Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Beseda na téma "český hokej"

Svoboda o tabulkách

 

10.10.2017

TABULKY * TABULKY * TABULKY * TABULKY * TABULKY

http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-adam-svoboda/315553/slovakum-vychovavame-golmany-do-narodaku-v-nasi-extralize-jsme-sami-proti-sobe.html

 

9.10.2017

moderátor Michael Dusík

účastníci besedy "téma pro hosty"

Martin Urban, generální sekretář ČSLH

Filip Pešán, trenér české hokejové reprezentace do 20 let, trenér a sportovní ředitel Bílých Tygrů Liberec

Milan Antoš, hokejový expert ČT, bývalý extraligový hráč, trenér hokejové mládeže

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10127554193-tema-pro-hosty-ct-sport/217471290230026

 

Jak to na mě působilo?

Věcná a korektně vedená debata. Sekretář Urban vcelku věcně a pravdivě konstatoval, že svaz si ohledně klubů nemůže prásknout do stolu a říct, bude to takhle! Protože kluby a jejich činnost nefinancuje. Obhajoval akademie, ale pokud dotujete trenéry akademických juniorek ze svazových peněz a současně dopustíte devastaci soutěže a rezignujete na jakoukoliv její kvalitu, jak to může fungovat?

Dává to smysl?

Řekl bych, že ne!

Celé mi to připadá povrchní, jakoby tam nebyl nikdo, kdo by to dotáhl do detailu a do konce, aby to mohlo začít plnit účel. Pokud mají akademie fungovat, musí hráči navštěvovat akademickou školu v rozsahu 3-4 hodiny výuky denně, jako v tom Švédsku, jinak nezbývá na sport energie. Ale to u nás není nikde.

Přirovnal bych to k jablku, které je červivé, ale neumíme s tím nic udělat, tak to neřešíme a ošetřujeme ho na povrchu dalšími chemickými postřiky, protože tohle udělat umíme. Ty jednotlivé dobré kroky, jako financování regionálních trenérů, týden hokeje, to se pak v tom ztrácí, protože každý kluk ví, že po nadšeném začátku ho čekají nekvalitní soutěže a velký otazník v patnácti šestnácti letech - co dál?

 

Filip Pešán byl obklíčen pozicemi, které zastává, těmi klubovými i svazovými, takže některé věci sice správně pojmenoval, ale do hloubky se raději nepouštěl, aby toho neřek až moc.

A tak nutnost jít na podstatu věci a otevřít kritická témata zůstala na Milana Antoše. U něj je třeba ocenit odvahu třeba k vyslovení k názoru, že na svazu by konečně neměli dělat mládež lidi, kteří vůbec nejsou spjatí s praxí a nemají tušení, co se na klubové úrovni děje. Ale například trenéři mládeže alespoň s desetiletou praxí, aby ty přijímané kroky měly hlavu a patu.

Také tabulky a jejich úskalí,atd. Tohle téma bylo nakousnuto, ale nic dalšího z toho nevzešlo.

U Dusíka bylo patrné, že už se nenechá opít rohlíkem a diskutoval některé problémy víc do hloubky, takže na obvyklé slovní únikovky a zametávačky pod stůl už byl lépe připravený, měl vlastně poslední slovo s jakýmsi otazníkem na konci.

Takže dobrá debata, která sice nic nevyřešila, ale alespoň proběhla. Tón nebyl příliš konfrontační, takže možná by mohl vzniknout i další díl.

Jsem přesvědčený o tom, že aby nastal nějaký obrat, hokej musí na otce a matky malých dětí působit lákavě. Musí to být motivující přivést svoje děti na zimáky. Ale takhle mi to stále nepřipadá. Přitom je to priorita. Dokud si to vedení hokeje neuvědomí, bude to stále stejné.

Včera jsem se asi po roce vydal podívat tady u nás ve Velkém Meziříčí na zápas krajské ligy mužů - HHK Velké Meziříčí - Dynamiters Blansko HK. Hrálo tam pár kluků, kteří v přípravce vyrůstali s Pavlem a někteří možná tenkrát vykazovali minimálně podobný potenciál. Ale nedali tomu víc, zůstali tady a dnes hrají krajskou ligu. To není výsměch, není to špatné. Hokejem se dodnes baví, jejich tátové se chodí dívat na jejich zápasy jako kdysi před patnácti roky na minihokej. Když jsem se zadíval do programu, zaujala mě jiná informace. Výsledky ze žákovského hokeje. Mladší žáci prohráli se Žďárem 17:1, starší žáci 21:0.

Pak zase pro změnu meziříčský dorost porazil nějakého soupeře 12:1.

Není třeba to dál komentovat. To, s čím jsme bojovali, vztekali se a nadávali, před patnácti roky, doposud nikdo nevyřešil. Stále znovu a znovu se to opakuje. Nedokáže zorganizovat soutěže a dát jim smysl a kvalitu. Nejen v juniorce, ale už od žáčků.

Ty zápasy "kočka - myš" to je destrukce sportu, vyhazování peněz z okna, maření času a ohrožování vztahu dětí k hokeji. Takhle hokejisty určitě nevychováme.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Další krok kupředu odpovědět
www.facebook.com/photo.php?fbid=10209338655335942&set=a.1088613028113.13174.1610082420&type=3&theater
odpověděl(a)
Takže 8 letý nesmí hrát s desetiletými - v kategorii kde jsou obrovské individuální rozdíly v technice, mentální vyspělosti a přístupu k hokeji i v rámci jednoho ročníku, hraje se "bezkontaktně" a o nic nejde. Na turnaji do deseti let by se neměl potkat se stašími (teoreticky - nesetkal jsem se v praxi s tím, že by se pravidla dodržovaly)

Problém je že v kategorii D by hrál i s jedenáctiletými chlapci a až ho zalehne 60 kilová 12letá holka u mantinelu tak budou praskat kosti. Takže co s tím když ty soutěže jsou takto nastavené?

Zato všechny 16ti leté co nehrajou extraligu teď vysypali do společné soutěže s juniory kteří po zápase jdou do hospody nebo odjedou s manželkou domů autem. Soutěž kde všichni jsou hokejově cca na stejné úrovni, jen třetina hráčů hraje už bez plexi a je vysmátá a třetina se těší až budou "mazáci" a budou to moct podobně natřít jiným "mlaďochům". Díky svaze! Zatím to občas končí frustrací a zbytečnými vyloučeními do konce zápasu nebo zlomenými nosy.

Jsme malá zapšklá závistivá a neschopná země, budeme s tím muset něco udělat, jinak takoví zůstaneme 10. Vlastně je zázrak že se nám i tak daří docela dobře.

Počkejte Arone až budete hrát v Déčku a budete mít pocit že byste mohli hrát i za Céčko protože je v klubu málo dětí a budete si lámat hlavu tím proč vám svaz někdy zakazuje hrát dva zápasy za víkend a někdy vám je tak sám rozepíše. Nemají mozek jen razítko.
odpověděl(a)
louboutin outlet
coach outlet online
bathing ape
tods outlet online
ugg boots
moncler sito ufficiale
stone island hoodie
polo ralph lauren outlet online
mac cosmetics
mulberry handbags
houston texans jerseys
louis vuitton outlet online
canada goose sale
gymshark sale
ugg boots
adidas neo shoes
marc jacobs handbags
mbt shoes outlet
jets jersey
hermes bags
mcm outlet
pandora jewelry outlet
fitflops
moncler jackets
air max 2015
lacoste polo shirts
converse shoes
coach canada outlet
ed hardy
true religion jeans
coach outlet online
denver broncos jersey
fitflops sale clearance
air max
coach outlet store online
coach outlet store
the north face jackets
adidas ultra boost
coach factory outlet online
miu miu shoes
coach outlet store online
air max 97
air jordan uk
louis vuitton outlet online
nike factory store
ugg italia
nike outlet store
true religion outlet
adidas yeezy boost
coach outlet online
north face outlet
gymshark clothing
coach outlet store online clearance
true religion jeans
coach outlet online
jordans
mulberry bags sale
le coq sportif
ferragamo belts
uggs outlet online
coach bags
yankees jerseys
birkin handbags
air huarache
north face jackets
coach outlet online
michael kors outlet clearance
louboutin pas cher
jordan 31
coach outlet online
ray ban sunglasses
lacoste outlet
indianapolis colts jerseys
birkenstock sandals
ralph lauren outlet online
canada goose jackets
red sox jerseys
fjallraven kanken
coach factory outlet online
louboutin outlet
coach handbags
coach factory outlet
kate spade outlet
adidas store
suicoke sandals
yolo
, Urban odpovědět
má solidně hlavu v písku. Všechno je vlastně v pořádku.

Opět starý argument že kdyby nebylo "výchovné" museli by rodiče víc platit.

Přitom "výchovné" vůbec rodiče platit nemají, jen kluby mezi sebou.

Takže vlastně přiznal, že "výchovné" je jen skrytý nástroj na vydírání rodičů.

Pešán naprosto přijal svou svazem a klubem určenou roli.

Antoš dobře.
odpověděl(a)
Výchovné je bohužel evergreen. Před médii a neinformovanou veřejností to obhájí touto demagogií a před soudy zas kličkováním mezi soukromým podnikáním klubů a svazovou dobročinností. Jedinou reálnou, zatím nevyzkoušenou šanci na změnu vidím přes peníze. Stručně a jasně informovat dopisem přes to panem Zachou založené sdružení hokejových rodičů hlavní sponzory: tedy MŠMT a obce o tom, že kluby, které od nich inkasují peníze na mládež, si tyto peníze berou za své a tento obchod s dětmi argumentují vlastními (tedy ministerskými a obecními) penězi. Stát a obce přece nevynakládají peníze na mládež proto, aby pak byly jimi podporované děti drženy v nějakém nevolnickém systému. Přece se mezi starosty, radními a snad i mezi politiky musí najít lidé, kteří na tomto handlu nejsou osobně finančně zainteresováni a kteří by se po zasvěcení v tomto angažovali a dali svazu a klubům jasně najevo, že dokud takovéto praktiky v hokeji neskončí, nebudou kluby finančně podporovat. Je to prosím hodně nivní nápad?
odpověděl(a)
Na svazu to mají dobře vymyšlené.Každý kdo je schopný a má jiné názory než ČSLH a veřejnost mu naslouchá, je angažován do svazové funkce...tím zabíjí dvě mouchy jednou ranou.Mají schopného člověka a zbaví se nepohodlného odborníka,který coby zaměstnanec svazu kritizovat nemůže.Pešán je zářným příkladem.
Ty tabulkové rošády jsou pro mě nepochopitelné.Asi jsem taky naivní,ale proč to někdo nedá k soudu?A nejen u dětí...pak tady hrajou v extralize Norové,Francouzi,Slovinci a Kanaďani,které už nikde jinde nechtějí.Čeští hráči končí ve třiceti,protože za ně nikdo ty peníze nemůže dát...Fakt je lepší si pustit NHL a kochat se...
, - odpovědět
V USA je hockey okrajovou zalezitosti pouze v severnich statech. Proto pane Urbane je v USA 300000 hrajicich deti hockey a nejvetsi progress v hockey maji Florida a California. Uklidnujte se a spete dale CSLH. Delate to dobre
, Atraktivita pro rodiče odpovědět
Nezdá se mi, že by právě teď bylo důležité lákat další rodiče a děti na zimáky. Tradice a akce pojď hrát hokej teď momentálně plní brusličky a základny dostatečně. Více dětí by už bylo kontraproduktivní (jestli už není teď). Na všech základnách v mém okolí se už teď na jednom ledu tísní kolem padesáti dětí. Důležitější je to, co se děje s těmi dětmi dál. Teď, když je trendem nechat hrát všechny děti a nechat hrát všechny stejně, bez ohledu na výkonnost a nějaká ranná selekce je teď nemyslitelná, by to znamenalo jen míň akce pro všechny. Bohužel.
odpověděl(a)
souhlas, rannou selekci děla výskedkář bez budoucnosti ... když dodpívání u děti má rozdíl až 5 let. Pohřbí tím hrozně děti a pak se diví že to po juniorech nejde :-).
odpověděl(a)
Ovšem na druhou stranu je škoda, že děti a rodiče, kteří mají o hokej enormní zájem a chtějí být na ledě víc, mají jen velmi málo a velmi krkolomných šancí. Bylo by asi špatně vyřazovat malé děti, které zatím zaostávají a mají spoustu jiných zájmů a aktivit úplně z hokeje, na druhou stranu je ale také špatně, když kluk, který tím žije a nejradši by trénoval a hrál každý den, nemá téměř jinou šanci než oddílové tréninky 2-3x týdně a zápasy proti dětem, kterým nepůjčí puk.
odpověděl(a)
Pánové, je přeci nejdůležitější věcí mít co nejširší základnu. Vzhledem k tomu, že do juniorského hokeje dojde jen malá část z původních třeba 50 (děti končí z různých důvodu - nebaví je to, jsou lepší v jiném oboru nebo sportu, zdravotní problémy, puberta a nechuť podvolit se v tomto věku drylu), juniorky pak hrají se vším, co mají k dispozici, už si nemají z čeho vybrat, protože na začátku začínali s nízkým počtem dětí. Když jich je 50 v základně, není problém vytvořit A, B tým. Zralost a výkonnost dětí se velmi mění během hokejového vývoje. Ten, který zářil ve 3. třídě, nemusí zářit v 8. a naopak. Děti v B týmu můžou skokově zesílit, zrychlit a předčítá tak ostatní. Ale nepracovat s co největším počtem dětí, je zhovadilost. Osobní zkušenost ze švédských týmů - přípravky praskají ve šveh, postupem času mají stále z čeho brát, mezi dětmi je konkurence, která je žene dopředu. Chápete?
odpověděl(a)
Hockey-mom: kterým pánům to bylo? Nevím o tom, že bych zpochybňoval důležitost náborů :-)))). Co se týče brzské selekce v 11 letech skrze VTM, stahování hráčů z regionů do jednoho klubu od 10 let, a zvýhodňování vybraných hráčů od prvních tříd na úkor kolektivu považuji za nefunkční model výchovy! Stačí se podívat na vztahy 1. - 8. tříd. :-))).
odpověděl(a)
Pane Jehličko, pardon, Quicku, já o voze, Vy o koze. 5
odpověděl(a)
Vaší trapnou poznámku omlouvá jen to, že píšete anonymě! Pokud píšete do odpovědí znamená to, že reagujete na příspěvky nad ...! Ps: vzdělaný člověk ví, že se rodným jménem neoslovuje.

Pokud se kdokoliv neumí podepsat, jen ukazuje na pohnutý charakter. Quick
odpověděl(a)
Pokud PZ nezavede jmenné příspěvky, bude nadále klesat vypovídající hodnota fóra.
odpověděl(a)
To s tou kozou.. 2
odpověděl(a)
pro Hockey-mom
mít velmi širokou základnu zní fajn, ovšem pokud to přesáhne určitou hranici, nese to s sebou také rizika a negativa. Např. to, co zmiňujete, že to některé přestane bavit. Pokud se totiž hraje minihokej na 4-5 čtyřek, aby si všichni zahráli, nezahraje si vlastně nikdo. Pak máte sice hodně dětí na ledě, ale dostanou se tak málo do akce, že se nic nenaučí a pak je to samozřejmě taky přestává bavit. Takže ano, ať máme základnu co nejširší, ale musely by pro ty masy být připraveny podmínky. Především dostatek ledů. A to u nás bohužel není.
odpověděl(a)
pro Hockey-mom
Zrovna o víkendu jsem byl svědkem takového klasického tréninku. Na jedné třetině zápas druhých tříd. Na obou stranách 3 x 4 hráči. Uprostřed se mezi střídajícími motala skupinka deseti začínajících dětí. Zbylá třetina sloužila pro 2 x 14 dětí dvou výkonností. Sledoval jsem jednu část. Půl hodiny jezdily děti slalomy ve dvou zástupech. Každý zástup měl 7 dětí. Čistý čas bruslení ze 30 minut ledu = 30 - 9 na vysvětlování a ukázku cviků a organizaci = 21 : 7 = 3 minuty čistého času akce pro každé dítě.
odpověděl(a)
Když budete mít v přípravce snadno zvládnutelných 20 dětí a zákaz přestupů, v 8. třídě budete mít 8 dětí, jeden z nich bude absolutní lempl a jeden slušný hokejista (a Gaussova křivka hokejových polotovarů mezi tím). Co s tím budete dělat?
A to je podle struktury a pravidel soutěží plán svazu.
Povinnost obsadit všechny kategorie, zákaz přestupů a zákaz hrát za víc kategorií v součtu dávají naprosto nesmyslný model, který ovšem kluby nemají zájem měnit. V Praze a blízkém okolí je v 8. třídě dost dětí už jen ve Spartě a na Kladně (a poslední móda je přestoupit do Liberce nebo do Salzburku). Fakt je, že těmi náborovými akcemi se v mladších ročnících situace zase trochu zlepšuje, ale bez rozvrstvených soutěží a bez přestupů a bez pružnosti v přihlašování do soutěží to o mnoho lepší nebude.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

briancon2006.jpg

Reklama