Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

České mládežnické reprezentace v úvodních akcích sezóny na své soupeře nestačily.

Několik rodičů mi napsalo, že postrádají hodnocení vystoupení české hokejové 19. a 20. na prvních mezinárodních akcích, které proběhly minulý týden.

Neměl jsem v plánu o tom psát, protože se nemohu opřít o osobní zkušenost a informovanost o obou akcích. Jedná se o letní termíny, kdy hráči vycházejí z plné přípravy. Krajánci se většinou připravují samostatně, ostatní vycházejí na repre akce z příprav probíhajících v jejich klubech.

Nesledoval jsem ani nominace jednotlivých týmů a nemám potřebu je kritizovat, protože třeba u dvacítky je alespoň nesrovnatelně kvalitnější trenér oproti tomu předchozímu, se schopností rozumné komunikace s hráči. To je oproti minulosti obrovský posun - díky za něj.

České týmy odehrály prozatím pět zápasů s těmi nejlepšími (Finsko) i průměrnými evropskými mužstvy, ve všech případech slavili výhry soupeři. Není to žádný bombastický vstup do sezóny, na slavení nebo ohánění se efektivitou nastoupené cesty to určitě není.

Ale Češi budou všechno hodnotit podle výsledku na světovém poháru a na MS dvacítek v Kanadě. A do té doby ještě zbývá hodně času.

Co se týká důvodů, proč se Pavel nezúčastnil akce ve Finsku, tak za tím je třeba vidět snahu nepřivodit si - nebo přesněji, nezhoršit si zdravotní problémy. Když se tvořila nominace dvacítky tak nebyl ve stavu, kdy by mohl nastoupit. Ani na kempu v New Jersey nešel na led a pokud vím, klub si nepřál jeho účast na akci. Ani by to nemělo smysl. Vždy je lepší, když jedou úplně zdraví hráči než někdo, kdo by se musel v nějakém ohledu držet zpátky.

Momentálně už se zdá všechno v pořádku, problémy ustoupily a Pavla nic nelimituje na ledě ani mimo něj. V Česku bude pobývat ještě čtrnáct dnů a potom odletí do Newarku, kde se bude s měsíčním předstihem připravovat pod vedením klubových trenérů a s plným využitím klubového zázemí na novou sezónu.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Bodejď by byli bojovníci,když juniorku hraje polovina protekčních hráčů.Je X extraligových týmů,které nakupují hráče už do 6 tříd,kteří jsou kolikrát horší než místní.Rodiče to ovšem dobře zařídili.A tak se to točí kolem těhto údajně talentovaných a opomíjení bojovníčci to časem zabalí a jdou dělat něco jiného.
To je bohužel z praxe.
, - odpovědět
Doteď nechápu jak je možné, že ti co vymysleli současnou podobu naší juniorské extraligy, neskončili ve svěrací kazajce!!! Pokud to takhle zůstane delší dobu, všeobecná kvalita těch hráčů půjde pořád jen a pouze dolů.
, U20 odpovědět
Komentář trenéra Petra: Dvacítka selhala. Když velká jména nezaberou, bereme bojovníky! varuje Petr
Tohoto kouče jednoznačně uznávám. Je to chytrý člověk, vynikající kouč a psycholog. Ale mě zajímá, kde chce ty bojovníky vzít? Když hráči U19 prohráli se Švýcary 0:3 i Němci 1:4, tak nevím, nevím. Prostě to u nás jde do kopru a stále půjde, pokud ti panáci nahoře nepochopí, že mládež potřebuje pořádné porce zápasů a oni udělají opak. Junioři - stejný počet zápasů a do PO jde 8 týmů, takže opět úbytek zápasů. To prostě člověk nikdy nepochopí. Dělají vše pro to, aby kvalitní hráči šli ven. Fakt by to chtělo všechny vyházet. Počínaje Lenerem a Králem. Brzy přijde doba, kdy mládež bude hrát B skupinu.
odpověděl(a)
Pravda je, že tenhle výběr je slabý, v útoku není nikdo, kdo by byl schopen rozhodnout, není tam rozdílový hráč. Pak taky hráli s o rok staršími výběry. Takže jsou tady další hráči 97. Tak ale snad se dají dohromady hráči i z té dvacítky, kterou měl Petr ve Finsku. Dle trenéra neměli pořádně natrénováno. Což je pěkný šlendrián. Dál bych ruku za to, že myslel i Zbořila.
, Já tomu nerozumím odpovědět
Pořád všude čtu, jak kluby dobře fungují a výsledky mi připadají čím dal horší.

Pokud na světovém poháru krachneme, myslím že Česko bude může být vyměněno za jiný stát a přesune ke Slovensku, to že bude hrát v Evropském výběru.

Jinak Pavel učinil dobré rozhodnutí, zdravotní stav musí být na 1. místě, myslím že už je jasné, že nemá cenu chodit na repre akce, když není 100% fit.
odpověděl(a)
Jediné štěstí je, že ani Švýcaři na tom zatím nejsou tak, aby nás vyšoupli. Jinak zatím je to opravdu tragické, byť U19 jeden zápas vyhrála se SVK. Dvacítka ve Finsku dostala sedmičku a Petr byl dle rozhovoru těžce namíchnutý, dokonce začal vyhrožovat, že ty "hvězdy" na MS neveme.
Uvidíme co Hlinka Cup, tenhle ročník je rozhodně lepší než 98.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Challenger_cup_09(1).jpg

Reklama