Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

DVA MILIONY - aneb, největší úctu před zákonem musí mít zákonodárce sám

 

Moji milí přátelé mládežnického sportu,

zvlášť ledního hokeje,

věrní návštěvníci zacha-hokej.cz.

 

Tyto věty skládám v okamžiku, kdy do cifry 2.000.000  chybí pouhých padesát návštěv tohoto blogu.

Je zvláštní, že se tak děje zrovna na štědrý den, beru to tedy jako neplánovaný vánoční dárek.

Současně poslouchám melodie podbarvující každé české Vánoce, linoucí se z filmu Noc na Karlštějně.

V ten moment dochází k souznění, když nejslavnější český král pronáší onu geniálni větu:

"Největší úctu k zákonu musí mít zákonodárce sám."

Bylo by skvělé pro celý český hokej, národní stříbro naší země, kdyby hokejoví zákonodárci měli úctu k zákonu a obecnému prospěchu, který by byli ochotni nadřadit nad svůj osobní zájem."

Kéž by vládcové českého hokeje byli alespoň na okamžik stejně moudří a ušlechtilí, aby postavili zájem veřejný nad osobní prospěch a neochotu změnit systém destrukční a nefunkční na nový a lepší, který by umožnil mnohem výraznější rozkvět dětí české země. Věřte, že by to začalo u hokeje, a tento div by se projevil i ve všech ostatních sférách našeho života. Zní to jako pohádka, a tak nějak to v tomto předvánočním čase také cítím. Člověk ale musí nejprve snít, aby mohl posléze vykonat velké věci.

..................................................

https://www.facebook.com/Kameveda/photos/a.481876461928677.1073741828.391904300925894/1158551124261204/?type=3&theater

 

S některými z Vás se setkávám už po neuvěřitelných osm let.

Právě jsem přivítal dvoumiliontého návštěvníka. Vzpomínám si, že při psaní podobného článku k příležitosti jednoho milionu návštěv jsem byl přesvědčený o tom, že ten druhý milion už opravdu není reálný. U specifického blogu, jakým je zacha-hokej, k takové metě vede opravdu spletitá cesta.

Ale celý ten dlouhý čas přesto uplynul, mnohé turbulence přišly, aby zase odešly, a  ukázalo se, že existuje dobrý důvod v této práci pokračovat.

Mnozí jste mi řekli nebo napsali, že díky tomu všemu, co jste se tady mohli dočíst, jste mohli mnohem lépe poznat a pochopit skutečnou tvář a podstatnu nejen českého hokeje. Věřím, že tomu tak skutečně bylo a je.

Před letošními Vánocemi jsem po návratu z návštěvy syna v USA uskutečnil celou řadu setkání s rodiči, kteří si chtěli osobně a přímo převzít knihy, konzultovat nějaké svoje výchovné problémy s vlastními dětmi, měli zájem o hru Správné dítě nebo o dětské tělocvičny. Nadstavbou těchto setkání je při chvilce času možnost si popovídat o všem možném, i o vlastních životních příbězích. Myslím si, že i tato setkání mi poskytla odpověď na hlavní důvod této webové dlouhověkosti. Jeden den v tomto týdnu jsem cestoval do Olomouce, další do Brna, na programu byla Plzeň nebo České Budějovice. Liberec jsem navštívil společně s manželkou u příležitosti Theodorových třicetin včera, to byla čistě soukromá - o to příjemnější akce, kde jsem se pro změnu setkal s osobnostmi z velkého světa českého fotbalu.

Často jsem při všech těch setkáních mohl vyslechnout jednu velice podobnou větu:

"...Dvanáct let jsem hrál hokej v Kometě...,"  "...čtrnáct roků hokejové výchovy jsem absolvoval  v Plzni, Olomouci, ve Zlíně...," to je vlastně úplně jedno. Prostě, ve velkém nebo i v úplně malém klubu. Ale to spojující a jednotné znělo asi takto:

"Čtu vaše stránky dlouho a musím říct, že to, co tam píšete, je naprostá pravda a hodně se to podobalo tomu, co jsem já sám prožil tam nebo tam..."

Tohle je ten hlavní důvod, to je motor a motivace do dalšího psaní. Kdybych vícekrát slyšel názor, že nemám pravdu, že si vymýšlím nebo vidím věci zkresleně, bylo by to minimálně na zamyšlení a nebo na zanechání téhle činnosti.

Ale já na vás často vidím i jakousi naději, víru, že snad mohu tou vytrvalou prací přinést nějakou žádoucí změnu. To mě mrzí, protože opravdu nechci dávat falešné naděje. Nemám žádný takový mandát. Není důvod domnívat se, že ty potřebné změny přinese třeba už rok 2017.

Byla to setkání s rodiči, často bývalými hokejisty, kteří si tím prošli a dnes přemýšlejí nad osudem vlastních dětí. Často nemají pocit, že by chtěli, aby i ony prožily cosi podobného. Rádi by pro ně vytvořili trochu jiný - lepší sportovní svět.

Ten systém je příliš zdegenerovaný, příliš nefunkční a příliš závislý na lidech, kteří nutnost radikální přestavby systému nepociťují.

Pokud víme něco zcela jistě, je to přesvědčení, že změny - skutečně důležité a zásadní změny, nepřijdou samy od sebe. Už nejednou jsem vyslovil názor, že si lepší a férovější systém v českém sportu budeme muset zasloužit.

Každý bude muset přinést oběti na své pozici, kde zrovna stojí. Potom, pokud bude dostatek těch, kteří se mu nepodvolí, snad budeme jednoho dne slavit svobodu v českém sportu a rovná i férová pravidla pro všechny děti. Tedy situaci, pro kterou byl kdysi sport předurčen a ve které jedině může fakticky plnit své původní poslání -

vychovávat, rozdávat radost a skvělé zážitky.

Samozřejmě jsme se nevyhnuli debatám a různým názorům na řešení situace. Vždy jsme se ale nakonec vrátili ke stejnému výchozímu bodu.

Je třeba dosáhnout svobodného pohybu, aby bylo možné rychle a adekvátně reagovat na jakékoliv problémy. Aby existovala funkční konkurence a důvod odvádět dobré výkony ze strany hráčů a dobře trénovat a spravedlivě spravovat tým ze strany trenérů.

Ale to už bychom se dostali k detailům, které v dnešním článku nemají místo. Chtěl jsem se omezit pouze na poděkování za Vaši věrnost a na příslib, že se budu snažit  tyto stránky ponechat v provozu a alespoň trošku se jim, i děni v našem hokeji, nadále věnovat.

Velká část problematiky, té obecné sportovní a rodičovské, přešla na www.kameveda.com

Tam je soustředěna budoucnost.

V tomto roce jsme se posunuli hodně dopředu a v roce 2017 chceme posílit redakci a celou práci zprofesionalizovat.

Od příštího roku bude Kamevédě dominovat nadpis Univerzita rodičovství, který celou tu širokou problematiku nejvěrněji vystihuje.

Na tomto místě bych se chtěl nadále věnovat specifické problematice českého mládežnického hokeje. Už ne z pohledu rodiče, který v něm má své dítě, ale očima otce, který tím vším prošel a jehož dítě dospělo až na hokejový Olymp zvaný NHL.

Ztrácím tím tak trochu přímý kontakt s naším mladým hokejem, protože téměř každý druhý den hltám zápasy NHL v přímém přenosu. Ale výměnou získávám nezaujatý pohled i určitý nadhled nad jevy a problémy, které Vám současné dny přinášejí.

Přeji Vám všem hodně štěstí na kvalitní lidi kolem sebe.

Velké osobnosti dokážou negovat i destruktivní a vyloženě negativní systémy.

Kromě toho Vám přeji radost z hokeje.

Ale především Vám přeji naději na změny, které by opět mohly český hokej sjednotit. A nikoliv jen fiktivně, ale naprosto reálně posunout zase nahoru.

Abychom získali veledůležitý pocit, že zde nejsou zneužívající a zneužívaní, ale přátelská sportovní komunita, která zase opravdu táhne za jeden provaz a sleduje stejný cíl.

 

Hodně štěstí v roce 2017.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Ja si to tu užívám odpovědět
Když se v těchto dnech hovoří o JJ a jeho posunu na 2.místo v historických tabulkách produktivity NHL,některé komentáře přetřásají jeho tříleté působení v KHL a vznikají tak úvahy,kde by asi v těchto statistikach byl, kdyby setrval pouze v NHL.

Návštěvnost těchto stránek dozajista závisí také na počtu komentářů.Možná by i tyto stránky měly dnes těch návštěvníků více nebo ty dva miliony by padly dříve,kdyby nebyly v určitých dobách zrušené komentáře.Bohužel to,že ty komentáře byly zrušené bylo v mnoha případech pochopitelné.Co však není pochopitelné je to,že jsou mezi námi lidé,kteří mají potřebu se vyjadřovat ať už se to týká čehokoliv a to nejen na těchto stránkách

Když jsem nedávno četl diskuzi pod článkem ,který vyšel v internetovém vydání deníku iDnes(http://hokej.idnes.cz/cesky-hokej-mladez-polemika-pavel-zacha-starsi-fqq-/reprezentace.aspx?c=A161213_192440_reprezentace_rou),nechápal jsem kolik nezainteresovaných lidí mělo potřebu to komentovat.Když jsem pak četl na facebooku komentáře pod zprávou o útoku na Petru Kvitovou,byl jsem z některých komentářů doslova zhrozený.

Budu se opakovat,když sem opět použiju tuhle větu,ale já to prostě tak cítím:" Pane, jste výborný v pojmenování reality. Pane, jste skvělý v definování cílů. Pane, jste nesmírně efektivní a pracovitý. Pane, jste špičkový rétor. Myslím, že jediné, v čem vidím nějakou slabinu je výběr a definování reálného účinného řešení k dosažení definovaného cíle. Na druhou stranu se mi nechce věřit, že jste v tom slabší, protože jsem přesvědčen o tom, že jste nesmírně inteligentní. Nebo je v tom trošku hra? Nebo (což je asi pravděpodobnější) je to hloupost hodnotitele (tedy mne). No, ať je to, jak chce, každopádně vysoko převyšujete drtivou většinu návštěvníků těchto stránek (pracovitostí, odvahou, inteligencí). Vždy trochu znejistím, když se vyskytne věc, kterou vidím trochu jinak než Vy a jsem o ní "bytostně" přesvědčen. Každopádně je super, že jste..-)). Já si to tu užívám".

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok. 1
icon odpověděl(a)
Díky, zní to lichotivě. Nevidím to tak, že bych měl ve všem pravdu, pouze jsem po ty roky usiloval o upřímná sdělení. Snažil jsem se nelhát, říkat věci tak, jak je vidím, spontánně a upřímně. Kolikrát jsem se unáhlil, občas jsem třeba něměl všechny informace a pak svoje názory musel korigovat. Ale nikdy jsem účelově nelhal. A když jsem měl pocit, že směřuju někam, kde nechci být, tak jsem raději zase vycouval a vrátil se do své nezávislé pozice i za cenu určitých ztrát. To je fakt a za tím si můžu stát. Byl bych rád, kdyby tyto stránky pokračovaly, udržely si Vaši přízeň a sloužily dobré věci - rozvoji hokeje v Čechách i jinde. 1 A ještě jednou Vám děkuji, že sem každý den zavítáte. Přeji skvělý rok 2017 1

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PRV-KOM03.09.jpg

Reklama