Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Barbora Janíčková - další sportovec v rodině

17.7.2021

 

 

V rodině máme další sportovní radost.

Celé roky se tady prezentujeme jako rodina hokejisty Pavla Zachy a fotbalisty Theodora Gebre Selassie. Ale i má jediná neteř ze strany manželky Barbora Janíčková už dnes náleží mezi úspěšné sportovce. Její svět se nejčastěji točí a točil kolem plaveckého bazénu. Odmala  trénovala a dnes je s českou olympijskou výpravou plavců v dějišti Olympiády v Tokiu.

Nepatří tam mezi největší světové hvězdy, startovat bude ve štafetě na 4 x 100 metrů volným způsobem, ale už samotnou účast na olympiádě lze určitě považovat za významný sportovní úspěch. Vždyť pro sportovce mnoha sportů náleží právě tato událost k vrcholům jejich kariér, je to meta, ke které se upínají a pro kterou mnoho let podstupují veliké úsilí i oběti.

Bářina kariéra se lámala zhruba před třemi roky. Měla doma několik titulů mistryně republiky z dorosteneckých kategorií, ale přechod mezi dospělé je složitý ve všech sportech. Dlouho jsem s ní tehdy debatoval na oslavě svých kulatých narozenin o tom, co bude dál. Zvažovala operaci bolavého ramene, ve hře byl i odchod do USA na některou z univerzit, kde jí nabízeli sportovní stipendium a spolu s ním i novou výzvu, skvělé zázemí i tréninkové podmínky. Snažil jsem se Báru přesvědčit, aby do Ameriky šla za každou cenu, protože jinak by toho mohla po zbytek života litovat. Tehdy u ní ale spíš převažoval názor, že operaci podstupovat nebude, s plaváním skončí a půjde normálně studovat na nějakou českou univerzitu.

Nakonec dopadlo vše jinak. Operace proběhla, povedla se, Barča začala studovat i trénovat na UP Olomouc. Tento krok se nakonec ukázal jako dobré rozhodnutí, nové prostředí přineslo osvěžení, začalo se jí dařit i po sportovní stránce.

K olympijské nominaci jsem jí společně snad s celou rodinou samozřejmě gratuloval, považuji to za milé překvapení ve světle všeho, čím si prošla. Její příběh je dalším důkazem faktu, že pokud tvrdě pracujete, život vás za to dříve nebo později  odmění.

 

Pavel Zacha

 

zdroje

https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-olympijske-hry-letni-olympijske-hry-2021-plavani-na-loh-2021/399086/cesti-plavci-pro-tokio-hvezdy-nadeje-i-olympijske-louceni-kubove.html 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, Bara... odpovědět
Myslim,ze Barbora udelala zivotni chybu,ze nezacala studovat universitu v usa a jeste navic mohla mit stipendium takova nabidka se proste neodmita???Ja mam syna na universite take na sportovni stipendium a kdyby muj syn to sportovni stipendium nedostal tak by me ta The University of Chicago vysla jen na skolnem statisice dolaru!!!
, Gratulace odpovědět
Dobrý den,připojuji se ke gratulaci.
Nedávno jsem si s velkým zájmem přečetl z mého pohledu skvělý rozhovor s Davidem Kosteleckým,který bude absolvovat již šestou olympiádu.Mám rád tyhle otevřené a upřimné rozhovory od zkušených sportovců,kteří se narozdíl od těch mladých nemusí přetvařovat. Je až s podivem,že se takto vyjádří sportovec z individuálního sportu,kterým sportovní střelba bezesporu je.Zaujala mě především upoutávka na FB.
„Úspěch se prostě neodpouští. Narážím na to dodnes. Leckdy nechápu, co jsou schopní lidé vypustit z úst nebo udělat. Ale věděl jsem, že je to součást toho všeho, co triumf obnáší, tomu se nedá vyhnout. Zvlášť v Česku.Ale nemá cenu být naštvaný, to platí v jakékoliv branži. Ani sport není perfektní. Z mého pohledu jsou to jenom kecy, když se říká, jaká je v něm úžasná atmosféra, jak si to všichni užívají.Sport za posledních dvacet let přináší něco jiného. Dřív měl za úkol vytvářet charakterní lidi, teď je to přesně naopak. Jsou v tom zamotané peníze, každý chce mít maximální úspěch, tříští se tam ega.Ale málokdo to řekne nahlas."

https://www.facebook.com/prilohaSportMagazin/photos/a.1559242297733990/3006848779639994/

https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-olympijske-hry-letni-olympijske-hry-2021-sportovni-strelba-na-loh-2021/399046/kostelecky-46-na-sestych-oh-jsem-mladsi-diky-vede-trenuju-jako-v-nasa.html

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Leona.jpg

Reklama