Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

CESTA DO KANADY SE BLÍŽÍ

 

Tak už se nám to blíží.  Stále to bylo tak nějak daleko a najednou je to daty a za několik dnů odletí další česká výprava za velkou zkušeností a výzvou  do Kanady.  Kluci se už nemohou dočkat, zatímco doprovod dospělých účastníků výpravy má v hlavě plno starostí spojených s organizací celé akce.

 

     Kluky určitě čekají výjimečné zážitky, ale není třeba jim nic závidět. Čeká je kromě nového poznání také všestranně náročná zatěžkávací zkouška. Náročná cesta vezme hodně sil, časový posun, minimální čas na aklimatizaci, nové prostředí, cizí jazyk, prostředí v kanadských rodinách s jinými zvyky, jiné jídlo a z toho všeho rychlý skok do turnaje. A opět jiné prostředí, jiné pojetí hokeje, jiné posuzování rozhodčích a bezkontaktní hokej. A na první zápas šampionátu tolik diváků, kolik jich ještě nikdy nezažili. To všechno vytvoří obrovský tlak na malé hráče.

 

     Náš tým mnoho „trumfů v ruce" před vrcholným mezinárodním měřením sil v kategorii Pee-Wee určitě nedrží.  Jestliže tam jedou někteří hráči s tím, že se předvedou a ukáží Kanadě, jací jsou borci a kolik nastřílejí branek svým soupeřům, potom moc šancí na úspěch asi nebude. Jak už hráčům na Spartě řekl František Musil, jediná možná cesta k úspěchu vede přes stoprocentně pracovitý, ukázněný a kolektivní výkon, ve kterém všichni hráči budou jako jeden muž usilovat ne o svůj úspěch, ale o úspěch svého týmu, se kterým tam všechno stojí i padá.

 

     Stejně jako v minulých letech se část hráčů s tímto tlakem nevyrovná a „sesype se"  z toho všeho, přestože se jedná o výborné hráče a lídry špičkových týmů v českých podmínkách. Tohle ale bude něco jiného a jak se možná ukáže, ne všichni na tuto výzvu budou připraveni.

 

     Rád bych klukům popřál, aby všechny překvapili a sehráli za mořem zápasy, po kterých se jim bude dobře vracet zpět do své vlasti.

 

     Všechny ostatní bych rád poprosil, aby jim jejich velký turnaj v Kanadě nezáviděli a měli k jejich snaze respekt, přestože možná někteří  máte doma hráče, který je, nebo třeba jednou bude, lepším hráčem než někteří z tohoto současného čs. výběru.

 

     Věřím, že se mi podaří přinášet z Kanady na těchto stránkách pravidelné aktuální zpravodajství z každého dne a každého utkání, která náš tým v Kanadě sehraje. Mám v úmyslu věnovat mnoho hodin času sledováním nejlepších týmů v Coliseé Pepsi Aréně a udělat si srovnání našeho hokeje a našich hráčů s ostatním světem v této věkové kategorii.

 

     Také bych rád využil prostoru, který k tomu v Québecu bude, abych se pokusil pohovořit s čs. organizátory této akce už s předstihem o příštím ročníku tohoto turnaje. Je určitě třeba  dívat se dopředu raději více než méně. Je mým velkým přáním, aby příštímu výběru čs. týmu na mistrovství světa pee-wee předcházela dobrá informovanost o této akci v klubech i mezi rodiči a hráči  s daleko větším předstihem a aby také měl tým v příštím roce větší prostor pro přípravu. V ročníku 1997 už byla určitá práce v minulosti v tomto směru vykonána a možná by bylo užitečné na ni nějakým vhodným způsobem navázat. Mistrovství v Kanadě má bezesporu velký sportovní a společenský potenciál a našemu hokeji by bylo ku prospěchu, pokud by se tento potenciál v našich podmínkách  podařilo do budoucna ještě lépe využít po všech stránkách.

 

     Tak kluci, vzhůru do Kanady !           

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PZDnes2006.jpg

Reklama