Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Finále extraligy Liberec - Kometa

14.4.2017

Zajímavá situace, v Brně jsme strávili čtyři roky, v Liberci také. Oba týmy hrají proti sobě finále, takže zajímavá podívaná z mého pohledu to bude v každém případě. Před sérií jsem typoval šance na úspěch 55 : 45 pro Kometu. Ne že bych jí to víc přál, ale síla kádru tomu tak podle mého názoru napovídá.

Rozhodnou zřejmě golmani, to bude rozhodující jazýček na vahách finále.

V případě Komety je velká škoda, že z toho zástupu skvělých dětí, které stáhla ze širokého okolí před deseti roky a který válcoval konkurenty nejen v republice, nevytěžila prakticky nic. Ti talentovaní kluci se všichni rozutekli do světa, od Norska či Finska až po Kanadu a Ameriku, a vlastně ani neměli moc na výběr. Ale sehnaly se peníze a postavil se silný kádr hráčů Komety, kteří dnes skutečně mají na titul.

Liberec taky těží z příchozích hráčů, ale dokázal vytvořit lepší podmínky pro jejich rozvoj, takže hodně jich zůstalo, nebo se po krátké zkušenosti z Kanady nebo z jiných českých klubů vrátili a teď zkušenosti zúročují v prvním týmu. Tím mám na mysli Lakatoše, Ordoše, Mikisku, Dlouhého, Pyrochtu nebo Plutnara, na ty kluky se ve finále těším nejvíc.

Nepůjde to tak asi věčně, aby vedli extraligu, protože hráči, kteří dosáhnou úspěchu, se snaží získat smlouvu za hranicemi, nejlépe v KHL nebo se snaží dokonce o NHL. A zacelit tyto ztráty nelze donekonečna bez poklesu ambicí. Přitom je sympatické, že vedení klubu v tomto naplnění snů hráčům nebrání, to bych chtěl ocenit asi nejvíc. Ten moderní vstřícný přístup mám na Liberci rád, rád na to vzpomínám. Vyškolil výborné trenéry mládeže, kteří se dnes staví proti němu, ať už Honza Šťastný v semifinále ze střídačky Chomutova nebo Petr Haken, který teď stojí pro změnu na střídačce Komety.

Tady ve Velkém Meziříčí ale většina lidí fandí Kometě a hrozně by jí přála titul. Hodně jich jezdí pravidelně na zápasy. Lidi by si to asi hodně užili. Na nedělních domácích fotbalových zápasech je hokejová Kometa časté téma.

Takže uvidíme, doufám, že to bude dobrá zábava pro všechny fanoušky a že se bude hrát na sedm zápasů.

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, dnešní hokej odpovědět
V dnešním utkání s Finskem byli našimi nejmladšími hráči hráči ročníku 92 Holík,Mrázek a Sekáč.Nikoho mladšího jsem neobjevil....To mi přijde úplně neuvěřitelný.Speciálně při pohledu na soupeře,kde se to hemžilo hráčema ročníků 95,96,97.
Třeba je to jedno,vždycky ten nároďák nějak splácáme,ale vážně jsem jedinej komu to přijde divný?
, - odpovědět
Tak toho Lakatoše nevzali.Nějak mě ty kluci u nároďáku přestávají bavit. My ani v tý širší nominaci nemáme žádného mladého hráče.Nejmladší je Košťálek 22let. Opravdu nemáme nikoho, kdo by tam mohl a měl hrát? Protože jestli ne,tak je to úplně v háji. Kdo tam bude za tři,čtyři roky?
odpověděl(a)
Ne nemáme bohužel
, - odpovědět
je to tam 1
, A je to odpovědět
Kometa má titul 7
, - odpovědět
nezapomněl 3
, - odpovědět
především jste zapomněli na Krejčíka..
, finále odpovědět
Vypadá to,že finále tady nikoho nezajímá 1 Mě tedy jo a myslím,že se hraje dobrý hokej.Nefandím nikomu,ale Kometa to asi už dotáhne.
Já to trošku zase obrátím na repre.Protože mě celkem zajímá,koho si vyberou do mužstva na MS.Šimek je jasný,když bude zdravý.A dál?Za mě určitě Lakatoš.Hraje výborně celou sezónu,play off úplně skvěle.Ale budou na to mít odvahu?
Nebo raději vezmou například Erata,Vondrku nebo Zaťoviče.Prostě někoho prověřenýho.Tipuju spíš to druhý.Třeba mě příjemně překvapí.S Lakym se snad spojit dokážou...a nikam jim nefrnkne jako Sobotka 3

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

9skal.jpg

Reklama