Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

ALKRA NA MORAVĚ

V ZÁŘÍ BUDE ZAHÁJEN PLOŠNÝ VÝBĚR HRÁČŮ Z MORAVY NAR. 1995 - 1998.

 

Jak už na tomto místě bylo avizováno v červenci, ve snaze zkvalitnit vyhledávání hráčů do chystaných celorepublikových výběrů, uspořádá  tým trenérů  z ALKRY v měsíci září výběrový a tréninkový kemp hráčů ročníku narození 1995 až 1998 pro pokročilé hráče z Moravských klubů.

 

Ročník 1997 může očekávat sezónu plnou zajímavých událostí. Pod vedením Aleše Krátošky budou Morava a Čechy zvlášť stavět samostatné neofic. reprezentační  výběry Čech a Moravy na jarní Challengery AAA. Bude se jednat o mezinárodní konfrontaci na úrovni, na které se hráči těchto ročníků ještě neměly možnost utkat. Budou měřit své síly s výběry skandinávských zemí, Ruska, Slovenska, Kanady a USA.

Tento Challenger organizovaný panem Vojtíškem se s největší pravděpodobností uskuteční v Praze v dubnu příštího roku. Jedná se o podobnou akci, která v Praze proběhla v dubnu t.r. u ročníků 1996 a 1995. Tyto ročníky budou zastoupeny také na Challengeru v příštím roce. Zatímco dva národní výběry 1995 pocestují do Rigy, dva týmy 1996  vstoupí do Challengeru opět v Praze.

 

Vyhledávání hráčů 1997 na tuto akci a jejich prověřování v tréninkových i herních situacích již začalo a bude v následujícím půlroce pravidelně pokračovat. Kromě Challenger Cupu v dubnu 2010 se hráči 1997 ještě zapojí do akcí s výběry USA, Kanady a Slovenska avízovaných při setkání s Ritchem Winterem v dubnu t.r. Jedná se o akci, která bude čerpat z finančních fondů asociace NHL a společnosti Ritche Wintera.

 

Třetí vrcholnou akcí pro ročník 1997 bude každoroční Světový turnaj kategorie PEE-WEE v Quebecu. Tentokrát nebude hráče vybírat František Musil, protože ten odcestoval s rodinou na delší dobu do Vancouveru.  Momentálně jsou hlavními adepty na uvolněný post kouče čs. výběru 1997 do Quebecu  trenéři  Krátoška a Totr. Celou akci bude řídit, jako v minulých letech, pan Vojtěch Číhař.

 

V září bude zahájena práce institutu ALKRA s vybranými hráči ročníku narození 1998.

 

Pan Krátoška má záměr uskutečnit dvoudenní kemp na některém vhodném moravském zimním stadionu s potřebným příslušenstvím. Nejvhodnějším termínem se jeví dny neděle a pondělí v některém týdnu měsíce září. Kemp bude uspořádán pro ročníky 1995 až 1998. Úkolem následujícího měsíce bude typovat vhodné nové adepty do uvedených ročníků tak, aby jim mohla být dána co nejdříve příležitost prokázat své kvality v rámci těchto výběrů.

 

Poskytuji tuto neúplnou zprávu v tomto surovém stavu pro informaci všem rodičům, hráčům a případně trenérům, kterých se akce ALKRY může týkat. Především z důvodu, aby si možnost účasti svých dětí mohli rozmyslet a dopředu připravit jejich uvolnění z klubu, pokud by došlo k  potřebě omluvit svého syna z tréninku v mateřském klubu.

 

V ideální situaci by měli mít samotní kluboví trenéři zájem o účast svých předních hráčů na uvedené akci, protože početná účast hráčů z klubu svědčí o jejich dobré práci s mládeží a silném perspektivním kádru jednotlivých týmů. Jak ale ze zkušeností víme, ne vždy a všude tento pohled na věc převládá. Proto vidím osobně jako nejlepší řešení obracet se přímo na rodiče aby měli možnost  sami zvážit účast svých dětí.  Oficiální jednání  s představiteli klubů ve věci uvolnění hráčů povede jménem  institutu ALKRA Aleš Krátoška.

Upřesňující informace budu průběžně doplňovat. 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Jsou to všechno potěšující zprávy, malou drobnost ale přidám: 6+7 třídy MS kraje + Olomouc + Vsetín mají ofic. hrací dny neděle. Myslím, že by se p. Krátoškovi jednalo s představiteli klubů snadněji o uvolnění z tréninků (např. pá, so) než ze zápasů.
odpověděl(a)
Jasně, přesný termín se musí doladit tak, aby to co nejméně bolelo všechny strany. Zápasů je v sezóně tak málo, že by z nich nikdo hráče uvolňovat ani nezamýšlel. Horší je, že r. 95 hrajě už většinou ml.dorost a tím se víkendový den jeví celkově jako nereálný. Ve všední dny je zase škola.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

hokejbal_mcr_2009.jpg

Reklama