Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Dopis rodiče hokejisty z přípravky

 

Dobrý den pane Zacha,

rád bych si u vás objednal knihu Strategie úspěšné výchovy. Zároveň gratuluji k dosavadním úspěchům Vašeho syna a držím palce, aby letos udělal u NJD první tým a napevno se v něm usadil. Příchodem hráčů typu Taylora Halla a dalších se konkurence u Devils možná ještě zvýšila, ale ten tým má potenciál do budoucna a Pavel v něm určitě najde svou roli. Myslím, že zrovna od Halla se i může mnohému přiučit. Je to fantastický bruslař a střelec.

Náš 6-letý syn se také již rok s nadšením věnuje hokeji, a vzhledem k tomu, že mu to celkem jde, se začínáme děsit toho, co se bude dít, až třeba zjistíme, že skutečně má nějaký potenciál a narazíme na typicky české jevy typu protekce, kamarádšofty, závist atd.

Již nyní vnímáme nešvary českého hokejového prostředí v přímém přenosu, nesoudnost rodičů malých hráčů, nedostatečné zázemí a podmínky pro trénink, prapodivný systém registrace hráčů a tabulek atd. Naštěstí alespoň máme v HC Olomouc šéftrenéra mládeže pana Nováka, který je pro mě zárukou kvalitního tréninku a herního rozvoje malých hráčů.

Zrušení tabulek a nesmyslného systému mládežnických soutěží a výchovy mládeže vůbec považuji za nezbytné, a to co  nejdříve. Jinak se náš hokej stane naprosto nekonkurenceschopný. Otázkou je kdo to prosadí, když zájmové skupiny profitující na současném stavu drží otěže v rukou a zjevně nemají problém zavést český hokej do propasti. Viz letošní draft NHL, MS 18 a další. Nezbývá než očekávat další totální propadák na Světovém poháru v září, ale zřejmě ani poté se nic nezmění s odkazem na to, že jsme přece malá země, nejsou peníze, je málo dětí, děti jsou méně šikovné než dříve apod. Pokud se třeba podaří uhrát nějaký přijatelný výsledek, tak se řekne, že všechno je super a že jdeme správnou cestou s tím, že Kanadě a USA přece nelze konkurovat.

Přeji Vám pevné zdraví a sílu do další práce

pisatel si raději nepřeje být jmenován s pochopitelným odůvodněním, že jsme přece v Česku a děti má na hokeji...

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Negativismus odpovědět
Je neskutečné, jaký tady je ve společnosti negativismus. Vždyť národ by měl být rád, že tu je dost nadšenců, co zkouší jít za hranice lidských možností a sport se snaží posunout do jiné úrovně.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

drevorubec2.jpg

Reklama