Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Bez aféry se to tedy opět neobešlo

11.4.2019

Máte pravdu, nedává to smysl. Několik redaktorů mě oslovilo s žádostí o rozhovor na téma neúčasti syna v přípravném kempu - shodně jsem jim odpověděl, že veřejně nechci nic prezentovat. Z prostého důvodu, cokoliv bych uvedl, bylo by využito k další kampani proti nám.

Přesto bych se mohl pokusit pouze formou několika otázek, aniž bych uváděl cokoliv jiného než pan Říha,  poukázat na slabá místa té současné kampaně. Možná se to pak už tak nesrozumitelné jevit nebude.

 

Co tedy zaznělo od trenéra Říhy.

1. "Se Zachou mluvil v lednu Petr Nedvěd, pak už jsme to nechali být..." souhlas, dokonce jsem byl osobně na místě, mohu potvrdit, takhle to bylo.

2. Počátek dubna:  "Patrik Eliáš hovořil se Zachou a doporučil mu účast na MS..."  Z tohoto vyplývá, že Eliáš doporučil Zachovi účast, ale není uvedeno, jakou dostal odpověď.  Domnívám se, že to je pro celou záležitost podstatnější informace. Jsou totiž jen dvě možnosti:

 

a) buďto by Zacha na základě souboru všech existujících okolností odpověděl, že by se rád zúčastnil a chce na MS - nebo prozatím na přípravný kemp,  odcestovat,

b) nebo na základě stejného souboru okolností na MS nechce nebo nemůže odcestovat.

 

Tohle je důležité si uvědomit, abychom se nějak orientovali. Pokud by měl v úmyslu se na MS probojovat a nic mu v tom nebránilo, působilo by následné odmítnutí přicestovat na přípravný kemp naprosto nepochopitelně, scestně a hloupě. V tom se asi shodneme.

Nebo to mohlo být tak, druhá varianta, že Patrik Eliáš dostal jednoznačnou odpověď, že Zacha na MS nepřicestuje.

V každém případě následně po tomto rozhovoru přišla pozvánka tzv."natvrdo" od trenéra Říhy.  Věděl tedy přesně, jaká je u hráče situace a sám to v rozhovoru přiznal.  O den později po nominování Zachy do přípravného kempu, jak uvádí trenér Říha, volal Zachovi ještě Petr Nedvěd, který zřejmě dostal stejnou odpověď jako Patrik Eliáš.  

Několik dnů nebyla věc komentována, až včera 10. dubna. Současně s podivem trenéra Říhy, že "...nechápe hráčův postoj".

Ano, takto podáno je to skutečně nepochopitelné, vypadá to, že ten Zacha je skutečně divný patron. Utvrzení veřejnosti v tomto přesvědčení představuje zřejmě hlavní důvod celého představení.

Nabízí se alre ale jiná, mnohem zajímavější otázka.

Jak pohlížet na počínání vedení reprezentační lavičky, když nominuje hráče až v momentě, kdy se ujistí, že hráč nemůže na MS z nějakých důvodů odcestovat.

"...Od  ledna jsme to nechali být, pak s ním hovořil Patrik Eliáš..."

Posouzení nechám na Vás.

Takže se omlouvám, původně jsem kvitoval, že se současný realizační tým nároďáku nebude tradičního honu na Zachu účastnit, ale mýlil jsem se.

To je z mé strany k této věci vše.

 

Zesměšnění Kamevédy

 

K čemu bych se naopak chtěl vyjádřit, to byly komentáře redakce Sportu ke Kamevédě ve spojitosti s touto věcí. Kamevéda je moje práce, blízce se mě to dotýká. Jistě ji každý nemůže studovat, to chápu, ale divím se, že ji redaktor schválně v názvu komolí a naprosto chybně vykládá.

Předně už na počátku hovoří o drilu, který představuje, přestože už ve svém názvu má komplexnost, pestrost  a široký rozsah působení  na dítě v oblasti pohybové, i v ostatních důležitých oblastech rozvoje dítěte. Všestrannost a komplexnost je opakem drilu, který naopak sází na veliké množství opakování jedné činnosti či dovednosti, vzniklo v tenisu, tzv. Hopmanův drill.

Je to tedy nesmysl vyvěrající z nevědomosti.

Abych takovým nepřesnostem předešel, v několika případech jsem redaktory Sportu oslovil s žádostí o stručné prezentování Kamevédy jako metody zlepšení stavu pohybové výchovy naší mládeže v rodině. Aby alespoň část rodičů a trenérů získala informaci o tom, že pokud to myslí se sportem dětí vážně, existuje instituce, která jim může i v současných těžkých podmínkách být oporou. Bylo v několika případech přislíbeno, ale nikdy realizováno. Domnívám se, že je to škoda, protože Česko má v oblasti mládežnického sportu  velký problém. Současně velice málo reálných vizí jak situaci řešit. 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Filip Chytil odpovědět
Včera asi jen tak mimochodem ukázal, jaký je rozdíl mezi hráči z NHL A Evropy. Po měsíci bez hokeje, po zranění, navíc v centru což podle mě už dva roky nehrál... Dělal si na ledě co chtěl a byl náš jasně nejlepší hráč... Opravdu budou chtít teď zkoušet Simona? Co Nosek? O Vránovi snad pochybovat nebudou.. I když... Skončila mu smlouva. Čeká na velký kontrakt... Já být na jeho místě tak se hodně rozmyslím...
Každopádně to potvrzuje, že musíme vzít z NHL každého kdo chce a může jet...
, repre odpovědět
Říhu nechápu, hráči z NHL jsou pořád na očích a tak vím co beru a ne že jim nabídnout
poprat se o místo. Osobně si myslím , že Pavel Zacha by byl platným hráčem, je do oslabení, umí buly, je silný na puku a když bude mít spoluhráče kteří si sednou, tak může být i velmi produktivní.
, Repre odpovědět
Teď si čtu, co zase vyplodil Říha...
Vypadá to, že ty kluky z NHL ani moc nechce... Krejčí a Pasta, ty jo, ale ty tři co jsou teď volní...Nic jsme jim neslibili, musí se ukázat... Chytil už musí začít hrát aby se ukázal... Co je tohle za jednání.
Přece musí vědět, že ty kluci musí cítit důvěru. Když jsem dneska viděl, že dvě třetiny z nás Němci dělají trhací kalendář, tak mi musíme vzít z NHL každého...
Fakt tomu nerozumím... Naši beci, to je něco. Jeden jako druhý..
Bude to ještě legrace
odpověděl(a)
Takhle mi to až nepřijde. Z těch tří chce dva a možná všechny tři (což je de facto posun proti předchozím vyjádřením). Chytil je po zranění a nemá svolení hrát, tak jen konstatuje, že by ho už rád viděl v akci. Aspoň tak jsem to vše pochopil. Říhu nemusím, ale zase nasazovat mu psí hlavu za vše..
odpověděl(a)
czfanda...taky jsem si přečetl,že chce dva a třetí musí přesvědčit.Jenže nejdřív říkal, že nikomu nic neslibují,ať přijedou co nejdřív a ukážou se.Zřejmě kluky z Tampy bude chtít a Simon ho musí přesvědčit..Chytil asi taky.Propána,copak neví,jak ty hráči hrajou?Mohl na ně koukat celý ročník v NHL.Máme tam pár kluků,tak je musí mít absolutně v malíčku.Vždyť celý rok nemá do čeho píchnout.
Neví,jak hraje Chytil? Jestli se mu hodí?Simon? Neví co je za hráče?Sranda bude,až teď vypadne San Jose.Hertla asi vezme,ale co Radil?Taky ho nezná?
Nebo vážně chce jet na mistrovství se Zohornama a spol. ?
Vźdyť je motají i Rakušani a Němci..
Švédové nikoho nezkouší.prostě si toho hráče vyberou a jede...Třeba Jesper Bratt.prostě řekli,že bude na mistrovství.Nechci nikomu nasazovat psí hlavu,ale prostě se mi to nelíbí ani trošku.To chování je podle mě prostě zvláštní. 1
odpověděl(a)
Jako máš pravdu, měl by vědět, co jsou zač. Na druhou stranu takový Simon zase nemá v NHL za sebou bůh ví co (Ruttu do obrany v naší situaci asi vezme, ikdyž je to podobné) a že ho chce vidět je pochopitelné. Vem si třeba loni Frka, hrál sice NHL, ale byl horší, než spousty hráčů z Evropy. Takže pokud to není hráč typu Hertl, Pasta atd., tak se tomu zkoušení nedivím. Navíc když ti hráči z Evropy objíždějí celý rok turnaje a pak je vykopne někdo, kdo nemá jasně lepší výkonnost. To je pak strašně demotivující. Není to jednoduché dát to dohromady.
, Národní tým... odpovědět
...má zjevně i hráčů Pytlíkových kvalit spoustu. 10

https://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/1094369-zuby-venku-ale-palil-o-sto-sest-cesky-novacek-se-v-kanade-uvedl-skvele-reprezentacni-plan-utnul-trener.html
odpověděl(a)
Podle mě úplně neuvěřitelné rozhodnutí... Zcela v intencích dnešních pořádků v našem hokeji.
odpověděl(a)
Tak pan Lojza, že jo, to je jiný level 6
Někde jsem četl, že starý Pytlík je ve sporu s Hadem. Nevím. Každopádně je to zase úlet. Ikdyž po tom co předvedl s nominací na OH, už je možné úplně všechno.
, A další článek odpovědět
https://isport.blesk.cz/clanek/vip-sport/361880/kauza-zacha-po-zhrzenych-slovech-kouce-rihy-zakrocil-manazer-nedved.html

Výňatek: „Ze všech informací vím, že to zranění má a nějakou dobu s ním hrál. Pavlovi jsem zavolal, že máme zájem, aby se o místo popral. On mi řekl, že laboruje s nějakým zraněním, má špatné zápěstí, a z toho důvodu nechce jet na mistrovství světa. Tím to pro mě i trenéry skončilo,“ řekl Blesku manažer reprezentace Petr Nedvěd."

Zdravý rozum od začátku napovídal, že to prostě nebude tak jak to vypadá!!

Jen by mě ale opravdu zajímalo kdo pustil do novin tu prvotní informaci že Zacha jede?? Vůbec bych se nedivil kdyby to šlo hodně nahoru do svazu.
odpověděl(a)
Včil mudruj.

Jestli v tom nehraje trochu roli to, že v NHL hráči, rodiče ani agenti nemůžou jen tak do éteru říct co hráčovi je. Zápěstí je "upper body injury" a někdy se nehodí vůbec zranění přiznat.

Manažerovi repre to říct může, ale ten si zase není jistý, jestli to může poslat dál.

Říha je bouřlivák a napovídá toho hodně, tam bych žádnou zákulisní diplomacii nutně nehledal. Novináři jsou buď popletové nebo jsou navedení, jako dycky.

Bouře ve sklenici vody. Většině fanoušků Pavel nechybí a když bude dobře hrát vezmou ho jindy.
, Zachamanie? odpovědět
https://www.idnes.cz/hokej/ms-2019/pavel-zacha-cesky-narodni-tym-komunikace.A190411_200952_ms-hokej-2019_ald
odpověděl(a)
Ja si myslim, ze je uplne v poradku, ze nejede, udelal rozhodnuti, ke kteremu ho pravdepodobne nikdo nenutil(nejspis tentokrat ani otec).
Jeho MS netrapí, fanousky zase nemusi trapit, ze na nem nebude. Nejedná se o žádného rozdíloveho hrace, ktereho je zapotrebi si predchazet nebo opecovavat, aby v pripade vypadnuti jeho tymu v NHL vzdy ochotne dorazil. Národní tým má hráčů Zachových kvalit spoustu.
Vic nema fakt smysl to rozpitvavat.
odpověděl(a)
Zajímavé, že v diskusi pod článkem je víc jeho zastánců než zde na "jeho" stránkách.
odpověděl(a)
To asi spatne ctete 3 3 3
odpověděl(a)
Myslím,že diskuze pod článkem je vcelku vyvážená na rozdíl třeba od komentářů ke stejnému článku na fb.
Já se ztotžňuji s těmito třemi komentáři od třech různých autorů.

1.Zajimavy pohled s nametem k diskusi. Proto si dovolim neco dodat. Kdyz sestavuji narodni tymy Kanada, USA, Svedove, Finove, Rusove a Svycari, tak kontaktuji vybrane hrace v NHL a pokud ten souhlasi s ucasti na MS, je jeho ucast nezpochybnitelna a jede. Kdo projde zapasy NHL, tak ma zcela jiste velmi dobre predpoklady reprezentovat a je zbytecne ho tahat po nejakych kempech, on uz sam velmi dobre vi, jak se pripravit na 2tydenni turnaj. Navic hrace vybiraji podle jejich kvalit a rozhodnou dopredu, zda bude pro mancaft prinosem. Prosim tohle neni kritika naseho vedeni narodniho tymu, to jen pro srovnani, jak skladaji repre jinde.
¨
2.Ok většina repre fandů hokej sleduje dva týdny v roce a pak tady hází špínu na Zachu, koukněte se na zápas NHL a pak vám určitě bude jasné, že i hráč stabilně hrající třetí lajnu v NHL!!!(jednoznačně nejlepší liga, nejlepší hokej na světě, žádná druhořadá a předplacená KHL nebo evropské soutěže)by byl pro repre přínosem. Pokud Zacha léčí zranění a je psychicky a fyzicky unavený po sezoně a nechce se nikam cpát, tak je to pouze jeho věc, je pro něj samozřejmě prednejsi NHL před tímto turnajem.

3.To je tady zase chytráků, kteří tady sdílí své antipatie k Zachovi. Neznám detaily (ostatní asi taky ne), ale jeho rozhodnutí se až tak nedivím. Během roku tady Zachu opakovaně kritizovali reprezentační funkcionáři a další tzv. experti (Antoš aj.), jak nenaplnil potenciál, jak se s ním do reprezentace nepočítá atd. Že měl určité výkonnostní výkyvy? Ano, měl. Ale kdo je nemá? V souhrnu je to hráč, který se svými 21 lety odehrál 200 zápasů v NHL, mezi všemi Čechy v NHL byl na 10. místě a to odehrál o 20 zápasů méně kvůli zranění. Zatímco se tady v novinách vynášejí do nebes hráči, kteří si v NHL ani nečuchli, o Zachovi se se pořád mluví s despektem. Nemyslím si, že by hráč z NHL měl jezdit na nějaký reprezentační kemp, aby hrál někde ve Varech proti Německu, aby tzv. dokázal, že na to má. Prostě jede na MS nebo ne. V mém příspěvku jsem subjektivní, protože přiznávám, že Zachovi fandím za to kam to dotáhl a přeju mu aby šel dál nahoru.
odpověděl(a)
Taky Pavlovi moc fandím a přeji mu, aby šel nahoru. A proto jako jeho letitý fanoušek chci pravdivou odpověď na to, jak to bylo s letošním pozváním do repre. Jak na to Pavel reagoval a proč odmítl. Jak je vidět, tak se to asi nedozvím, ale chci toho moc?
odpověděl(a)
"Národní tým má hráčů Zachových kvalit spoustu."

A proto je Říha naštvanej, že nejede. 10
odpověděl(a)
To ale Riha vubec nerekl, ze je nastvanej ze nejede, rekl ze ho prekvapil a zklamal jeho pristup..dal uz se zminoval jen v tom duchu ze se bez nej narodni tym obejde 3 5
icon , - odpovědět
Požádal jsem agenta i syna, aby se vyjádřili, ale oni se rozhodli na situaci nereagovat, protože vše by vyvolalo další vlnu otázek a spekulací, o což není z jejich strany zájem. Já respektuji jejich postoj a dál už se k věci nebudu vyjadřovat. Doufám, že to stejné učiní i vedení NT. Přeji českému hokejovému týmu úspěšné mistrovství světa a šťastnou ruku při výběru hráčů, kteří na Slovensku budou reprezentovat Českou republiku.
odpověděl(a)
Proč je, prosím, tak těžké/složité/tajné sdělit veřejnosti, jak se vyjádřil Pavel Z. ml. na nabídku účastnit se kempu repre, když mluvil s pány Nedvědem a pak i Eliášem???
odpověděl(a)
A co mu tedy je pane Zacho?
, Pavel Zacha odpovědět
Normálně sem linky nedávám, ale .... držel bych se toho, že to byla další levá s velkým negativním dopadem na image Pavla.

Už jen fakt, že tisk nikde nemá od začátku vyjádření Pavla .... na téma účasti reprezentace.

Odpověď je jasná, nic z toho co se tu píše se nestalo!

http://adamquick.com/cs/Diskuse/Pavel-Zacha-v-medialnim-linci-Ceska_299/
, - odpovědět
Po letošní "aféře" ale i po těch předešlých, které se točily kolem Pavla Zachy a české reprezentace se jeho "obraz","image" přenesla (především v Čechách) do negativní oblasti, a vůbec obecně je to citlivé téma. Tak by mě zajímalo jak s tím bojují například zástupci, agent(i) P.Z.? a obecně, co se s tím dá dělat, přece jenom jde o jeho dobrou pověst, která je podle pana Zachy cíleně poškozována. Protože ta pověst, image určitě může hrát nějakou roli v budoucnosti, v oblasti marketingu atd. A co je nejdůležitější, určitě tato situace není komfortní ani pro samotného P.Z.
Děkuji za možnost vyjádření..
, Děkuji za vysvětlení odpovědět
Nevím,ale z mého pohledu tato odpověď v hádankách do objektivity případu moc světla nepřinesla.Když o tom tak přemýšlím,nabízejí se jen další spekulace.Ty dokonce některým jedincům stojí za to aby se poprvé na těchto stránkách zaregistrovali pod nic neříkajícím nickem a přispívali do komentářů s podobnými názory a výplody,jakých jsou plné diskuze v médiích a které vás oba staví do hodně negativních až ponižujících pozic.Jsem toho názoru,stejně jako většina zde rozumně přispívajících,že to chtělo asi okamžitou reakci a jasné vyjádření třeba na některé ze sociálních sítích.Těch objektivních prostředků,jak to dát ve známost je v dnešní době díky internetu zatím dost
odpověděl(a)
Mám jednoduchou otázku a rád bych na ni jasnou odpověď od PZ ml. nebo sz. Ta odpověď by mohla všechno objasnit.
, Dotaz odpovědět
Pane Zacho st., při vší úctě k Vám i k Pavlovi se ptám, co tedy přesně řekl Pavel Nedvědovi a Eliášovi?
odpověděl(a)
‘’’ Dekuji, ale nejedu’’That´s it
odpověděl(a)
ushockey odpověděl(a) (11.4.2019 20:39) - D9ky, ale raději bych četl odpověď od PZ ml. nebo sz. 1
, wq odpovědět
pěkný výmluvy, prostě si chlapeček myslel, že má takový "kvality", že se kempu účastnit nemusí, ale skutek utek a urazil se, to je patron
, - odpovědět
Nedá se říct, že by to z toho co píšete bylo vyloženě jasné, ale jestli to dobře chápu tak tady vůbec o žádné zranění nejde a jde o to, že si kladnou odpověď Pavla prostě vycucali z palce. Jinými slovy Pavel nikdy nikomu teď po konci sezony neodpověděl: "Ano, přijedu na přípravný kemp."
odpověděl(a)
Presne tak.Konecne to nekdo rekl nahlas.Ale zraneni tam samozrejme je.A byl tam tezky otres mozku. Uz jen toto je duvod , proc nejet. Stejne by ho club po takovem zraneni nepustil. Jako Conora Edmonton. Pavel to nechce komentovat. Dejte mu uz pokoj.
odpověděl(a)
A proč se tedy Pavel Z. ml. nebo st. nevyjádří, jak "ml." odpověděl na nabídku účasti na kempu v repre???
, nechápu to odpovědět
Přiznám se ,že jsem z toho jelen....Takže Pavel je zraněný,řekl to Eliášovi,ten Říhovi a Pytlák ho pozval? Chápu to správně? Nebo ne?
Pavel má přece agenta,stačilo,aby řekl,že nepřijede a proč a byl by klid...Přesně v ten den,kdy ho Říha pozval.Fakt tomu nerozumím.
Takhle už nafurt to bude vypadat tak,že PZ prostě nechce hrát za repre...Možná jsem naivní,ale tomu nevěřím.Je to hrozná škoda.Hodně lidí Pavlovi přeje a v tom dresu se znakem Scanie by ho rádi viděli...
, repre odpovědět
Děkujeme za vyjádření pane Zacho.

Mohu mít jen doplňující dotaz, jak je tedy možné, že naše plátky zpočátku informovaly, že Pavel Zacha přijede na MS ! ...znělo to totiž, jakoby se tak rozhodl sám hráč. Pokud to bylo postavené jen na oznámení Říhy, že mu poslal pozvánku, tak je to opravdu trestuhodné balamutění veřejnosti. Už mě vytáčí, jak se svaz chová jak kdyby tady měli komunizmus.
odpověděl(a)
To že to byl podraz si umím představit, ale proč se nikdo z rodiny Zachů neozval v den, když všude v médiích byl ohlášena Pavlova účast, to mi pak je záhadou.

To nikomu nemohlo ujít,, známí volaj .... tak Pavel přijede, atd..... Myslím, že pokud to byl podraz, měl by se k tomu vyjádřit sám Pavel.
icon odpověděl(a)
To je přesně ten problém. Volali mi lidi s dotazem, zda jede? Nechápal jsem to. Nevím, kde to vzniklo.
odpověděl(a)
Tak teď už je to pro mně nepochopitelné úplně. Kdyby se mladý ozval a řekl, že dal jasně na srozuměnou, že nepojede, tak by to u veřejnosti bylo bráno neutrálně, tak jako u mnoho jiných. Stačilo napsat, je bez smlouvy, nebudeme riskovat. Ale takhle jste nepochopitelným mlčením jen přiživili nenávist. Už mi to začíná podezřele připomínat stav, kdy to k tomu vedete záměrně s tím, že reprezentovat nechcete a nebudete právě s poukazem na tyhle okolnosti, které začaly už loni podobnými absurdnostmi.
A vůbec, začíná mi to být jedno. V reprezentaci chci hráče, kteří hrát chtějí.
odpověděl(a)
Pane Zacho, pak je to smutné a myslím, že by Pavel měl uvažovat o Kanadském, nebo US pasu.

Neumím si představit jak by reprezentoval stát, kde je úhlavním nepřítelem.

Je to podobný příběh jako u Soukalové: Ta pozvedla biatlon a za svůj názor ji také dobře média nakládají.

Nechápu, kde se ta zloba v lidech bere, že mají potřebu trestat úspěšné lidi za svůj názor.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

alkra_camp_09_02.jpg

Reklama