Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Finský systém je GENIÁLNÍ - český systém je...

DOMINIK HRACHOVINA - MISTR FINSKÉ LIGY

 

Deník Sport ze dne 7.6.2016: Tomáš Vrábel

Rozhovor s brankářem mistra finské ligy Dominikem Hrachovinou, který už jako mladíček odešel z Komety do Skandinávie za lepším sportovním i lidským rozvojem. Ze stejného klubu rovněž do Finska odešel později Radek Koblížek a Adam Zbořil, brankář Martin Ptáček pro změnu do Norska, Pavel Zacha  do Liberce, Jakub Zbořil do Kanady a Pavel Jenyš rovněž do Kanady. To jen namátkou. Kdyby klub pracoval jinak a tito hráči by zůstali, klub by se o budoucnost obávat nemusel. Vždyť tři ze jmenovaných hráčů prošli draftem NHL, z toho dva v prvním kole. A to je Kometa zřejmě elitní českou akademií, když byla loni v péči o talenty vyhodnocena z ČSLH jako nejlepší. Je otázkou, jak to tedy funguje jinde.

Tohle není nic proti Kometě, jejím fanouškům a tradicím. Ale je na zamyšlení, zda nenadešel čas něco na těch zažitých šablonách změnit, aby celá ta činnost kolem mládeže měla nějaký skutečný smysl.

 

Finský systém je GENIÁLNÍ

Hrachovina si užívá léto, s Tapparou vyhrál titul

 

Tohle je skvělý článek.

Chcete pochopit český hokej?

Tak si ho určitě v dnešním Sportu pozorně přečtěte!

Dominika i jeho otce dobře znám ještě z dob našeho společného působení v Kometě.  Z článku budu citovat jen několik nejzajímavějších pasáží a potom bych k tomu na dokreslení přidal jednu vzpomínku.

Jen na úvod - Dominik odešel do Finska před šesti roky z Komety. V článku to Tomáš Vrábel přešel krátce: "...Hrachovina vyrůstal v Brně, ale prostředí v českém mládežnickém hokeji se mu moc nezamlouvalo. A tak hledal jiné cesty. Ty ho nakonec zavedly právě do Finska."

Sám k tomu říká: "A byla to nejlepší volba, rozdíl byl úplně ve všem."

Dominik opěvuje vyrovnanost a systém finských dorosteneckých soutěží, kde díky tomu panuje velká konkurence. Hodně jeho bývalých spoluhráčů je dnes v NHL. A Hrachovina je přesvědčený, že je to hlavně díky tomu systému - tak rozdílnému oproti našemu.

V tomto bodě si dovolím malou vsuvku. S odstupem času hodnotím jako chybu odmítnutí angažmá pro Pavla v jeho šestnácti letech v klubu Tappara Tampere. Jen připomenu, že rok předtím vychovali Barkova, dvojku draftu NHL, a měli eminentní zájem pokračovat v tomto úspěšném tažení s dalším  hráčem s podobným potenciálem. Letos budou mít opět vysoko Patrika Laineho. A také příklad Dominika Hrachoviny ilustruje způsob práce s hokejovým talentem v Tampere a v dalších finských klubech. Dorůstají jim Jesse Puljujärvi, Sebastian Aho a řada dalších, kteří budou letos nebo v dalších letech vysoko na draftu NHL.

Tohle není náhoda, to je systém!

Ten ale bohužel nechává lodivody našeho hokeje "v klidu".

Pokud před deseti roky odskočili českému hokeji ve výchově o míli Švédové, dnes je následují jejich sousedé. Češi pracují někde uprostřed pelotonu a ani tento nástup nové filozofie a metodiky práce s talenty ve Finsku nezachytili.

Však proč? Vždyť stále ještě máme jedny z nejlepších hokejových fanoušků na světě - tedy při domácím MS. To je ale bohužel oblast, ze které nelze nikoho draftovat  do NHL.

Ještě k českému hokeji očima mladého Hrachoviny:

"V Česku je to třeba tak, že se trenéři bojí dávat mladým šanci, i proto nikdo nikoho nevychovává, ale je to nastavené vším okolo, tlaky sponzorů a podobně.

Kolik hráčů muselo skončit kvůli přitroublým tabulkám. Ty nejsou nikde na světě. Ve Finsku, když někomu skončí smlouva, tak jde dál. Český hokej škodí sám sobě," zlobí se Hrachovina.  

Aby vznikl takový hodnotný, pravdivý a oči otevírající článek, musí se sejít několik důležitých okolností.

- Předně jej musí udělat redaktor neprorostlý s vazbami v českém sportu. To je první důležitý předpoklad.

- Potom je třeba udělat rozhovor se sportovcem, který neplánuje návrat do českého sportovního prostředí. Protože v opačném případě by to dostal zpět i s úroky.

Na dokreslení postojů a názorů Dominika Hrachoviny k českému prostředí mi dovolte jednu historku z dob jeho působení v Brně. Jeho otec, rovněž hokejový brankář, znal úskalí našeho systému hokejové výchovy s tabulkami a proto se ho snažil nějak obelstít. Nechal si syna registrovat na sebe a podepisovat pouze hostování do klubu, kde působil. V tom případě do Komety Brno. Měl jsem v posledních letech množství dotazů na tuto formu ošetření práv vůči dítěti v českém hokeji od rodičů a všem  jsem tvrdil, že to není dokonalé řešení.

Ten dementní tabulkový systém ostatně ani žádné akceptovatelné řešení nenabízí. Protože potom se v klubu nechovají k takovému hráči ani tak, jak se chovají k ostatním hráčům - svému ekonomickému majetku. Chovají se k němu ještě hůř. Jakmile takového hráče momentálně nepotřebují do sestavy, nečiní jim problém na čas ho úplně odstavit a obehrávat své vlastní "tabulkové" hráče.

 

Dominikův skutečný příběh

Dominik tehdy před léty už začal na brankářském postu dost vyčnívat a tak se jeden z trenérů mládežnické reprezentace rozhodl pozvat jej do přípravného kempu. Poslal pozvánku na sekretariát Komety a tam se stalo, co se tady občas stává. Někdo z funkcionářů to zvážil a došel k závěru, že klub by nic nezískal tím, kdyby mladý Dominik odjel na ten kemp a "zbytečně by se ještě víc zviditelňoval". Proto pozvánka skončila v koši a hráč ani otec nebyli informováni.

V den kempu volal repre trenér otci Hrachovinovi, kde jsou a jestli se nezdrželi na cestě. Pan Hrachovina byl samozřejmě překvapený, protože vůbec neměl potuchy o tom, že se měl se svým synem na nějaké cestě nacházet. Hned se nabídl, že ho okamžitě sbalí a vyrazí do Čech na sraz reprezentace, ale to už trenér odmítl s tím, že by začátek stejně nestihl a že si pro ten případ vypomohou nějak jinak. A jeho pozve na příští kemp.

Ale nepozval.

Když pan Hrachovina zjišťoval na vedení klubu, co se stalo a proč nedostal pozvánku, tak klasicky nikdo nic nevěděl, nikdo nic neviděl, nikdo nikde nebyl!!!

I tato zkušenost přispěla k jeho rozhodnutí opustit pověstnou "jihomoravskou líheň hokejových talentů" a zamířit do Skandinávie za lepšími lidmi, organizací a celkovým systémem výchovy. I tento malý příběh se skrývá pod vyjádřením, že:

"...prostředí v českém mládežnickém hokeji se mu moc nezamlouvalo."

Skvělý článek pro ty, kdo chtějí vidět a pochopit ty skutečné děje v českém hokeji. Od hráčů, kteří tady hodlají působit, to nečekejte. Ti budou stále dokola tvrdit do médií, že jejich vztahy s vedením klubů jsou skvělé a nemají nic společného s tím nebo oním. Protože ve smlouvách podepisují i paragraf nařizující zdržet se jakéhokoliv prohlášení, které by mohlo poškodit zájem klubu. Od toho okamžiku vlastně nemohou oficiálně prohlásit nic, co by tak bylo možno vyložit.

Poznámka autora:

Otec hráče se ale může vyjádřit úplně ke všemu, protože na něj se smlouva nevztahuje. Samozřejmě se tak neděje, protože hráč to dostane zpět stejně. Ale je to vyvážení situace, kdy manažer klubu může z hráče dělat doslova pitomce, zatímco hráč nesmí utrousit ani slovo proti němu. To je další problém nevyváženosti v českém sportu. Hráči jsou v něm diskriminováni na víc způsobů. Systém slouží malé skupině lidí, zatímco mnoho ostatních není v pozici rovnocenných partnerů.

Takže takové rozhovory ani nemá smysl číst.

Hráči se vůbec nemohou svobodně vyjádřit.

Ale stačí zajít s nimi na kafe, a pravdu vám naservírují i s dezertem. To je pak ta pravá realita našeho sportu.

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ostatni-ligy/271546/brankar-ktery-ve-finsku-vyhral-titul-jejich-system-vychovy-je-genialni.html

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Koho chleba jíš...... odpovědět
Jedno staré přísloví zní:"Koho chleba jíš,toho píseň zpívej".V českém hokejovém prostředí je dost věcí špatně,ale mluvit o českých hráčích,kteří tady chtějí působit,že nemá cenu je v médiích poslouchat, protože ve smlouvách podepisují i paragraf nařizující zdržet se jakéhokoliv prohlášení, které by mohlo poškodit zájem klubu je zavádějící.
Dovolím si tvrdit,že toto platí na celém světě.Uvedu příklad ze švýcarského prostředí.Konkrétně z klubu Ambri-Piotta,kde působí tři češi,kteří tam před lety odešli asi z velmi podobného důvodu jako Dominik Hrachovina do Finska.Před nedávnem přijeli pracovníci jedné regionální televizní společnosti za klukama,že by o nich natočili takový malý medailonek.Režisér je každého požádal aby vyprávěli nějaký "veselý"příběh z Ambri.Syn si jeden takový veselý příběh vybavil.Ten příběh byl o tom,že když jsme poprvé přijeli do Ambri na zkoušku,ubytovali jsme se v hotelu,který leží v těsném sousedství zimního stadionu.Byl tuším konec listopadu a v hotelu jsme byli ubytovaní pouze já a syn.Majitel v hotelu zatopil až po našem příjezdu.Tudíž byla v hotelu docela zima.Když jsme se tam večer po tréninku vrátili,syn si na sebe navlékl všechno oblečení.Tuto příhodu pak sdělil na kameru.Po odvysílání pořadu v televizi se ozval člověk z vedení klubu a synovi sdělil,že zaplatí pokutu,protože poškodil klub.Tato příhoda neměla s klubem nic společného.Syn nakonec vše vysvětlil a pokutu neplatil.Na tomto příkladu uvádím,jak tenká může být hrana v tom,co hráč při rozhovoru může říkat.
Dalším příkladem je ono české prostředí tabulek.Minulý rok jsem se synem poskytl jeden rozhovor do novin,kde jsem uvedl,že odešel do zahraničí z toho důvodu ,že bych neměl na zaplacení tabulkového odstupného.Okamžitě jsem byl kontaktován činovníkem mateřského klubu,proč jsem to tam uváděl,že si neuvědomuje,že by zde o něj byl nějaký zájem.Tady musím dát za pravdu Mojacovi,že je asi dobré si nějaké věci vyříkat a pak dělat závěry.Bohužel člověk je již od mládí hokejisty pod tlakem "tabulek" a z některých příkladů je možná zbytečně vystresovaný a bojí se slyšet věci,které slyšet nechce a tím se ani nepouští do jednání.
Dominik Hrachovina píše o geniálním systému ve Finsku a kritizuje český.Já mohu napsat o švýcarském systému.Ne třeba ,že je geniální,ale to prostředí je z mého pohledu oproti českému neskutečně férové.Nedávno jsme ze synem vedli diskuzi,kde by asi byl,kdyby do Švýcarska neodešel.Bavili jsme se o klubech v kterých působil a věřte mi,že jsem byl překvapen ,jak pozitivně dnes hodnotí svoje působení v Ústí nad Labem nebo v Litoměřicích.Každý na to máme zcela jiný pohled.Jen ten závěr je naprosto jednoznačný.Odchod do Švýcarska byl tím nejlepší řešením.
http://www.odchovancilitomeric.estranky.cz/clanky/jak-si--vedou-/tri-cesi-v-ambri-piotta.html
odpověděl(a)
to jeden-z-tribuny: to je jeden z mála příspěvků za celou dobu co tady nakukuju, který jasně říká, že ´chleba je všude o dvou kůrkách´. Ano v Česku existují tabulky, pobolševický marast, vidina lehké obživy, nesoudní rodiče...Ale jak píše Král ve vašem e-mailu, hodně pozitivního se i vytvořilo. Na vašem příkladu je pěkně vidět nadhled zkušeného sportovního rodiče, který si prošel na cestě za synovým úspěchem téměř vším. I ten dovětek jak syn po čase pozitivně hodnotí české prostředí ukazuje jak často žijeme v bublině ideálního světa tam někde na západě, ale často se domů rádi vracíme.Přeju hodně úspěchů.
odpověděl(a)
Vážený pane, mě by zajímalo jak jste ufinancoval váš pobyt se synem ve Švýcarsku, nebo Vám vše platí klub? A pak by mě vážení zajímalo jak jste se do cizích klubů dostali, že by stovky českých mladíčků vítali v cizině s otevřenou náručí? Pro nás neznalce, to jako vezmu mobil, zavolám do ciziny na nějaký klub a řeknu: mám tu jednoho mladýho hokejistu, kdy k vám můžeme přijet?
, brekot a skřípění zubů odpovědět
Bohužel z výše uvedeného článku nelze dělat žádné závěry. Je určitě jenom dobře, že takové články vznikají, ale kdo si prošel mládežnickým sportem i v minulosti dobře ví, že nic nového pod sluncem. Příběh mladého brankáře je příběhem tisíce kluků, kteří neměli to štěstí být mezi vyvolenými své doby. Kdysi známosti, soudruzi, kamarádšoft dnes hlavně peníze.

Žádný systém nezaručí černobílý svět, kdy na jedné straně je pravda a na druhé jenom lži. Je to jenom v lidech. Příklad funkcionáře, který ´stopil´ pozvánku na repre sraz svědčí o ubohosti a české malosti, ale nijak se nevymyká z praxe minulé anebo současné. Toto se nazývá pochybení jednotlivce a sebelepší systém s tím nic neudělá.

Všichni co poukazujete na nešvary v mládežnickém sportu přece dobře víte, že tyto byly jsou a budou. A to nejen v Česku. Nelze proti nim bojovat. Lze je jenom zmírnit. Proto je tak ceněný pevný charakter hráče, dokonce ceněný více jako talent. Ne nadarmo dostal Pavel Nedvěd zlatý míč. Všichni se tenkrát shodli na jednom: projít si protekčním marasmem v Česku i Itálii, prosadit se a ještě nad ostatními vyčnívat, to chce mega charakter. Brečením a nadáváním na systém by Nedvěd nikdy nedokázal nic.
odpověděl(a)
Pokud bude každý mlčet, tak tyto protekční prasata budou dělat ještě větší prasárny. Naopak je třeba o tom mluvit a jmenovat je.
odpověděl(a)
to trener: jsem jedině pro. Vzduch by se více vyčistil pokud by se jmenovali přímo lidé, kteří jaksi pochybyli. Ale to se vůbec neděje. Palalaščák udal Růžičku a všude povídal, že není sám. Král zbudoval práskačskou linku a nikdo s ničím nepřišel. Náhoda?

Není to spíše o mezilidských vztazích než o systému výchovy? Otec hráče Hrachoviny dobře ví o nepřejícím člověku a potížích v Kometě Brno. Jeho kroky ale nevedou k Zábranskému a k vyjasnění situace (pokud je mi známo), ale jdou oklikou do Finska. Proč? Není třeba pravda někde jinde než ve zlém prostředí Komety Brno? Nedělám si iluze, drtivá většina v článku je určitě pravda pravdoucí,ale není někdy lepší si věci slušně vyříkat a až potom dělat závěry?
odpověděl(a)
To Mojac:Ještě o pár dní dříve,než Král zřídil práskačskou linku, vyhlásil na tiskové konferenci o kauze "Růžička",že bude rád,za každý podnět,který se týká nějakých nešvarů v mládežnickém hokeji.Nabídl jsem mu tehdy náš příběh.Následně jsem obdržel tento mail.:
"Dobrý den,
to co jsem řekl, je pravda a taky je pravda, že se rád seznámím se zkušenostmi, o kterých mluvíte. V prostředí hokeje se pohybuji mnoho let a samozřejmě jej dobře znám se všemi jeho specifiky, nejsem naivní. Nebudu ale po všem plivat, když spousta věcí je pozitivních. Mám detailní zkušenost i díky synovi, který hokej hraje a kvůli mně musel v šestnácti letech odejít do zahraničí, což rozhodně nebyla pro celou rodinu a hlavně ještě malého kluka vůbec lehká věc. Přesto kvůli funkci svého táty i tak musel už “prožít” opravdu hodně, takže se považuji za člověka, který ví opravdu dost. Rád si přečtu Váš příběh, nemám prblém se i potkat, to by bylo po patnáctém červenci.

S pozdravem
Tomáš Král

Napsal jsem mu tedy náš příběh.Tak,jak jsem ho prožil.Dnes je tomu
rok.Už žádnou odpověď jsem nedostal.Dokonce jsem přemýšlel,jestli ten mail "nespadnul" třeba do spamu.Před časem jsem se ale dozvěděl,že nespadnul....
K "poznámce autora",že se otec hráče může výjádřit ke všemu jen sdělím,že mám ještě staršího syna a nerad bych mu uškodil nějakým vyjádřením od koho a za jakých okolností jsem se to dozvěděl.
icon , - odpovědět
Článek už vyšel také na iSportu, bohužel je osekaný od nejzajímavějších a nejodvážnějších citací Dominika Hrachoviny, které si bylo možno přečíst v tištěné podobě. 1
odpověděl(a)
Pane Zacho, já myslím že ten kdo se pohybuje déle v hokeji moc dobče ví jak to tady funguje. I osekaná verze je smutná, realita a ty pocity budou ještě smutnější.
, Tupé ovce odpovědět
Velké části komparzistů vůbec nechápe co je čeká. Nejhorší to mají talentovaní hráči, co se nehodí do karet protekčákům. Snaží se jim hokej zprotivit, škodí jim ve hře i na trénincích a vytvářejí kolem nich informační vákuum. Tak aby se nich nejlépe nevědělo.
, VTM odpovědět
VTM pro ročník 2005. Ve skupince tatínků se jeden svěřuje, že v jejich kraji se už rozjíždí projekt VTM. Jejich klub díky umístění v lize byl jedním z organizátorů VTM.

Tak si říkal, že jeho dítě půjde, protože byl jedním ze základních kamenů dobrých výsledků v lize.

No nestačil se divit, když tam našel na soupisce jméno syna trenéra, jeho kamaráda na centru a obránci co správně hrají na jeho syna a ... jméno jeho syna tam nebylo! Přitom právě na jeho výkonech tým byl v kraji nejlepší. Maminka to obrečela a jede se dal.

PS: Protože je znám, tak vím že jeho dítě celý rok drželo tým nad vodou. Když chyběl, tak tým prohrál.
, Lední hokej odpovědět
je tady zábavnou komedií a nejlepším mentálním tréninkem. Myslím, že je úplně jasné proč řada dětí utíká za hranice ... protože doslova emigrují.
, A mohl bych pokracovat odpovědět
za ty 4. roky jsem toho viděl tolik, že bych každý rok mohl psát kdo s kým peče a kdo bude mít příští týden výhody.

Nejlepší na tom je, že dost lidí kritizuje ČSLH, přitom právě část těchto kritiků je součástí této protekčí chobotnice.

Jde vlatně jen o snahu převzít moc nad ČSLH a zařídit si ještě větší výhody.

Možná se v tom zlomku tady někdo najde, možná ne. Je to jedno. Ale mohu v kludu říci, že obyčejný rodič co nikde nikomu neleze do zadku a jeho dítě je konkurencí pro zlatou mládež protekčáků to tady má hodně těžké
, Letní turnaj odpovědět
Organizátor vydělal okolo 500.000 korun. Za tento zisk se pořád upravovalo složení týmu, piskal to jeden rozhodci co neni rozhodcim a jelo se na vyhru konkrétních týmů - kde maji organizatoři dvé děti. Když se to nepovedlo, tak děti organizátorů byly doplněny do výtězných týmů a se zbytku kamarádů se udělal exibiční selekt.

Toto je placený turnaj, kde každý zaplatil velké penize za hru a čeká stejné služby!

Opět, pár lidí napsalo něco na web a hned bylo uděláno delete a v reakco na to se napsalo pár článků o tom jak to bylo výborné.

Letos rekordní počet hráčů z ročníku 2005 se již nepřihlásilo.
, Nejmenovaný selekt odpovědět
Nejmenovaný selekt jel do Kanady, na mezinárodní turnaj. Konal se TryOut a bylo vybráno přes 20 hráčů. 4 útoky.

Tato sranda mohla stát asi 60 000 na dítě. Ve skutečnosti se tam hrálo na 2 útoky, aby se uhrál super výsledek.

Pár rodičů si postěžovalo na "web co školu propaguje" a ejhle ... bylo po fórech. Vše zablokováno.
, Nejmenovaný klub odpovědět
Pár bohatých tatínku se domluvilo, že si vytvoří klub uvnitř klubu. Najmulo si vlastního trenéra a díky tomu ukecají hodně rodičů, že přestoupí. Budou mít prý super podmínky.

Klub vyhrává, protože má postahováno 90% hráčů z jiných klubů.

Trénink vypadá tak, že vyvolení hráči trénuji na jedné půlce s profitrenérem a ta druhá nežádoucí co tam byla před nimi trénuje s tatinky co to vše platí a potřebuji tu nepotřebnou polovinu mít pod kontrolou. Trénink vypadá tak, že tatínci se kochají jak jejich děti trénují a ty co mají trénovat, tak se tam plouží.

Za 2 roky ta 1/3 hráčů s hokejem skončila, protože na zápas se nepodívala a tréninky stojí za .... a na přestupy nemají.
, Další příklad z klubu. odpovědět
Klub sponzoruje tatínek hokejista co má syna. Jeho syn hraje za starší a za svůj ročník, vždy se mu útok šije na míru. Kdo na něj nehraje, hned jde do druhého a třetího útoku.

V daném ročníku s hokejem skončilo už 5 hráčů, tým hraje na hranici toho že se nerozpadne. Táta investuje statisíce do klubu a díky tomu i přes tuto tragickou bilanci může o všem potichu rozhodovat.

Z klubu odcházejí další hráči a nyní majitel nechápe, proč chtějí odejít. Snaží se jim v tom násilně zabránit přes přestupní řád.
, Neposrat se odpovědět
Kdo si nechá nasrat na hlavu a mlčí, veřte že dříve nebo později v hokeji jeho dítě končí. Prostě ho s úsměvěm pomalinku vyřadí ... a nahradí.
, - odpovědět
Příběh, který neni bohužel ojedinělý. A bohužel je pravdivý. Znám mnoho pripadu, kdy po těchto intrikarskych metodách spousty hráčů odešlo do zahraničí, jelikož zkratka jsou zde v ČR jeste lide, kteří mají přímou pater a nemají zapotřebí lézt stále někomu do prdele, tak raději odejdou. Nemyslím tim Ty, kteri mají peněz jako sraček a mysli si, ze si vše koupi penězi i v zahraničí. Myslim tim ty, kteri na základě tohoto rozhodnuti musí jeste daleko více pracovat, aby to utahli. Víte ono v mnoha pripadech nejde o podmínky, kde je vše zlaté a stříbrné, ale jde především o to jake lidi maji ti odchozivsi hrací kolem sebe. Jejich mentální vyzralost, upřímnost, pracovitost, pozitivni náladu, a takto mohu pokračovat. Pochopitelně jde také o to mit se s kým konfrontovat v rámci neskutečné konkurence, která zde zkratka neni a kdyz je jednotky mezi slepý mi králem, tak v mezinárodním měřítku je tak někde ve druhé polovině. Ale reprezentace je nemine, jelikož zde zkratka kvete neustále zmiňovaný protekcionismus, slepota podložena zlaťáky v různých podobách a formách a v neposledním případe ty zkurvene tabulky, jak píšete v článku nahoře. A potom ony výsledky našich reprezentaci. To je ostuda tradičního českého sportu. Ale to je stále dokola. Pokud vsichni v tomhle statě nezačneme opravdu tvrdé pracovat, rodiče v práci, doma atd. , aby ti mladí měli skutečný vzory, tak ani ti mladí se pracovat nenauci na sportovisti natož ve skole. Prachy a kecy tomu nepomohou, kdybychom se rozkrajeli. To mi věřte. Nakonec se stejně ukáže, kdo je rozmazlenym frackem a kdo od mala pracoval a nechodil trenérovi a funkcionářům lézt do prdele. Psal bych dal, ale jdu makat...
odpověděl(a)
Znám jednoho pána a paní, co mají dvě hokejové děti (rozdílná jména a jedna rodina). Paní moc nepracuje, takže se hlasí do všech možných pozic vedoucích, masérek, pomocnic na organizaci. Jeji náplní je být u všeho, kde se něco rozhoduje. Výsledky se dostavují, ne že by byly její dítka nějak extrémně talentované ... ale jsou všude, pokud se tam nedostanou vykonostně, tak je tam prostě dosazují.

V jednom klubu se to už zvrtlo tolik, že mila aktivní rodina musela úplně mimo Prahu, před programem VTM se vrácí do Prahy skrze menší klub. Takže bude zas sranda.

Tehdy Adam z toho klubu odešel, protože nemělo cenu vést spory když je tak malý, po 2 letech za mnou chodily rodiče, že jsem měl pravdu. Nakonec má oblíbená dvojce sama musela odejít, postavil se ji celý kolektiv.

Jakmile je někdo v hokeji vlivnějsi, hned se na něj přisají a pokud mohou tak zařídí výhodu pro ně, jednou pomůžu já tobě, tak ty jednou pomužeš nám. Někdy stačí drobnost.

Toto se praktikuje v klubu, v soukromých školach a i na soukromých turnajích.

Já se docela těším, až se toto potká před U15, takovyých tam bude tak 100 a začnou se mezi sebou masit. Všichni mají jednu vlastnost, funkce a absolutní asertivitu. Žádný stud u nich nefunguje.

Kde není talent, tam přichází funkce :-).

Moc jsem rád za boom hokejových škol, protože byla doba, kdy tyto podobné vyžírky mohly snadno ovlivnit výkonost dětí v klubu. Dnes to je složitější, protože se dá trénovat na mnoha místech v různé časy a rodič si může školu vybrat podle svého vkusu.

Je to ale o rodičích, pokud rodiče nevyžadují neutralitu a trpí protekci ... většina si jen připravují hokejovou šibenici kolem krku. Rodiče často zapomínají, že pokud většina řekne tak dost ... tak 3-5 protekčních tlačenek hrát hokej nemůže. Nedochází jim, že vytvořený protekní systém dříve, nebo později jejich dítě vyřadí.

Zacha jaký měl trable všude a to byl 6 hráč draftu .... to znamená, byl to jeden z největších talentů za 10 let.
odpověděl(a)
Je to tak, bohužel 7

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

dukla.jpg

Reklama