Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Hadamczik vystoupil s nejucelenější kritikou svazu za posledních několik let. Najde podporu?

18.1.2021

Objevila se velice zajímavá věc - vystoupení Aloise Hadamczika a jeho rozbor českého hokeje.

V poslední době se k situaci v našem hokeji velice dobře vyslovilo víc sportovních osobností, kterým nelze upřít mandát vyjadřovat se, třeba s ohledem na jejich úspěšnou hokejovou  nebo funkcionářskou kariéru. Ale řekl bych, že Hadamczikovo  vystoupení  je v tomto ohledu zcela unikátní vzhledem k odvaze konečně ukázat na hlavní viníky vleklé hokejové krize, pojmenovat zcela bez okolků chybné kroky a jejich důsledky, a naznačit možnosti řešení.

V minulých letech se čas od času objevovaly podobné pokusy, ale většinou nabízely jen polovičatá řešení. Pokud zůstaly tyto pokusy osamoceny, zakrátko dál vše běželo postaru.

Největší české sporty jsou v obrovské krizi, fotbal čelí opakovaným fatálním aférám, ale současně je na tom mnohem lépe z hlediska naděje na svoji očistu díky iniciativám nové vlny, pasující se do pozice nové alternativy, která provádí konkrétní kroky k mocenskému převratu.

Ten by se mohl konečně stát počátkem skutečně nové - lepší fotbalové éry.

Lední hokej je na tom o poznání hůř, protože se dlouho neobjevoval nikdo, kdo by byl schopen vystoupit otevřeně proti vedení českého hokeje, poukázat na jména, chyby a z nich pramenící odpovědnost, ke které nebyl dlouhé roky naprosto nepochopitelně nikdo povolán.  A také se neobjevil nikdo, což je v podobných případech podstatné, kdo by byl schopen začít postupně, trpělivě a systematicky vytvářet alternativu schopnou převzít otěže dřívějšího národního klenotu. Jakobychom neměli jedinou skutečně uznávanou a akceptovatelnou osobnost vhodnou pro splnění takového úkolu. 

Nehledejme prosím na některých oponentech chyby, zjevně nemáme nikoho naprosto dokonalého. A jeho zdlouhavým hledáním bychom jen umožnili další roky vlády těch, kteří z hokeje jen těží, ale zjevně mu nejsou schopni vtisknout smysluplný a funkční řád, který by hokejovou zemi opět sjednotil a umožnil nový začátek. Začátek návratu tam, kde jsme kdysi byli a kam bychom jistě všichni zase jednou rádi někdy v budoucnu dospěli, až se společně podaří odstranit ze scény ty, kteří tomu brání.

Alois Hadamczik velice správně uvádí, že hokejový svaz po mnoho let samoúčelně spotřebovává obrovské finanční prostředky získané od státu a sponzorů, které jsou určené k rozvoji hokeje, aniž by to přineslo byť sebemenší známky nějakého pozitivního posunu. Pokud celá tato neúspěšná garnitura neodejde a neuvolní místo lidem s lepší vizí a opravdovými praktickými zkušenostmi z oblasti mládežnického hokeje, nemůže se nic zlepšit.

Domnívám se, že je třeba zaujmout k dění v našem hokeji jednoznačný a také statečný postoj. Situaci, kdy jsou lidé umlčování nebo i mediálně likvidováni za projevení jiného názoru, je třeba odmítnout a usilovat o nastolení etického a tvůrčího prostředí uvnitř českého hokeje.

Co je třeba dělat, to je odborníkům a vlastně všem lidem se znalostmi a opravdovým zájmem o náš hokej více méně zřejmé už celá desetiletí. Jsou to stále stejné kroky a stejné věci, které ale současná vládnoucí garnitura účelově odmítá uskutečnit. To je ta bazální příčina úpadku českého hokeje, který stále trvá.

Nejsou to slabé ročníky ale špatný systém.

Podle posledního vývoje je víc než zřejmé, že pokud k obměně hokejového vedení nedojde, tento úpadek bude trvat i nadále. Vinu na něm ponesou nejen ti, kteří současné prostředí destrukce a strachu přímo vytvářejí, ale také ti, kteří proti němu nenajdou odvahu vystoupit. 

zdroje

https://www.sport.cz/plus/clanek/1996144-hadamczik-ostre-pali-do-svazu-o-kralovi-a-jeho-poslusnych-poddanych-i-o-pesanovi-s-granatem-ktery-uvaril-nechutny-gulas.html#article-artcl

- Miroslav Horák, Obávám se setupů do skupiny B, Bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik otevřeně komentuje počínání svazových špiček, rozebírá diskutabilní projekt litoměřické "Dukly". Deník Sport, 18.1.2021, s. 16-17

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

P1190573.JPG

Reklama