Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

ČESKÁ OSMNÁCTKA - PAVEL ZACHA V NHL - PENALTA PROTI DUKLE

 

Česká osmnáctka na MS končí

Pavel Zacha se stal hráčem NHL

Fotbal - penalta proti Dukle, to je konec našeho fotbalu

 

USA - ČESKO 8:0

Není to ostudný výsledek. Je dost podobný těm, které s mladými Američany odehrály i o něco papírově silnější předchozí ročníky 97 a 96. Už si ani nevzpomínám, kdy česky tým v některém ročníku do 18 let inkasoval od USA méně než 5 branek v zápase. Mám na mysli základní národní výběr USA z Ann Arboru, ne ten náhradní, který tradičně posílají do Evropy na Memoriál Ivana Hlinky. Takže ostuda to není, jen reálný obraz. Je to nerovný boj. Proti sobě se v posledních letech na MS18 v dresech USA a České republiky staví jiné váhové kategorie. Pro USA hraje nesrovnatelně větší počet hráčů, ze kterých mohou vybírat. Nesmírně kvalitní soutěže mládeže od nejmenších kategorií - momentálně u nich funguje nejlepší systém na světě. Dále metodika. Ti kluci mají automatismy u dovedností, u kterých mnozí naši trenéři ještě ani nevědí, že existují a že se dají systematicky trénovat. To jsou důležité detaily, které postupně vytvářejí dominanci ve hře. V ročnících 96 a 97 byly jednotlivci, kteří měli podobnou kvalitu jako většina hráčů v týmu USA, nebo je i v něčem předčili. Ale vždy bylo snadné se na tyto hráče zaměřit a v průběhu zápasu využít slabin v našem týmu i jeho nevyrovnanost. Ti kluci z Ameriky jsou notoricky zvyklí provádět všechny operace v hlavě i na ledě ve větší rychlosti. Ta převaha se dá chvíli nějak blokovat, ale nevládneme ničím, co by se dalo adekvátně postavit proti takové převaze.

Tou největší výhodou Američanů v osmnáctce je souhra. Kdyby oni byli poskládáni na poslední chvíli před MS a naši kluci hráli soutěž juniorů a mezistátní zápasy dva roky pospolu, mohli by občas Amíky pozlobit. Takto nemají v ruce jedinou kloudnou výhodu. Opět bych jen opakoval, že jsem tento systém nabízel svazu před vznikem našich akademií, oni se vydali jinou nepromyšlenou cestou. Ty výsledky pak prostě nejsou, protože ten systém je v důležitých ohledech nefunkční. Takhle ani lepší systém, sehranost nebo ona pověstná česká chytrost není na naší straně. Takže nemáme co nabídnout. Nemáme ani vizi a ani alternativu.

A na závěr to důležité. Zvítězil kvalitní a svobodný americký hokej nad českými smlouvami a tabulkami. Zvítězili svobodné děti nad těmi ovládanými, omezovanými a poddanými. Já to stále takto vidím. Někteří možná ne. Není problém vytvořit si díky svému vlivu v našem hokeji skvělé podmínky pro své dítě. Pak bych se na jejich místě také tvářil nechápavě, co že to tomu Zachovi pořád vadí. Já jen, že prostý rodič, který do hokeje přivede své dítě, a pak sleduje, co se děje, to skutečně nemá lehké.

A konečně i k citlivé otázce otce a syna u nároďáku. V našich podmínkách to není šťastné a nepřináší to nic dobrého. Nesledoval jsem to a nemám svůj vlastní názor na to, zda role hráče v týmu - "syna," odpovídá jeho potenciálu nebo ne. Pouze jsem se na to občas zeptal těch, které v tom ohledu považuji za směrodatné odborníky. Scoutů NHL. A ti to vidí jednoznačně. Určitě to není hlavní problém našeho hokeje. Jen nevím, jestli je třeba přidávat mu další. Má jich tak dost a neví si s nimi rady.

Myslím si, že přes nevalné vystoupení našeho týmu to ve vyhlídkách před draftem NHL našim klukům neublížilo. Určitě jim mistrovství nepomohlo, ale moc pomyslných bodíků určitě neztratili. Scoutům NHL je úplně jedno, jak tým nakonec dopadne a jak hraje. Je zajímá čistě a jenom individuální výkon a potenciál dvou tří hráčů v týmu, o kterých uvažují jako o adeptech pro draft. Určitě tam několik takových kluků bylo, možná jsou i někteří, kteří třeba na MS nebyli a pro zámořský scouting jsou zajímaví. A to je pro tyto mladé naděje momentálně asi to nejdůležitější. Jejich sny prohrou s Američany určitě nekončí. Život jde dál.

Ale bude hodně těžké někdy v budoucnu se sklouznout v NHL.

 

Pavel Zacha už je hráčem NHL

Dnes už mohu tvrdit, že se pomocí Kamevédy podařilo vychovat hráče NHL. Je to skvělý pocit. V roce 2014 mi totiž hráčský agent Walsh, který tehdy Pavla v zámoří zastupoval, tvrdil jednu věc:

"...Být první volbou klubu NHL v draftu je obrovský úspěch a jeho cena se každým rokem zvyšuje. Pozornost scoutů se dnes obrací i do zemí, které dřív zajímavé nebyly. Jako je Norsko, Dánsko, Lotyšsko nebo Švýcarsko. I tam se dnes začínají objevovat hráči s velkým potenciálem pro NHL. Někdy jich je tam dokonce víc než v Česku. Uspět tak vysoko v draftu je každým rokem těžší. Ale i když se to někomu povede, stále to nic neznamená. Máme spočítáno, že z třiceti hráčů prvního kola draftu se pouze patnáct někdy ve svém životě byť jen na jedinou vteřinu dotkne svou bruslí ledu, na kterém se hraje oficiální zápas NHL. To je jen padesát procent šance, že budete schopni říct, že máte hráče NHL. Tahle čísla je třeba si uvědomit..."

Tento výrok mě tak trochu strašil v uplynulých měsících, když jsem si reálně uvědomil, jak neskutečně obrovská konkurence v NHL vládne. Rodiče tady v Česku o tom skutečně nemají ani ponětí. A že je třeba někdy i kus štěstí k tomu, aby mladý hokejista dospěl až do bran NHL. Nám se to nedávno podařilo. Způsob, jakým to proběhlo, vzbuzuje naděje do další sezóny. Nic víc, ale ani o nic míň než tohle konstatování představuje dnešní realitu, se kterou je možné pracovat do října 2016.

 

Pentle proti Dukle

Na zápas jsem se nedíval. Ale druhý den, když se potkali dva a víc chlapů, nebylo jiné dominantní téma. Slyšel jsem to vyprávět snad dvacetkrát během dopoledne. O to zvědavější jsem byl na večerní sportovní noviny, abych si udělal vlastní obrázek. Člověk přece nejvíc věří vlastním očím. A těm vlastním očím jsem tedy v tomto případě skutečně nemohl uvěřit. Ta obrovská arogance, co si u nás rozhodčí může dovolit, co všechno přehlédne a "nefoukne," a co naopak chce nafouknout, když to nafouknout nejde...to už není ani ostuda fotbalu. To je jeho fatální znehodnocení. Jistě tam jde o velké peníze, ale právě v tom tlaku se pozná kvalita osobností i to, kde mají hranice. Volám po svobodě v našem sportu, ale určitě ne po sportu bez pravidel a bez etických hranic.

Je škoda takhle zprznit tak krásný sport.

Je otázkou, jakou má taková soutěž vlastně hodnotu?

Zdá se, že by nám prospělo o něco méně režisérů, ale o trochu víc srdcařů, kvalitních charakterních hráčů i rozhodčích.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, padna odpoved odpovědět
Cesko - Svedsko 2:7. 5 5 5 5 5 5
odpověděl(a)
polo ralph lauren outlet
patriots jerseys
maui jim sunglasses
vans shoes
vibram fivefingers outlet
nike sneakers
giuseppe zanotti outlet store
air jordan shoes
nike outlet
packers jersey
off white shirt
kate spade outlet online
true religion jeans outlet
nike outlet store
birkenstock outlet
manolo blahnik outlet
air max 270
moncler jacken
canada goose
coach outlet store
kevin durant shoes
coach outlet online
jaguars jersey
nike sneakers
ralph lauren polo
coach outlet online
jordan pas cher
christian louboutin outlet
coach outlet online
pandora charms sale clearance
kendra scott
louboutin outlet
north face outlet store
hermes bags
adidas slides
pandora jewelry canada
coach purse
polo outlet store
pandora canada
canada goose coats
cheap jordans
pandora charms sale
patriots jerseys
coach outlet store
pandora charms
nike air max schweiz
oakley sunglasses outlet
pandora charms
ray ban sunglasses outlet
pandora charms sale
cheap mlb jerseys
yeezy shoes
pandora charms
falcons jerseys
adidas wings shoes
air jordan shoes
toms shoes
louis vuitton outlet store
coach outlet online
adidas shoes
coach factorty outlet online
nike factory store
persol
kate spade outlet online
moncler outlet online
costa sunglasses sale
cowboys jerseys
coach factory outlet online
pandora jewelry
gucci bags
christian louboutin shoes
ugg outlet
phillies jerseys
supra shoes
coach outlet online
ralph lauren uk
coach outlet canada
true religion jeans sale
cheap snapbacks
snapback hats
balenciaga shoes
yolo
, Lener o slušnosti odpovědět
V dnešním vydání deníku Sport je možné se dočíst o řešení problému "A"týmu reprezentace ohledně zájmu reprezentovat o omluvenkách jak zdravotních, rodinných nebo čekání na nové smlouvy. Určitě problém,se kterým se musí realizační tým potýkat a není to nic příjemného. Zaujala mě tam ovšem úplné jiná věc,která na tuto debatu navazovala a to byla ta,že se řesí,jestli v tomhle případě mají význam inspekční cesty za moře,které stojí spoustu peněz.
Pan Lener se tam vyjádřil v tom smyslu,že to dělaji všechny země a hlavně,že je to slušnost,respekt k hráčům a dávají jim tím na vědomí, že mají zájem a jak řekl,aby hráči věděli,že "jsme tady"!!
S tím musim naprosto souhlasit a je to tak určitě správně. Pokud je stejný zájem a přehled o hráčich tady v extralize a v klubech působících po celé Evropě je správné dělat i inspekčni cesty za moře. A je dobře,že na to má takový názor.
Teď by mě,ale zajímal jeho názor a jak by odůvodnil to,že se mu pravý opak děje u mládežnické reprezentace.
Jaký zájem a respekt má pan Reichel s Augutou k hráčům,kteří působí v soutěžích u nás když je za celou sezonu nevidí hrát,(maximálně jako soupeře proti svým týmům a tam pochubuji,že mají čas na podrobnější sledování)protože trénují juniorky ve svých mateřských klubech. Tam potom Lenerova věta,že "jsme tady",zní opravdu jako pěst na oko!!!
Pan Reichel má totiž už předem vybráno,tady nepotřebuje absolutně nikoho vidět,jelikož má v týmu přeplněno hráčů z rodin,kamárádů,agentů a lidem jemu potřebných pro další rozvoj a kariéru svého syna.
Po nepostupu jeho juniorky do play off(další trenérský "úspěch"),měl samozřejmě čas na logickou drahou inspekční cestu za moře,kdy ze slušnosti,respektu a důkazu hráčům "jsme tady",měl krásných 14dní za Svazové peníze možnost vidět hráče,které by na MS vzal i kdyby tam nejel,protože to jsou prostě krajánci. To samozřejmě není nic proti nim,kvalitu mají.
Jde jen o to,že pan Reichel nemá ke všem hráčům stejné měřítko v tom nejdůležitějším co by měl trenér reprezentace mít: Slušnost,respekt a památnou větu "jsme tady"!!!!
Zajímalo by mě pane Lener jestli tohle víte nebo jen tiše přihlížíte tomu co jste jako vedení dopustili. Pokud to nevíte tak nejste muž na svém mistě,pokud to víte tak nemluvíte do novin pravdu a jen to potvrzuje to co si myslí célá hokejová veřejnost. Že je zde hokej žumpa a rychle pryč!!!!!
odpověděl(a)
Ja nechapu co je v acku za problem? Pane Vujtek jestli nemate hrace tak Kristyanek a Havelka urcite vas tym radi doplni. Reichel prvni nebo druha lajna jak je zvyklej.
odpověděl(a)
Ja myslel,ze uz tam jsou. Treba by to bylo na kluky Litvinovsky moc. Ja myslim,ze bude zatim bohate stacit kdyz v prosinci ozivi MS U20:-))))
odpověděl(a)
Spis by me zajimalo co zamejsli tatka se synkem na pristi sezonu. Bud mu sezene neco za morem nebo bude opet "muset" hrat u nas za acko. Doufam za odsud vypadnou!
, Něco na závěr odpovědět
U18 má za sebou třiletou etapu,která byla zakončena tak jak zasloužila a byla pod vedením panů Reichela a Augusty vedena.
Myslím,že se hodně podívali,zažili srandu a jak řekl pan Reichel,udělali velký posun!! Budiž,proti jeho názoru nic nenamítám,ale vždycky budou důležité jenom výsledky a ty on prostě neměl!!
Udělal si krásnou inspekční cestu před MS za "krajánkama",nechápu proč když stejně věděl už předem,že je bude brát všechny. Bylo to od něj určitě hezké s jakou vervou se "obětoval"odletět za moře,aby viděl svoje ovečky a udělalo to určtě velký dojem důležitosti situace. Škoda,že se za celou sezonu nebyl na nikoho podívat pár kilometrů po republice jak si vedou ostatní kluci v klubech. Jsou proto dva důvody. První je ten,že nepotřebuje vidět jiné hráče,když má tři roky svoje vybrané a ten druhý je ten,že to v praxi ani stíhat nemohl. Trénoval totiž juniorku v Litvínově,takže na tyhle (podle mě podstatné) věci neměl čas. Ten mu vyšel až po sezoně,jelikož skončil s juniorkou předposlední a nepostoupil do play off(další trenérský úspěch).
Bylo od začátku všechno špatně,Svaz to posvětil,takže se vlastně nic nestalo!! A to doslova. Jako by tenhle ročník nebyl.
Doufám,že si pan Reichel po sezoně sbalí kluka a odejdou odsud,protože toho už bylo vážně dost.
Bohužel na to doplatil nejvíc jeho syn,kterému dal tuhle nálepku protěžovaného a udělal z něj totálně neoblíbeného křížem celou republikou.
Venku jim bude líp,něco mu zamořem určitě sežene. Bohužel s tím rozdílem,že tam ho hodí do vody a už mu nebude moct pomáhat. To není jsak tady kdy jméno Reichel znamená vstupenku kam si jen vzpomenou. Tam mu nepomůže nic a ať se modlí,aby mu ta medvědí služba co mladému celý život dělá jednou nezlomila vaz!!
Děkujeme,ale odejděte!!!!! To samé platí i pro pana Augustu a jeho rodinné příslušníky!!!
, Něco pozitivního odpovědět
hypperbola: Co říkáš na Faksu? Když se dívám na to neuvěřitelné vzepětí Finů, člověk musí být rád, když se podaří prosadit každému našemu jednotlivci takhle slušně v NHL.
odpověděl(a)
Já nemůžu napsat nic negativního. Znám jej osobně a musím se přiznat, což ostatně řeknu i jemu, že už jsem mu nevěřil na NHL, ale letos o ní neuvěřitelně zabojoval už v přípravě na sezonu a jsem moc rád, že to dokázal. Jde vidět, že Ruff jej má v oblibě a hraje hodně, což je jen dobře. Jeho styl se mi moc líbí a bez jakéhokoliv kamarádského prosazování si myslím, že přesně takového hráče bychom měli na světovém poháru ve čtvrté lajně mít. Bojovník, dříč, nic nevypustí, skvělá střela. Hlavně je mladý a vděčný, neodjezdil by to na dvou nohách. Vážně mě moc překvapil a ohromil. Klobouk dolů před ním
odpověděl(a)
Faksa je jedno z nejprijemnejsich prekvapeni sezony spolecne s Nestrasilem,dokud se nezranil.S hodnocenim toho, jak to ve Finsku delaj spickove bych pockal na par pristich let.Treba se jim jenom sesla dobra generace(to uz tady bylo i u jinych narodu),az to takhle budou drtit patym rokem,tak je kopirujme a rikejme si jaky sme proti nim moulove.
, Reichel odpovědět
A četli jste někdo nějaké komentáře pod články na seznamu nebo centrumu?? To se nedalo číst!! Podle všeobecného veřejného mínění to totiž vypadalo, že je pan Reichel svatý a za všechno můžou ti rozmazlení frackové! Široká veřejnost nemá ani tucha jak a co v hokeji probíhá.
odpověděl(a)
Reichel si kupoval clanky do iDnes a vsech bulvaru o svem synovi tak kdo vi jak to je na Seznamu nebo centrumu. Tady nechce nikdo nic vedet ani slyset. Myslim,ze ted uz opravdu muzou psat kde chteji co chteji a rozumny clovek si udela obrazek sam. Vysledky pana Reichela mluvi za vse a Svaz s tim nic delat nebude,protoze to je stejna sorta lidi,ktera drzi pri sobe. Proto tady nebube nikdy zadny poradny vysledek a kdo bude moct tak odsud utece!!!
, úspěch odpovědět
Jedním slovem - strašný. Je to opravdu velký průser, ze kterého se jen tak nedostaneme, pokud v našem hokeji budou stále stejné osoby, které asi nemají vůbec tucha co se děje, že je něco špatně, že nám vlak neujíždí, ale již ujel a jen tak se dohodnit nedá. Zajímalo by mě, co z toho vyvodí za důsledky. Vypadá to však, že dokud nehrajeme o udržení, tak je asi vše v pohodě. jestli to takto půjde dál, tak do pěti let budeme hrát s Rumuny, Bulhary, Španěly atd.
Opět jen zdůrazňuji, že toto všechno pramení předevčím z toho, jak je to u nás nastaveno. Už jsem se o tom zmínil, tak jen pro osvěžení.
Kolik zde mládež odehraje zápasů? Když nepočítám žáčky, tak MD, SD a junioři okolo 50 zápasů. Kolik toho odehrají v jiných státech? Někde i dvojnásobek. Co z toho plyne? Že se kluci nevyhrají. A o tom to je. Tréninky je super věc, ale zápas je zápas. To žádný trénink nikdy nenahradí. Repre pauzy. K čemu? Dohromady Měsíc zbytečně jen trénují. Uzavřít soutěž 5 to je krok dozadu a ne dopředu. Není žádný tlak na kluky. Chlapci, Vy kteří máte možnost jít ven, neotálejte a běžte. Jinak se zde zahrabete a skončíte v krajském přeboru, v lepším případě 2. lize. Utečtě ven, všude to totiž berou vážně, mají velký zájem o to, aby mladí hráči vyrostly ve zkušené hráče. U nás ne. Už se těším na příští MS juniorů - konečně bude pořádný trenér :-)
odpověděl(a)
Se vsim souhlasim co pise Arasid,jen bych byl opatrnejsi u toho noveho trenera:-)
Tyhle darebaci jsou schopny kvuli svym deckam udelat cokoliv,takze si dokazu Reichela v tehle ceske hokejove anarchii predstavit i U20. Maji hrosi kuzi!!!! Pak uz snad jen PETICE nebo nejaky bojkot!!!
odpověděl(a)
To není o počtu zápasů.Do 8 třídy porážíme všechny,ale pak polovina kluků končí a do extraligy se dostávají tlačenky.Nedávno byl na hokej.cz super článek se šéfem Finského mládežnického hokeje.Neskutečný rozhovor a vůbec se nedivím,že jsou tam,kde jsou.V dorostu hra na 4 lajny,říká,neexistuje,aby se to hrálo na pár hráčů,protože nikdo neumí odhadnout co s 15 letých kluků bude.U nás to drtíme na 2 už od sedmé třídy.Říká,základ je radost z hokeje,proto nikoho nezajímají výsledky zápasů,ale celkový progres hráče v sezoně.Pozor,to neznamená,že nehrají na vítězství,ale jde o to,že narozdíl od nás tomu nepodřizuji vše,ale naopak.Hrajou všichni,prohrajou,ale hráči se touto svobodou učí hrát hokej.
Zkrátka my v 8 třídě končíme s hokejem pokud kluk neměří 180 cm a nevyniká,nedáme šanci a čas vyhrát se i těm,kteří ještě ani nedolezli do puberty,protože ti okamžitě trenérovi nemůžou vyhrát zápas,nějaká perspektiva nikoho nezajímá.
Venku se hokejem baví my kluky akorát stresujeme a svazujeme.
Neskutečnou větu pro nás,řekl na konci."První výsledky,které nás u mládeže opravdu zajímají jsou MS20!"
odpověděl(a)
to realista: naprostý souhlas a ještě dodám, že karty jsou u nás leckde rozdány už v 9 letech. Argument, že v tomto věku je zbytečné děcka sortovat neobstojí. Díky netrpělivosti, hlouposti a vidině lehké obživy si sami podřežeme větev. To už je dneska všem jasné.
, Spokojenost odpovědět
1. Finsko
2. Švédsko
3. Usa
4. Kanada
5. Slovensko
6. Rusko
7. ČESKO
8. Švýcarsko
9. Lotyšsko
-------------------
10. Dánsko

Klukům patří poděkování,toto je jejich strop. To,že je s tím spokojené i vedení nemá cenu komentovat,každopádně je tato ostuda jejich vizitka a hovoří to za vše!!
odpověděl(a)
Jen bych doplnil,že 6. místo Rusko roč. 1999!!!!
A můžem mluvit o stěstí,že první zápas proti Finsku ještě nehrál Puljujarvi,protože on sám by nám dal minimálně 3-4góly,takže jsme byli ušetřeni debaklu a díky tomu bodu co jsme nějakou náhodou proti nim urvali jsme unikli 8. mistu.
Jal osobně jsem taky spokojenej jako pan Reichel
, Dánsko padá odpovědět
Tak jediný soupeř,Dánsko,kterého Reichelovi "kluci" na MS porazili,právě prohrál s Lotyšskem a padá. Takže se připojuji ke stejné gratulaci jakou vysekl pan Reichel "svému týmu!! Děkujeme vám.
odpověděl(a)
Ja bych chtel klukum taky podekovat za ty tri roky,nekam jsme to posunuli,bohuzel jsme nic nevyhrali. Takhle je to presnejsi. Neveste hlavy ve stejne sestave to budete moct zkusit se strejdou Reichelem v U20.
odpověděl(a)
Reichelovi s Augustou je uplne jedno jak skoncili. Za slusnosti podekoval,ono vlastne neslo ani nic jineho udelat. Jejich mise cely tri roky byla protahnout svoje decka vsema turnajema bez ohledu na to jak to dopadne a par jeho kamaradu z klubů a agentů je mu ted dluzno za nominaci jejich ovecek a to on potreboval a s tim do toho sel.
, - odpovědět
Finové to dokázali. Ovládli dvacítky, vloni málem vyhráli osmnáctky a letos je nejspíše konečně vyhrají. Ten národ má v sobě neuvěřitelnou sílu. Když je to potřeba, tak šlápnou a jsou schopní svou bojovností uštvat i mnohem kvalitnějšího soupeře. Tohle je něco, co nám chybí a co jsem u nás snad ani nikdy neviděl. Finové tohle mají v každé kategorii a jsem moc rád, že jim to konečně začalo v mládeži přinášet medaile. Máme se od nich hodně co učit. Oni nemají lepší hokejisty než my... a přesto jsou kilometry před námi. Bravo, tleskám a těším se na finále.
odpověděl(a)
Víš o čem to je?Ve Finsku dělali anketu a ptali se lidí na ulici co znamená slovo "korupce".
90% dospělých Finů řeklo,že neví.Chápeš,že ve Finsku hrajou ti,kteří si to zaslouží,u nás ti,kteří někoho znají,nebo někomu něco dají.
Jak jsi napsal nemají lepší hokejisty,oni nemají takový morálně zdevastovaný národ a protože ho nemají ani švédové,Kanada,USA,beru top hokejové země,tak proto nám utečou o parník.
odpověděl(a)
Milan Antoš v bedně povídal, že se u nás v hokeji s korupcí nikdy nesetkal, tak o co jde? Záruba mlčí, redaktoři mlčí, kauzy vyšuměly do ztracena. Tak asi u nás ta korupce taky neexistuje.
odpověděl(a)
Mojac:Víš proč se s tím nikdo z nich nesetkal?Protože oni si o tom,že někomu za něco někoho potlačí,prosadí a upřednostní neberou jako korupci,ale standartní Český postup.Vždyť to píšu.My jsme morálně jako společnost totálně vprd..,proto je hokej tam kde je.A nepomůžou tomu žádné změny systému u mládeže.My zničíme každý dobrý projekt.
Mimochodem jsme byli se synem na kempu,kde právě chytrolín Antoš byl hlavní trenér a v televizi přesně ví,jak se to má dělat.Horší akci jsem neviděl a Antoš jen čekal až to skončí a vyinkasuje lováky.Od té doby,když ho slyším,tak se mi v kapse otevírá kudla.
, OMLUVA odpovědět
Dobrý den,za nás poctivé a věrné lidi z hokejového Litvínova bych se chtěl celému hokejovému národu omluvit za kontroverzního člověka a trenéra Roberta Reichela,který ze své pozice a díky svému jménu měl možnost takhle negativně působit u repre U18,kde byl jeho jediným zájmem jen jeho syn a pár známých!! Svým způsobem to dělá i u nás v Litvínově kde má vliv na spostu věcí a pár lidí v klubu mu z nějakého důvodu jde na ruku. Stejně vlastně jako Svaz!!
Je to ostuda pro naše město,náš klub s obrovskou tradicí a i když by jsme měli z takového člověka,který toho jako hráč hodně dokázal,tězit,bohužel je realita pravý opak!!!
odpověděl(a)
Omluva přijata:-). Nic si z toho nedělejte tady každý ví jak to je!!
odpověděl(a)
Ja se pripojim k omluve a jako kompenzaci pridam k prime diskuzi s trenerem Reichelem jeho tel.cislo,na kterem muzete mit otazky nebo si osobne popovidat o tom jaky ma sam na vsechno nazor.
736 505369
, - odpovědět
Před časem jste tady psal o novinářích v tom smyslu,že jste byl překvapen,že již nechtějí psát pouze nekonfliktní líbivé články o ničem,ale že se snaží jít víc do hloubky, k podstatě věci.
Bohužel to dnes ale vypadá,že vše je zpátky ve starých kolejích.Kauza okolo Růžičky byla před rokem poslední velmi výrazně mediálně sledovanou záležitostí.Tehdejší komentáře pana Luďka Bukače staršího dávaly určitou naději na nějaké změny , na výroky Jana Platila si už jen málokdo vzpomene.O tabulkách jsme se jen ze strany CAIHP dozvěděli,že hráči jsou otroky systému.Jediné co se vlastně změnilo, bylo zřízení protikorupční linky.Tohle si může každý soudný člověk vyhodnotit sám.Nezměnilo se vůbec nic!
V současné chvíli jsou pro média i čtenáře zajímavější jiná hokejová témata než U18 a tak to vypadá tak,že na všechno kolem tohoto mistrovství se brzy zapomene .Nezainteresovaný čtenář si po přečtení tohoto článku vlastně dozví,že trenér Reichel má z toho krátkého turnaje dobrý pocit a že český hokej se určitě posunul k top týmům.......Jestli tedy někdo ze zainteresovaných čekal nějakou sebereflexi,je zákonitě zklamaný.
http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace/266763/reichel-po-vyrazeni-u-osmnactky-konci-kluky-jsem-pochvalil-rekl.html
Na příkladu Pavla Zachy nebo Davida Pastrňáka je vidět,že do NHL možné vkročit je.Na jejich příkladech je však zřejmé,že každý z nich se tam dostal naprosto odlišnou cestou.Jedno však mají oba společné.Oba v mladém věku odešli do férového prostředí.
Na závěr si dovolím citovat slova kondičního trenéra Daniela Hejreta,se kterým před časem vyšel rozhovor v příloze Deníku Sport a tím ještě částečně odpovědět na "Pentli proti Dukle".:"Brzda českého sportu jsou chraktery lidí,kteří fotbal a hokej ovládají.Významná část je sice slušná a pracovitá,jenže se moc neprosadí,protože nemá hroší kůži.Tento stav se dá změnit jen jako v přírodě nebo v medicíně.Když je někde parazit nebo nádor,vyhubí se,vyoperuje se,nechá se vyhladovět.Tak či tak,za každou cenu je potřeba ho zabít."
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/65549/cesky-hokej-je-prolezly-korupci-a-i-proto-se-mu-svetova-spicka-vzdaluje-tvrdi-obrance-jan-platil.html
http://sport.aktualne.cz/revoluce-proti-tabulkam-co-muze-pristi-rok-pomoct-hracum/r~60b889b883a911e4995d002590604f2e/
http://hokej.idnes.cz/rozhovor-jiri-vykoukal-0sa-/hokej.aspx?c=A151124_192918_hokej_tof
odpověděl(a)
Je to proste boj s vetrnymi mlyny,tenhle jeden velky kamaradsoft od Svazu az dolu neni mozne nejak porazit,nejak s nim bojovat a uz vubec ne se treba pres nekoho kompetentniho,neceho domoci. Pan Reichel to vedl jak vedl,cele tri roky jeho devastace rocniku 98 tomu Svaz prihlizel,takze to jinak ani dopadnout nemohlo. Nemuzem ted cekat,ze bude rikat jaky mel spatny tym. Vzdyt by se sam znemoznil!!
To za nej nastesti udelali vysledky a at rika do novin a medii jakoukoliv obhajobu,vymluvy, posun ke svetove spicce a kdo vi co jeste jeho mise skoncila fiaskem,kteremu sel cele ty roky naproti!!!!!!
, Finále Liberec-Sparta odpovědět
Níže v komentáři jsem kritizoval hokejové finále Liberec-Sparta, takže pokud mám být férový, musím uznat, že dnes to bylo o něčem jiném a dalo se na to dívat. Z nesmírně zajímavým vyvrcholením... trestné střílení v poslední sekundě a ještě ve finále play-off... no pro nezaujatého diváka paráda. A ještě jeden postřeh ke srovnání fotbal vers. hokej. Každý sport má svoje problémy, ale co se týče rozhodčích, tak hokej mi přijde daleko férovější... možná je to množstvím peněz v daném sport... nevim. Pro pobavení nebo spíše k pláči mi přišla tato dnešní zpráva na idnes - viz odkaz.

http://fotbal.idnes.cz/pribeh-fotbal-fair-play-stara-boleslav-ovcary-fav-/fot_dsouteze.aspx?c=A160421_202226_fot_dsouteze_tof
, Další rána pro hokej odpovědět
To je pěknej průser pane Reichel. Tolik skvělých hráčů ročníku 98 a vy jste sázel jen na syna a známé od vašeho asistenta. Vypadněte a nevracejte se, jelikož jste toho zkazil víc než dost.Zeptejte se koho chcete a nikdo Vám neřekne, že by jeho syn někde vyčníval,ale jenom taťka udělal sestavu na přesilovku a vše na Kristánka.Pak tam něco spadlo, ale to nestačí. Náš hokej je jen o tlačenkách. To vědí všichni rodiče a je škoda, že je strašně moc dobrých
hráčů, ale ten systém je spolkne. Dá se říct, že je ostuda prohrát 8:0, ale spíš je to odraz vedení hokeje a lží, které nám předhazujou ze svazu. Všem malým hokejistům přeji zrušení výchovného a věřím ,že musí nastat totální revoluce
v našem hokeji a pak snad posun. Pane Zacha prosím pište další pravdivé informace a dál tlačte na změny . 10
odpověděl(a)
Naprosto souhlasim s tim,ze je to pruser,ale u Reichela se to dalo ocekavat. Mladeho tlaci kde muze,v klubu i do acka,(kdy ho tam Rulik "musel" trpet),to se v klidu zachranilo a zacalo vyhravat az kdyz Kristyanek odjel "reprezentovat"a vsechno se mohlo vratit do starych koleji. Tahle kategorie se zapise do historie uplne vsim diky tomu jak cele tri roky fungovala.
Bohuzel to bude to same i u pana Arnosta o kategorii niz,ted U17. Vysledky taky bidne,mista predplacena a i kdyz ma o trochu vetsi rotaci hracu tak 90% rodicu vi,ze si muzou objednavat hotely hodne dopredu. Je to takova parta, kterou tise podporuje i pan trener Arnost!!! To bude taky pekne fiasko,ale ono se tady opravdu neda asi nic jineho v cesku cekat!!
odpověděl(a)
Nesouhlasím. Arnošt má daleko lepší výsledky. Teď sice vše prohráli, ale asi to byla i smůla. 2x uhrali bod a s Fin prohráli vyhraný zápas. Tady se to stát může,stále to jsou mladíci. Na neofiko MS17 celkovy výsledek nic moc,ale 2x porazili Kanadu a hlavně se na to dalo dívat. Dělá soustredeni pro daleko víc hráčů, s Reichlem bych ho vůbec nesrovnával.
, Repre "U20" odpovědět
Před pár dny se ke mně donesla od jednoho Ostravskýho kamaráda, taková ne zrovna pěkná informace. Jakub Petr, prý skončí jako trenér U20 (prý stejně bral jenom na rok, kvůli "svý" U18) a bude se věnovat už jen Vítkám. Na jeho místo u "20" by se měl přesunout Reichel 7 . Zaslechl někdo něco podobnýho?
odpověděl(a)
To Trapak:
Neslysel jsem vubec nic,ale tady je mozne vsechno! Jestli to tak dopadne a prodlouzi mu praci po boku synacka tak na U20 dostanem nakladacku za dva roky i od Lotysu:-(
, Fotbal odpovědět
Jenom jedna technická. Ač nejsem Sparťan je škoda, že v rámci objektivity není zdůrazňováno, že Spartě nebyl uznán (alespoň dle záběrů v TV a dle komentátorů) regulérní gól. Jak píše Mojac být rozhodčím v dnešním fotbale není žádný med i když na druhou stranu dostat se na nejvyšší úroveň vyžaduje opravdu kačení žaludek a hroší kůži. Pro dokreslení situace ve fotbale. Nepřipadne vám divné, že zápas první ligy (Zlín-Plzeň) píská rozhodčí z okresu Plzeň? A předseda komise rozhodčích ho po ruce Petrželi docela podržel, na rozdíl od Kocourka... zajímavé 10
odpověděl(a)
to Davpav: tak všichni víme, že fotbal v českých podmínkách je jedno velké divadlo a vždycky bylo. Momentálně v něm zuří boj o mocenský vliv a to mezi Prahou a Plzní, kdy Plzeň nemá absolutně šanci tento boj vyhrát. Jsou v tom velké peníze a velcí hráči českého byznysu. Plzeňácká klika v čele s Berbrem to dobře ví a tak občas popíchne lidi proti Křetínskýmu, který se nechá vždycky zbytečně vytočit.

K tomu zápasu: můj osobní pohled je ten, že Kocourek pod takovým tlakem řídil zápas poprvé a podělal co mohl. K jeho obhajobě: hraniční situace, ale ta pentle...no opravdu bych nechtěl být v jeho kůži.
, desítka a hokej odpovědět
Chtěl bych jenom podotknout, že i rozhodčí jsou jenom lidi. A ten neskutečný tlak jaký je na ně vyvíjený je opravdu těžce za hranou. Nechci se jich nijak zastávat,ale každý kdo zkusil řídit jakýkoliv vypjatý zápas, dobře ví jak emoce dokážou ovlivnit i samotný výkon sudího. Nechtěl bych být dneska v Kocourkově kůži, protože o něm mluví celý národ a závistiví sousedi si myslí jak není ve vatě. Zápas jsem viděl a pokud bude panovat ve fotbale taková hysterie (v režii antifotbalistů Paclíka a Křetinského) potom vznikne český fotbalový pseudosvět, který zajímá jenom pár polobláznů v čele s cinklým Mírou. Bojím se dne, kdy se spolužáci budou smát mýmu klukovi za to, že hraje fotbal.

K těm osmnáctkám: celé mládežnická reprezentace pouze odráží vývoj celé společnosti za posledních 25 let. Úspěch co nejdříve a za jakoukoliv cenu, důraz na individuální projev (lokty, bezohlednost, elitářství), jakákoliv absence etiky a duševního rozvoje. Tudíž chaos a hraní si na vlastním písečku.
Stačí se podívat na extraligu: hra bez invence, bezohledné až zákeřné souboje naprosto bez respektu, holomajzna v přímém přenosu. Banda tupých, smyslu zbavených individuí, kteří s minimem dovedností přemýšlí jak zranit protivníka (čest výjimkám). Toto není sport. Dokonce i v kleci mají zápasníci více respektu mezi sebou jak hokejisti v naší extralize. Sledovanost jde prudce dolů a mladé hokej naprosto nezajímá. K dokonalé destrukci stačí už poslední krok, prodat práva O2 a hokej půjde do kytek.

K Reichlovi: bývalý vynikající hráč a určitě i solidní trenér. Nicméně výsledky mluví jasnou řečí a měl by ukončit svou kariéru v mládežnickém hokeji. Ta mu zcela zjevně moc nevyšla.
odpověděl(a)
Solidní trenér? Odevšad byl odejit, od seniorů Lit., málem spadl s juniorkou Lit., s ročníkem 96, který udělal stříbro na U18 měl ostudné výsledky atd.. Reichel je trenérský neumětel. Úspěch nemá ani jeden, jen naprosté propadáky. To jsou fakta.
odpověděl(a)
Při jednom finálovém zápase Sparta-Liberec jsem si vypnul zvuk a musím dát za pravdu Mojacovi. Např. během 5 vteřin 4 nevynucené ztráty puku a i individuální úroveň některých hráčů není dle mého hodná finále. Jsem zvědav jak ti nejlepší (teda pokud bude někdo nominován) budou zvládat mezinárodní úroveň. Pro mne nejvíce smutné je, že se ztrácí respekt k soupeři... co se týče zákeřných faulů.
odpověděl(a)
to csfanda: už jenom jaké ma Reichel a jeho tým zkušenosti, už s těmito zkušenostmi jsou automaticky velmi dobrou volbou pro trénování svých následovníků. Bohužel, k trénování patří i jistá dávka znalostí v tomto případě z nehokejového prostředí (psychologie, pedagogika, umění jednat s lidmi apod.) a v tomto je Robert Reichel naprostý začátečník. Kulantně řečeno.
odpověděl(a)
Už se mnohokrát potvrdilo, že špičkový hráč nemusí být byť jen průměrný trenér. Ano, jisté předpoklady člověk má, ale to nezaručuje úspěch. Já bych tuhle práci dával spíš prověřeným trenérům, kteří mají něco za sebou (kdyby byl úspěšný v klubu, neřeknu půl slova. Ale byla to katastrofa). Vůbec s myšlenkou, že tihle bývalí hráči mají zřejmě pocit, že už všechno vědí a nemusejí se nic učit, celkem souhlasím. A on ten trenérský vývoj jde taky kupředu. A pokud ho tihle lidé nerespektují, není se potom čemu divit.
odpověděl(a)
to csfanda: ale jo, určitě se shodnem, že to Reichel podělal. Ale vůbec bych ho nezatracoval.Třeba se chytne za nos. K těm trenérům: trenér nemůže být každý, ale je jedno pravidlo, kterým by se měl každý řídit. Když nic neumím, těžko někoho něco naučím. To jenom k těm případům z druhé strany, kdy si někteří rodičové udělají trenérský kurz a myslí si jací nejsou trenéři. To je teprv tragédie. Hloupý Honza trenérem. A máme jich skutečně hodně.
, Jen malá technická.. odpovědět
Jen 50% hráčů z prvního kola draftu byť jen jedinkrát v NHL je opravdu špatný údaj, stačí letmý pohled na pár ročníků třeba od roku 2010 a níž a je jasné, že to číslo je min. 90%. Konkrétně 2010-2007 je to jen 9 hráčů ze 120, kteří nehráli ani jeden zápas. Těch 50% by mohlo sedět na všechny draftované hráče.
U tohohle MS U18 si myslím, že se sešel špatný ročník především v útoku (možná tam mohli být daleko vhodnější hráči, přiznám se, nevím) s hodně špatným trenérem. Reichel měl katastrofální výsledky i s ročníkem 96, tohle není žádná náhoda.
Jinak souhlasím. Ať se daří.
, - odpovědět
Je to tak.Tabulky jsou zhoubou pro náš hokej.12 letého kluka může trenér drtit,nestavět,dělat si ci chce a rodiče nemají nejmenší možnost s tím nic dělat.Pokud ovšem nezaplatí 80 tis. a kluka si koupí.Chybí nám svoboda ve které si člověk vybere kde a s kým chce trénovat.To je jediná šance,aby se to začalo zlepšovat.Prostě tam,kde se na to kašle nebudou mít nikoho.
, Co mělo přijít,PŘIŠLO! odpovědět
Tak už je to tady. Mega ostuda na MS,kterou obětí jsou hráči jak na turnaji tak co neměli tu možnost se zučastnit!! Viníkem jsou samozřejmě jak pánové Reichel s Augustou tak především a hlavně Svaz!!! Co ten umožnil po tři roky těmto pánům v reprezentaci je jedním slovem hyenismus na ročníku 1998!!!!! Výsledek se dostavil právě dnes nad ránem kdy jsme ukončili učinkování na turnaji nedůstojnou prohrou s USA! Varování bohužel nepřišlo už po Memoriálu Ivana Hlinky,kdy jsme obsadili historicky nejhorší 6.místo! Tak teď je dílo dokonáno na MS kdy jsme si dokonce ještě o jedno umístění pohoršili!!!
Samozřejmě se teď vina bude přehazovat na různé okolnosti(na to už se moc těším kdo za to může)jako horký brambor,ale to procházelo tři roky!!! Teď už bohužel výmluva není a vlastní chybu (Reichel,Augusta,Svaz)by neuznal jen blázen! I když tihle pánové morál a pokoru neznají i když ji paradoxně od hráčů vyžadují!
Nevím jak chtějí obhájit to,že jediná výhra byla pouze nad Dány,kteří vůbec nepatří na turnaj téhle úrovně,však asi taky spadnou,jelikož jejich kvalita je na úrovni juniorek Jihlavy a Litvínova(nic osobního:-)),a stavět to na jediném bodu s Finy nebo,že v ostatních zápasem jsme bojovali a hráli dobře je prostě směšné. Upozorňuji,že v konečném pořadí jsou za náma jen Švýcaři,Lotyši aDánové. Že je dneska už lepší i Slovensko snad překvapení není,ale,že nemáme na to skončit líp jak Rusko s ročníkem 1999 není bohužel k smíchu,ale tvrdá realita k pláči!!
Nemá cenu řešit jestli měl být v týmu Michnáč,Šmerha,Havránek,Hrdinka a mnoho dalších,protože i kdyby byl v týmu Jaromír Jágr bude vedle sebe mít 7-8 kluků,kteří vůbec nemají kvalitu na to,aby hráli utkání této úrovně. Bohužel tam z "různých" důvodů "musí být a to prostě potom nemůžete konkurovat!! Vrcholem celé téhle komedie na MS bylo to,že se zranil před posledním zápasem Bělohorský a na křídlo za něj nastoupil od začátku obránce!!! Ve čtvrtfinále na MS!!!! Máme bohužel jen dvanáct vyvolených útočníků a jeden dva navíc v republice nejsou,proto musel chudák pan Reichel odjet jen s dvanácti!!! To je prostě strašný!!!!
Byla bídná obrana a to co si můžem dovolit je,že vezmem do USA obránce Hrdinku,který má nespornou kvalitu a po přípravném zápase s Kanadou (opět vysoká prohra) ho pošlou domů!!! Jednání prasat!!! I když vlastně ti beci co zůstali byli potřeba do útoku a Fanda Hrdinka možná tak zdatný útočník není!!!:-)))
Jsem moc rad,že pan Reichel na rychlo "donominoval" Zadinu,ať už za jakýchkoliv okolností,tak ten byl nakonec nejlepším hráčem týmu i když je ročník 99 (podotýkám listopad,takže od některých i o dva roky mladší) a tím jen dokázal co si vybíral za hráče ročníku 1998!!
Chci věřit,že po tomhle fiasku už se něco musí stát,protože Svaz utratil za tři roky miliony korun do této rodinné "firmy" a jeho kamaradů a dopadlo to zesměšněním celého našeho hokeje!!!
Viděl to na vlastní oči i pan Petr z U20 a musel si udělat obrazek. A i když v rozhovoru kolegiálně své kolegy šetřil musí si o tom myslet svoje. Pokud ho tihle gauneři neodstavi od válu,aby byli u svých ratolestí i nadále, tak je velká šance,že by se dal tenhle ročník ještě zachránit. Moc bych to všem klukům přál. Myslím,že se ještě na zkorumpovaném Svazu a v hokejové anarchii známých a příbuzných najde člověk(právěJakub Petr),který by to dělal jak se má,jak kdo zaslouží a vlastně jak pro kluky tak pro český hokej.
Závěrem bych chtěl napsat ještě,že i přesto jak to dopadlo, věřím,že ti kluci tam udělali maximum,ale na víc to prostě nebylo. To je ke klukům co jim bylo umožněno reprezentovat!!
A teď k těm co tu šanci nedostali:makejte,věřte,že se vše v dobré obratí,nejste o nic horší a snad Vás trošičku zahřeje,že právem Vám patří za to všechno to známé: HOŠI DĚKUJEM!!!!!!!!
odpověděl(a)
Musim souhlasit. Tento vyber mel jen omezene kvality a jelikoz nebylo vybirano opravdu z tech nejlepsich hodil je Reichel lvum a tim padem to nemohlo jinak dopadnout. Kluku je mi lito. Co vic k tomu rict je to krute a doufejme ze to tem klukum spis neublizilo. Zmena je nutna!
odpověděl(a)
Tak těmto klukům neublíží ty náklepy,ale už dávno jim ublížili vlastní rodiče,kteří je přes mrtvoly tlačili do repre a bez nějaké velké osobní zasluhy dostali všechno zadarmo.Tohle je medvědi služba všem protekčním hráčům.Za málo peněz hodně muziky a pak srážka s realitou.Divím se,že to praktikují i hokejisté,kteří prošli svět a viděli,že bez neskutečné dřiny a herní kvality to zkrátka nejde.
odpověděl(a)
Dobry den,chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi zda-li odjel Kristyanek na MS? Pred turnajem ho bylo plne noviny,sama fotka,rozhovor a chvala. Ted po tom "uspechu"nikde ani radek:-). Tak kdyby nekdo vedel kde je tehle extraligove posili muzu konec,dejte vedet dekuji za info
odpověděl(a)
to realista: ale to co tu popisuješ, dělají dneska téměř všichni rodiče a na všech úrovních, ne jenom těch reprezentačních. Což dává hodně za pravdu Libovi v minulém článku.
odpověděl(a)
Pro Spartana:
Spartane ty ty ty,ja ti dam delat si srandu z Kristyanka:-)),ano nase hvezda tam byla,sice uplne na hovno,ale zase prej nezlobil:-)))a chodil uz spat i bez pohadky pred spanim:-))
odpověděl(a)
Mojac:Já vím.Naprosto s tebou souhlasím,že hokej je obrazem společenského bahna u nás v republice.Kamarádšofty a protekce je naprosto všude.Hokejistův syn hraje hokej,lékařův se dostane na školu a je taky lékař i když ho to vůbec nebaví,ten co by to chtěl dělat se tam zase nedostane a tak by šlo pokračovat.
Možná půjdu proti proudu a ač Lenera nemusím,tak si myslím,že svazový koncept pro mládež je udělaný velmi dobře.Ovšem všechno je to zničené tím výše popsaným hnusem.VTM?Dobrá věc,ovšem by tam museli jezdit fakt ti nejlepší.Mám kámoše,jehož syn je pecka.Co je ta "sranda",že díky tomu tak vadí v klubu,že ho na žádnou akci trenér neposlal a jezdí tam tlouštíci,ale "zajímaví".
Hned jsem si na něho vzpomněl,když se tady psalo o tom,že je 98 slabý ročník.Takových zařezaných kluků,kteří to pak radši zabalili jsou desítky.
To je jediný rozdíl mezi námi a světem.Do 8 třídy kamkoliv přijedeme,tak vyhráváme,ale pak začíná ta naše Česká "výkonostní" selekce,čím výkonější kára tatínka,tím větší šance na dorost někde v extralize,kde mu bude muset místní klidně šikovný hráč přenechat místo.Svět sází na trénink a my na protekci a pak za 5 let kam přijedeme,tak jsme biti.Oni to mazánci se vším zadarmo zaprvé neumí a zadruhé nemají v sobě drajv kluka,který si všechno musel zasloužit dřinou.
odpověděl(a)
To spatran:
sparťane mrkni na hokej.cz,Kristianek už má vysvětlení proč takhle dopadli. Je potřeba se zlepšovat,ale jinak si myslí,že hra nebyla špatná:-). Tak nevím proč jsme skoro poslední:-)
No a Sirota ještě nikdy nehrál v útoku tak ho to proti Amíkům chtěli naučit:-). A možná je překvapit na co se u nás nepřijde:-)) Škoda nevyšlo to,jen se tam tak plácal jak sám uznal. Třeba to navrhne v klubu kde hraje,že je v reprezentaci útočník:-)))))a bude teď hrát tam.
odpověděl(a)
Se vším souhlasím a plně se pod to podepisuji
odpověděl(a)
TAK TOHLE JE HUSTY!! UZ HO K NICEMU NEPOUSTET. AT SI HO NECHAJI A ZEROU MU TO V LITVINOVE. TAM TOHO UZ ZMASTIL TAKY DOST MLADEZ KATASTROFA. TEDA KROME KRISTYANA TEN JE VLASTNE UZ V ACKU!! NENI NAD PRIROZENY TALENT A FEROVOST!! HANBA

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

SanJose.jpg

Reklama