Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Dukla Jihlava - První evropské centrum virtuální reality v Evropě

 

16.10.2018

Určitě Vám neunikla tato informace. Vypadá to lákavě a atraktivně. Ať už je to jakkoliv, je povzbuzující, že z naší kotliny konečně začíná čas od času vycházet zase nějaká originální technologie. Po třicetiletí arktického zimního spánku, "vybydlování" staletých tradic i know-how, zdvořilého, leč smrtícího posouvání ostatních zemí před sebe, se možná probouzíme a začínáme se pokoušet přinášet také my něco nového a zajímavého okolnímu sportovnímu světu. To je ta pozitivní zpráva.

Podle mého názoru stojí za stálým pronikáním jednotlivců do NHL především mnohem lepší dostupnost servisních služeb mladým hokejistům - trenéři dovedností, kondiční specialisté, výživoví specialisté, široká nabídka zdokonalovacích kempů, lepší informovanost rodičů o tom, že nestačí žít pouze z programů poskytovaných hokejovými kluby, ale že je třeba pracovat hodně nad tento rámec po soukromé trase, atd.

A centra podobná tomu jihlavskému mohou postupně přidávat další dílky do mozaiky lepší nabídky mladým hokejistům. To je pozitivní, protože po stránce hokejové etiky, tabulek, smluv, či lepšího zapojování mladíků mezi dospělé jsme na tom stále stejně špatně, jako před léty.

Jihlavské centrum je tedy v provozu a může sloužit hokejistům. Jen je škoda, že bylo instalováno do rozcvičovny, která je tím pádem vyřazena z provozu, což je ta horší zpráva. Rozcvičovna je z hlediska fungování mládeže v klubu mimořádně důležitá součást vybavení, poznal jsem to v Liberci a moc si dnes nedovedu fungování kvalitní hokejové organizace bez tohoto zařízení představit.

Co už v televizi ani v médiích nezaznělo, to je fakt, že tato nová špičková a zajímavé technologie výchovy pomocí virtuální reality má svůj původ u Bílých Tygrů Liberec, kde slouží již od minulého roku. Bohužel, ekonomický šéf Liberce nedal požehnání a potřebné prostředky ke zprovoznění tohoto centra ve velkém, takže Liberec tím ztratil prvenství - nebudou první, ale druzí. Nedokážu posoudit důvody tohoto postoje, nicméně jsem měl pocit už v době svého působení u Bílých Tygrů, že zbytečně zabil hned několik velice nadějných projektů, které mohly klub posunout dál.

Měl jsem možnost si toto zařízení trošku v Liberci vyzkoušet o tomto víkendu, vypadá to na první pohled zajímavě, ale prozatím z toho mála informací nedokážu posoudit, zda to bude skutečně mít významný přínos pro rozvoj hráčů, nebo ne. To ukáže až budoucnost.

V každém případě bych nám všem přál, aby podobná oznámení o něčem novém, vlastním a originálním, vycházela z našich končin stále častěji.

Pavel Zacha

 

zdroje

Jan Salichov, Hokejová revoluce: hráči budou trénovat ve virtuální realitě, DNES, Vysočina, 12.10.2018, s. 17

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, hoowei odpovědět
The weight of the human hair extensions sale combined with the length is what determines the overall thickness of the hair. The more the hair weighs, the more hair there is and therefore the thicker the set is and the more luxurious your tape hair extensions will be. The most common length is 20 inches and therefore a thick and luxurious set should be approximately 160g. For this length it is not recommended to get anything less than 120g. So if you wish to get longer or shorter clip in hair extensions, you can use this weight as a general gauge to determine the weft hair extensions. The way the set of clip in hair extensions is constructed is the third feature you have to contemplate when picking which ones to acquire. This factor is comprised of numerous things you might wish to know including the number of pieces or wefts inside the set, their size, and is the lace wigs uk or not. The number of pieces (also referred to as wefts) inside the set need to be on average be 7 to 10. Having 7 to 10 pieces will allow you to evenly distribute the hair wigs sale around your head to aid you attain a a lot more natural look. Your set need to have larger full lace wigs london for the back of your head and smaller ones for the side region. Also ensure that the wefts are what is referred to as double-wefted, which is two rows of the sewn buy lace front wigs uk stitched together, so you'll be able to attain a fuller look without having to have too several pieces. Please also ensure that the human hair wigs sale uk are made with secure silicon-backed clips for a a lot more comfy fit. When picking which sort or brand of human hair wigs uk you ought to acquire, it really is undoubtedly worth your synthetic wigs uk to contemplate the top quality and usability of the item you might be getting.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3745.JPG

Reklama