Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Hodnocení českého týmu na slovenském televizním kanálu

 

Zápasy ve skupině jsem sledoval jen okrajově, na čtvrtfinále jsem si ale čas našel. Baví mě přepínat na Slováky, protože ty komentáře k našemu týmu a hokeji obecně jsou otevřenější. Po zápase s Ruskem zazněla ve studiu otázka :

"Co se bude v Česku dít, když jsme popáté nepřivezli medaili z MS?

A jak na to budou média reagovat?"

Komentátoři konstatovali, že hodnocení   MS bude velice opatrné. Možná zazní několik kritických názorů, ale jinak bude klid.

Zarazili se nad těmito momenty:

Trenér Jandač má v médiích velice silnou pozici, což je s podivem, protože za ním prozatím nestojí žádný výrazný úspěch.

Češi už tři roky nedokázali vstřelit ve svém posledním utkání na MS jedinou branku.

Neustálá rotace s hráči v jednotlivých formacích ubírala týmu sílu.

Netaktická byla hra na tři lajny v posledních dvou utkáních ve skupině, která klíčové hráče vyčerpala. Kontrastovalo to s přístupem např. švýcarských trenérů, kteří naopak v zápase proti nám nechali celou pětku zregenerovat, aby byla čerstvá a doléčená na rozhodující čtvrtfinále.

Prakticky po celý turnaj nebylo jasné, kdo je u nás brankářskou jedničkou.

Naopak ocenili práci manažera Ručínského, který dokázal získat ze zámoří významné posily. To se Slovákům nepovedlo a podle toho také dopadli.

............................................................................

Velké uznání patří všem klukům, kteří ze zámoří přijeli. Je to z jejich strany obětavost, někteří docela riskovali. Doufejme, že je neodradí reakce některých fanoušků. Není příjemné si číst ty nenávistné slinty některých zamindrákovaných mudlů. Je otázkou, jestli ty diskuse nechávat takto volně a nefiltrovaně, protože to nepřináší vůbec nic pozitivního.

Pro mě je z poslední doby tou nejhorší zprávou, že se do dvacítky vrací trenér Přerost. V tichosti a v tom nesmyslně rozvířeném humbuku budícím nereálná očekávání a vášně před MS měl zaniknout jeho návrat do reprezentace. Přece jen jsme v něčem vepředu před světem - vytvořili jsme mu funkci doživotního  a doslova nezničitelného trenéra národních reprezentací. Po pěti letech rozpaků a neúspěchů se vrací zpět, do míst, kde teatrálně kolaboval. To je jen další projev neuvěřitelné arogance a nesoudnosti vedení našeho hokeje.

Každý jsme nějaký, ale člověk, který je naprosto nekomunikativní vůči hráčům, dělí je na ty "dobré", které je třeba uměle postrčit dopředu, a na ty nežádoucí, přece tuto práci nemůže dělat. Nebo může, ale jen v Česku.

Šly zprávy, že byl ve hře dokonce už loni, tak letos se to potvrdilo. No nic, já jsem z toho venku, kluka už tam naštěstí nemám, tak jenom lituju ty ostatní. Uvidíme, jak to Filip Pešán s tím batohem šutrů v ruksaku zvládne. Zřejmě to proběhlo asi takhle:

"Máme pro tebe dvě zprávy,

ta první - jsi trenérem reprezentace do dvaceti let.

Ta druhá..."

Když se vrátím k MS v Paříži, televizní tým odvádí skvělou práci, která se za ty roky o mnoho zlepšila. Jen ty dokola omílané momenty slavné éry našeho hokeje působí chvílemi úplně opačně. Vytvářejí dojem atmosféry, která už dávno není realitou. Celé to vytváří dojem, který nesedí s děním na ledě.

Chybí tomu tomu všemu to jediné a jasně porůkazné - výsledky!

A ty zřejmě jen tak nepřijdou. Český hráč se rozvíjí jen pomalu, ti zahraniční se mění rychle. Jsou v mnoha ohledech úplně jiní, postupně se propadáme a nevidím nic, co by to mohlo zastavit.

Nejraději jsem sledoval mladé kluky v jiných týmech. Mnozí z těch, kteří byli draftovaní  v ročníku s mým synem, dostali obrovský prostor a roli v týmech. Zdůrazňuji, že to je v týmech s mnohem vyšší kvalitou a členskou základnou. Přesto byli tahouny a oživením. Češi kromě Pastrňáka nezapojují vyloženě mladé hráče ve dvaceti nebo pod dvacet let. Celá desetiletí se to neděje. Přitom je to moderní trend, který vytváří budoucnost. Čím zoufaleji se snažíme urvat alespoň nějaký úspěch, který by alespoň na chvíli zpochybnil nezpochybnitelné, tím víc podřezáváme větev právě pod tou budoucností.  Objevovat mezi 74 místními hráči velký diamant nedává smysl - prostě  tam není. Výsledkem je fakt, že někdo dostane nějakou šanci zahrát si příští rok v NHL. Ale aby se pracovalo na hvězdách a tahounech budoucnosti, to pro nás není priorita. Potom ale nemůžeme dokola mlet nesmysly o nějakých titulech, protože už pět nebo šest týmů nás dnes spolehlivě vyřídí i se svojí béčkovou sestavou.

Dokud se u nás budou někteří hráči ignorovat, protože jsou produktem zámořských juniorek, další jsou nepohodlní s ohledem na působení rodičů, agenta či něčeho jiného, jiní jsou ve vleku vlivných hokejového lobby a je třeba je na MS ukázat a pak výhodně prodat, pak se to doplní několika hotovými hráči a jedeme, tak tohle zřejmě může fungovat pouze tak, jak jsme to viděli.

U pana Jandače mi vadí jedna věc, že se ještě před odjezdem pokoušel znovu vykreslit Pavla Zachu co nejvíc negativně ve smyslu možnosti jeho budoucího působeni u národního týmu. Jen mi nějak uniklo proč nikdo z těch, kteří projevili o údajnou komunikaci zájem, nezvedli telefon a nezavolali agentovi. To je zřejmě ten první krok, který učiní každý hokejový funkcionář, když hodlá někoho získat do týmu. Proto by bylo dobře se k tomu už pokud možno nevracet, protože zasvěceným je vše kolem tohoto dění poměrně  jasné.

Ale ono nejde jen o mého syna, myslím, že je na čase začít navazovat kvalitní kontakt s dalšími hráči v NHL, u kterých ty vztahy nefungují a nemyslím si, že je to vždycky jen vina těch hráčů.

Co to je kvalitní kontakt? To, co by trenér měl dělat jako úplně první věc v rámci své práce. Pokud se tomu budeme divit a potát se, co to je, dál budeme za nazdárky.

Přece si nikdo v těchto funkcích nemůže dovolit tyto hráče z NHL jakkoliv shazovat už jen tvrzením, že o nominaci toho nebo onoho hráče vůbec neuvažoval. Tudy, získáním těch úplně nejlepších českých hráčů, ale vede pro český hokej jediná cesta, protože tam je ta nepopiratelná kvalita, kterou není třeba nesmyslně donekonečna hledat přesíváním tisíců kubíků hlušiny.   

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, ohlasy odpovědět
Ve včerejším Sportu skvělý rozhovor s Luďkem Bukačem,který na svazu nikoho moc nepotěší.
Naopak rozhovor s trenérem NT nepotěšil mě...absolutní ztráta sebereflexe.Všechno bylo dobře a nic by neměnil a ani to nemá v úmyslu.
Sám se přirovnává k Mourinhovi,ale je to druhej Vrba.Bohužel.
, - odpovědět
Moc nevím, kde Jandač vykresloval Pavla Zachu negativně... já naopak s ním četl velmi otevřený a dobře vedený rozhovor před MS, kde na toto téma padla jedna, dvě otázky a Jandač pouze řekl, ať změní do budoucna přístup v komunikaci. Což mě jako divákovi, fanouškovi který miluje hokej a zajímá se o veškeré dění přislo velmi sympatické. Co se tohohle tématu týká, tak tady myslím svoje odvedl Martin Ručinský, to jak přijel Gudas i přes to, že neprošel v klubu nebo Kempný s Pastrňákem bez smlouvy, to se v naší reprezentaci nestalo řadu let. A o hráci o kterém se neuvažovalo, tak byl Hudler... ať je to jak chce, tak ten kluk si nesedl s Růžičkou, Hadamczikem a teď ani s Jandačem. Tam možná bude něco špatně i z druhé strany.
, souhlas odpovědět
Také souhlasím s panem Zachou. Viděl jsem asi tři zápasy našich kluků a musím říci, že mi připadlo u Kováře, Sobotky a Červenky, že nejsou tito kluci úplně dynamičtí. Ale asi se všichni snažili. Nicméně nevím proč nehrál Radil a Holík (ale ten byl asi zraněný). Ale je možné, že mu nevyšel nějaký zápas, který jsem neviděl. Jak se mohl Hanzl dostat na MS až ve 28 letech (to zraje?). Asi by se k tomu dalo psát něco dalšího a asi dlouho.... je jasné, že je s tím potřeba dělat něco radikálního.
, - odpovědět
Tak tohle je ale hodně nepěkné čtení!! Bohužel se ale dost dobře nedá říct, že by to nebyla pravda 7
https://www.sport.cz/hokej/ms2017/clanek/885517-dalsi-rusky-utok-na-cechy-obycejny-prumer-mohlo-to-byt-i-6-0.html#hp-sez
odpověděl(a)
To snad musite vidět a vědět i bez toho článku.
odpověděl(a)
A já jsem podle Vás jako napsala co?
, souhlas odpovědět
Pan Zacha tady v podstatě naprosto přesně shrnul a popsal,co se tady v diskuzích snažím popisovat už dva měsíce.
Takže za mě naprostý souhlas...

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0832.jpg

Reklama