Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Finální podoba Jarní ligy v kategorii osmých tříd

První turnaj Jarní ligy se uskuteční v neděli 31. května v Praze

 Námět vzniklý na tomto místě směřující k zorganizování hokejových turnajů v atypickém a tradičně nehokejovém jarním období pod pracovním názvem „Jarní liga"  dospěl ke své realizaci v následující podobě.

Hlavním organizátorem turnajů je pan Rudolf Lehký. Turnaje se uskuteční na stadionech pražských Letců. První se uskuteční v neděli  31. května, druhý o čtrnáct dnů později. Nastoupí týmy se soupiskami podle pravidel ČSLH pro osmé třídy v příštím roce. Vedle domácích Letců se turnaje zúčastní tým z Plzně pod vedením Petra Jonáka, český  výběr Aleše Krátošky, který nastoupí  pouze s předními  hráči ročníku 1996 z Čech a Moravy. V jeho výběru bude chybět několik hráčů, kteří se turnaje zúčastní v ostatních týmech. Čtvrtým účastníkem Jarní ligy bude Kometa Group. Turnaj bude odehrán v jednom dnu. Bude se hrát na 3 x 15 minut. Utkají se dvě dvojice týmů. Vítězové prvních utkání si zahrají finále o první místo , poražení se utkají o třetí místo.

Situace v týmech účastníků  Jarní ligy.  Nejlepší hokejová forma by se dala očekávat od týmu  Plzně. Jeho hráči se 7. května vrátili ze skvěle obsazeného turnaje z Ruska a  prakticky  neztratili kontakt s ledem.  Rovněž pro Letce je normální trénovat dvakrát do týdne na ledě až do konce června. Také Kometa bude díky této akci trénovat na ledě 1-2 x týdně a rovněž Aleš Krátoška má  připraven způsob soustředění hráčů a jejich přípravy před jednotlivými turnaji Jarní ligy.

 Podle složení účastníků se dá předpokládat, že se v Praze uskuteční velmi kvalitní měření sil v neobvyklém termínu. V době, kdy se ve většině týmů všichni věnují „suché přípravě" na další hokejový rok.  Cítím povinnost omluvit se všem těm, kteří se už koncem minulého roku hlásili jako jednotlivci do jarní ligy. Ze strany organizátorů byla  dána přednost modelu účasti tří klubových týmů  a jednoho výběrového . Především z důvodů organizačních. Při sestavování týmů z řad jednotlivců z různých klubů by mohlo dojít z různých důvodů k odřeknutí některých hráčů zúčastnit se  Jarní ligy na poslední chvíli a realizační tým takového  přihlášeného účastníka  by se mohl ocitnout ve složité situaci a  mohlo by dojít k fiasku celého turnaje.  Z těchto důvodů byly nakonec přizvány pouze týmy, které skutečně mohou  garantovat svoji účast. A takové se našly pouze tyto čtyři uvedené v seznamu účastníků.

Při uvažování nad  skromným projektem jarní ligy jsem si několikrát uvědomil, jak hluboce je téměř v každém českém hráči, trenérovi a rodiči zakořeněn letitý kalendář české hokejové školy. Naučili jsme se rozmrazit led na našich stadionech z ekonomických důvodů a všichni v sobě nosíme ničím nepodložený  pocit, že je to tak správné, že to tak má a nebo musí být. Hovoří se o nutnosti psychického odpočinku dětí od hokeje. Přitom v zámoří takový trend k vidění není. Pokud si prohlédnete seznamy turnajů, najdete jich plno ve všech věkových i výkonnostních kategoriích také v měsících květen až červenec.  Často si trenéři klepou na čelo, když se baví o nadšencích , kteří si s trénováním na ledě nedají pokoj ani v období rozvinutého jara. Nechme je na pokoji i s jejich názory. V každém případě mohu z čerstvé zkušenosti říci, že děti tuto povinnou „ekonomickou" pauzu od hokeje určitě podobně necítí. Když jsme v Brně s Josefem Zbořilem oznámili hráčům, že se už za několik dnů jde trénovat na led a příští víkend jedeme do Prahy na turnaj, kluci doslova křepčili radostí, jak se těšili. Také na tréninku byla vidět nová motivace. To mi jenom potvrdilo, že většině hráčů odloučení od jejich milované hry velmi chybí a problém je spíše v organizaci a v ochotě něco v tomto směru udělat ze strany nás dospělých. Jistě by nemělo smysl být v tomto období pětkrát týdně na ledě. Ale jednou nebo dvakrát, to by bylo určitě příjemným zpestřením jarní přípravy. Jestli to takto někteří dospělí necítí, potom většina dětí určitě.

Pokud jsme v situaci, kdy jsme ztratili výsadní pozici v hokejovém světě, jako logické řešení někteří vidí ve změně zažitých stereotypů, v aktivitě, tvrdé práci. Je možné, že malý projekt Jarní ligy je jedním z krůčků, které směřují tím správným směrem. Nejde ani tak o dva jednodenní turnaje. Více se jedná o nutnost tréninků jako přípravy na tyto akce. Hráči zjistí, že se dá hrát také v této době, trenéři a rodiče mohou zjistit, že to nikomu neublížilo - spíše naopak. Pokud se vše vydaří, může dojít ke změně v myšlení části lidí kolem hokeje s možným následkem rozvoje rozsáhlejších  akcí v dalších letech.            

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
S názorem Quo musím naprosto souhlasit. V našich klubech hrají hokej děti, které mohou trénovat i jedenáct hodin týdně + zápasy a stále jim to bude málo a budou se hrozit konce sezony, a také hráči, kteří odtrénují tři tréninky týdně, moc je to nebaví, polovinu odfláknou a už se těší, až bude všemu konec. Určitě se v tom odráží všechno to, co tyto děti slyší doma od rodičů. Někdo bere hokej jako jednu z kratochvílí na úrovni keramického nebo rybářského kroužku, druhý k němu vzhlíží s posvátnou ústou a vidí v něm smysl svého mladého života. Petr Kozlík na to měl jeden silný argument. Rodičům, kteří přicházeli s omluvami, proč jejich děti nemohou ten který den na hokejový trénink z důvodu návštěvy třeba rybářského kroužku, řekl :"... Vážení, hokej je činnost, kterou tady děláme s velkými ambicemi a naplno. Tato činnost je neoddělitelně spojena s mládím. Rybařit se můžete výborně naučit i v padesáti, ale u hokeje to neplatí. Prošvihneš v určitém věku svoji šanci a ta už se nikdy nevrátí.
, Pro Bezejmeného odpovědět
Vážený pane,
výsledky českého hokeje v posledních letech bych nepřisuzoval líným dětem, kterým se nechce bruslit nebo nedostatku peněz, ale bohužel čím dál více poznávám, že vinu na tom mají hlavně rodiče, kluby a trenéři (viz http://www.hokej.cz/index.php?view=clanek&id=43784) s podobným myšlením jako máte Vy. Kdyby se p. Zacha místo rodičů zeptal jejich dětí, asi by se dočkal jiné odpovědi. V den, kdy jsme odjížděli letos z posledního utkání sezóny domů (MČR 5 tř., které skvěle zorganizovala Kometa + jejich rodiče) syn celou zpáteční cestu lamentoval, jaká že je škoda, že už je konec a nejméně jednou týdně si posteskne, jak už se těší na led. Pokud to takto Vaše dítě necítí, zkuste s ním jiný sport, který by mu opravdu přirostl k srdci. Trenéři by mohli pochopit, že kondice se dá nabírat i na ledě a kluby na co a pro koho vlastně ten zimák má sloužit (našim klukům rozpustili z ekonomických důvodů led 14 dní před MČR!!! - příprava na vyvrcholení sezóny vypadala tak, že byli za 14 dní 2x hodinu na ledě).Těžko říct, jestli jim to takto může docvaknout i na ČSLH, nebo budou vše dále svádět na "nezájem dětí o hokej", což je jednodušší. Takže díky za "každou jarní ligu", kterou se někdo pokouší zorganizovat
, z medríče odpovědět
Je to celý úplnej nesmysl jako hrát celý rok., Slušně řečeno PI..OVINA, myslím si, že kluci mají hokeje plný zuby a taky chvíli chtějí užít trošku léta....Nicméně, přeji VÁM všem hodně štěstí a zdraví TFUJ TFUJ TFUJ :-))))
odpověděl(a)
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že ve Velkém Meziříčí nejsou podobné názory ojedinělé a mají svoji historii. Před osmi roky jsem se dotazoval v srpnu některých rodičů z V. Meziříčí, jestli by si jejich děti nechtěly zabruslit a zatrénovat hokej společně s hráči z Třebíče. Přestože se jednalo také o děti hokejových trenérů a funkcionářů, kroutili hlavou, jestli jsme se nezbláznili - chodit bruslit v srpnu. To bylo v dobách, kdy místní ledová plocha nebyla zastřešená a trénovat se na ní začínalo koncem listopadu nebo počátkem prosince. Díky tomu faktu i myšlení zdejších lidí byl mládežnický hokej v Meziříčí o dvě patra níže než třeba v Třebíči nebo v Jihlavě. Pak najednou došlo k velkému posunu, zastřešil se zimní stadion a trénovat mládež přišel Petr Kozlík. Kluci pod jeho vedením začali trénovat už během suché přípravy jako nikdy předtím a dokonce jsme jednou týdně jezdili až do konce června na led do Rosic. V těchto letech se díky těmto změnám posunuly tři ročníky malých hokejistů raketově nahoru a zařadily se mezi úplnou špičku žákovské ligy. Odměnou za tuto práci byl i zisk titulu mistrů republiky a těchto úspěchů jsme dosahovali s velmi mladým týmem. Nejlepší podmínky k tréninku tehdy měli pražští Letci a vynikající byla Třemošná pod vedením Petra Jonáka, ale malí hokejisté v HHK V. Meziříčí měli tehdy jedny z nejlepších podmínek pro svůj rozvoj v republice. Mohli být na ledě jak dlouho kdo chtěl, Petr Kozlík dal klukům hodně, stějně jako o něco později Franta Musil a Petr Svoboda. Bohužel, pokud získávají v tomto klubu prim podobní bezejmení s podobnými názory, nebude to pro další osud hokeje v našem městě dobré. Pouze nerozumím tomu pohoršení z vaší strany. Nejsme svaz a nikomu nikdo plošně nediktuje hrát hokej na jaře. Myslím , že je vpořádku, když některé týmy budou hrát hokej, když to kluky a trenéry baví, a jinde si budou užívat jara a léta. Dnes si každý může vybrat cestu podle svého vyznání - a to je snad dobře. 9
, - odpovědět
Už se těšíme, jen bych chtěl opravit, že tým Petra Jonáka není z Plzně,ale je to tým GAMES 2018, tedy výběr hráčů(převážně 96,97).Můžete nám prozradit soupisku hráčů Brna, ať se máme na co těšit. Díky
odpověděl(a)
Soupiska není ještě utvořena, ale za jisté prozatím považuji tyto hráče. Brankáři Machorek a Holub nebo Vávra, obránci Štancl, Zbořil, Voškeruša, Koch, Švejda, útočníci Zbořil, Zacha, Garčic, Boltvan, Račický. Další hráče ještě doplní trenér. Detailní nominace bude provedena až v týdnu před turnajem. Doplnili jsme tým o čtyři hráče minulé 6. třídy ročníku 1996(Holub, Koch, Biolek a Weber - bohužel Weber je po lékařském zákroku a Biolek na jazykovém pobytu v Anglii, proto na turnaj nepojedou, i když právě u nich bychom nejvíce potřebovali vědět, jak se s nároky příští osmé třídy vyrovnají).

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0037.jpg

Reklama