Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Ice Hockey U18 World Championship 2017 - Slovakia - Poprad & Spišská Nová Ves

FINSKO - ČESKO 6:5 PP

 

20.4.2017

Velká škoda. Neuvěřitelný zápas. Nejprve naprostá katastrofa, potom euforie, ale nakonec finská hymna.

Finové si za tu laksnost ve druhé a třetí třetině možná tu prohru zasloužili víc, ale nakonec jsme opět o ten krůček zůstali pozadu my. Někteří naši kluci se mi moc líbili, jiní, od kterých se čekala pomoc týmu a dostali k tomu i klíčovou roli a velký prostor, se nechytili ani dnes. To je škoda, protože v těchto zápasech tu pomoc tým na cestě k medaili moc potřeboval. Ale to je mládežnický sport, jednou jde na co sáhneš, podruhé, kdyby se přetrhl, všechno špatně.

No nic, tak snad příště.

19.4.2017

Na počátku jsem tvrdil, že opory hrající za chlapy, kterým jejich kluby vytvořily na naše poměry naprosto neuvěřitelné podmínky díky pozici v týmu a podpoře vynikajících spoluhráčů, to se změnou situace budou mít na MS18 velice složité.

To se prozatím potvrzuje, i když jsem nečekal, že ten propad výkonnosti bude až tak dramatický. Škoda, směrem k draftu je to špatný signál. Chybělo málo, kdyby Nečas dal v závěru svoji tutovku, byl teď slavný a šli jsme dál z druhého místa na hratelnějšího soupeře.

Ale ani teď není nic ztraceno, potenciál tam je, jen se musí zbláznit a neuvěřitelně koncentrovat na Finy. Slováci je málem porazili, hrát se s nimi vyrovnaně určitě dá.

Osobně bych zase dal šanci Škarkovi, všichni teď už motivaci mají a jde jim o postup, o tom jsem přesvědčený. Z hrušky už spadli, to je nejlepší výchozí pozice na to dojít třeba až do finále.

 

18.4.2017

Sice jsme prohráli, ale naši se mi nejevili jako horší tým. Škoda že nám moc nehrají očekávané opory, jinak kluci vynikající. Třeba se to všechno sejde ve čtvrtfinále.

 

Slováci vyhráli na Švýcary, další jejich výborný zápas.

.................................................

 

Češi se dnes od 19.30 hodin postaví Rusku. Pokud by se jim podařilo zvítězit, byla by to určitě velká psychická vzpruha před čtvrtfinále. V opačném případě by hrozilo, že se po čtyřech porážkách v řadě s turnajem budou loučit, aniž by alespoň vzdáleně naplnili původní očekávání. U trenéra Varadi se mi líbí, že by odhodlaný a nakonec i úspěšný v boji o nejsilnější možné složení týmu. Dosáhnout toho není v Česku vůbec jednoduché. Pokud chci ale jako trenér uspět, musím nejprve složit ten nejsilnější možný tým a pak teprve řešit, jak ho zvládnout a jak jednotlivé hráče správně využít.

............................

Slovákům se daří organizovat MS18 v nadšeném duchu, který se aktérům musí zamlouvat. Velký zájem o národní tým i o zápasy jiných zemí dodává mistrovství velice příjemnou a důstojnou kulisu, která by měla být pro takové akce zajištěna pravidelně. Pro Slováky je mistrovství svátkem a současně událostí, kterou se jim daří využít pro popularizaci tohoto tradičního sportu mezi vlastním obyvatelstvem. Je to sympatická snaha.

Když si vzpomenu na poslední MS18 konané v Česku (Brno, Znojmo), bylo to dost nepovedené. Je fakt, že se jednalo o akci převzatou na poslední chvíli, ale když jsem stál v Rondu s několika agenty, skauty a rodiči hráčů skoro sám, byl to dost stísňující pocit. Českou osmnáctku tehdy trénoval Jiří Veber, dvě z opor týmu si tehdy pozvaly placené společnice na pokoj, ale nějak zásadně se to neřešilo, kluci turnaj normálně - tedy nijak úspěšně, dohráli.

Z pohledu otce dorůstajícího hokejisty mě tehdy mrzelo, že tento hokejový svátek nebylo možné použít jako motivaci. Nešlo říct, podívej hochu, to je nádhera, viď? Tak makej, ať se sem taky jednou dostaneš.

Když je hlediště prázdné a slyšíte každé odkašlání na druhé straně Ronda, je to mizérie. Proto je fajn, že Slováci tohle nedopustili a tím vlastně přispívají rozvoji hokeje nejen na Slovensku.

 

 

 

17.4.2017

Děkuji za informaci o vysílání přímých přenosů, dokonce ve velmi dobré kvalitě

http://u18worlds2017.iihf.com/en/live-stream/

lze zde pohodlně sledovat většinu zápasů.

Naši mě překvapili poměrně dobrou organizací hry při oslabení a celkovým projevem. Plánovaným oporám v našem dresu se zatím tolik nedaří a nejsou tak výrazné, ale jak už jsem uvedl, jednak ještě není konec a je to i psychicky velice těžké hrát proti těm nejlepším stejně starým nebo mladším protihráčům na MS18. 

To Američané mě trošku zklamali, myslím, že nemají tak výrazné a skvělým způsobem vyšlechtěné osobnosti v Ann Arboru jako v minulých letech, někdy nedokázali využít situací způsobem, který se očekával.

Ale jejich individuální převaha, poziční hra a dělba práce při souboji o puk u mantinelu, to je stále skvělá dovednostní disciplína v jejich podání, v tom stále vyčnívají o třídu.

 

15.4.2017

Je velká škoda, že ČT nevysílá tohle mistrovství pořádané hned vedle na Slovensku, protože alespoň teď na začátku jsou k vidění skvělé zápasy. Měl jsem možnost sledovat utkání Slovensko - Finsko 4:5

a skvělý zápas Slovensko -Kanada 3:4 PP.

Výkon Slováků mě velice mile překvapil, mají sebevědomé hráče zajímavé i pro zámořský hokej a aktivní herní projev. S Finy i Kanaďany sehráli naprosto vyrovnané partie, ze kterých si odnesli pouze jeden bod za remízu v základní hrací době s Kanadou. Zaplněná hala je hnala dopředu, skvělá atmosféra.

Nejpozorněji sleduji Adama Růžičku, který si vede výborně, patří k nejlepším slovenským hráčům. Slováci mají v kádru celkem pět krajánků, o dva víc než Češi. Jednou je to rakouský Salzburg, tři hráče mají ve Švédsku a pouze jednoho v CHL. Tím jediným "Kanaďanem" hrajícím OHL je právě Adam Růžička, který hraje podobně jako před ním Pavel Zacha v Sarnii Sting, dokonce bydlí ve stejné rodině. S jeho rodiči se trochu znám, byli jsme v kontaktu před přijetím důležitých rozhodnutí včetně provedení kontaktu na agenta Patrika Štefana, který teď Růžičku zastupuje. Adam má hodně přes 190 cm a váží 95 kg, takže skvělý i proporcemi pro Ontario Hockey League, a doufám že i pro NHL v budoucnu. Prozatím ho skauting vidí někde ve třetím kole draftu, ale uvidíme, jaká nakonec bude realita. Podle mě půjde dřív. Líbí se mi hlavně jeho drzost, s jakou se dere před branku soupeře, v Kanadě hodně získal a stal se z něj opravdu silný hráč.

Ještě se mi hodně líbí Liška, šikovný hráč.

..................................................................

Češi po jasné výhře s Běloruskem dnes těsně padli se Švédy 2:3.

Škoda, při troše štěstí mohli alespoň bod urvat. Švédsko nás přestřílelo pouze 38:34, asi rozhodlo víc vyloučených na naší straně.

http://u18worlds2017.iihf.com/en/teams/#CZE

U českého týmu mě zaráží účast pouze tří krajánků ze zámořských juniorských soutěží, což je na naši tradici hodně málo. Nikdo ze Skandinávie, prakticky všichni z českých soutěží.

Hodně se přetřásalo povolání Škarka a Nečase. Klukům se moc nechtělo, nedivím se. Ti hráči, kteří mají výkonnost a současně také velké štěstí, že jim v klubu dají velký prostor v áčku, díky tomu opticky odskočí ostatní konkurenci a jejich akcie před draftem rostou. Jsou ve velké psychické výhodě.

MS18 je ale kolbištěm, kde se role všech hráčů vyrovnají, všichni hrají na turnaji stejnou kategorii a skauti je navíc vidí jako na talíři před sebou na ledě a mohou snadno srovnávat všechno to, což je jinak obtížně srovnatelné. Ti, co hrají za chlapy, by teoreticky měli dominovat, ale ne vždy se to podaří. Skauti ani tak nepotřebují vidět jak jejich favorit střílí dva tři góly na zápas, ale musí v zápase dominovat - body nejsou to hlavní.

To je obrovský tlak hlavně na ty hráče, kteří jdou už za dva měsíce do draftu NHL. MS osmnáctek je posledním představením se skautingu NHL, pak už jen Combine testy a čekání, jak to dopadne.

Třeba Pavlovi se MS18 ve švýcarském Zugu  opravdu podařilo, na ledě dominoval a ještě to podtrhl i vysokou efektivitou - 7 gólů v šesti zápasech včetně přípravy se Švédskem. Dva góly Švédům, dva Švýcarům, po jednom USA i Kanadě. To byl před draftem určitě dobrý počin, který mu pár bodíků přihrál.

Co je z hlediska budoucnosti českého a slovenského hokeje naopak nepříjemné,

to je perspektiva pro příští rok.

Je otázkou, jestli je ročník 2000 u nás a na Slovensku tak mizerný, ale je fakt, že jsme se Slováky jedinými účastníky mistrovství, kteří mají tým poskládaný výhradně z ročníku 1999. Pro zajímavost uvádím počet dvoutisícovek u ostatních účastníků mistrovství:

Rusko  2  (to je s podivem, Rusáci vždy hráli dorazový ročník, ale tentokrát mají dokonce dva mladší hráče!!!)

USA   2

Finsko 3

Lotyšsko 3

Bělorusko 3

Švédsko 5

Kanada 6

Švýcarsko 7

Mít v kádru  pět či dokonce víc mladších hráčů, to už vyjadřuje velké sebevědomí uvedených zemí a sázku na budoucnost.

Žádný tým tentokrát nemá v kádru hráče ročníku 2001.

Pavel Zacha byl na MS18 už ve svých 16 letech (a to při mých "skvělých" vztazích s hokejovým svazem - to naše haštěření aktivně probíhalo už v tehdejší době, protekce tam určitě nebyla), ale v tom roce - v ruském Soči, bylo dalších pět hráčů ročníku 1997 na osmnáctkách (např. McDavid).

Tohle už našim nejlepším hráčům v očích skautů trochu škodí, když se utkají například se Švédy, odehrají skvělý zápas, ale skauting NHL vidí, že se neprosadili proti pětici Švédů ročníku 2000. Není to samoúčelné, země s vysokou účastí mladších hráčů mají v dalších letech zákonitě vyšší ambice, naši kluci a Slováci budou příští rok kompletními nezkušenými nováčky.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, 5:4 for Russia odpovědět
Český rating letí raketově "nahoru". Docela jsem zvědav jak M/S ovlivní draft ...Nečase znají z Komety, které se daří i bez něj, naopak tady se mu nedaří moc prosazovat.
odpověděl(a)
Jediní hráči, kteří si možná trochu polepšili směrem k draftu jsou Patera, Machala, Kern a Chytil. Jinak bída, zejména Nečas, dvě asistence ve čtyřech zápasech...
Po zkušenosti z minulého roku, kdy tragické MS ten draft ovlivnilo, očekávám pouze Nečase, Chytila a Safina. Při pohledu na českou defenzivu mě nenapadá jediný obránce, který by mohl být draftován. Hrůza

Opravdu smutné zakončení jinak dobré sezony osmnáctky, teda pokud se nestane zázrak a Finy porazí.
, pro czfanda odpovědět
Ještě jsem si to jednou pročetl a myslím,že tady ztrácíme s tím candle čas.Je to marný,je to marný,je to marný....
odpověděl(a)
1
, candle odpovědět
Tak si to prosím rozeberme.Co přesně dělal podle Vás Reichel dobře?Litvínov chlapy?vyhozen za tři měsíce.Litvínov juniorku?
Dva roky průšvih jako Brno.Repre?Tři roky zmaru,který vyvrcholil na MS ve čtvrtfinále s USA 0:7.Pardon,ale co dělal dobře?Král?Přeseda je 8 let!!!Myslíte,že za tu dobu nic nemohl ovlivnit?nebudu tady vypisovat ty největší zhovadilosti,popisuje se to tady furt.Namátkou juniorka o 18 mužstvech,tabulkové ceny ,uzavření 1. ligy nebo třeba svěření druhé nejdůležitější funkce trenéra u NT 20 někomu takovému jako je Přerost a to na 5 let!!!Lener?Na svazu asi 6 let.Výsledek?Znechutil všechny....Takže suma sumárum.
Kdo jiný má podle Vás zodpovědnost,když ne tihle dva.
Váš názor respektuju,ale je pro mě úplně nepochopitelný.
Hezký večer.
, candle odpovědět
No pokud já vím ,tak Reichel už naštěstí nesedí nikde,protože objektivně vzato jeho trenérská vizitka je naprosto tristní.
Hašek neseděl nikdy nikde pokud vím.Ručinský tam je,ale to že jste byl super hráč ještě neznamená,že budete dobrý úředník.Protože GM u nás je spíš úředník než osoba,která má hlavní odpovědnost tak jak je chápaná v zámoří..No a tandem Král,Lener to je tragédie sama o sobě.Pokud se o to trošku zajímáte tak mi musíte dát za pravdu.
Jinak samozřejmě všichni jmenovaní kromě Krále a Lenera byli a jsou legendy našeho hokeje a mají mojí úctu.
A co je špatného na tom mít jiný názor a dát ho veřejně najevo?Říct ho slušně,umět ho vyargumentovat a nenechat se zastrašit při té kulometné palbě která následuje vzápětí..
Věřte mi,že ne se vším co Pavel Zacha st. dělá a píše souhlasím,ale to přece není důležité.Důležité je jít s kůží na trh,přijít s něčím novým a pokud tomu věřím,tak si stát za svým...A samozřejmě mít výsledky.
odpověděl(a)
Tak prosím respektujte i můj názor. Reichel možná neměl výsledky ale špatně to podle mne nedělal. Tak jak to píšete buďte vůbec rád že se jim do toho chce ikdyž jim hned nahážete na hlavu neúspěch naopak si myslím že Král to vytáhl hodně z bláta kde to bylo a házet na něj současný stav mládežnického hokeje nebo na Lenera může opravdu udělat doslova pablb
odpověděl(a)
Takže za ten stav nemají žádnou odpovědnost? 4
odpověděl(a)
mají ale vy tu chcete na ně házet postkomunistycký výpadek několika ročníků že se nedaří to zpět nastartovat?
odpověděl(a)
Candle: dětem narozeným v 1989 bude 30 let, takže post komunismus už dávno není.
, Prý šance na 1 místo? odpovědět
Tak ještě prohra s Ruskem a kluci mají kompletku! Tak repre už jede na náhody, že se protivník špatně vyspinká! 5 Fandím a věřím v zázrak, jako vždy :-)
, - odpovědět
nevím proč tam sedí ty blbci jako Ručinský, Král, Lener, Hašek, Reichel atd. atd. samý nýmandi co nic v životě nedokázali a podle článků p. Zachy to dělaj prostě špatně.----(ironie)---- P. Zacha okamžitě vzít předsedu ČSLH. + Jěště že budeme mít superhvězdu Z. juniora kterej dámy a pánové byl na 18 už v 16 to je borec omg mám dost
odpověděl(a)
Tak je vidět, že máš ukrutný přehled, komiku.
odpověděl(a)
tu je hned vidět když dojdou argumenty dojde k urážkám iteligente
To že nezastávají faktické funkce neznamená že nedělají nic bez Haška by nebyla síně slávy bez Reichla by možná Litvínov neudělal už nikdy titul atd. atd. a je jich tam spousta těch lidí co se nějako zapojují akorát nejsou vidět
odpověděl(a)
Jj, bez Reichla by nebyl titul 5
Joke dne. Reichel byl odejit z každé funkce, kterou kdy v Litvínově zastával, stejně tak v reprezentaci jakožto trenér.
Ručínský nemá nic do činění s tím, jak funguje chod svazu, mládežnický hokej. Je tam od sestavování reprezentace, kontaktování hráčů.
Hašek úplně bez komentáře.
Ten zbytek je spoluzodpovědný za takový šlendrián, jako nafouknutá juniorka, 1.liga, tabulkové odstupné. Že to šlendrián je vám řekne každý, kdo se nebojí mluvit. Výsledkem je třeba to, co vidíme opakovaně na světových šampionátech mladých. Ale třeba jste spokojený.
odpověděl(a)
Jste asi byl ve správní radě že do toho tak vidíte ne? Řekněte jaké nosí ponožky ještě prosím. Nechytejte mě za slovíčka vyjmenoval jsem namátkou nejznámější jména nemusíte hned na ně vytahovat kdejakou špínu. Spokojený nejsem to je asi málokdo. Já bych byl spokojený kdyby se v celé ČR přešlo na rozměry hřiští NHL ve všech soutěžích pak bych byl spokojený
odpověděl(a)
Já vás nechytám za slovíčko, to jste přeci napsal, tak buď to myslíte vážně, nebo ne. Nějakou špínu jsem na nikoho nenaházel, o Reichlovi a jeho "úspěších" se celkem ví, Lener s Králem jsou tam dost dlouho a doba hájení je pryč. Něco se povedlo, jsou peníze, repre akce mladých jsou jinde než přáteláky s Poláky a Maďary. Ale stejně tak se něco naopak zhoršilo, juniorka katastrofa atd.. Tohle určitě může kritizovat i někdo se zdravým rozumem, viďte že jo?
odpověděl(a)
jistě takto ano
Né že bych se chtěl zastávat vedení ale třeba s tou juniorkou všechny cesty do pekla jsou dlážděny dobrými úmysli holt si to uvědomí nebo ne.
odpověděl(a)
Ale kdeže. Juniorka se rožšířila proto, že měl někdo sestoupit a protože měl silné "zázemí", během ročníku se rozhodlo, že se nesestoupí. Tohle nejsou dobré úmysly. Tohle je sviňárna.
, - odpovědět
Nechme toho handrkování,počkéj me si na druhou sezonu
odpověděl(a)
Tak to budeš hodný.
, lexa odpovědět
Tady někdo neumí číst,byl vždy jen jeden z mužstva a že tam byl tolikrát? Nikdy to na něm nestálo
odpověděl(a)
Netroluj
odpověděl(a)
5 golů proti druhému nejlepšímu střelci s goly dvěma a na něm to nestálo? Dej se už do kupy, plačko.
, pro hokejku odpovědět
Tak určitě.Proto bylPavel třikrát na osmnáctkách a třikrát na dvacítkách a kdyby nebyl v NHL tak tam byl i počtvrtý.
Takže tam byl šestkrát úplně k ničemu a a chtěli ho i po sedmý...Přitom podle Vás je to hokejista,kterej nic neumí 2
Ale urputnej jste,to Vám musí nechat.
, trenér odpovědět
Není jedinéj,co vychoval hráče pro NHL,byly a jsou lepší něž PZ a nedělají ze sebe chytráky
odpověděl(a)
naprostý souhlas
, - odpovědět
Pane Zacha,ta vaše vychloubačnost je až zarážející.Váš kluk nikdy nepředvedl na žádným MS nic zvláštního,byl vždycky,jen jeden z mužstva.To 2 místo na MS-Finsko 2014 bylo podpořeno 4 hráči-Pastrnák,Vrána,Kaše a brankář.Váš kluk zatím nepozvedl výkonnostně žádný tým ani v New Jersey.Vy jste schopen rozhádat kabinu i tam,rovnou ho lituji
odpověděl(a)
5
a na čem jedete, pane hokejka?
odpověděl(a)
1) vychoval hráče do NHL
2) myslím, že k hokeji má co říci :-)

Vždyť to číst nemusíte :-)))
odpověděl(a)
trenére
1) a ty co byli lepší než Pavel zničil !!!!!!!
2) nikdy Vám neřekne co před Vámi tají, hnus
- trenére nevíte vše, i když jako jeden z mála máte přehled
odpověděl(a)
Co se týče PZ, neznám jej v kolektivu a jak si případně prosazoval nasazování dítka! Vím že lze snadno ničit konkurenci a pokud druhá strana nemá adekvátní alternativu ... je nahraná.

Hodnotíme jej podle info co potřebuji... a je to mimo mé cílové ročníky, kde to je s PZ jen v teorii.
, stream odpovědět
zde kvalitní oficiální live streaming z ms

http://u18worlds2017.iihf.com/en/live-stream/
, Draft 2018, kluci 2000 odpovědět
Tak předně bych chtěl říct, škoda toho zápasu se Švédskem - zejména tedy první třetiny. Tenhle ročník nemá nijak silnou obranu, ale když ještě vypadnou dva stabilní beci, je to znát. Na druhou stranu, co se šikovnosti s pukem týče, Češi byli lepší než Švédi. Tak snad příště.

Ročník 2000 - Viděl jsem plus mínus 12 zápasů naší U17, a opravdu nechápu kde se ten pesimismus bere. Vyrovnané partie se všemi, několik zajímavých hráčů. Komentář pode mnou zmiňuje pouze tři, předpokládám kvůli jejich statistikám, které mají jednoznačně nejlepší. Ale myslím si, že třeba takový Gajarský, Dostál, Malík, Plášek nebo Dluhoš příští sezonu překvapí. Ti mají kvalitu. Je pravda že oproti 1999 tam ten rozdíl bude znát, ale moje očekávání je víceméně ročník 1998 s lepším útokem. Hlavní bude případný odchod/zranění Dostála, který je jednoznačně nejlepší golman toho ročníku a pro případný dobrý výsledek bude potřeba.

Draft 2018 - S tím co jsem napsal nahoře si dovolím říct, že draft 2018 bude pro Česko velice dobrý. Mnoho kvalitních pozdních 1999 (Zadina, Škarek, Kaut, Kondelík, Král, Buchtela, Hrabík) a zároveň nedoceněné 2000 (Lauko, Dostál, Gajarský, Kvasnica, Zábranský, Malík, Dluhoš)
Ale uvidíme, draft 2018 je ještě docela daleko, teď hlavně aby se podařil ten letošní 1

Edit: A ještě k tomu počtu 2000 na letošním MS U18. Nepochybuji o tom, že Lauko, Dostál či Kvasnica by to tempo zvládli, ale trenér má asi větší důvěru v hráčích co vyhráli MIH. Počet underage hráču neurčuje sílu toho ročníku. Takový Nečas nebo Chytil na tom minulém nebyli a kde jsou teď...
, Draft 2018 odpovědět
Z hráčů 00 vyčnívají asi jen Lauko, Kvasnica a Zábranský. Ale ten pozdní ročník 99 se mi zdá celkem silný. Zadinovi se sice nepovedla sezona v Pardubicích (asi to nebyla jen jeho vina), ale na MS patří k těm nejlepším a když se mu povede sezona nadcházející, tak by se mohl zařadit do TOP 10 draftu, možná i lépe. Kauta a Kondelíka bych viděl tak na druhé kolo, Škarek je asi nejlepší gólman své draftové kategorie (ale je brzo to tvrdit). A pak tu máme další hráče jako Král, Hrabík, Buchtela, kteří by mohli být draftováni. Z českého pohledu by to mohl být solidní draft, ale uvidí se, protože skauti říkají že ten draft má být hodně silný.
, - odpovědět
zajímalo by mě koho p.Zacha myslí těmi dalšími krajánky z Kanady či Skandinávie?
nikdo dostatečně kvalitní tam nepůsobí,snad jen s vyjímkou Matyáše Svobody,který ale hraje v současné době play-off CHL..
, Draft 2018 odpovědět
Ještě pokud dobre vidím
Buchtela, Král, Kaut, Hrabik, Kondelík???
, 2000 odpovědět
Já bych to tak černě neviděl, s 00 půjdou i pozdní 99, a tam máme Zadinu a Škarka
icon odpověděl(a)
Ale kdepak. MS není draft, hraje se na čistý ročník. 1

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0087.jpg

Reklama