Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Draft je za námi - Co bude dál?

 

 

U Pavla Zachy ml. je to jednoduché. Připravuje se v L.A. s Patrikem Štefanem na první kemp New Jersey Devils. Po něm se zřejmě vrátí zpět do Kalifornie a bude pokračovat v přípravě, pokud se nezúčastní akce dvacítky v Calgary. To už si ale rozhodne vedení Devils.

Co se týká mé osoby, vše spěje do normálních kolejí. Pavel je v Americe, koncem příštího týdne odjíždí Theo s Brémami na první soustředění do Rakouska. O tři dny později odjede do Německa i dcera Leonka s malým Noem a vše bude směřovat k další sezóně.

Mojí prioritou číslo jedna se tak stane dokončení 2. dílu Kamevédy - Strategie úspěšné výchovy. Předsevzal jsem si dopsat knihu do čtyřiceti dnů a posunout se tím zase o kousek dál. V posledním půl roce jsem mnoho nepostoupil dopředu z důvodu nedostatku času, nebo na to prostě nebyly myšlenky.

V poslední době, hlavně s ohledem na úspěšný draft NHL, opět hodně vzrostl zájem o první díl - Jak vychovat šampiona. Jeho zásoby už jsou na minimu a budu zřejmě muset do dvou měsíců sáhnout k objednávce  třetího vydání.  Je to základní kniha výchovy Kamevéda, ale je nutné vytvořit také něco novějšího, protože vývoj v posledních třech letech šel dopředu neuvěřitelným tempem. Dokonce i v naší co se výchovy dětí v rodinách týče konzervativní republice se pohled na útlý věk dětí z pohledu výchovy diametrálně otočil. Moje původně kacířské "učení" získává stále pevnější podporu, poslední vědecké objevy prezentované už i konečně v našem tisku hovoří v tomto ohledu velice přesvědčivě a srozumitelně .

Proto mi dost vadí, že i veřejně a v médiích je Kamevéda spojována s nepravdivými a smyšlenými principy, na kterých je pak demonstrována jejich tak často zmiňovaná "kontroverznost" a "neudržitelnost." 

Například ono stále se opakující:

"Zacha starší si ještě před narozením syna umanul, že jej vychová pro NHL. Což je naprostá lež. Protože jsem syna od narození rozvíjel především komplexně. Pohybově, od šesti měsíců na multifunkční dětské stěně Kamevéda, kterou jsem si k tomu účelu sám vyrobil a kterou jsem schopen poskytnout dnes i dalším zájemcům, dále muzikálně, technicky, jazykově, umělecky i intelektuálně s tím, že v průběhu tohoto rozvoje dá dítě nám jako rodičům jasný signál o tom, kterou činnost preferuje a je při ní nejšťastnější. V oblasti sportu byly nejprve největší preference položeny na:

volejbal, basketbal, atletiku, fotbal, lyžování, snowboard, tenis a lední hokej.

Po predikci konečné výšky provedené v synových pěti letech byl z hlediska hlavního směru vyškrtnut basketbal a volejbal, protože výška 192 cm není pro tyto sporty v současné době dostačující. O jednoznačné orientaci na lední hokej a opuštění solidně rozjetého tenisu bylo rozhodnuto v deseti letech věku syna..."

Přesto si ještě určitě mnohokrát budu muset přečíst, že je "...starý Zacha blázen, protože už před narozením věděl, že kluk bude hokejista..."  Je to nesmysl, ale na nesmysly se přece tak snadno a úspěšně útočí...

Přesto se domnívám, že úspěch Pavla Zachy na Draftu NHL zasadil všem kritikům a pochybovačům zdrcující ránu. Je to výchova, která na první pokus dosáhla famózního úspěchu i přesto, že jsme oba byli na počátku v hokejovém prostředí naprostými outsidery.  Úspěchu z pohledu rodiče, jehož finále a maximální vrchol je třeba spojovat  s věkem 18 let a draftem. Dál už je to především v režii mladého sportovce a jeho vlastní životní cesty.

Cítím obrovskou vděčnost vůči lidem v Americe a v Kanadě, že v těchto  vysoce efektivních a funkčních společnostech dokázali vytvořit a stále zdokonalovat systém celosvětového výběru talentů s názvem DRAFT. Tento systém funguje ve více sportech a lze jej považovat za nejobjektivnější a nejdokonalejší hodnotící systém mladých sportovců. Je to pro sport obecně veliké štěstí, protože začleňování sportovců do elitních týmů v Česku v rámci klubů nebo reprezentací se s americkým draftem co do čistoty, objektivity a transparentnosti nelze srovnávat, bohužel k velké škodě rozvoje českých týmových sportů.  Ty patří k nejoblíbenějším, současně se v nich logicky nakupilo nejvíc problémů a nepravostí.

Dnes si náš národ připomíná výročí upálení mistra Jana. Doplatil na kritiku dnes nejbohatší a nejrozsáhlejší organizace na světě - římskokatolické církve. Ta začínala působit v prvopočátku díky čistotě nových myšlenek a pokroku, aby se po stovkách let začala posléze měnit v organizaci obklopenou nepředstavitelným bohatstvím a blahobytem s centrem v městském státě  Vatikán. Lidé ji posléze změnili, jejich bytostná touha mít se lépe a lépe, upravovat si výklad slov a svého poslání způsobem, který jim to umožňoval o to víc čím dál se vzdalovali myšlenkám a způsobu života prvních apoštolů církve.

Když odbočím, nedivme se, že ani český sport a český hokej nedokázal vzdorovat takovému zákonitému procesu, kdy původní účel - vytvořit skvělé a přívětivé prostředí pro rozvoj dětí a sportující mládeže - být dobrým sluhou v tomto procesu - ustupoval krok po kroku do pozadí účelu novému, prospěchu lídrů sportovních organizací. Proto se dnes nachází v rozkolu a na rozcestí, proto ztrácí důvěru i respekt veřejnosti.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Pro PZ odpovědět
Pane Zacha, kolik měřítek a kolik jste vážil c době nej. síly. Kolik ještě měří Vaše žena. děkuji
icon odpověděl(a)
To jsou informace, které bych tady veřejně raději neprezentoval, tedy moje manželka by určitě nesouhlasila. Takže, když tak se můžeme pobavit raději napřímo... 1

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Dovolena.jpg

Reklama