Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Ing. David Tondl - názor na český hokej

Opravdu bez přehánění, seznam zaslaných životních příběhů čtenářů těchto  stránek přesáhl stovku za posledních 14 dnů:

Není se co divit, hodně se za tu dobu událo, pár lidí se vybarvilo, pár kampaní proběhlo.

Mnozí z těch, kteří se roky neprojevovali neodolali a zaujali nějaký postoj.

Přitom mám pocit, že ten hlavní třesk je teprve před námi.

Ale jen jeden z několika desítek pisatelů souhlasí s uvedením svého jména. Je to logické, v českém hokeji vládne strach, ozvi se a zařízneme Ti dítě. Proto se nezlobím na ty, kteří sdělí příběh, projeví podporu, ale raději z přímého střetu vycouvou. Chápu to, chceme to nejlepší pro své děti. Současně ale musíme vědět, že pokud se s tím bezprávím nestřetneme, děti prostě mít lepší sportovní budoucnost nebudou.

Dnes proběhly zprávy o anketě v hokejových klubech, které samozřejmě potvrdily tabulky i nadále. Zdá se, že se český hokej bez diskriminace a porušování lidských práv nechce obejít.

Myslím si, že by těmito anketami ČSLH nemělo provokovat hokejové rodiče. Samozřejmě si tabulky sami nezruší. I kdyby proběhlo deset anket, výsledek by byl vždy stejný. V českém hokeji skutečně ovládá menšina většinu. ČSLH ruku v ruce s manažery klubů drží v šachu tisíce hokejistů a hokejových rodičů. Oni volí orgány svazu, oni určují pravidla hry. Klidně do zničení českého hokeje. Sebereflexe se rovná nule. Sdělují nám, Vy - hráči a rodiče, pro nás nejste podstatní, Vy nás nezajímáte, protože Vy nás nevolíte. My se musíme líbit manažerům v klubech. Tolik doslovný překlad tohoto dění do současné češtiny. A klidně budeme lhát, budeme tvrdit, že tento čtvereček je kulatý, jen když si ten postík udržíme o chvíli déle.

A nyní dopis čtenáře, který se nestydí za své jméno:Vážený pane Zacho,
 
předně mi dovolte Vám vyjádřit hlubokou úctu před prací, kterou jste se svým synem udělal. Doufám, že se mu v Americe bude dlouho dařit, a že jeho výkony budou těšit spoustu opravdových hokejových fanoušků.
 
Ač sám hokej hraji pouze na amatérské úrovni, a jsem prost vysokého trenérského vzdělání (na rozdíl od pánů Přerosta a Lenera), od začátku MS Juniorů jsem tušil, že něco jaksi není v pořádku, zařazení Vašeho Pavla do třetího útoku bylo minimálně úsměvné. Od začátku turnaje jsem říkal, že by byl ideálním parťákem pro Davida Pastrnáka, což se nakonec i stalo. O neúspěchu v turnaji se dle mého soudu zasadila především silně podprůměrná hra obrany, která nic nepředvedla ani směrem dozadu a už vůbec při podpoře útoku. V tomto mě utvrzuje i prohlášení Jiřího Fishera, který na otázku jak se mu líbila hra české obrany, nejprve asi pět vteřin mlčel než našel vhodná slova jak říct (neříct) co si myslí a neurazit. Je pro mě zarážející, když takto zásadní chyby (špatná hra obrany, nefungující taktika přesilových her, evidentně špatně poskládané pětky, opomenutí hráčů jako Karabáček, Chlapík atd) vidí amatér bez trenérského vzdělání, jak je možné že to nevidí trenér s vysokou školou (ve hře obránců se za celý turnaj nic nezměnilo!!!)? Kdybych takto vykonával svou profesi byl bych do měsíce propuštěn.
 
Jak již jsem psal, hokej jsem nikdy nehrál na výkonnostní úrovni, ač to byl od malička můj velký sen. Rodiče mě od toho vždy drželi dál, dnes možná jejich zdrženlivost začínám chápat. Na jedné misce vah sen Vašeho dítěte, na druhé prohnilé postkomunistické hokejové prostředí. Byl bych rád aby se, pokud o to bude mít zájem, můj syn  hokeji věnoval. Ale po tom všem co jsem si přečetl o přestupních tabulkách a co vlastně znamená podepsat registraci, nevím zda ho od toho nebudu také raději odrazovat. 
Osobně mi systém "přestupů a hostování" s mladými připomíná obchod s bílým masem v celé své nehorázné a odporné podstatě, diskretizovat lásku ke sportu na cenu kusu masa (rozumějte vlastního dítěte) je krajně odporné. Nebudu se raději vyjadřovat o částkách za přestupy, které jsou dle mého skromného odhadu naprosto vycucané z prstu, a se skutečnými náklady na výchovu dítěte nemají naprosto nic společného. Pokud ano, tak ať kluby reálnou výši těchto nákladů zveřejní, ale také at zveřejní jaké na výchovu hráče pobírají dotace od měst resp. MSMT, pak budou mít tato čísla nějakou vypovídající hodnotu. Protože stanovit že přestup 13-ti letého kluka stojí XYZ tis. Kč, je sice pěkné, ale náklady na jeho výchovu (po odečtení příspěvků placených rodiči) budou diametrálně odlišné ve Zlíně a v Praze, podobných paralel je možné najít více... 
 
Abych svůj dlouhý email zakončil, měl jsem zakoupené lístky na MS 2015 a zároven i na repre zápas 5.2. v Praze, po tom co jsem se dozvěděl o reálném stavu českého hokeje, jsem všechny tyto lístky znehodnotil a vyhodil, protože nehodlám dále podporovat ČSLH!
Prosím Vás a všechny co se snaží o pozitivní změny, vytrvejte ve svém úsilí. Chápu, že je to krajně nevděčné, ale není nic záslužnějšího co by šlo pro český hokej udělat!
 
S úctou a přáním všeho dobrého pro Vás i syna
 
Ing. David Tondl

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, beseda odpovědět
Mohu doporučit ke zhlédnití tv pořad na TV SPORT 5 s názvem - Mládežnický hokej očima R.Reichla a M.Hniličky, který se vysílal v 16:30 24.1.2015. Všem doporučuji!!!! Hlavně se soustřeďte na výroky p.Reichla (pominu jeho vyjadřovací schopnosti a intelektuální úroveň), v kontrastu s jeho aktivitou u reprezentace mládeže, která přesně kopíruje kariéru, jeho syna. Proč asi? Že by nedůvěra ve stávající systém a úroveň práce s mládeží!
, Norsko odpovědět
https://www.youtube.com/watch?v=T_HaH4OsA8M

90% rodin co mají hokejisty by o děti přišlo v Norsku 5. Tak snad se ČSLH nebude inspirovat a neprolobuje odebírání dětí a povinnost rodičům za ně hradit poplatky klubu po dobu jejich registrace.

Jinak to je sílá, myslím že by kohokoliv znám, tak by do Norska s dětmi nejel. 5
, Konec debaty odpovědět
Já bych to uzavřel, pokud nějaká autorita neudělá registrační stránky a sdružení proti tabulkovým hodnotám a nepostaví se za ni rodiny hráčů a hráči 15-20 let s odmítnutím reprezentovat ČR, neboť nesouhlasí s otrokářstvím dětí, nemá cenu o tom už psát.

Prostě Svaz ČSLH je jako Sazka, která je mimo kontrolu všech státních institucí, je to kartel, od kterého dalo ruce pryč i Antimonopolní úřad (patrně dostal všimné, jak si to jinak vysvětlit), svaz má dost peněz mimo účetní evidenci (doklady za úhradu poplatku, to je sen většiny rodičů). Finančák a ČOI nějak tady neplní svou funkci, zas záhada. Prostě jde vidět, že doslova se krade za bíleho dne a zloděj u toho ještě mlaská a Policie a jiné orgány koukají na druhou stranu. 6

Vždyť dodnes není jasné jak účtují úhrady od rodičů? Jako dar? příjem? nebo sponzoring? Jak účtují poplatky, bez dokladů? Opravdu tomu už nerozumím. Z mého pohledu dochází zde k podezření z páchání miliardového zločinu, píše se o něm a nikdo nic nedělá.

Zkuste takto podnikat při běžném podnikání. Za rok jste v lochu.

Firmy musí zvěřejňovat hospodářské výsledky, spolky nemusí nic, nemusí ani vystavovat daňové doklady. Klidně tam mužou prát miliardy a vše je v poho. Kdo to zjistí? Nikdo!

Zatím to je ta největší fraška co jsem viděl, jsou nepostihnutelní a to tam tečou stovky milionů ze státní kasy. Od státu a od měst.
odpověděl(a)
Souhlas,
však ono by jenom stačilo, aby se ozvalo dost lidí, aby byli ochotni se začít ptát, zajímat se...
Aby byli ochotni organizovaně vystoupit a začít zcela otevřeně a přímo žádat nápravu, alespoň toho, co by už podle dneska platných zákonů mělo být dodržováno.

Svazové řády jednoznačně porušují n.O.Z., Zákon o rodině, Zákon o shromažďování, Zákon o korporacích... Listinu lidských práv a svobod, Úmluvu o právech dítěte...
Sami spolky neplní zákonné povinnosti daňového řádu, neplní zákon o korporacích, neplní rejstříkové povinnosti,....

Tak buď se rodiče dají dohromady, a vystoupí jako silná masa, a nebo si dál budou bratři v dresu dělat co chtějí

Ale i ta malinká aktivita přes stránky cshockey naznačuje, že naprostá většina rodičů brečet bude, ale v důsledku nemají odvahu se vzepřít, ozvat se. Což je bohužel naší českou, slovanskou povahou.
, - odpovědět
http://sport.aktualne.cz/obchod-s-detmi-skolstvi-nepomuze-nema-na-svazy-zadnou-paku/r~43d9e9a6a19311e4a7d8002590604f2e/

Tak a máte to černé na bílém, Svaz je mimo jakoukoliv kontrolu, peníze kluby berou bez dokladů, tabulky platí rodiče za kluby a nikdo jim do toho je at nemůže, protože rodiče jsou posraný strachy.

Když se rozhodnou odstupné zdesetinásobyt, nikdo s tím nic neudělá. Hokej je výdělečný obchod s dětským masem posvěcený státem.
odpověděl(a)
MŠaT netvrdí pravdu.
MŠaT záměrně své kompenence zamlžilo.
MŠaT se bojí cokoliv udělat, páky na to má

Rodiče jsou posraní strachy, proto nevystoupí.
Svaz nemá oponenta, protože rodiče jsou posraní strachy.
Asociace profesionálních hráčů za děti bojovat nebude, protože ve skutečnosti jí ovládá skupina majitelů klubů - APK a APK ovládá svaz

Dokud se rodiče nespojí, nevznikne subjekt, který bude mít podporu rodičů a tedy nebude mít svaz a kluby silného oponenta, svaz a kluby se vším zametou.

! Ve skutečnosti tady o nějaké odstupné vůbec nejde, to je jen důsledek zcela jiného problému celého ml.hokeje, který se ale ve skutečnosti neřeší, o kterých se nemluví, protože se všechno stáčí jenom k odstupného, které ve své podstatě není problémem.

POd článek pana kučery jsem odpověděl toto (přečtěte si ho na isport), s tím, že jasně z něho vyplývá, o co ve skutečnosti svazu a klubům jde, mimochodem, jako úředník MŠaT pokud bych si ho přečetl, musel bych minimálně splnit svoji zákonnou povinnost a jako státní instituce, prostřednictvím které tečou peníze na hokejovou mládež přes svaz, bych se musel zhrozit a vyzval orgány činné v trestním řízení ke konání a současně bych musel chtě nechtě, okamžitě zastavit financování z veřejných zdrojů spolku ČSLH:

Moje odpověď, už mě nebaví dokola psát v podstatě to samé:
Neskutečně tendenční a lživý článek, divím se isportu že na takovou blamáž přistoupil:
......................................................
a) Letňany se situaci ml.hokeje vymykají už jenom v tom, že je to "polosoukromá" továrna na děti, od většiny spolků po ČR ve zcela jiném postavení. Ale to nic nemění na tom že pan Kučera mluví evidentně o věcech, které ve skutečnosti nejsou problémy ml.hokeje. Ale tím vytváří přesně v duchu svazu situaci, že tady se "přeme" o něco, co ve skutečnosti vlastně ani žádný problém není.
b) Ano, ve Finsku mohou i platit 7000,-Kč měsíčně, ale to je v důsledku méně než nějakých 1500-2000Kč u nás. Proboha, jak dlouho z nás budete dělat blbce? Kolik % z příjmu stojí rodiče ve Finsku hokej a kolik je to % z příjmu u nás? Od kdy, pane Kučero, jsou veřejné peníze invstované do dítěte (města, stát, EU) Vaše peníze, Vaše investice?
c) Když vlastně z výchovného de-fakto nic nemáte, proč je to takový problém ho zrušit, při zanechání omezovacích podmínek přestupu, jak je to již několik let? Uvědomujete si, že "obchodování" s dětmi, podle úmluvy "v jakékoliv formě a jakýmkoliv způsobem" přijetí či zaplacení odstupného se pravděpodobně dopouštíte protizákonného jednání? Že Vám to za to stojí, obhajovat neobhajitelné, když do důsledku žádný finanční prospěch z toho váš klub nic nemá.
d) Jaká anargie ze strany rodičů? Již několik let platí řády, které neumožňují, bez ohledu na výpalné, přestupy jak by se komu líbilo a nikde jsem nepostřehl, že by tyhle omezující pravidla někdo napadal. Přečetl si vůbec pan redaktor řády? Protože pokud by si je přečetl, pochopil by, že tady o výpalné vůbec nejde.
e) Ano, hokej něco stojí, ale DOSUD ani jeden klub neprokázal, že by do výchovy hráče investoval ze svých prostředků jedinou korunu! Jsou to peníze rodičů, měst, státu, které financují výchovu hráčů. I ten příklad p.Krále na Liberci se ukázal jak je to směšná demagogie. Sprostá lež, překrucování skutečností jak se nám to hodí.
f) Když řeknu a), mel bych říct b)pokud tedy p.Kučera tvrdí, že zrušením odstupného by se měsíční příspěvky rodičů ztrojnásobili (stejným vyhrožuje svaz) a za pár vteřin tvrdí, že vlastně z výpalného nemají ani korunu, tak potom tady prostá matematika na úrovni 3.třídy ZŠ dostává na frak.
g) Když je spolek provozující mládežnický hokej právě kvůli penězím od státu, měst, krajů spolek NEZISKOVOU a příspěvkovou organizací, jak vůbec může kdokoliv vypustit z pusy, že přijímá a platí odstupné? Jestliže mám statut neziskovky, příspěvkové organizace, co je potom odstupné ve vztahu k podstatě spolků? Neměl by nakonec takový spolek, oddíl mládežnického ledního hokeje vrátit všechny dotace a příspěvky v okamžiku, kdy se začne chovat tržně a tedy přijme odstupné, jinými slovy kompenzaci nákladů, které z naprosté většiny zaplatili rodiče, město, stát? Neporušují náhodou už jenom úhradou výpalného zákon o neziskových příspěvkových subjektech?
Jediné, co v situaci pomůže, je:
1) odříznout financování mládeže od profi (zprůhlednit, očistit) ale to svaz nedopustí, protože by pak kluby nemohli manipulovat s penězi, přelévat peníze - příjmy a náklady sem/tam
2) pro děti a mládež min. do jejich věku 15(18) mít řády, které neodporují zákonům a Úmluvám práv dětí, aby kluby pochopili, že těti v 21.století nejsou kusem nábytku, zdrojem obchodování. Už dnes po několik let jsou při přestupech omezení, tak jaké přechody sem a tam. Jen je třeba řády pro mladé upravit tak, aby neodporovali zákonům - to chtějí rodiče tak moc? V podstatě rodiče chtějí jenom jedno: aby svaz, spolky začaly dodržovat ústavní pořádek této země, právní přdpisy této země a začaly se skutečně chovat jako "veřejně prospěšné, příspěvkové a neziskové organizace", protože zatím se takhle jenom tváří kvůli dotacím a příspěvkům. Ve skutečnosti se zaspolky většinou schovává tvrdý byznys profihokeje.
3) pokud se na výchově dětí podílí stát, EU a města, zpřísnit kontrolu nad spolky, tvrdě vyžadovat plnění zákonných povinností které na spolky kladou naše zákony. A asi bychom se divili, co se s penězi rodičů, státu a měst ve skutečnosti děje. Do dnes naprostá většina spolků neplní ani nejzákladnější informační povinnosti, kdy u jiných "subjektů" by to okamžitě znamenalo rozpuštění spolku ze zákona a správní řízení před orgány státní moci. Ale co, budeme překrucovat, lhát, ono to vyšumí že.

No ukončím to, protože na demagogii a zřejmou manipulací se skutečnostmi nelze věcně bojovat. Jen se zeptám, co se ještě musí stát, aby státní exekutiva, aby orgány činné v trestním řízení, aby justice začala jednat?
To chcete nechat dojít tak daleko, aby pro obhajování výpalného (které vám vlastně finančně jinak nepomáhá, podle vás samotných), začala státní exekutiva vyšetřovat každý spolek ledního hokeje, kde se točí veřejné finance, prováděli se hloubkové finanční kontroly, zabývalo se MV tím, zda nejsou naplněny podmínky pro výmaz spolků z rejstříku pro neplnění zákonných povinností, atd..

Tak vesele pokračujte v tom, jak nesmyslně obhajujete neobhajitelné, výpalné, které i podle vás vlastně žádné prostředky do spolku nepřináší. Mimochodem, chápete vůbec, že tento článek jasně říká, jak vůbec chápete význam odstupného? Že přiznáváte, že to je jenom a pouze prostředek, jak bránit rodičům a dětí ve výkonu jejich ústavního práva zvolit si svobodně spolek, ve kterém chtějí být angažováni? Že to je vlastně jenom zastrašující prostředek, kterým omezujete děti a jejich rodiče v právech zaručujících jim Listina lidských práv a svobod? Právo shromažďování?
........................................................

Ale vlastně co se čílím, dokud většina rodičů nepochopí, že aby se cokoliv změnilo, budou muset vystoupit ze stínu a začít aktivně jednat, tak se bude svaz smát, budou s našimi dětmi vesele kšeftovat a demagogicky zdůvodňovat, že neporušují snad všechny zákony a normy, které se dotýkají dětí v našem státě.

Ale, trenére, píšeš to hezky: to se nestane, protože se rodiče bojí, jsou v tahu a pod "terorem moci" Asi ale do doby, kdy už fakt někomu rupnou nervy a začne posílat jedno trestní oznámení za druhým na spolky, na FÚ, na st.zastupitelství...

AlCapona taky nezavřeli za vraždy a jiné skutečné sviňárny, ale za to, že měl bordel v daních... 5
odpověděl(a)
To Ivo:Skutečně je potřeba si položit otázku kolik peněz z toho platí spolky ze svého, troufnu si říci, že Franta Kučera nic, vše má od města nebo od rodičů, protože jeho Letňanská farma funguje jako podnikatelský záměr, potom by ale neměla dostávat státní podporu..... nebo by minimálně neměla chtít výchovné... Na druhou stranu existují hokejové spolky/kluby které skutečně to platí z vlastních zdrojů, kontrola by měla být důslednější....
odpověděl(a)
To Ivo: Pod Váš příspěvek bych se hned podepsal!

Dle mého je začátek očisty naprosto jednoduchý: At kluby zveřejní SVÉ SKUTEČNÉ roční náklady na výchovu jednoho hokejisty v dané věkové kategorii. Ovšem pouze náklady své, tedy očištěné od příspěvků rodičů resp. státních (krajských, městských atd.) dotací a od příspěvků MŠMT. Velmi drze si troufnu říci, že v nákladových číslech to bude nula od nuly... Pokud ne, prosím at mě zástupce nějakého klubu vyvede z omylu, docela by také pomohlo např. povinné zveřejňování výročních zpráv mládežnických hokejových klubů...

Co mají proboha dělat kluci, když se jim rodiče přestěhují např. z Litvínova do Zlína? Když kluk nebude na první pohled budoucí hráč NHL (ELH), ale hokej hrát chce a má ho rád, a Zlín odmítne zaplatit "tabulku"? Zákonitě pokud na to rodiče nemají finance tak kluk skončí, a co my víme, třeba český hokej přišel o hráče, který by to vlastní pílí někam dotáhl, byt se to v daném věku nemuselo projevit (jeden příklad za všechny je Andrej Nestrašil, který to vlastí pílí dotáhl až do NHL, ač mu širší okolí tvrdilo že na to nemá...).

Navíc další problém, který s tabulkami přímo nesouvisí, ale jen kvete, je něco co já nazývám sponzorská protekce. Kdy určitý hráč nastupuje v lepší pozici jen proto, že je jeho rodič sponzorem týmu. Osobně mám tuto praktiku potvrzenou od několika kluků se kterými ted amatérsky hraji a kteří v minulosti naskakovali za mládežnický tým jistého pražského extraligového celku (nedělám si iluze, že v ostatních týmech by to bylo jinak...)...

Podle toho co jsem si přečetl na internetu, bych byl pro zavedení tzv. Švýcarského modelu (eventuálně finského), který navíc dle výsledků Švýcarského hokeje i docela funguje, a ne v 21. století znovu objevovat Ameriku jak to máme v naší malé zemičce tak v oblibě.
odpověděl(a)
Mimo jiné dva názory se kterými se dá vcelku souhlasit:

http://sport.aktualne.cz/hokej-je-bezva-do-doby-nez-si-na-nej-musite-vzit-pujcku/r~6fd7934c7f0a11e49bec0025900fea04/

http://sport.aktualne.cz/tabulky-velky-problem-ktery-musime-resit-tvrdi-briza/r~6f3679f874b511e49b26002590604f2e/

V obou rozhovorech v zásadě zaznívá vše o čem zde diskutujeme!
odpověděl(a)
To David-Tondl:
A o tom to v podstatě celé je. Nezveřejní, neodkryjí karty, ačkoliv tak musí udělat ze zákona. Pak si můžou dovolit blafovat, žonglovat se skutečnými náklady a skutečnými příjmy.

Je tu ale jedno velké ALE: ve skutečnosti tady, do absurdna, o nějaké odstupné nikdy nešlo. Už mě nebaví neustále psát to samé, zkopíruju tedy můj krátký pohled na věc a tím to za mě považuju uzavřené:

"Ono je to vlastně už všechno celkem směšný. Původně v celé té smršti šlo o to, aby se svaz se spolky chovali v souladu s právním řádem ČR, tedy dodržovali Ústavu, Listinu l.Práv, Úmluvu o právech dítěte a Zákon o shromažďování, protože jakkoliv komukoliv bránit svobodně do spolku vstoupit ale i svobodně ze spolku vystoupit, svobodně a bez omezení ve spolcích “realizovat” se, to je základ svobody, základ práv, které se objevují ve všech a mnoho dalších právních předpisech.

Svaz a spolky tyto zákonné předpisy, které jsou zcela nadřazeny řádům svazu, zcela vědomě pošlapává, neplní je. A to píšu a říkám naprosto vážně a za tímto konstatováním si stojím. Bohužel, státní exekutiva to nevidí, resp. nechte to vidět.

Jenže, jak to bývá, svaz se spolky šikovně tento původní a základní problém šikovně vmanévrovalo na jakože problém odstupného, protože moc dobře vědí, že je to chytlavé téma, téma které humbukem zcela upozadí skutečný problém (viz.předchozí).

A přitom svaz i spolky vědí, že v důsledku ať to dopadne jak to dopadne, tedy i když bude odstupné pro děti do 15 let “zrušeno”, tak na tom v důsledku vydělají, protože si tak jak na stříbrném podnose nadělí ve skutečnosti daleko větší přísun peněz od rodičů s argumentem, že když se zrušilo odstupné, musí se zvednout příspěvky. Přitom, kdyby se narovnal původní problém, logicky by se vyřešilo odstupné, které je na toto vše až následně navázáno.

Takže, do důsledku základ problému zůstane dál, spolky budou inkasovat od rodičů daleko víc peněz než dosud a OD VŠECH bez rozdílu. Nakonec budou oni ti “hodní”, a rodiče otravní ti špatní. Vždyť vlastně jsme to chtěli, že, jak jinak.

Je smutný, že si to dosud nikdo neuvědomil. Nezbývá, než šikovné chlapce na svazu a spolky pochválit, jak s rodiči zatočili. A ještě zatočí, protože jsme jenom banda křiklounů schovaná za anonymní internet a nejsme schopni se spojit, sdružit v uchopitelnou sílu a jednat se svazem a spolky jako rovný s rovným.

Ale, že mě to nepřekvapuje. Tedy pro mne osobně to už je všechno uzavřená věc, sám si nebudu honit pérka na úkor rodiny a práce, v podstatě jsem už přišel o daleko více za tu dobu, co bych kdy vůbec třeba musel někdy zaplatit na výpalném.

Ivo H. (tel. i e-mail na mne správce stránek má, ale to je stejně už jedno). Sportu zdar a mládežnickému hokeji zvlášť!
odpověděl(a)
Z Čeho pan Kučera invetuje do dětí z vlastních zdrojů? Co vím tak kluby pouze přerozdělují peníze od státu a sponzorů a rada klubů vydírají rodiče tabulkou (chceš hrát tak sponzoruj), když nejdeš na ruku tak hrát nebudeš a stejne zaplatíš za to že jdeš jinam. Jinak končíš.
, Komentář Petra Nedvěda odpovědět
Šampionát dvacítek jste sledoval?
Neviděl jsem všechny zápasy, ale sledoval jsem to.

Co na to říkáte?
Mně to přijde přitažené přes hlavu, protože ten neúspěch ke sportu přece patří. Z čeho já mám pachuť, jsou ty výroky pana Zachy a tak dál. Když se rodiče začnou míchat do chodu mančaftu, tak to je začátek konce. Pochopil jsem, že posílá dopisy a maily na svaz, to ať se na mě nikdo nezlobí, to je sbohem rozume. A to já proti Zachovi nic nemám a Pavel, se kterým jsem hrál, má obrovský talent. Je to hráč NHL, ale myslím, že jeho táta mu hodně škodí. Já si nedokážu představit, že by můj, Růčův, Stračenův nebo Jágrův táta kecal trenérům do práce a házel na ně nějakou špínu. Ani si nedovedu představit, jak teď ten kluk bude v týmu fungovat. To není tenis, kde je člověk sám, ale kolektivní sport.

On za to, co jeho táta říká, nemůže, a spoluhráči ho za to nebudou mít asi moc rádi, že?
Přesně tak. Nevím, co tím pan Zacha myslí, že se stane.
odpověděl(a)
Pavel je na rozdíl do Nedvěda vlastenec.
icon odpověděl(a)
Tohle hodnocení by bylo O.K., až... až na jedno. Mail na svaz přišel jediný, a to od syna, že je připravený reprezentovat. Já jsem žádný e-mail neposílal, to byla dost ubohá lež, bohužel ne jediná, z úst předsedy. Do chodu týmu jsem se nemíchal, pouze jsem vše zhodnotil po MS. Což je podstatný rozdíl. Takže P. Nedvěd hodnotí věci, které se nestaly a odsuzuje něco, co si Král vylhal. toť vše-
odpověděl(a)
Vážení pochopte, že tento "významný" exhokejista je:
a) spolumajitel extraligového klubu
b) "zaměstnanec" tohoto pána je současně vrcholovým činitelem v APK
c) tento pán je, světe div se, ambasadorem v APH

tedy zjednodušeně :)
Svaz je ekonomicky ovládám APK
APK v podstatě ovládá přes vrcholové činitele APH
Svaz+APK+APH = jedni a ti samí lidé...

Co říká pan exhokejista, říká svaz
tedy, neříká nic nového, jenom pokračuje způsob komunikace svazu, aby otupil zájem veřejnosti o skutečné problémy ml.hokeje

Rodiče se bojí, jsou připosraní, veřejně se neozvou. Nespojí se, a jednotlivce si svaz lehce podá, zničí, zdiskredituje...

Uvědomte si, že tady nejde o pár tiíc, o pár desítek ani stovek tisíc, tady jde o deseti/sta miliony ročně. O peníze, ke kterým mají přístup jenom proto, že se tváří jako NEZISKOVÉ a PŘÍSPĚVKOVÉ organizace (jinak by si na veřejné peníze ani nemohli šáhnout.
, Tabulky odpovědět
Já u těch tabulek vůbec nechápu jak jim ty peníze můžou vůbec pomoci?? Za prvé: zda a kdy bude chtít nějaký hráč z klubu odejít přeci nikdo dopředu neví a tudíž s tou částkou klub přece nemůže počítat! A za druhé, když prodám hráče, s největší pravděpodobností budu muset jiného koupit!?!? Takže ty peníze půjdou zase pryč.
Celkově kdyby se tabulky zrušily kluby by nebyly jen chudší o vybrané částky, ale zároveň by přeci i ušetřili ty peníze, které by jinak dali za hráče které kupují!! Takže šulnul a není o čem mluvit, pokud v tom prostě nejsou čachrymachry 5
odpověděl(a)
Jen krátce: Vaše úvahy jsou správným směrem, ale....
oni nekupují za svoje peníze, ale za peníze rodičů, kteří jim je dají tu dobrovolně, tu z donucení... a technicky vzato, ta druhá varianta zcela převažuje.

V podstatě tabulky tu byli dlouho, předlouho... Jen jistého krásného dne si borci usmysleli, hele je třeba víc podojit rodiče, ale na čem? Za co? Aha, už víme:
Dohodněme se, že jsme všichni chudáčci nemajetní, prodělávající, ale toužící po nových r.č. na kterých bychom vydělávali peníze, jak jinak, že...
Takže: od zítřka žádný klub nebude výpalný platit ze svého a pokud nějaký ten bloud přijde a bude chtít s budoucí dojnou krávou přejít k nám, tak ho taky podojíme... Berte si bratři v drezu hezky svižně penízky od nich, třeba jako sponzorský dar, a ty pak jako odstupné hezky zaplaťte nám...

Jééééééé, vono to je hezký, na jedný straně mám v příjmech sponzorský dar, ale na druhé straně se mi vyrobili náklady, o které snížím svoje příjmy = a šup, na daních co ušetřím, koupím si co? koupím si koníka :)

Tak asi tak, poučně zjednodušené, doufám že dostačující :)
odpověděl(a)
Jasně takové situace jsou naprosto absurdní, ale já mám na mysli situace kdy si kluby skutečně někoho koupí.
Toto je z jednoho dřívějšího článku:
Rodiče vs. Hadamczik
„Ten kluk neměl výkonnost. My jsme ho do Poruby pustili asi na půl roku zadarmo na hostování, kdyby se tam chytil a byl by pro ně dobrý, zaplatili by za ně tabulky sami. Náš sport směřuje tam, že rodiče chtějí víc, než na co mají jejich děti. Přitom za hokejisty, kteří tu výkonnost mají, kluby peníze zaplatí. Uvedu příklad: Obránce Štencel, který dnes hraje za Vítkovice extraligu a nastupuje i v juniorských reprezentacích, šel od nás do Vítkovic za 200 tisíc a Vítkovice tyhle tabulky zaplatily samy,“ říká Hadamczik.
„I my jsme si hráče do mladšího dorostu kupovali. Frydrych k nám přišel z Pardubic, Kvasnica z Vítkovic, jsou to naši nejlepší hráči a platili jsme za ně tabulku 150 tisíc korun,“ brání se Hadamczik s tím, že když rodiče přijdou do jiného klubu nabídnout svého syna, neodmítne je nikdo, protože v zájmu každého klubu je, aby hokej u něj hrálo dětí co nejvíce. „Ale proč by pak měli platit za někoho, v kom nevidí pro svůj klub budoucnost?“

Toto jsem měla na mysli. Kdyby se tabulky zrušili, kluby by sice za hráče nevybírali, tudíž peníze mínus, ale zároveň by hráče ani kupovat nemuseli, tudíž tyto částky by i zároveň ušetřili. Prostě nechápu situaci kdy se ohání tím, že by tak kluby přišli o peníze, protože jak jsem psala, za prvé přece neví kdy jim kdo odejde takže s tím nemůžou počítat a za druhé i ty kluby si pak musí hráče kupovat. Takže když se to vše zruší, nic se přece nestane??
odpověděl(a)
U těch dvou hráčů, které Hadamczik do Opavy koupil, se nedá vůbec bavit o nějaké jejich výkonnosti blá blá blá. Ano, jsou to jejich nejlepší hráči, ale oba dva přišli POUZE proto, že se do mladšího dorostu posunul jeho vnuk/syn. Před tím tři roky nulová investice do mladšího dorostu a jiné to určitě nebude i po přesunu mladého Hadamczika někam jinam.

Jen taková vsuvka 1
, Reprezentace odpovědět
Dokud nebude morálka u nás všech, tak pak nebude změny. Já na MS 2015 a poprvé nejdu na takovou akci. Ale j to také o lidech, pokud nebudou ignotovat ČSLH a hráčo nebudou odmítat reprezentovat ČR, tak se to nezmění.

Jenže místo toho a teď bez urážky, Váš syn si bez reprezentace život nedovede představit a pres e- mail o ni skoro škemrá a co z toho měl: Leze ČSLH do zadku a teď se díky tomu propadl na draftu ... díky super výsledku a zverejněnému emailu jak je ochoten reprezentovat ČR resp.ČSLH.

Hrdý vlastenec by napsal, budu reprezentovat až nebudete zotročovávat děti. Jenže jako vždy, každý na svém písečku se snaží vytěžit 100%.
odpověděl(a)
A to má hrát za Kanadu nebo co?
odpověděl(a)
Stačilo pokračovat v CHL. Já nevím, tady každý nadává na hokej a když dostane pozvánku na repre kemp, tak tam utíká jako nadrženej králíček. Prostě to u mě není žádné vlastenetctví vlastenec reprezentuje svobodnou vlast, kde se nezotročují děti.

pak se nedivte, že se nic nezmění. Hoděj všem kostičku a každý běží jak pejsek a panáčkuje u těch, které celou dobu pomlouvá.
odpověděl(a)
to trener:
Naprostý souhlas - úplně přesně napsáno.

A ještě dodám - on by stačil úplně jednoduchý protest proti činnosti a řádům ČSLH, museli by to ale udělat úplně všichni hráči (stačila by mládež přípravky - junioři) - první soutěžní kolo příští sezony 15/16 by na protest nenastoupil vůbec nikdo k 1. soutěžním zápasům, když by se nic nedělo, tak i ke 2., atd. atd. - oni by se ledy hnuly rychle.
odpověděl(a)
Pavel má 17 či 18 a hraje a chce hrát hokej a to i (což by měla být největší pocta) za Českou republiku. Ne za pány na svazu.
Do těch sraček (omlouvám se za expresivní výraz) kolem českého hokeje bych ho netahal. To je boj jeho táty, za který mu tady děkuji, protože by mohl doma kroutit palcama a být spokojen, že kluka dobře vychoval (sportovně každopádně a mám podezření, že i morálně 10 )
, Kluby odpovědět
Problém je v klubech samo ČSLH to neprotlačí naopak svazu může pomoci tato mediální masáž...aby kluby obrátili...nakonec Výkonný výbor, který toto schvaluje je tvořen z větší části klubovým hokejem ať už Extraligovým, prvoligovým nebo výkonnostním) což je samozřejmě elementární neznalost většiny čtenářů....a myslí si, že co se na svazu upeče to projde.....
, Dopis čtenáře odpovědět
Pánovi naprosto rozumím a souhlasím s ním. Čemu ale nerozumím je to, jak se "pomstil" ČSLH s tím, že je nebude nadále podporovat. Nejprve si zakoupí lístky, čímž ČSLH podpoří a pak ty lístky roztrhá, čímž potrestá hlavně sebe. Nevím, zda je toto ten správný protest.
odpověděl(a)
Dobrý den,
asi máte pravdu, že to je částečně trest i pro mě, ovšem lepší forma "protestu" mě momentálně nenapadla :-) Lístky už jsem měl delší dobu, a to tom co se v posledních týdnech strhlo, jsem se rozhodl, že místo dvou platících a fandících diváků, budou za nás v O2 Areně dvě prázdné a platící sedačky. Je to čistě mé (jistě emotivní) rozhodnutí, a určitě k tomu nenabádám nikoho dalšího.
odpověděl(a)
OK - já ČSLH také nepodporuji, ale ty lístky jste mi měl raději poslat 3
odpověděl(a)
Ale já to chápu, pokud by to udělal každý, ČSLH by sice mělo peníze, ale hala by byla poloprázdná. A hokej bez fanoušků není aktaktivní.
odpověděl(a)
Davide ,

chápu tvé pocity a v mnohém se shodujeme,ale ty lístky sis měl opravdu nechat a na ten hokej jít. Podle mě tě to bude ještě mrzet, ale hlavně tam budou naši reprezentanti, které podporuješ ty přímo na stadionu a tam už to s ČSLH nemá nic společného. Jejich podpora u tebe skončila u terminálu.

Tím že rozrháš lístky, nedáš dítě na hokej, nepotrestáš svaz, ale český hokej a o ten tu jde především. Hokej není to "zlo" ,,, to jsou ti vybraní lidé, kteří to zněužívají pro sebe ... podobně jako třeba víra, a tu nesmíš opustit, jinak je ztraceno vše ;)

Nevím jestli to jde, ale pokud ano, zkus ty lístky získat zpátky.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

MCR2009.jpg

Reklama