Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Devils - Oilers 5:2

Jak jsem si užil včerejší zápas?

7.10.2018

Docela nezvykle. Nebyl jsem ani ve Švédsku, jak někteří čekali a telefonovali, zda se třeba nesetkáme, ale dokonce ani u televize. 

Včerejší večer jsem společně s manželkou a přáteli strávil v pražské O2 aréně, na koncertě kanadské "pěvkyně" Shania Twain. Lístky jsem dostal jako dárek už na jaře k narozeninám, takže teprve teď došlo k realizaci. Skvělý koncert. Takže jsem nic neviděl a na zápas se podívám až v klidu dnes večer ze záznamu. Jen jsem zaznamenal, že nic nového. Pavel Zacha nabodoval, takže vše při starém. Usmívající se 

 

5.10.2018

Když se vrátím ještě k přípravnému zápasu v Bernu, byla to povedená akce po všech stránkách. Více než 17 tisíc diváků vytvořilo atmosféru, kterou zvlášť Američané a Kanaďané milují, protože ji ze zámoří neznají. Je to pro ně něco nového a hra v Evropě má pro některé z nich i díky tomu své zvláštní kouzlo a atraktivitu.

Přestože led v aréně nebyl příliš kvalitní, což se podepsalo na kvalitě hry i tréninků, zápas přinesl to, co od něj všichni očekávali. Hlavní hvězdou byl "domorodec" Nico Hischier, a přestože se mu zápas příliš nepovedl a on sám byl ze svého výkonu dost zklamaný, vyhlásili ho první hvězdou zápasu. Už během ceremonií přivítali fanoušci svého odchovance naprosto skvěle, bylo to dojemné. Je otázkou, zda by naši fanoušci projevili stejnou tvář, těžko říct.

Před zítřejší premiérou NHL zazněla bohužel jedna nepříjemná zpráva. Na včerejším tréninku se zranil Jasper Bratt. Švéd, který měl být jednou z hlavních postav zápasu. Přijeli za ním kamarádi, rodina i fanoušci, měl to být velký den, který si ale užije pouze z hlediště. Pavla velice mrzí, že mu z lajny vypadl minimálně na pár týdnů největší kamarád a skvělý hráč, jejich lajna šlapala výborně, libili se mi a těšil jsem se na start sezóny. Hráli hodně evropský kombinační nesobecký hokej, a když se ke švédsko- českému útoku připojil ještě obránce Vatanen, bylo to dokonalé.

V každém případě si na premiéru v tomto složení druhé lajny budou muset chvíli počkat.

Ve Švédsku je na místě několik známých, včetně jednoho trenéra, který Pavla také dřív trénoval. Dnes mi posílal vzkaz o tréninku Devils, bylo to pro něj poprvé, kdy mohl sledovat trénink týmu NHL. A jak už to bývá, byl nadšený. Usmívající se

Důležité bude, aby se chvála a nadšení dostavilo zítra po zápase.

https://www.nhl.com/devils/news/bratt-out-for-season-opener-in-sweden/c-300672988

 

 

1.10.2018

 

Dnes večer se Devils střetnou v přátelském zápase ve Švýcarsku s Bernem. Při výběru soupeře hrál jistě roli fakt, že loňská jednička draftu NHL Nico Hischier, podobně jako obránce Mirco Mueller, jsou Švýcaři. Vlastně i brankář Cory Schnider, přestože vlastní americký pas, má švýcarské předky.

Na dnešní zápas zajišťoval Nico Hischier hned 22 lístků pro rodinu a přátele. To ale nic není proti Švédovi J. Brattovi, který zajistil pro své blízké dokonce 30 lístků na první zápas základní části, který Devils ve Švédsku odehrají proti Edmontonu,

Oilers pro změnu momentálně hrají a působí v Německu, v půlce týdne se pak přesunou, podobně jako Devils, do Švédska.

S týmem NJD přiletěl do Švýcarska početný tým kameramanů, kteří připravují materiál o akci pro prezentaci fanouškům v blížící se sezóně. Včera je bylo možno potkat na různých vyhlídkách v historické části Bernu a opravdu byli nepřehlédnutelní.

V Post Areně v Bernu tým obsadil celkem šest kabin pro své potřeby, Ďáblové si přivezli vše potřebné s sebou. Vytvořili kabinu pro hráče, pro trenéry, rehabilitační centrum i posilovnu. Vše, včetně činek a dalšího náčiní a vybavení, bylo přepraveno z USA, hráči nepocítí prakticky žádnou změnu v poskytovaném servisu.

Dnes jsme na našem hotelu i v centru Bernu potkávali velké množství fanoušků Devils z celé Evropy, dost jich přijelo i z ČR. Hovořil jsem s některými, kteří přijeli např. z Ostravy, Plzně, Hodonína nebo H. Králové. Zvlášť včera po tréninku odchytili fanoušci a sběratelé podpisů kartiček hráče před hotelem, aby ulovili nejcennější suvenýry.

Dnes i včera probíhal v Post aréně trénink Devils, který ale nebyl přístupný veřejnosti.

Bylo po čase zajímavé zase sledovat tým při tréninku, docela jsem si odvykl na dění, které jsem dříve téměř patnáct let naopak sledoval každý den.

Velkou atrakcí pro místní fanoušky jsou nejen hráči z NHL, ale především Martin Brodeur, slavná ikona Devils i celé NHL, který prozatím vykonává funkci výkonného více prezidenta NJD pro oblast obchodního rozvoje.

Soupiska týmu už byla zúžena na 7 beků a 13 útočníků. Nová základní část NHL je už opravdu před námi.

Devils jsou důkazem měnící se NHL i poměru sil v hokejovém světě. V týmu je víc Švédů, Finů a Švýcarů, než Čechů nebo Slováků (Češi/Slováci - 1/0).

Zítra mají hráči Devils volný den, tak s manželkou doufáme, že si syna trošku užijeme.

Z Bernu Vás zdraví

Pavel Zacha

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Pro lepší perspektivu odpovědět
a pro zajímavost tady je pár informací o tom, jak se má v zámoří zcela jistě i podle místních odborníků dobrý hokejista.

https://rinksiderhodeisland.com/2018/10/21/p-bruins-notes-on-kovar-cave-and-more/


edit: ono je to i na idnesu akorat sem si toho nevšim 10

https://hokej.idnes.cz/jan-kovar-new-york-islanders-boston-bruins-boston-providence-puo-/nhl.aspx?c=A181018_171235_nhl_rmp

https://hokej.idnes.cz/ahl-zpravodajstvi-jan-kovar-vitek-vanecek-fik-/nhl.aspx?c=A181021_114615_nhl_tof
, - odpovědět
Nedávno jsem tu zahlédla nějaké vtipné komentáře na téma jak zdejší pisatelé vlastně hokeji vůbec nerozumí a řeší jen Zachu …… mimochodem Myšákovi moc držím palce. Schválně jsem si našla jeho loňské zápasy přímo za jeho kategorii a ta dominance byla neuvěřitelná!! Navíc pokaždé když za tu kategorii hrál, měl jednoznačně obrovský vliv na ostatní hráče ze své lajny, kteří bodovali úplně jinak než když Myšák s nima nehrál.
Nicméně …… vzhledem k tomu, že jsme na stránkách věnované především mladému Zachovi, vrátím se s dovolením zpět k tomuto tématu 1
Včerejší zápas ... Devils deklasovali obhájce titulu a to neuvěřitelným stylem! Z toho záznamu mi to připadalo, že se Washington snad pomalu ani nedostal do útoku 1 A i když Pavel nebodoval přišlo mi to, že byl jedním z nejvýraznějších postav zápasu. Neuvěřitelné buly, velký podíl na třetím gólu, několik krásných šancí ... snad bude mít příště víc štěstí a ty milimetry či centimetry budou hrát v jeho prospěch 1 Pravda, své doměnky opírám pouze o čísla a několikaminutový záznam, nicméně hned několik dnešních článků mi dává za pravdu.

https://www.nj.com/devils/index.ssf/2018/10/even_without_points_devils_pavel_zacha_providing_n.html

https://theathletic.com/584721/2018/10/12/the-most-important-development-from-the-devils-hot-start-might-be-a-guy-with-zero-points/

https://pucksandpitchforks.com/2018/10/11/pavel-zachas-role-for-new-jersey/

, Dokument Sparta odpovědět
Chtěl bych upozornit na několik krátkých dokumentů o HC Sparta Praha .našel jsem to na webu bez frází.cz a snad je to na TV Mall.cz
Podle mě strašně zajímavé.Píšu to hlavně kvůli Uwe Kruppovi,kterému je věnovaný celý jeden díl,ale samozřejmě se tam vyskytuje ve všech dílech.Osobnost,charisma,znalosti,to všechno z něj přímo stříká.Pro tohohle trenéra by hráči měli chtít umřít....
Bohužel to sem neumím zkopírovat... 1
odpověděl(a)
https://www.mall.tv/manazer
odpověděl(a)
New Jesey Devils mají něco podobného:

https://www.youtube.com/watch?v=3staMdGnm5g
, Moc netuším odpovědět
Co znamenají ti Švýcaři. Mají daleko míň hráčů v NHL, daleko míň hráčů na draftech a níž vybraných (krom čestných výjimek), v mládeži je pravidelně porážíme.
Viděl jsem na ČT pořad s Dusíkem a musel jsem se smát, co dokáže jedna medaile se skoro nejsilnějším týmem na MS, co můžou poskládat. Tím nechci říct, že jsou špatní, ale nejsou před náma ani náhodou.
, - odpovědět
Bratt je tedy pořádný smolař!! A pro Pavlovu lajnu to tím pádem taky není zrovna dobrý start.

Máte tam chybičku pane Zacho. Tím jak jste se chystal napsat Vatanena tak jste místo švédsko-český útok napsal finsko-český 1
icon odpověděl(a)
Máte pravdu, dík za upozornění.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

reprelekovcup.jpg

Reklama