti let zdánlivě o mnoho nejde, ale opravdu jen zdánlivě. Když moje dcery hrály tenis a zúčastňovaly se losování, seznámily se s několika zajímavými "vynálezy." Jednou jsme na turnaji zabavili dívence minci (věk 11 let), která byla vyrobená ze dvou zbroušených stejných mincí a měla obě strany stejné. Při volbě tak nemohla prohrát. Tímto způsobem si moc nepomohla, protože se tak losovala pouze strana nebo podání, ale i to byla při větru nebo slunci malá výhoda hodná pozornosti a podvádění.  

Jednou na áčkovém turnaji v Rakovníku měl pořadatel, otec průměrné hráčky a sponzor turnaje v jedné osobě, možnost udělení dvou divokých karet. Udělil jednu své dceři a druhou opravdu velice slabé dívce ze stejného oddílu. Když děvčata losovaly svoji pozici v turnajovém pavouku, tyto dvě tenistky šly k losování už s papírky v ruce, byly to přesně ty dva papírky, které v poháru určeném pro losování chyběly. Takže se nalosovaly do dvouhry na sebe. Holky si toho všimly, jedné koukal kousek papírku z ruky - bylo to dost trapné, ale turnaj se tak odehrál. Dcera pořadatele tímto způsobem vyhrála zápas. Podobná šaráda se odehrála i ve čtyřhře. Smysl to mělo v tom, že na turnaji nejvyšší úrovně bylo za výhru v prvním kole nějakých 75 bodů, zatímco za vítězství v turnaji páté nebo šesté kategorie, což vůbec není jednoduché vyhrát, kolem třiceti. Když si tu estrádu zopakovala jeho dcera ještě na jaře na venkovním turnaji, dopomohla si jako mladší ročník v mladších žákyních ke čtyřem velice vysokým bodovým ziskům ze započítávaných šesti nejlepších, což ji katapultovalo naprosto zadarmo vysoko na žebříček. To zase mělo smysl v tom, že prvních patnáct dívek v ročníku na žebříčku mělo nárok od svazu na tenisovou akademii, kde se tehdy rodiče finančně účastnili pouhou čtvrtinou nákladů, zbytek platil tenisový svaz. To byla dost velká motivace mít za tak výhodných podmínek třikrát týdně kvalitního trenéra, v zimě halu, v létě kurt a ještě ten nejlepší sparing dostupný v okolí.

Podobná situace je dokonce i v atletice. Jsou tam zřetelně napsané věkové kategorie, dosažené časy na setinu vteřiny, ale když se rozdělují širší a hlavně užší reprezentační nominace, které jsou spojeny s financemi a s možnostmi trénovat třeba v zimě tři týdny na Kanárských ostrovech s příjemným klimatem, dokážou u nás někteří i tyto výsledky "prolomit" a udělat si tyto nominace posvém. A tak se stane, že holka s nejlepším výkonem je první v nominaci v širší repre, kde o moc nejde, ale v širším kádru se najednou zázračně posune na čtvrtou pozici, protože místo v tomto týmu je pouze pro tři běžkyně. Tam už se ale rozděluje nejvíc peněz na přípravu. Když je z menšího klubu a nemá vlivného trenéra, občas se to stane. Tak místo na Kanárech běhá po ledě na místních lesních cestách a v mrazech. Možná ji to zocelí, ale taky je větší šance na zranění.

Nedělejme si proto iluze, že v jiných sportech je to o něco lepší, protože není. Jediným řešením jsou transparentní, logické a jasné systémy nominací a celkové práce s talentovanou mládeží. Ochotou takové vytvořit by byl vyslán jasný signál přijmout skutečně důležité změny v našem sportu mládeže. Bohužel, ta ochota chybí, protože když u něčeho děláte a umíte to zabarvit podle své potřeby, přináší vám to pak násobky užitku, který se nezdaňuje a není vidět - přesto mnohé potěší. Rodiče naříkají i na jiných sportovních svazech na nepořádek a lumpárny, nebo jen na prostou lidskou hloupost a zkostnatělost, se kterou často nejde pohnout.

Ale jak říká klasik, těm co podvádějí to prostě stejně nikam nepomůže, získají malou dočasnou výhodu, ale pak je to zákonitě semele. Pro nás ostatní je to něco jako očkování proti tuberkulóze, záškrtu nebo tetanu, které způsobí malou teplotu a dva dny výpadek, ale pak se zase jede dál.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Bžiza chce i turisty odpovědět
http://sport.aktualne.cz/petr-briza/r~b72b357ebe9111e5aa720025900fea04/

To naprosto chápu, protože jsme skoro jediným státem na světě, kde je otroctví ještě povoleno :-). Takže proč ten skanzem neukazovat.
, Peníze a známosti odpovědět
Po přečtení prvního odstavce mi to nedá a musím reagovat.Ano, hodně se toho ještě nenapsalo.Třeba o výběru golmanů na jeden turnaj WSI ročníku 96 v Praze.Vy osobně jste byl tenkrát u toho,když bylo potřeba "zabudovat" do týmu syna sponzora.Vy si na to možná už ani nevzpomenete,ale já na to do smrti nezapomenu.Pozval se kamarád sponzora, toho času a vlastně i současného času trenér brankářů ČSLH a ten "doporučil" syna onoho sponzora.Nikdo z dospělých se kterými jsem měl možnost o tom mluvit se nad tím ani nepozastavil.Naprosto normální věc. Byla to názorná ukázka,jak to tady v Česku chodí.Žádná hra na výsledky,ale hra o to, že to ostatní budou mít levnější.Rozhodly peníze a známosti!
Kdyby se tu náhodou našel někdo,kdo by chtěl zpochybňovat výkonnost mého syna,tak jen doplním,že jsem mu zaplatil následující rok turnaj WSI do Moskvy,ale holt za desetinásobek ceny .Tam přebral cenu z rukou patrona turnaje Vladislava Treťjaka pro nejužitečnějšího hráče týmu.Bohužel tato skutečnost se tu neprezentovala a nikde o tom nebyla ani zmínka.Zřejmě to tak bylo úmyslně zatajeno.Nebylo by přece vhodné upozornit na někoho,koho pan trenér nedoporučil a on něco dokázal.Ani dnes se nemohu zbavit dojmu,že i ze stejného důvodu pak nikdy nedostal pozvánku do reprezentace i když měl výsledky.Všechno je to přece o lidech.Jsem rád,že se později naskytla synovi možnost odsud odejít do zahraničí a že si dokázal vybojovat profesionální smlouvu i bez reprezentace.
icon odpověděl(a)
Ještě by se ale hodilo upřesnit, že jsem tehdy nebyl v roli člověka, který mohl rozhodovat o nominaci byť jediného hráče na turnaj WSI ročníku 96, protože to tak trochu vyznívá.
odpověděl(a)
Tohle nechte na inteligenci návštěvníků těchto stránek,já jsem jen uvedl,že jste byl u toho a tím pádem tedy víte víc než já,jak to přesně bylo a můžete to upřesnit ......nebo se potom nepouštějte do témat mimo úspěchů Vašeho syna 1
http://www.zacha-hokej.cz/domu/trener-jan-stastny-v-liberci-konciPokud se to nehodí na tyto stránky,tak to klidně můžete smazat.Jen si dovolím napsat,že pro redaktory některých veřejně známých medií je to velmi zajímavé téma,které se může jednou někde objevit.
icon odpověděl(a)
Nevidím důvod tohle mazat. Co jsem napsal tenkrát napsal bych i dnes.
odpověděl(a)
to jeden z tribuny: pane Jaromíre, váš příběh je jedinečný v tom, že jste synovi našel cestu jak se bavit i vydělat hokejem, aniž byste někoho uplácel anebo mu pochleboval. Příběh váš i vašeho syna Michala jednou budu vyprávět i svému synovi.
Je to sice čistě vaše věc, ale myslím že nějaké vyřizování účtů anebo poukazování na fakt, že Michala přehlížejí repre trenéři, ničeho nedosáhnete. Pouze ztratíte kredit u sportovní veřejnosti, která váš příběh dobře zná a oceňuje čeho jste spolu se synem dosáhli. Hodně štěstí vám i vašemu synovi.
odpověděl(a)
Je rozdíl mezi svazovou akcí za "svazové" peníze a soukromou akcí za soukromé peníze, vždycky jde hlavně o peníze. Pokud někdo pořádá soukromou akci a nevezme vás tak je pochopitelné že vás to naštve ale to je tak všechno co se s tím dá dělat. Pokud někdo pořádá soukromou akci a účast syna sponzora dělá rozdíl mezi uskutečněním a neuskutečněním akce tak se i Mirek Dušín musí zamyslet. Taky těžko můžete vymáhat prezentaci svého syna na cizích webových stránkách, kromě takhle v komentářích.

Jenom je u nás té protekce nějak moc a lidé se málo bouří. To máte děti trenérů, funkcionářů, sponzorů, papalášů, aktivních matek, ruských podnikatelů. Ve výběrech i o obyčejné děti z týmů nominujících trenérů. Teď zrovna známí plánují emigraci do kanady po velmi "vydařené" nominaci a působení týmu středočeského kraje na "olympiádě" mládeže. Holt trenéři si vždycky prosadí ty svoje ovečky. Fakt je ten že mají odpovědnost za tým a znají jen ty své kluky 10. Těžko v tom hledat nějakou spravedlnost nebo koncepci.

Úspěch je o využití příležitostí a pokud omezeně dostupné příležitosti zaplní protekční spratci, je jasné že kvalita se bude muset prosadit jinde a jinak. Pokud vás tady nechtějí, buďte úspěšní jinde, a netrapte se příliš někdy i domnělými křivdami.

Zajímalo by mě spíš, kde to funguje dobře, než který tým, trenér a funkcionář je nejhorší, nebo se třeba jen podílel na nějaké staré křivdě. Pište o tom kde máte pozitivní zkušenosti, to že je to tady naprd konec konců tak nějak všichni tušíme.
odpověděl(a)
Pane Zacho,ke vší úctě k Vám .Měl jsem na mysli smazání mého komentáře a ne uvedeného článku pod odkazem.Ten odkaz jsem zde uvedl proto,že v něm uvádíte to ,že jste byl vedoucím tehdejšího výběru.Všemožně se stavíte do role bojovníka za lepší prostředí mládežnického hokeje,tak jsem si dovolil napsat,že jste byl u toho.Nic víc.Ani v jediném jsem se nezmínil o tom,že byste snad rozhodoval o nominacích.Pokud to tak vyznívá,tak nevím......
Pokud chceme mládežnické hokejové prostředí změnit,nejsou nám k ničemu vyprávění o tenisových dívenkách s upravenými mincemi či předem připravenými hlasovacími papírky apod.Je potřeba nazývat věci pravými jmény a ukázat na konkrétní příklady a konkrétní lidi. Jedině tak se můžeme někam pohnout.Víte, byl jste to Vy kdo se velkým dílem zasloužil o odstoupení trenéra Přerosta.Byl to pan Palaščák kdo konečně přinesl konkrétní důkazy na konkrétního člověka,který pod tíhou následných reakcí rezignoval na funkci trenéra seniorské reprezentace.Co z toho tedy vyplývá?Prozatím to,že do té doby dva neznámí rodiče s velkým přispěním médií rozpohybovaly zarezlý a starý kolotoč hokejového dění.Ukazuje se,že média už nejsou dnes pouze jen na jedné straně, ale že jsou dnes někteří redaktoři schopní vyjádřit i pocity druhé strany,tedy nás rodičů.

Mojaci. Jste borec,odhalil jste moji identitu stejně tak, jako před časem Hypperbolu.Já jsem neměl nikdy problémy se podepsat a věřte,kdyby to vyžadovala pravidla této diskuze ,byl bych jedním z mála,kdo by to akceptoval.
Náš příběh rozhodně není pohádkou,je jen dalším dílem seriálu a k tomu aby měl hlavu a patu je třeba také vyprávět o překážkách,které jsme museli a stále musíme překonávat.Je to odkaz pro rodiče mladých hráčů mezi kterými jsou určitě takoví, jakými jsme byli i my.Naivní a nezkušení.Popisováním situací které jsem zažil jim třeba ušetřím zbytečné nervy,peníze a čas.Možná jim také ukážu cestu nebo třeba poradím,jak se orientovat nejen v českém mládežnickém hokeji.Co se týče repretrenérů,tak k tomu jen tolik.Jen asi málokdo si umí představit,jak je těžké po každé nominaci motivovat mladého kluka,který kvůli hokeji odešel v patnácti letech z domova aby v hokeji dosáhl vysněných cílů ,mezi kterými po čtyři roky byla na nejvyšším místě reprezentace. Jsem rád,že už je to za námi,protože tohle jsem nedokázal synovi nikdy vysvětlit.

LNT:Uvedl jsem příběh soukromé akce-výběru WSI ročníku 1996 který měl svoje trenéry a pak aktivitu sponzora,který na tuto akci pozval svého kamaráda trénéra golmanů.Ten tomu měl dodat punc věrohodnosti a kvalifikace.Trenénéra ČSLH,který se ve svazovém oblečení k tomuto divadlu propůjčil .Až později mi bylo řečeno,že trénér výběru musel podržet jedno místo golmana pro syna sponzora.Kdyby nám toto bylo řečeno dopředu, dokázal bych se s tím zřejmě smířit a nechat syna na Alkře v Blansku.Přiznávám,že jsem byl asi velmi naivní,když jsem to nepochopil.Bohužel jsem musel podstoupit spoustu zbytečných činností abych syna na tuto akci hokejově připravil,jelikož se konala v červenci.To zklamání tehdy bylo obrovské.
odpověděl(a)
Tak vypátrat mou identitu nebylo zrovna dvakrát těžké, když na internetu používám pouze tuto přezdívku, vlastně jako jediný na světě a nikdy jsem se netajil ani tím, odkud pocházím. Já také vím, kdo je Mojac, jen mi přijde zbytečné to vytahovat, navíc ještě tak vyspělým způsobem, jako předvedl Mojac 1

Co se týče reprezentace, tak to není vše. Chápu, že to byl sen Michala, ale pořád má před sebou spoustu příležitostí podívat se do reprezentace dospělých. Tomáš Urban byl ještě ve 23letech průměrný hráč druhé ligy a letos se přes extraligu podíval do reprezentace. Radim Šimek také nikdy nereprezentoval v mládeži a z nevýrazného obránce v juniorech se stala opora nejlepšího týmu ELH. Petr Koukal také nereprezentoval v mládeži a to byl přitom nesmírně platný v juniorech na obou stranách kluziště. Pokud nějaký sen nevyjde, nejde se za ním ohlížet, musí se vytvořit nový a soustředit se na něj. Nejlépe všem ukáže, když se vypracuje v brankáře, o kterého bude zájem v áčku reprezentace.

V mládeži se často rozhoduje už v šestnáctkách a sedmnáctkách o tom, jak to bude dále. Jen výjimečně se do osmnáctky zve nějaký nový brankář. V té době už jsou většinou první dva brankáři jistí. V ročníku 96 to byl Vaněček a Vejmelka. Nebyl důvod zkoušet Michala, když bylo jasné, že dva brankáři jsou pro MSJ18 jistí a jako třetího vzali brankáře o rok mladšího, který nakonec dělal dvojku. Navíc švýcarská brankářská škola zrovna respekt nebudí. V historii bylo do NHL draftováno jen pár brankářů ze Švýcarska. Přímo v NHL jich chytalo jen šest, z toho pouze čtyři se prosadili. Třeba Benjamin Conz chytal v sedmnácti NLA, v osmnácti byl nejlepší brankář dvacítek a stejně je to brankář nezajímavý pro NHL, KHL, SHL nebo Liiga. Smlouva ve Švýcarsku nic neznamená, protože by jí v pozici Michala dostal i Vaněček, Vejmelka a Vladař, tedy brankáři, kteří dostali před Michalem přednost. Pokud chcete pravdu z jedné strany, měl byste jí slyšet i ze strany druhé. Já Michalovi fandím, ostatně jsem taky volal po tom, aby jej Petr alespoň v jednom zápase v osmnáctce zkusil, ale jakékoliv ohlédnutí se dozadu je špatné. Musíte se oba dívat jen vpřed. Možná že v reprezentaci nikdy nebude a je to jedno, pokud bude dělat něco co miluje a bude si tím vydělávat. Hlavně byste neměli chtít komukoliv co ukazovat, měli byste myslet pouze na sebe, měli byste chtít sebe přesvědčit o tom, že jste něco dokázali. Když budete spokojení a bude se vám dařit, lidi okolo, co vám to nepřejí, budou pukat vzteky, aniž byste jim museli metat do tváře, kde jste, i když si oni přáli opak.

Držím vám oběma palce. Někdo si to zaplatil a někdo si to vychytal. Vždyť vás to musí těšit 1
odpověděl(a)
Ok. Hypperbolo,děkuji za reakci i Váš názor.Jak jsem psal ,jsem rád,že už je to za námi(mládežnická reprezentace) a že se teď Michal může soustředit na přechod do seniorů.Uvažovat o reprezentaci v této kategorii je momentálně ze všech hledisek totální scifi.
Na to,jestli byl nebo nebyl důvod zkoušet Michala odpovím asi takto.V reprezentaci ročníku 96 se objevilo 10 golmanů,kteří tu šanci dostali.Kdyby tu šanci dostal jako oni,nikdy a nikde bych se o tom nerozepisoval.Stejně jako tu šanci nedostal Roman Hrabec a vlastně pořádně ani Lukáš Lhoták na rozdíl třeba od jiných hráčů,kteří ve Švýcarsku v mládeži také působili.
S tou brankařskou švýcarskou školou ale máte pravdu.Na dvacítkách to bylo hodně vidět.Nesouhlasím však s tvrzením,že smlouva ve Švýcarsku nic neznamená .Pro nás rodiče znamená hodně, což třeba nemohu napsat o druhém synovi tady v Česku.Jestli by ji dostal také Vaněček je z mého pohledu hodně diskutabilní.Alespoň tak na mě působilo jeho vystoupení v medajlonku při MS v televizi nebo dříve když mu Vrána dělal za mořem tlumočníka.Možná nevíte,co musí cizinec ve Švýcarsku všechno zvládnout.Ale Váš názor Vám neberu.
Pokud jsou golmani od šestnácky a sedmnáctky jistí,tak potom nechápu,proč nejel Vejmelka na MS ,když od šestnáctky do poslední chvíle stále dostával v reprezentaci příležitost a chytal extraligu a 1.ligu.
odpověděl(a)
Takhle, smlouva vždy hodně znamená pro konkrétního hráče, pro jeho rodinu a lidi, kteří za ním stáli celou dobu, ale neznamená to nic pro trenéry reprezentace. Je to super úspěch, ale bohužel pro Michala se pořádně ukázal až v tom ročníku osmnáctek. Já osobně bych taky v sedmnáctce nezkoušel brankáře z dorostu ve Švýcarsku. Neměl bych možnost jej vidět chytat a nepovažoval bych tu soutěž za dostatečně kvalitní. Bohužel už se šlo do osmnáctky s tím, že jedničkou bude Vaněček a dvojka Vejmelka. Šanci asi dostat měl, volal jsem po tom, ale chápu i důvod, proč jí nedostal. Taky jsem tu psal, že juniorka ve Švýcarsku a její hráči se nemůžou podceňovat a naší hráči v té soutěži by se neměli ignorovat, ale s tím už nic neuděláme.

No a Vejmelka nejel na MSJ, protože se ve dvacítkách mažou rozdíly, jelikož se schází brankáři dvou ročníků. Letos se tam sešli zkrátka tři lepší brankáři, nic více. V reprezentaci je to zkrátka co se týče brankářů o hodně jiné, než u hráčů do pole. Osmnáctky a dvacítky mají finálové turnaje, mistrovství světa a dvojka musí být podobně kvalitní brankář jako jednička a hlavně osobnost, která nebude trucovat a bude přínosem pro střídačku i prvního brankáře. Stejnou pozici má i trojka, která udržuje při trénincích v zápřahu první dva brankáře, kteří musí o svá místa bojovat a zároveň to musí být kluk do kabiny. Není to vždy jen o tom být dobrý brankář, když povaha má otazníky, jako u Vejmelky.
odpověděl(a)
Nenaděláme s tím nic,to máte pravdu.Je to za námi.Jestli ještě můžu něco napsat,tak asi tolik.V patnácti letech měl Michal za sebou již zmíněný turnaj v Moskvě a také prvenství Ústeckého kraje na turnaji krajských výběrů ve Strakonicích a Českých Budějovicích.Tehdy dostal příležitost ve dvou zápasech a to proti největšímu aspirantovi na celkové vítězství Praze a následně Olomouckému kraji.Oba tyto zápasy Ústecký kraj vyhrál.Zvláště proti Praze podal Michal kvalitní výkon(ne jen podle mého názoru:-)),a Praha jela domů.Dokonce tehdy představitelé pražského výběru byli z této porážky hodně rozladění a na Michala snad dokonce podali protest,protože byl třetí brankař a všichni měli na soupiskách brankaře pouze dva.Bohužel po druhém zápase onemocněl a v neděli ráno odjel domu.Trenér tehdejšího výběru mi později sdělil,že kdyby neonemocněl ,chytal by finále.Ty zmíněné dva zápasy se hrály v sobotu a všichni pozorovatelé nominovaní ČSLH byli dávno pryč.Byli tam pouze ve čtvrtek a v pátek, tu sobotu byly tribuny zcela prázdné.Při následné nominaci třech týmů ČSLH na turnaj Lekov v Plzni,nebyl z týmu vítězného Ústeckého kraje nominován ani jeden golman!!!! Michal v té době chytal jako prvoročák ELMD v Ústí,které skončilo na 4.místě ve skupině.Vejmelka chytal pouze ligu za Třebíč a Havlíčkův Brod s Vaněčkem v následující sezóně do ligy spadnul.To jsou fakta. Michal od doby, co do Švýcarska přišel nenastoupil pouze do třech zápasů!Do všech ostatních 170 zápasů ke dnešku ano.Ani tohle nestačilo na jedinou pozvánku.Co k tomu dodat.V minulém příspěvku jste uvedl jména hráčů,kteří se dostali do reprezentace až nyní.Ne golmanů.Pokud tedy budeme vycházet z faktu,že švýcarská brankářská škola není nic moc,nemusí být třeba vyloučené to,co napsal do jedné typicky české diskuze pod článek o Michalovi Kuba Kapr :MS 2025 - Český národní tým podlehl ve čtvrtfinále Švýcarsku 4:1. Dva góly a jednu asistenci si připsal Kevin Fiala, jehož otec z důvodu politické totality odešel před 40 lety do Švýcarska. 32 úspěšných zákroků si připsal Michal Chmel, který odešel z důvodu hokejové totality před 14 lety tamtéž. 5 8
http://hokej.idnes.cz/hokej-michal-chmel-talent-svycarsko-pribeh-f22-/reprezentace.aspx?c=A150629_154901_reprezentace_cig
odpověděl(a)
Takhle už to bohužel u nás chodí. Spousta kluků se setkala s podobnými křivdami a smůlami ať už na reprezentační nebo klubové úrovni. Já osobně nebyl dostatečně silný a podobné čachry mi vzali jakoukoliv chuť do hokeje. Dnes bych měl přístup úplně jiný, dostat druhou šanci a vrátit se v čase, ale něco takového není možné a proto mám rád příběhy a pokud by to bylo tak, jak jste přepsal z diskuze ze článku o Michalovi, usmíval bych se a těšilo by mě to.

No a brankáře jsem nevypsal z toho důvodu, že mě žádný nenapadl 5 Upřímně nevím o žádném, který by v mládeži nereprezentoval a ti, o kterých jsem neslyšel, že by v mládeži reprezentovali, jsou zase dost staří a nejsem si jistý, jestli to tak skutečně bylo - Čechmánek, Salfický, Málek, Trvaj, Hudáček... Na tohle jsou experti hlavně rusové, kteří začínají produkovat nejlepší brankáře kolem jejich 25 roku a většinou to jsou kluci, kteří v mládeži nereprezentovali.

Každopádně, Michal má vše před sebou a budu mu držet palce. Reprezentace by měla být bonus, hlavně by se měl soustředit na klub, na svůj rozvoj a aby byl natolik dobrý, aby si mohl vydělávat tím nejkrásnějším způsobem, tedy hraním hokeje.
odpověděl(a)
To Hypperbola:
Děkuji.Napsal jste to hezky a přesně, Michal má vše před sebou a já si myslím,že "je v dobrých rukou".http://www.teleticino.ch/video/servizi-fuorigioco-news/265181/hc-ambri-il-programma-chmel
, Mojaci odpovědět
Proč sem nedáváš odkaz přímo na Bukače, ale na plagiátora HESE, který maže příspěvky všem co s ním nesouhlasí. Ten web se chová stejně jako svaz.
odpověděl(a)
omlouvám se: https://www.facebook.com/bukachockey
odpověděl(a)
Svaz vede nějakou diskuzi? Kde?
odpověděl(a)
Bukač by rád vedl diskuzi, svaz dělá mrtvýho brouka...A takový to byli kamarádi.
, zajímavý článek odpovědět
http://www.cshockey.cz/blog/konference-treneru-a-namitka-ludka-bukace/
, Svatá pravda odpovědět
Jenom malá poznánka, pokud v Individuálním sportu patříte k absolutní špičce, tak prostě vyhráváte a je Vám jedno jakého máte protivníka.

V hokeji i toho nejlepšího hráče jsou schopni paraziti ze třídačky občas zaříznout 5.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

MCR5_2009.jpg

Reklama