Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Hodnocení maminky z tábora Letců Letňany na MČR 7. tříd

Reakce na článek na stránkách 7. třídy Komety Group

 

Její vstup na chat naší sedmé třídy začíná pozitivním zhodnocením celého týmu Komety Group, aby přešlo v poměrně negativní hodnocení dvou hráčů z jejich řad. Protože se týká také mého syna, maminka se vyjadřuje slušně a kultivovaně, budu na ně reagovat. Přitom bych nechtěl hodnotit jejího syna. Jeho hru jsem nějak blíže nesledoval, ale raději bych se zaměřil na uvedení některých faktů, které by mohly pisatelku přimět k zamyšlení, zda její hodnocení je objektivní, nezaujaté, zda je smysluplné taková hodnocení na cizí adresu dělat a jestli samotná pravda není někde úplně jinde. Přitom bych se nechtěl nijak dotknout týmu Letců a jejich trenérů, kterých si velmi vážím. Jejich hokej se mi opravdu líbí, jejich přístup je náročný a mnohdy velmi progresivní,  kluci patří dlouhodobě k několika nejvyspělejším týmům v republice a jako jedni z mála kývli v průběhu roku na možnost dvou vzájemných utkání s Kometou, kterému se spousta jiných soupeřů úzkostlivě vyhýbala.

Takže přímo k mamince a jejímu synovi. Abychom začali od začátku. Pozornost vedená naším směrem začíná u výběru na Mistrovství PEE-WEE do Québecu v Kanadě. Tam si trenér vybral hráče do prvního týmu a v něm Pavel Zacha byl a váš syn ne. Možná jste to cítila jako křivdu a zaměřila se proto na hráče, který tam byl podle Vás na Váš úkor a ještě ke všemu je o rok mladší. Ale rád bych vás upozornil na fakt, že konkrétní trenér s sebou nechtěl brát na mistrovství pee-wee malé hráče s chybějícími fyzickými předpoklady už z principu svého pohledu na hráče pro hokej v Kanadě a na jejich další perspektivu. A vy píšete, že váš syn byl úplně nejmenší na hřišti. Proto bych viděl jako příčinu jeho nevybrání do prvního týmu v prvé řadě v nedostatečných fyzických parametrech očima jednoho trenéra nebo jednoho pohledu na věc. Potom chápu, že v tomto rozpoložení a pocitu křivdy se snažíte velmi kriticky pohlížet na ostatní hráče, hledat na nich chyby a říkat si v duchu nebo nahlas, že váš syn je určitě lepší než tento nebo tamten hráč. To je tedy hlavní příčina vaší pozornosti naším směrem.

 Pod dojmem křivdy, ve vašich očích, jste se zaměřila na dva hráče Komety také na MČR. Toto je aktuálnější téma a tomu bych se rád věnoval podrobněji. Když vše , co jste napsala, zkrátím a přeložím do češtiny, dalo by se to vyjádřit asi takto. Pavel Zacha byl slabý jako suchá větvička, vypadal unaveně a na to, kolik má tréninků, nic moc. Prohrál všechna vhazování, prostě bída. Adam Zbořil je skvělý hráč, ale provinil se zase tím, že je starší , měl hrát v jiné třídě, ale stejně se k ničemu nedostal do doby, než v prodloužení odešel váš syn střídat, protože teprve potom ujel a dal branku.

 Tady maminka už trochu ztratila kontrolu a pěkně si naběhla, protože z celého textu nakonec vyplynulo, že vlastně její syn byl nejlepším hráčem na ledě, na mistrovství a v jejích očích jistě i v celém vesmíru.

 Vezměme si tedy fakta. Máte pravdu, že vámi napadaná první lajna odehrála nejhorší utkání na turnaji a možná za poslední dva roky. Nevzpomínám si, že by odcházeli tito hráči s bilancí plusových a minusových bodů v poměru 2/4. Tady máte naprostou pravdu. Jinak už je to se statistikou na vhazování. Schválně jsem si vyhledal zápisy z utkání a tam jsou fakta úplně jiná než uvádíte. V utkání s Letci má Pavel Z. poměr jasně vyhraných a prohraných vhazování 8/5, s Ústím 6/5, se Spartou 6/2 a se Vsetínem 7/3. V tomto případě bylo tedy přání otcem myšlenky a v tomto bodě je vaše hodnocení hodně daleko od pravdy.

 Když se tedy pouštíme do hodnocení, je důležité vykreslit všechna fakta. V první řadě musíme brát v úvahu jak mistrovství probíhalo, co bylo důležité a co naprosto nepodstatné. Z pohledu Komety jsme museli zvládnout a také jsme dokonale zvládli první tři utkání. Především v tom třetím utkání se Vsetínem došlo k předčasnému finále. Na toto utkání, bylo to bez přehánění utkání roku, se celá naše výprava zaměřila. V tomto zápase ze sebe hráči museli vydat všechny síly a hokejové schopnosti. Tento zápas rozhodoval o úspěchu či neúspěchu a k tomuto okamžiku směřovala celoroční tvrdá příprava. Nebylo třeba myslet na poslední utkání a šetřit se, v tom z našeho pohledu už o nic nešlo. Takže, pokud chcete hodnotit hráče, je třeba to dělat v těch hlavních momentech, kdy se láme chleba jednoho hlavního turnaje a jednoho roku. A toto hodnocení v řeči faktů vyznívá pro Pavla Z. velmi pozitivně. Protože Adam Zbořil strávil 6 minut  hrací doby se Vsetínem na trestné lavici, Pavel společně s obránci nejvíce vytíženým hráčem. Hrál oslabení 3 na 5 a všechna oslabení 4 na 5. A to takovým způsobem, že v něm díky únikům spolu s Tomášem Račickým došlo k rozhodnutí utkání, protože dva naše úspěchy ze čtyř padly v oslabení. Pavel Zacha v tomto utkání zaznamenal tři body, což bylo nejvíc z celého týmu. Nic na tom nemění skutečnost, že jedna z těchto asistencí byla omylem připsána jinému hráči, který v té chvíli vůbec nebyl na ledě. O poměru úspěšnosti na vhazování jsem se už zmínil. Nejsou to jenom plané domněnky, ale fakta potvrzující názor , že s výkonem tohoto hráče v  klíčovém utkání roku jsem byl maximálně spokojený, stejně jako trenéři a snad i všichni ostatní.

 Potom následovaly oslavy, proslovy k hráčům, radost, emoce, hodnocení a vše co se při takových úspěších provádí. A za malou chvíli na to jsme šli na poslední utkání s Letci. Zatímco náš tým dohrával z povinnosti a šlo především o to důstojně se rozloučit s mistrovstvím, Letcům šlo o medaili a o velký cíl skončit před Spartou. Pro Vás to možná bylo utkání roku, ale my už ho měli za sebou. A to je s ohledem na velký výdej sil v dopoledním utkání situace, která přímo přivolává pokles výkonu, kterému by se možná neubránili ani zkušení dospělí hráči.

 Pokud by někdo z hráčů, kteří dostali v utkání se Vsetínem největší prostor, hýřil aktivitou a energií ještě odpoledne po celý zápas s Letci, moc nadšený bych asi nebyl. Proč ? Protože by to znamenalo nepochopení situace a pokynů trenérů. Bylo přece nutné vydat vše, co v hráčích bylo v nejdůležitějším utkání. Podobně jako při běhu na 1500 metrů, kdy někdo běží pomalu a posledních 200 metrů sprintuje - prostě špatně rozvrhl síly. A pokud to skutečně udělal, nemůže být výkon v tomto věku v dalším utkání excelentní. To už není minihokej ve třetí třídě.

 V závěru bych vás rád požádal o jednu věc. Abyste se pokusila zbavit zášti proti Pavlovi Zachovi i proti Adamovi Zbořilovi. Určitě vám ani jeden z nich nikdy nic špatného neudělal. Ti kluci mají rádi hokej a chtějí ho hrát co nejlépe. To je jejich úkol a cíl, který se jim opět podařilo splnit. Nezaslouží si, aby se jim maminka jiného hráče vysmívala nebo je ponižovala na stránkách jejich vlastního týmu. Vaše kritika z nich horší hráče neudělá, stejně jako nijak nepomůže vašemu synovi k tomu být lepším hokejistou. Ale můžete vzbouřit vášně, které se nakonec obrátí proti vám. Tihle chlapci už jdou do puberty nebo v ní už jsou, a v tom věku se jich takové promyšlené a jedovaté útoky mohou velmi dotknout. Třeba budou chtít dát při některém dalším utkání vašemu synovi citelně najevo, že si ty řeči o suchých větvičkách měl raději odpustit. Možná si sama řeknete, že ten Váš vstup na naše stránky  byla chyba a vy jste měla zůstat pouze u pogratulování vítězům, kterým jste svůj výstup začala.

Je třeba pochopit realitu. Když jedu se synem na nějaký výběr musím počítat s tím, že nebude vybrán. Může to být spravedlivé nebo nemusí, ale respektovat to jako rodiče stejně musíme. Stejně tak při utkání rodič musí počítat s prohrou a pokud ji nedokáže unést, raději by se u sportu neměl nervovat a rozviřovat negativní vášně. Navíc, s časovým odstupem, kdy už by horké hlavy mohly dávno vychladnout.

 Protože, hokejový svět je malý a také se může stát, že dnešní soupeři se zítra sejdou v jednom týmu.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Á maminka nám kličkuje.Ten její klučina nebude až tak dobrej. 6
odpověděl(a)
Věřte nebo neveřte, ale dobrej je. Neříkám nejlepší, ale rozhodně patří ke klíčovým hráčům. Kdyby někteří měli alespoň z poloviny takové nasazení, takovou fyzičku a osobní nasazení ... Zmiňovaný chlapec má hokej opravdu moc rád a když jde na led, nepřipustí si odpočinek, nikdy nic neošidí ! Je jak motorová myš!! Mnozí by mohli závidět. Zbytečně máte jedovaté řeči. Ani asi nevíte o kom se píše.
, - odpovědět
Typická ukázka stupidity, u veřejných chatů naprosto obvyklá. Někdo, kdo se označí jako "fanda" se ptá na něčí jméno?!
, - odpovědět
Jedna otázka na maminku z Letňan. Jak se ten Váš syn jmenuje?
, klid :-) odpovědět
TAKÉ UŽ NĚJAKÝ TEN ROK POSTÁVÁM NA TRIBUNÁCH ZS A POSLOUCHÁM RŮZNÉ NÁZORY RODIČŮ. DNES DO NICH VŮBEC NEZASAHUJI, JSEM V KLIDU A STARÁM SE SÁM O SEBE A SVÉHO SYNA. MĚŘÍTKEM JEHO ÚSPĚŠNOSTI JSOU PRO MNE NÁZORY ODBORNÍKŮ SPOLEČNĚ SE STATISTIKAMI A HLAVNĚ I SYNŮV NÁZOR. MYSLÍM, ŽE NENÍ TŘEBA REAGOVAT NA KAŽDÝ, ZEJMÉNA ANONYMNÍ "HLAS LIDU". ZAJÍMAVÉ JE, ŽE POKUD SE PROZRADÍ AUTORSTVÍ TĚCHTO PŘÍSPĚVKŮ, JSOU TO RODIČE TĚCH NĚJVĚTŠÍCH LEMPLŮ, KTERÝM SE NESPLNIL JEJICH VLASTNÍ SEN(NĚCO O TOM VÍM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI). PROTO SE VŠICHNI SLUŠNÍ VYPRDNĚTE NA TY NESLUŠNÉ A DÁLE SI VYMĚŇUJME NÁZORY, PROTOŽE NÁM TO URČITĚ POMŮŽE 5
, - odpovědět
Já jen tak trošku k tématu \\\"\\\"\\\"Humpolec: tohoto výběru se zúčastnili i jiní trenéři a ti prohlásili, že některé \\\\\\\"vybrané\\\\\\\" hráče by si oni rozhodně nevybrali. Ale to jen tak mimochodem.... výběr prováděli jiní a vybrali to co vybrali.\\\"\\\"\\\"

Všichni víme jak to chodí na výběrech. Neříkám že by tam nejeli i šikovní kluci, ale hlavně a to je bez debat, je to o tom, kdo zaplatí ten jede.

Mějte se.
, - odpovědět
Ještě jednou a naposledy
Mrzí mě, že diskuze sklouzla na úroveň čí bábovička na pískovišti je hezčí......
Jestli jsem se Vás něčím dotkla tak se omlouvám. Špatně jste si můj příspěvek vyložil nebo jsem to možná špatně interpretovala, nevím.
Můj úmysl byl úplně jiný než jste vy popsal. Píšete cosi o vesmíru a přitom mám dojem, že se nějak podobně chováte ve vašich příspěvcích i vy.
Co se mě teda dotklo je, že jste napsal, že se vysmívám dětem!! Jsem daleka čehosi takového!!! O tom můj příspěvek rozhodně nebyl!!!
Ještě mi dovolte jednu připomínku k zachování chatu na vašich stránkách i stránkách Komety. Obojí se nese v duchu hesla: Vy co chválíte, gratulujete, pochlebujete pište! Ale vy co máte jiný názor, nedej bože trochu negativní, tak vy sem teda rozhodně nepište!!!
Samozřejmě nemluvím o příspěvcích typu petic, kubic, či podobně. Ale ani těm se prostě nevyhnete.
Myslím, že není od věci si poslechnout negativní zhodnocení.
Závěrem přeji Vám i Vašemu synovi plno úspěchů na sportovním poli i v osobním životě. Samozřejmě, že Adamovi i Pavlovi přeji jen to nejlepší a jistě jejich jména v hokejovém světě budou i nadále skloňovány.
, - odpovědět
Teprve teď jsem si všimla, že se u prvního příspěvku nezobrazil zbytek textu. Omlouvám se, ale znovu už ho dopisovat nebudu.
, - odpovědět
Adam Zbožil. Píšete abych se zbavila záště vůči němu. Netuším kde jste k takové výzvě přišel. Já jsem proti němu nenapsla vůbec nic. Naopak píši, že je pro mne jeden z nejlepších hráčů svého ročníku. Je pohádka, dívat se na jeho hru. Takový hokejista se jen tak nevidí. Z mého pohledu je naprostá jednička.
Pouze jsem napsala, že mě mrzí, že nehrál za svůj ročník. K hokejovému projevu jsem nenapsala ani čárku negace.
Rovněž tak nemám vůbec nic proti vašemu synovi.Neznám ho, pouze jsem chtěla ukázat, že není taková hvězda jak ho prezentujete. Je to normální šikovný kluk jako tucty dalších jiných včetně mého syna.Nerada bych aby si myslel, že je špatný hráč. To v žádném případě. Občas jen když čtu vaše články mám pocit, že mu v nich svými komentáři ubližujete.
A ještě poslední věc.
Ano náš hokejový svět je malý a můžou se naše děti potkat. Dokonce vcelku brzy. Zaujala nás nabídka turnaje do Francie, který jste prezentoval na vašich stránkách. Má se, ale můj syn bát?
, odpověď odpovědět
Dobrý den,
musím říct, že jste mě nezklamal a úplně přesně jsem tuto reakci čekala. No, jak vlastně píšete naběhla jsem si sama.Ano máte pravdu naběhla......
Předně bych chtěla říct, že byste mohl konkurovat Christianu Andersenovi.
Takže povídky z první kapsy:
Začněme Qubeckem. Potažmo Humpolcem. Jste úplně, ale úplně vedle. VUBEC mě nemrzí, že nehrál syn za první tým!!! A to musím zdůraznit! Jsem tomu velice ráda, že hrál za druhý tým pana Rindoše.Jednak si myslím, že v turnaji došli \"dál\" než první tým a \"druhak\" můj syn si opravdu zahrál,byl neustále na ledě a kolektiv ... naprosto úžasný. Zkuste se zeptat pana Rindoše jaká byla hokejová hra mého syna.
Humpolec: tohoto výběru se zúčastnili i jiní trenéři a ti prohlásili, že některé \"vybrané\" hráče by si oni rozhodně nevybrali. Ale to jen tak mimochodem.... výběr prováděli jiní a vybrali to co vybrali. Bohužel bližší podrobnosti o Kanadě napsat nemůžu, ublížila bych synovi, respektive ztížila mu situaci.
Jen ještě k vámi používanému výrazu \"chybějící fyzický předpoklad\". Doufám, že mi neodpovíte, že je můj syn nejlepší ve vesmíru, když napíšu, že má jednu z nejlepších fyziček v porovnání s jeho vrstevníky. Bohužel má jeden handicap a to je výška. Ale nemá to nic společného s fyzickou sílou či fyzičkou jako takovou.
Ale nechme Kanadu \"spát\". Vy jste se vrátil z PEE-WEE turnaje rozladěný my naopak velice spokojení!

V nějakém předchozím článku jste napsal, že maminky jsou zvláštní živočišný druh, že aplikují neobjektivně své mateřské pudy.
Nevím, nevím.... já jsem ještě nepotkala ani jednoho hokejového tatínka, který by byl OBJEKTIVNÍ v hodnocení svého potomka!!!! Včetně Vás!!!
Takže celý druhý odstavec vašeho článku je pro mne zcestný. Rozhodně ze mne nečiší pocit křivdy a v tomto rozpoložení jsem nepsala.
Povídky z druhé kapsy:
Mrzí mě jak jste si vyložil můj text. Nechápu proč píšete, že je pro mne můj syn nejlepší hokejista ve vesmíru. Zde naopak čiší zlost z Vás na můj příspěvekk na vašeho syna. Úlně nejvíc mě mrzí, že vedete doma svého syna k pomstě.Když mému synovi někdo nadává vždy mu říkám, nenech se urážet, ale poslouchej co ti mezi urážkami vyčítá, uvidíš se v jiném světle a poznáš kde máš na sobě zapracovat a kde děláš chyby.
Vás se dotkla slova mého syna na adresu vašeho syna. Ale spíš byste se měl nad nimi zamyslet.
Takže už teď se má syn bát nastoupit proti Kometě Brno, protože vy mu to tam jistě \"nandáte\". Pokud vím, neustále kritizujete závist, zášť a nenávist, oprávněně, ale chováte se přesně tak?
Takže se dostáváme k povídkám z třetí kapsy:
Ohledně statistik vhazování. Já jsem nepsala, že váš syn prohrál všechna vhazování v odehraném utkání. Pouze buly s mým synem.
Také mě ve vašem článku zaujala jedna věc. Jak můžete vést kluky k tomu, že už mají předem vyhrané mistrovství. Nějaký poslední zápas s Letňanama už nás nemůže \"rozházet\"? Z uvedeného pro mne vyplývá, že vy jste vlastně mohli hrát MČR jen se Vsetínem a pokud vyhrajete jste mistry? K čemu ostatní zápasy..... Protože my jsm...

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

pavel5roku.jpg

Reklama