Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Filip Chytil - velký úspěch, ale je to jenom začátek

 

Jeto velice zajímavý a skvělý příběh, velké povzbuzení pro další české mladíky.

Ukazuje se, že pokud u nás dostane hráč před draftem dostatek prostoru v extralize mužů, může mu to prospět a on neztratí kontakt s elitou svého ročníku.

Blíž o něm nic nevím, proto si nedovolím činit jakékoliv soudy. Snad jen několik poznámek.

Chytil prohlásil, že oproti přípravě šla úroveň hry v prvních zápasech základní části ještě nahoru, začal se cítit nesvůj a cítil nervózitu. V přípravných zápasech nestaví týmy to nejlepší, ale snaží se hlavně vyzkoušet aspiranty na první tým. Ti hrají o všechno a podle toho se snaží hrát. Vědí, že další šance může přijít až za dlouho, nebo taky vůbec. Proto hra asi nemá menší tempo, tito hráči hrají jako o život. Možná se to samé nedá tvrdit o zkušených hráčích stabilního kádru, kteří se logicky v přípravě nechtějí zranit a určitou rezervu ve svém výkonu alespoň v podvědomí mají.

Jakmile Chytil dostával malý prostor a pak se nevešel do sestavy, bylo jasné, že Rangers najdou rychlé řešení.

Mladý hráč musí hrát!

Ale zdá se, že jak vedení Rangers, tak i sám Chytil, a možná i jeho agent, začínají mít pocit, že nejlepší alternativou bude zůstat v zámoří, pokud má být prioritou NHL. A tak to určitě je.

Dva zápasy v AHL mají udělat jasno jak hráči, tak i vedení klubu, zda je to pro mladého hráče adekvátní soutěž, nebo by byla vhodnější juniorka. Pokud se vžiju do pozice hráče a jeho blízkých, v této chvíli mají určitě pocit, že by bylo ideální hrát na farmě s možností být občas povolán nahoru. Chápu to a uvažoval jsem úplně stejně. Pokud se rozhodnou pro juniorku, znamená to být tam celou sezónu. A to by po tom všem bylo na první pohled zklamání, kterému se nikdo neubrání.

Ale s odstupem roku by to možná všichni okolo hodnotili trochu jinak. Hrát AHL je pro mladého hráče velice náročné a taky dost nebezpečné. Riziko zranění je velké. Hraje se tam jiný hokej než v NHL a není lehké tam obstat jak na ledě, tak i mimo něj.

Proto mám pocit, že rok v juniorce by celkově hráče posunul nejvíc k NHL z hlediska budoucího roku, protože ani v AHL by nedostal takovou roli, jakou by mu ochotně naservírovali v juniorce. A když se sečtou všechny plusy a mínusy, člověk nakonec musí uznat, že je to pro hráče opravdu nejlepší řešení. Kromě těch bouráků, kteří v osmnácti vlítnou do NHL a dají hned 40 branek, takže mají hned roli i sebevědomí na rozdávání.

Tím nechci tvrdit, že nemá na to naskočit už letos do základní části, ale je to přece jen na delší čas nepravděpodobné.

Současně se mi to jeví tak, že alternativa s českou extraligou se oběma stranám nezamlouvá jako nejlepší řešení. Možná je v té samé situaci i Nečas. Vedení týmů NHL totiž nemá jistotu, zda by tady v Česku oba hráči dostali dominantní prostor na ledě po celou dobu sezóny bez ohledu na postavení svých klubů v tabulce. A kontrola nad vývojem hráče by byla nejen z tohoto důvodu minimální. To zřejmě něchtějí dopustit ani v jednom případě. A oba mladí hráči po prodělané zkušenosti už možná dospěli ke stejnému názoru.

Pouze trochu nerozumím těm průtahům, protože pokud je ve hře juniorka, je pro hráče ideální odejít do ní co nejdříve, aby se tam co nejlépe etablovali. Protože pokud by si někdo myslel, že je to snadná soutěž, lehčí a pomalejší než extraliga, raději by tam neměl chodit, protože by se srazil s tvrdou realitou. Ani v CHL není vůbec snadné se prosadit. Nemyslím jen bodově, ale dominovat na ledě, stát se lídrem a uznávaným hráčem i v kabině.

V každém případě přeji oběma hráčům, aby společně s manažery našli pro letošní sezónu to nejlepší řešení ne z hlediska této sezóny, ale celé kariéry.

https://www.nhl.com/rangers/news/rangers-assign-filip-chytil-to-hartford/c-291778440

https://sport.aktualne.cz/hokej/nhl/chytil-zlin-nebo-farma/r~253f9a26ae8411e7a7000025900fea04/

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
1)do juniorky
2)do AHL
3)do Gottwaldova. - to jestli udela, tak nic nepochopili. Doufam, ze agent ma dostatek rozumu.
odpověděl(a)
Nedávno byl rozhovor ve Sportu s Alešem Volkem,určitě ho chtějí nechat v Americe...

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Canada3.jpg

Reklama

fuga mobilya