Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Český hokej s Michaelou Jílkovou

28.5.2018

Možná vám neunikl tradiční pořad "MÁTE SLOVO" s Michaelou Jílkovou, tentokrát na téma českého hokeje. Mě se napoprvé podařilo zachytit pouze jeho druhou část a vůbec jsem z toho nebyl moudrý. Řekl jsem si, že zřejmě vše podstatné bylo řečeno v první části pořadu a nechal to plavat. Pak mi ale zatelefonovalo několik rodičů hokejistů (byli mezi nimi i otcové, kteří se v dění pohybují desítky let a dneska jim kluci hrají v NHL) s otázkou jestli jsem to viděl a co tomu říkám. Samozřejmě si k tomu řekli svoje.

Nedalo mi to, a tak jsem si vyhledal záznam pořadu na internetu, abych se v klidu podíval, o čem to bylo. Ale ani potom jsem nebyl vůbec schopen to někam zařadit. Bylo to pro paní Jílkovou asi trochu atypické - nikdo proti nikomu, všichni si tak nějak společně notovali tu svoji, jak je to perfektní a jak vše skvěle funguje.

Vypadalo to, jakoby se ve vysílání jen něco tak trochu nepovedlo. Nebylo těžké rozpoznat, že třeba i Filip Pešán byl docela naštvaný, jak to probíhá, ale to bylo tak všechno. Rozhodl jsem se tedy trochu poptat mezi těmi z televize, co to vlastně mělo být.

Nakonec, po slepení různých střípků, bych to tedy mohl okomentovat asi takto. Původně to mohl být slušně obsazený pořad. Byl pozván Dr. Bukač, který chtěl mít na druhé straně odpovídající oponenturu z nejvyššího vedení svazu. Toto prý bylo údajně nejprve přislíbeno, ale pak jsme vypadli ve čtvrtfinále, a nikomu s nejvyšších se tam už moc nechtělo. Takže tam nakonec nebyl ani Dr. Bukač.

Když si přečtete zadání pořadu a témata určená na přetřes, je úplně jasné, že to nelze v tak krátké době ani pojmenovat, natož vyřešit. Pořad byl atypický i tím, že proti sobě nestály dva tábory s různými názory na věc. Diskutovala jakoby pouze jedna strana mince, ta klubová a svazová. Nějaká kvalifikovaná oponentura a otevření problémů, které roky brzdí český hokej a které jsou pod ústupem našeho hokeje podepsány, nic takového se nedělo, ač se pořad paní Jílkové podobně konfliktními případy dlouhodobě zabývá.

Nikomu se jakoby do ničeho nechtělo, až se pan Vacke pustil do tvrzení,, že je hokej vlastně nejlevnější sport. V té konstelaci panující ve studiu si to mohl dovolit, protože ani v tom tzv. hledišti prý nebyli lidé z oblasti hokeje, nebo alespoň hokejisti a rodiče mladých hokejistů, jak by se normálně dalo očekávat, ale lidi, kteří s hokejem neměli nic společného a ani je prý příliš nezajímal.

Výjimkou byla paní Mertová, která už dvanáct let získává stipendia pro české sportovce v USA, ta pro změnu v obraze docela je. Už pomohla dojednat stipendium také nejednomu českému hokejistovi, takže se mohla právem dotázat, proč je u nás tak špatně nastavený souběh hokeje s vysokoškolským studiem.

Pan Vacke opět trefně reagoval připravovaným "sedmým" projektem ČSLH, který má nějakým způsobem řešit univerzitní hokej - nicméně je otázkou, proč se svaz dodnes choval k organizátorům českého univerzitního hokeje tak, jak jsme to i zde nejednou společně řešili.

Takže bych to hodnotil jako hodně nepovedenou akci české televize a pokus o promoakci svazu pokoušející se přesvědčit veřejnost o něčem, co tak úplně neodpovídá realitě. Ale docela by mě zajímalo, co si o tom všem myslíte vy. Díky předem za každý zajímavý názor.

 

ZDROJ

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/218411030520019/

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, Máte slovo...... odpovědět
Ztráta času.Asi tak bych nazval celou tuhle taškařici.Takhle zněla upoutávka na zmíněný pořad.......Kdy se český hokej zase trvale usadí na stupních vítězů, jak jsme byli zvyklí? Nebo budeme dál čekat jen na ojedinělý úspěch? Proč nám talentované děti odcházejí do Kanady, Švédska či Finska? Přijďte diskutovat!
Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor. Stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz
Tak jsem se přihlásil a v pondělí mi volal produkční,že se mnou počítají , že mám místo u stolečku.Myslím,že bych k tomu asi měl co říct.Otázkou ale zůstává,jestli bych vůbec dostal slovo v té neskutečné přesilovce.
Asi bylo dobře,že jsem se v neděli rozhodnul zajet se podívat na týden do Itálie na Lago di Garda,kde byl také start jedné z etap letošního Gira.Když jsem si pak zmíněný zpětně pořad pustil,byl jsem strašně rád,že jsem se rozhodl,jak jsem se rozhodl.Nakonec i kamarádi mi říkali,že je dobře že jsem do pořadu nešel,protože bych znemožnil hrát hokej v Česku dalším čtyřem generacím vnuků a pravnuků :-).
Co k tomu dodat,je vůbec otázkou jestli má nějakou cenu na takové akce reagovat.Myslím si,že pan Jehlička to pojmenoval naprosto přesně.CIRKUS.Měli jsme možnost vidět další klauny v seskupení zvaném ČSLH a to včetně vládního zmocněnce.
Slyšel jsem možná jeden zajímavý názor.Takový pořad by měl pouze smysl v nějaké nezávislé televizi.Bohužel v té,které platíme koncesionářské poplatky to smysl opravdu nemá.
Nedávno jsem si pustil od skupiny Harlej písničku "Proč pocit mám"....že stádo volů vzali do komparzu,že scénář napsal někdo z Marsu,že tenhle thriller je fakt neprodejnej,že se tu točí pořád příběh stejnej......že když se kácí les tak lítaj třísky,když idiot má funkci,měl bych držet pysky 5 https://www.youtube.com/watch?v=hXL5lIE2TFc
Jinak Vám pane Zacho s malým zpožděním přeju vše nej k Vašemu významnému životnímu jubileu...... 10
icon odpověděl(a)
Děkuji za přání. 1 Je určitě škoda, že tam nebylo víc rodičů Vašeho ražení. Měli by to potom s tou komedií přece jen komplikovanější.
odpověděl(a)
Není mi jasné jak by mohla pomoct komerční televize. Ani jak by vůbec televizní pořad mohl pomoci posunout někam svaz a celý český hokej. Rozhodně je ztráta času konkrétně tenhle pořad sledovat nebo tam dokonce chodit.

Mě pořad zajímal především proto, že se tam veřejně ventilovaly alespoň nějaké informace o plánech svazu. A taky že se tam třeba trochu odkopou funkcionáři a ukáže se nějaký schopný a inteligentní člověk.

Velmi mě zajímá Pešán. Mám ho za inteligentního člověka se zájmem o věc (věc: učit mládež hrát hokej na světové úrovni, abychom nezapomněli). Zdá se mi že Pešán buď přijal za své mimikry nutné pro přežití ve svazovém prostředí, nebo už je součástí klubové mašinérie a přestoupil na temnou stranu síly.

Pozitivně na mě působil Sušovský a i ta paní ze stipendia.cz.
Sušovský má zdravě kritický pohled na věci, a ta paní jediná ze všech dělá IMHO užitečnou práci.

Celkově se mi zdá že už jsou tou patovou situací všichni znuděni a unaveni. Zlepšení vyhlídek čs. hokeje je v rukou stále se úžící skupinky nadšenců která do toho jde přesto, že se podmínky průběžně zhoršují.

Zhoršují se v tom smyslu, že se rok od roku zmenšuje pravděpodobnost, že by se pohybově nadané dítě dostalo v 6ti letech k hokeji a bez opuštění hranic země bylo vychováno v hokejistu světové úrovně. To že dostane zadarmo dres a výstroj na první rok ho nezachrání. Brusle nestojí 1500 korun 10

A samozřejmě se připojuji ke gratulacím a přáním!
, Cirkus odpovědět
Z hokejového hlediska to bylo o ničem, nemá to cenu ani komentovat.! Za mě byl nejlepší róm Čonka, zástupce lidu :-)))) a “odborník na sport”!

Jinak 2 zástupci regionálního klubu z HC Kralup, mediální zástupce svazu, sanitář a politik Ano, bude líp a již zmíněný róm.
, Hloupé otázky. odpovědět
Je to děs.

Proč není medaile? - úvodní idiotsky položená otázka - čtvrtfinále může prohrát kdokoliv i víckrát za sebou.

Pešán: Dobře připravené úvodní slovo. Dobře mluví.

Kráva (pardon) Jílková si plete čtvrtfinále a semifinále, po celý pořad jakoby moc netuší o čem mluví, až na předpřipravené otázky. Hnilda Díra osloven jako "ikona čs hokeje".

Krampol (čslh - co tam dělá tenhle člověk?) neví jestli nám živelnost chyběla nebo přebývala.

Vacke (čslh): tatínkové jsou ku škodě. Jsme málo živelní.

Čonka (sanitář): mladý byli nervózní. Málo živelní.

Krampol (čslh) souhlasí s tím, co naposledy někdo řekl.

Krampol (čslh): Dáme dětem do hlavy touhu hrát. Na hokej přicházej lemra a obtížně se s nimi pracuje.

Sušovský: Nechybělo sebevědomí? Jandač už před turnajem vyhlásil cíl postoupit do čtvrtfinále.

Hnilička (čslh) Je to velmi jednoduché... je to velmi složité... Děti sedí u počítačů. Za nás byli v 16ti v Áčku.

Majer (Kralupy): Mladí jsou pozitivní, úspěch bude.

Pešán - nechce otevřeně kritizovat paní Jandačovou.

Vacke - několik trenérů nároďáku po sobě, všichni skončili ve čtvrtfinále.

Sušovský - vypadáváme ve čtvrtfinále protože jsme objektivně 6. - 7. země (hra na MS, lidi v NHL).

Hnilda Díra - nevyklizujeme pozice, 16ky a 18ky jsou teď lepší než před 6. lety. Vrána. Pastrňák.

Krampol - mládež máme dobrou.

Sušovský - mládež máme dobrou, od 20 to hapruje. Zadina.

Krampol - uzavřeli jsme WSM ligu aby nasála mladý hráče.

Pešán - uzavření WSM ligy "skvělý", "dukla" Litoměřice dobrá.

Hnilda Díra - Nečas dozrál jako pozitivní případ.

Štajer (tatínek) - malý zájem dětí, přitom finanční náročnost není velká. (Frajer právník, jednomu sociálnímu případovi odpustil příspěvky.)

Vacke: Mlha o cenách výstrojí, bruslí a výši příspěvků.

Pešán k tabulkovému odstupnému: mlha. Junior je investice kterou chceme zpátky.

Vacke: hokej je levný, není brutální a připravujeme další pomoc rodičům (do vytracena)

Hnilda Díra: děti nám tloustnou, sport je podfinancován a rodiče mají málo času. Napraví to "iniciátor sportu" a "velmi brzy to pocítíme" myslí tím investice do trenérů.

Přidá stát peníze?
Hnilda Díra: ten příslib tam je.

Pani stipendia.cz: pojďme mluvit o spojení hokeje a vzdělání. Je špatné. 22 hráčů US výběru studuje univerzitu (pozn. red.: většina našich propadá na nedodělané střední).

Hnilda Díra: ale v US motivace, stipendia, u nás škola zadarmo.

Pani stipendia.cz: u nás hokejista vlastně nemůže studovat VŠ nemá se jak na to připravit.

Hnilda Díra: akademie a mlha. Zápasy mládeže v týdnu takže se obtížně studuje.

Vacke: Všechno děláme dobře. Rodiče moc tlačí.

Majer (Kralupy): Rodiče moc tlačí. Často se nám stává, že jsou ti hráči vyhořelí.

Závěrečná debilní otázka: Bude medaile napřesrok?

Můj závěr: Debilní pořad. Pešán a Vacke jsou šikovní oportunisté - nic pozitivního od nich do budoucna nečekám. Ostatní jsou většinou buď užiteční nebo neužiteční idioti. Jílková nechť se v hospodě baví o čemkoliv, jen ne o hokeji. Pani stipendia.cz a pan Sušovský OK - drželi se tématu a co řekli mělo hlavu a patu.

Jejich závěr (čslh):
Mládež je skvělá. Hokej je levný. Jandač? Kdo je Jandač? Jaká medaile? Stát by měl dát peníze. Přestupy a odstupné jsou OK. Trenéry vyškolíme. Na skutečné zájmy majitelů klubů a bídně zreorganizované soutěže se nikdo nezeptal, to je ale klika.
odpověděl(a)
Pořad jsem neviděl a ani ho vidět nehodlám.Jílková je mimozemšťan a nemám nervy se na ni dívat ani chvilku.Takže tenhle asi nejhorší pořad ČT naprosto ignoruju.Mimochodem by se skvěle hodil na Soukup televizi,tam by to padlo skvěle.
Ale LNT mě opět skvěle pobavil.Chechtal jsem se nahlas,až jsem budil pohoršení. 1 1 Skvěle napsaný.Dík.
Jinak celkem je asi zbytečný se rozčilovat,ty figurky na svazu si to dělají jak potřebují a všem se nám smějou do ksichtu.
A Hnilička?Člověk si říká,jestli to ten borec má zapotřebí.Ale asi má,stejně jako Stropnický,Jourová nebo Krajčo.Kolaborovalo se vždycky.Škoda slov.
odpověděl(a)
Úplně přesně trefené. Tento pořad se opravdu nepovedl???
odpověděl(a)
Já jsem se na to vyspal, a opravdu ve mě zejména převládá pocit, že funkcionáři a trenéři už jsou zpruzelí z toho, že maj učit hrát hokej levý děti bohatejch rodičů ale nejsou schopný najít jiný model který by jim vydělal na chleba, a to je centrální problém.

Hokej je dostupný převážně pro děti které ho vlastně ani moc nechtějí hrát. Kluby vedou lidi který moc nechtěj aby děti hrály hokej.

Tím jak je teď nastavená juniorka jakoby říkali: kdo je šikovný, mazejte ven, tady se bude hrát protekční holomajzna v juniorce a pak i ve WSM, nejde o výkonnost ale o to aby bylo kam upíchnout všechna protekční dítka.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PZ článek MF DNES 14.11.12 002.jpg

Reklama