Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Český a kanadský hokejový funkcionář - rozdílný postoj k problémům

 

Rozdíl v přístupu Kanaďana a Čecha k hokeji

Nechci se dnes věnovat rozdílnému přístupu a pověstné kanadské zarputilosti předváděné na ledě, ale v zákulisí. Zatímco hokejoví manažeři v Česku tvrdošíjně lpí na svém egu a tváří se, jakoby produkt, který dokonale zprznili, jevil projevy dokonalého zdraví, Kanaďané se na hokej také dívají na produkt, který vytváří velký zisk ve svých vrcholných formách včetně juniorky, ale jsou ochotni domluvit se na odstranění všeho, co by jejich národní sport mohlo byť jen teoreticky poškodit nebo oslabit.

V tom spatřují podstatný rozdíl mezi českým a kanadským hokejovým manažerem, mezi českým a kanadským pracovníkem hokejového svazu.

Díky novinářům je momentálně diskutovaným problémem vzrůstající počet slovenských golmanů v české nejvyšší soutěži, přičemž tato jejich role narůstá v bojích play-off. Jedná se o problém, který trápí některé fanoušky, novináře, skauty i agenty, a vedle nich všechny ty, kteří si občas kladou otázku, kam to tady u nás vlastně spěje a kam ten náš systém národní sport vlastně vede.

Nemám vůbec nic proti hráčům ze Slovenska, naopak, ale proti systému tabulek, který diskriminuje české hráče oproti zahraničním, což lze považovat za naprosto skandální fakt.

Narůstajícímu problému z odchodem kvality z českých brankovišť se v posledních dnech věnovaly dva články:

- Pavel Bárta, deník Sport, Litvínovský guru Orct:Češi jsou za tabulky drazí, neděle 19.3.2017, s. 14-15

- Robert Sára, Matěj Hejda, deník Sport, Slovenské tango v brankovišti, MF DNES, pondělí 20.3.2017, s. 22

Mohu jen doporučit oba články prostudovat, protože dostatečně výmluvně popisují absurdní stav, kdy drazí domácí brankáři nemohou konkurovat těm levným zahraničním, a proto přicházejí o práci.

Takto nastavená pravidla se logicky musí podepisovat na úrovni českých brankářů, na rozhodování rodičů o tom, zda dají své děti v korupčním a celkově zkaženém prostředí do branky, když navíc činovníci nejeví žadný respekt ani zájem o české muže v kaskách.

Manažeři klubů a funkcionáři svazu tento stav svými nekompetentními rozhodnutími vytvořili, ale necítí za něj žádnou odpovědnost, vůbec se nesnaží tento stav nějak řešit.

Naproti tomu v kanadské juniorce CHL funguje 60 týmů, které vytváří 120 míst pro rozvoj mladých brankářů ve vysoce kvalitní nejlepší juniorské lize na světě. Přesto se nedávno rozhodli vyřadit ze hry evropské brankáře, aby nebrali prostor pro rozvoj Kanaďanům. Přitom, kanadská juniorská CHL představuje produkt, který mnoha majitelům ročně vydělá miliony. Také by se mohli tvářit, že ten problém nepotřebují řešit, vždyť vydělávají a víc by je to nemuselo zajímat. Jenomže v Kanadě převažuje v důležitých koncepčních otázkách zájem na rozvoji hokeje nad všemi osobními zájmy. To je něco, co je pro české manažery čímsi neznámým. Vlastní zájem, zájem klubu. Dál už většina současných manažerů nevidí nebo nechce vidět.

Pokud by se sešli lidé, kterým leží na srdci budoucnost našeho hokeje, řada problémů by byla rychle a trvale vyřešena. Bohužel, takový jedinci se v klubových a svazových funkcích ne a ne sejít. Možná jich tam mnoho není.

http://m.ceskatelevize.cz/sport/exkluzivne-na-ct-sport/350924-blog-odumirani-ceskeho-hokeje-v-primem-prenosu/

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Informative post odpovědět
The contents are written in a good way and all the wordings are very easy to understand. easy and useful contents are usually helpful to readers to get good type of records. Refer best essay writing service to get help in any kind of writing task.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

ORCIERES2007.jpg

Reklama