Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

iSport.cz - Přísná výchova? Příště bych do toho šel ještě odhodlaněji!

 

 

Ten název je možná trochu zavádějící, protože v mém případě už žádné příště nebude a moje rodičovská mise je v této době už u konce, ale budu se snažit radami, nějakými knihami a návody pomáhat rodičům, kteří se chtějí vydat podobnou cestou a třeba nevědí tak úplně přesně, jak začít a jak to vlastně udělat, aby jejich úsilí fungovalo a mělo šanci na úspěch.

Tento rozhovor jsme s Nikolou Vykydalovou natočili na Václaváku už asi před třemi týdny. Šlo to lehce, protože Nikola v mládí hodně a dobře sportovala, mnoho let žila s českým hokejistou hrajícím CHL a posléze NHL, její sestra hrála vrcholově tenis a potom vystudovala americkou univerzitu, kde získala stipendium právě na tenis. Proto o světě sportu a o rodinách, kde je tomu hodně podřízeno, má své hluboké osobní celoživotní zkušenosti. A z toho rozhovoru je to možná trochu znát.

 

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/243060/zacha-starsi-prisna-vychova-zpetne-bych-do-ni-slapnul-jeste-vice.html

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Dovolte jen v rychlosti několik reakcí. Hra do těla je zakázána v provincii Quebec, pověstný největší turnaj Pee-Wee Quebec se do těla nehraje, ale jinde v Kanadě a Americe se děti učí správnou techniku hry do těla od mala i na tréninku. Možná jste asi před rokem viděli bitku osmiletých týmů z Kanady a tam bylo vidět, že jsou trénovaní ve schopnosti dát do momentu střetu s protihráčem do úderu tělem maximální kinetickou energii. Protože to dělali prakticky všichni, je bez diskuse, že to programově trénují už v nízkém věku, stejně jako kličku.
Černé puky by dětem neměly vadit. Syn od tří let trénoval i hrál s černým pukem, nějaké turnaje prvních a druhých tříd se sice povinně odehrály s modrými puky, ale kluci sami byli naštvaní, že se jim blbě hraje a puk málo klouže po ledě, jinak se s ním přihrávalo, protože je lehčí. Choval se díky tomu jinak. Mám pocit, že černé puky od malička dětem vůbec nevadí. V šesti letech jsem přestal lézt Pavlovi do branky bez chráničů, protože mi občas v zápalu hry zvedl černý puk pod koleno a už se to nedalo, bolelo to dlouho a ještě déle se to hojilo.
Střelbu je možné trénovat klidně od dvou let, ale víc než střelu s pukem, tak koordinaci toho pohybu, který je pro dítě velice náročný. Nejmenší děti se mohou učit odpalovat ping-pongové míčky, potom tenisáky. To zvládnou všemi technikami včetně golfáku a netrpí tím ruce. Potom později letící puk daleko přesněji trefují. Pokud systematicky trénují střelbu, jsou schopni už v páté či šesté třídě vypálit i golfákem neuvěřitelnou pumelici. Nemají ještě sílu, ale pokud puk dokonale trefí, ten už opravdu letí. A aby ho dobře trefili, musí to prostě trénovat dlouho dopředu třeba s tenisákem. Vlastní střelba švihem, tohle určitě nejen mohou, ale měli by pravidelně trénovat od momentu, kdy začnou hokej brát jako svůj nejoblíbenější sport. A to forhend i bekhend. Letňanský známý trenér Zbyněk Zavadil obdivoval u Pavla vždy střelu bekhendem. V první a druhé třídě byl schopný jej dát bekhendem až na vrchní tribunu a mezi forhendem a bekhendem u něj nebyl prakticky rozdíl, což byla dost rarita.
No a ještě k té "mediální kampani:" snažím se dát rodičům malých dětí informaci o tom, že Kamevéda existuje a může jim být ku prospěchu. S rodiči starších dětí nebo dokonce dorostenců se zásadně nepřu, protože není moc šance změnit jejich názory ani vrátit věk jejich dětí o patnáct let zpět. Proč přesvědčovat někoho, kdo je hluchý i na ty nejpádnější argumenty a vlastně nechce být přesvědčen. Tohle už dnes považuji za maření času na obě strany.
odpověděl(a)
Dobrý večer,no já se spíše připojuji k názorům Hypperboly. Nemyslím si,že papír na "něco" z tebe udělá odborníka na to "něco". Zrovna tak ten co má dítě nemá patent na jeho výchovu! A ten co děti nemá je podle Vás vedle jak ta jedle? Sám mám malého syna,snažím se z něj vychovat úspěšného sportovce a člověka,to že jsou dnešní děti zhýčkaní a měkcí je holý fakt. Naše generace byla úplně jiná a právě proto záleží na individuální výchově v každé rodině. Jaké si to uděláš,takové to máš. Plošně je to opravdu katastrofa.....
odpověděl(a)
Kvasi,ten rozdil mezi vama a hyperbolou je,ale markantni vy mate dite,vite jak slozity nebo mozna jednoduchy,nevim? Je ho vychovavat,proto kdyz tady napisete svuj nazor,tak je pro mne relevantni,ikdyz s nim nemusim souhlasit.
odpověděl(a)
rony - Zkusím to s vámi ještě jednou.

Myslíte, že mě nikdo nevychovával? Že nevím, jak na mě působila výchova mých rodičů, že jsem neviděl, jak výchova mých kamarádů působí zase na ně? Že když vyrůstali mí bratranci, mé sestřenici, když teď vyrůstá má neteř, když jsem sledoval růst mých nejlepších kamarádů, tak jsem měl zavřené oči a nevnímal jsem? Připočtěte k tomu i to, že vývoj a vše s ním spojené silně zasahuje i do mého studia a mám hlavně o sportovním vývoji načtené snad vše co existuje.

Na základě toho všeho. Opravdu není nic z toho podstatné, dokud nebudu mít vlastní dítě? Nemůžu mluvit o výchově sportovce, dokud sám mistra světa nevychovám nebo sám nejsem v síni slávy NHL? Nenechte se vysmát a argumentujte jako dospělý muž, ne jako hádavá malá holka, která prostě musí mít jen pravdu.
odpověděl(a)
Podivejte se hyperbolo.Pokud vim cela tahle debata vznikla na zaklade toho,ze jsem napsal neco o nesmyslnosti Kamevedy.Vy ji obdivujete ja naopak ne.Zkusim Vam teda ve strucnosti popsat proc. P.Zacha urazil se svym synem obrovskej kus cesty a odvedl poctivou praci pri ceste za svym snem. Nicmene jak napsal treba realista nejen,ze tech 99%lidi si podobnou cestu ani dovolit nemuze(coz nakonec ani moc neberu jako argument,je to spis vymluva),ale tech 99% lidi na ni ani neuspeje.Ja si dokonce myslim,ze kdyby mel p.Zacha jeste jednoho syna tak ani s nim konecny vysledek nebude stejny.Bude treba lepsi anebo taky bude horsi.chtel sem tim jenom poukazat na to,ze rodice by se meli snazit vychovavat svoje deti podle vlastniho nejlepsi usudku,snazit se svoje dite maximalne poznat po vsech strankach a pak zvolit svoji vlastni cestu vychovy a ne kopirovat neci projekt,uz to samo osobe mi ve spojeni s vychvou dite zni priserne,ale Kameveda na me zkratka jako takovy projekt na vychovu sampiona pusobi.Sam vim,ze vychova, v mem pripade dvou deti je ta nejtezsi a nejzapeklitejsi cinnost,kterou v zivote mam,byt me to neuveritelne bavi a naplnuje. A pak prijdete vy a zacnete mi tady vykladat co mate nacteny a vypozorovany na Vasi sestrenici a ja Vas mam brat vazne? Sorry,ale fakt pro me nejste partner do tyhle diskuze.
, - odpovědět
Pro hypperbola:
Mícháš tak trochu jabka s hruškama,kfdyž tady zmiňuješ lehčí puky,zrušení hry do těla,atd.
V každém sportu je náčiní žákovské,juniorské a seniorské,což je naprosto logické a nechápu čemu nerozumíš.Když řešíš lehčí puky,tak proč nenapíše výrobcům hokejek,že je zbytečné mít 4 velikosti hokejek podle kategorii hráčů,když za tvých mládežnických let byly jenom jedny.Mě přijde naprosto logické,že 5 letý 20kilový klučina by měl mít lehčí puk,než 80kilový junior.
Hra do těla,která ti už dlouho leží v žaludku je u nás zakázána do 6 třídy,kdežto za mořem až do dorostu.Bouchat někoho naučíš každého,ale hrát hokej né,takže další rozumný krok.A nějak mi nepřišlo,že by zámořští hráči tímto pravidlem utrpěli vývojový hendicap.
U nás to není o kamevédě,ale o tom,že dobrých je tak málo,že i když jsou,tak nemají s kým trénovat.A pak taky,že kolikrát hrajou víc ti,kteří nejsou lepší než ostatní.
odpověděl(a)
Protože dnešní děti jsou moc měkké, nemají vůbec žádnou sílu a místo, aby se hledalo řešení a my to napravili, tak jim ustoupíme a usnadníme jim jejich podprůměrnost. Výsledkem pak je, že v sedmé třídě neumí naše mládež hrát do těla a o nějakých tvrdých střelách od modré se nemusíme ani bavit. Pokud porovnávám videa s realitou a dnešní hráči v šesté třídě střílí jako kluci na pomezí třetí a čtvrté třídy před patnácti lety, pak je něco hodně špatně. Vám možná přijde logické zavádět něco, co nikdy nebylo a nikdo si na to nestěžoval, ale já osobně nikdy nepociťoval nějakou nevýhodu v tom, že jsme měli puky jako všichni ostatní. Naopak nás to nutilo vzít si sto puků a denně chodit ven střílet, abychom se to naučili. Dnes se to učit nemusí, protože jim každý ustupuje.

Jestli někdo míchá jablka s hruškami, pak jste to vy. V absolutně žádném případě nelze porovnávat nás se zámořím. V zámoří to rozhodně do dorostu není, na to stačí vidět nějaký zápas mládežnických kategorií. Tam se hlavně hra do těla učí a trénuje, u nás ne. To je důvod, proč pak nějaký kluk chce zahrát do těla, absolutně neví jak a výsledek je vražení na hrazení nebo úder do oblasti hlavy a krku. Opět, místo, abychom zapracovali na slabině, tak jsme ustoupili, abychom nemuseli nic dělat a ve hře do těla jsme dostávali na prdel vždy, co teprve za pár let. V zámoří se do těla samozřejmě hraje, ale jak píšu, oni to umí, proto tam nejsou žádné drsné střety na hranici vyšších trestů. Prostě jen čistá poctivá hra do těla.
odpověděl(a)
6 leté děti,které hrají s lehčím pukem jsou dnes měké?Kolik máš ty člověče dětí,že to můžeš posoudit.Tipuji,že ani jedno.Už tě vidím s tím kýblem puku jak si šel v první třídě střílet ven,abys byl tvrdý 5 .Každý kdo hokeji trochu rozumí ti řekne,že v tomto věku nemá cenu střelbu trénovat,protože děcka jsou slabé a nenaučí se správnou techniku.
A hra do těla v zámoří?To si piš,že v žácích je to tam zakázané a české manšavty startující v těchto kategoriich na turnajich v zámoří s tím mají problémy,protože paradoxně hrají nejtvrději.U nás od 7 třidy(12let) je to povoleno,nevím kde vidíš problém se to do junku naučit.
odpověděl(a)
realista - Je úplně jedno, jestli mám děti nebo ne. Pro mě jsou takové podobné argumenty silně přitroublé, protože to, že někdo má děti, z něj odborníka přes ně nedělá, tak jako každý devadesátiletý člověk nemusí o historii vědět více, než někdo komu je patnáct.

Podívejte se na trochu jinak a vraťte se do svého dětství. Dejme tomu, že se považujete za opravdového chlapa, dobrého člověka se zdravým přístupem ke sportu. Měl jste celý život rodiče za zadkem, kteří vás nenechali celé dospívání udělat nic nebezpečného? Měl jste rodiče, kteří vás hladili a litovali vás, když jste si prostě jen rozbil koleno? Když jste měl špatné známky ve škole, řekli vám, že to není vaše vina a šli si stěžovat na učitelé? Když jste spadli, pomohli vám vstát s tím, že musíte pokračovat nebo nad vámi stáli a říkali vám, že je to v pohodě, že můžete ležet a vstát máte, až budete připraven? Byl jste vychováván k píli, bojovnosti, tvrdosti nebo se k vám chovali jako ke cukrové vatě?

Já totiž nedávno viděl přátelský zápas osmých tříd. Byla tam srážka a jeden z hráčů si trochu ulomil nehet. Byla to jen polovina, ale ten kluk odstoupil ze zápasu a už přes týden netrénuje, za to chodí s obvázaným prstem. Když se mu to stalo, trenér zavolal jeho mamku, ta tam přiběhla a beze srand mu ten prst pofoukala. Doktorka řekla, že by měl raději odstoupit, tak se ten kluk opřel o maminku a šel do kabiny. Víte, mně se stalo něco podobného, jenže to bylo v šesté třídě a přišel jsem o celý nehet. Polovina byla zapíchnutá v prstu, druhá byla silně vyviklaná. Přišla sedmdesátiletá doktorka, které se neuvěřitelně třásly ruce. Trenér se na to podíval a řekl, že za minutu jdu na led. Doktorka vytáhla kleště, vytrhla mi z prstu nejdříve tu zabodnutou část a potom zbytek. Stříkla mi na to desinfekci, oblepila mi to a já s tím dohrál dvě třetiny. Samozřejmě jsem potom i další dny trénoval a nijak mě to neomezovalo.

Nechci tady ani omylem machrovat. Ono ani není s čím, protože tohle bylo normální. Já ani na vteřinu neuvažoval, že bych odstoupil, protože mi to nebylo umožněno. Věděl jsem, že prostě dohrát musím a i když to bolelo, po dvou střídáních jsem na tu bolest zapomněl. Hráli jsme hokej a očekávalo se, že se budeme chovat jako chlapi. Když jsme dostali pukem do nohy a šli jsme střídat, trenér nás poslal zpátky, že dokud to není zlomené, není důvod chovat se jako malá holka. Vždy to tak bylo, jenže dnes se ten kluk skoro rozbrečí, odstoupí ze zápasu, ve sprše utře slzy a z kabiny vyleze mistr světa, který nepozdraví rodiče spoluhráčů, nepozdraví trenéry z jiných kategorií. Ani nemáte páru, jak moc se v poslední době musí tutlat šikany přímo v týmech a to i dost těžké formy. Kolikrát ročně v jednom oddílu, dokonce i v jednom týmu. Pokud neznáte nikoho ve školství, pak ani netušíte, jak moc se zhoršilo chování dětí celkově vůči učitelům. Má kamarádka dala jednomu klukovi v šesté třídě čtyřku na vysvědčení, i když měl mít dle známek jasnou pětku. Ještě ten den měla jeho rodiče ve škole a požadovali její vyloučení, bez ohledu na to, že vychovali někoho beze snahy, píli, že vychovali sračku, která si svou malost dokazovala šikanou o dva roky mladších.

Všechno z toho je proto, že ustupujeme. Není to jen problém puků a hry do tělo, je to totiž celkový problém a nemusím mít děti abych viděl, že dnes už respekt k autoritám, k majetku druhých a hlavně k sobě samému nic neznamená, protože už se tyto hodnoty neprosazují. Já byl tolik rád za prožitý čas po stadionech v kolektivu právě proto, že mě mi to něco vštípilo a dopadl jsem díky tomu po lidské stránce lépe než většina mých kamarádů z ulice. Dnes už ale ani ten tým většinou nic nedá, protože je k tomu nikdo nevede. Vše se omlouvá, nic není tak zlé jak se zdá a další snůška kravin. Podívejte se na své mládí. Představte si, že máte problémy se střelbou. Co udělá váš otec? Řekne vám, že se nic neděje a dá vám do ruky měkčí hokejku a odlehčený puk? Nebo vás povede k tomu, abyste se více snažil?

Já sám jsem před pár dny viděl, jak asi ta největší, bez pardonu sračka, co se prohání po ledech v moravskoslezském kraji, nadal jednomu z rodičů do kokotů, když jej okřikl, ať zvedne ten papír, co hodil na zem. Celému přihlížel otec toho kluka, který tomu pánovi chvíli na to nadal také. Já bych za to dostal facku, až bych se posral. Myslím, že vy také a něco takového je možné vidět nějak častěji až posledních pár let. Stoupá šikana, počet nezletilých na záchytkách, počet nezletilých chycených s drogami, počet napadení nezletilými a to jen proto, že jsme měkcí, že ustupujeme a omlouváme.

A kde vidím problém se od sedmé třídy naučit hrát do těla? Mě by zajímalo, kde vy jste viděl, že by u nás kdy kdo hru do těla trénoval.
odpověděl(a)
Myslel sem si,ze se uz zas nakou chvili nevratim,ale na tuhle slohovou praci jeste zareaguji.Ono totiz Hyperbolo to jestli clovek ma vlastni deti,kdyz káže o jejich vychove opravdu znamena hodne.Realista ma zrejme i proto tenhle nick, protoze mluvi z vlastnich nabitych zkusenosti. Opravdu i mne by zajimalo kolik vlastne deti vy mate,kam jako hrac jste to sam dotahl, popripade kolik spickovych hokejistu ste at uz jako otec nebo trener vychoval?uz jen kuli tomu, aby tyhle Vase planný reci nekdo bral vazne musite mit v ruce i nakej vysledek a ne jen teoreticky vykladat co je spatne a co by se melo delat jinak. A to ze je svet jinej nez pred 30lety a ze maly deti vyznavaj uplne jiny hodnoty ste tady jako prvni vpalil vy me, kdyz sem napsal o vychove kluku na ulici.Tak nevim proc se nad tim ted ve svym prispevku pozastavujete?Takze bud napiste co mate za sebou za vysledky nebo radsi mlcte,protze budete spis k smichu treba zrovna tem realistum. p.Zacha,prestoze ho tady taky nemalo kritizuju ty vysledky prokazatelne ma.
odpověděl(a)
rony - Nezlobte se na mě, ale to co jste napsal je jednoduchost sama a opravdu nehodlám na něco tak hloupého reagovat.
odpověděl(a)
Čímžto ste nam a defacto i sam sobe odpovedel.Zhruba tak jak sem ocekaval 3 Teoreticke znalosti-100%,prakticke 0. Vase nazory pro me bohuzel maji stejnou hodnotu jako ty prakticky znalosti.Neni potreba to dal rozvadet.
odpověděl(a)
Ne, neodpověděl. Pouze nemám zájem reagovat na příspěvek dospělého člověka, když obsah odpovídá sedmé třídy základní školy.

Já mám rád každou diskuzi jakkoliv spojenou byť jen vzdáleně spojenou s hokejem, ale hlavně musím mít na co reagovat. To, co jste napsal, je naprostá hloupost, navíc z ní jde na kilometry cítit, že ať bych napsal cokoliv, ve výsledku budu stejně ten, co nemá děti nebo nevychoval mistra světa 5
, Rony a realista odpovědět
Rony: člověče otevři oči. To, že před 30-ti lety děcka běhala po venku a sportovala o 106 patří dnes bohužel už do sportovního pravěku. Dnes děti ven nechodí, pouze pár děcek a to na rampy a podobné blbiny. Toto není problém pouze Česka, ale VŠECH států na celém světě. Děcka nesportují, ale četují, hrají hry a poflakují se. Proto je Kamevéda vhodnou alternativou pro ty rodiče, kteří nechtějí mít z dětí flákače.
Realisto: budeš se divit , ale jsou děti , které snesou neskutečné porce zápasů a tréninků a stále je to baví. Toto je o chuti na sobě ´pracovat´. Zřejmě narážíš na teorii adaptace, kdy děti které trénovali přehnaně už v žákovském věku, od 15 let jakoby zůstávají stát a vývoj stagnuje. To je běžný jev, ale ne každé dítě je stejné a je na rodiči, aby toto na dítěti poznal. Každopádně souhlasím, že Kamevéda není pro každého, ale jako alternativa výchovy sportovce…proč ne.
odpověděl(a)
Panove oba mate do jisty miry pravdu.Nicmene to neni problem tech deti ale nas rodicu.A proto ja se svyma detma chodim na hriste ktera prazdnotou nezejí a deti na nich dokazi vydrzet hodiny.Chvili hraji fotbal,chvili soutezi kdo dal doskoci,pak zas lezou po strome.Zkratka delaji presne to co by deti do 10let ve svem volnem case mimo sportovni trenink delat mely.Kamevedu hodnotit nechci,protoze bych stejne nedokazal popsat v par radcich podstatu toho proc s ni nesouhlasim.Navic ono slavne dilo zatim pokud vim zadneho mistra sveta nevychovalo.Pokud by napsal takovy elaborat pan Jagr starsi asi bych ho bral s vetsim respektem.Jenomze to se nestane,protoze pan Jagr urcite tolik volneho casu na takovyhle kraviny nema.Cimz se dostavam k tomu,ze prestoze na jednu stranu velice ocenuji, to co PZ se svym synem doposud dokazal,nijak slepe to rozhodne neobdivuji.Navic kredit tomu vsemu v mych ocich hodne ubira cela ta medialni show Zachy starsiho kolem celeho toho pribehu.A dost ho to degaduje jak uz to tady jednou taky nekdo napsal na uroven lacine reality show.
odpověděl(a)
Doba je jiná a já sám slyšel vyprávění od člověka v požehnaném věku, který převážně celý svůj život žil v Kanadě. Pochytil začátky Gretzkyho, Lindrose, Crosbyho, Tavarese a to, co se dělo kolem Pavla, byla jen zmínka na 17.straně o třech větách, v porovnání s nimi a jaký tlak na ně byl vyvíjen.

Ano, taky to byli opravdu excelentní hráči a talenti, ale to, co je u nás kolem Pavla, není ve světě nic neobvyklého. Jinde ve světě rádi informují o odlišných cestách, o jiných úhlech pohledu a většinou se něco takového příjme s pozitivním ohlasem. To mě dostává zpět k tomu pánovi, který prožil celý život v Kanadě. Jezdil do ČR každé léto a říkal, že vždy se moc rád vracel, jelikož jsou tam lidé otevřenější, přejícnější a když sám pronesl návrh obchodu, který by rád postavil a vedl, v Kanadě musel odmítat zájemce o pomoc, protože by je neměl jak zaplatit a někteří mu dokonce pomohli i zdarma. U přátel a rodiny v ČR se dočkal jen výsměchu. Výsledek? S lidmi, s kterými to postavil, se rozšířil do dalších pěti měst a teď si užívá důchod cestováním po světě, jelikož financí má více než dost.

U nás se automaticky nadává, když je něco jinak. Strach z neznámého nás přímo sžírá a u některým je to jen frustrace, protože ví, že oni sami by nic takového nedokázali. Hodnotit něco, čeho se zúčastnil dle Kamevédy jen jeden člověk a uspěl, nelze. Nelze jej hodnotit pozitivně, ale ještě méně jej nemůžeme hodnotit negativně. Ano, tato kniha zatím mistra světa nevychovala, protože má ten kluk taky teprve osmnáct. Vychovala ale zatím vícemistra světa do osmnácti let, šestku jednoho z nejsilnějších draftu vůbec a kluka, na jehož osobnost jde slyšet chvála ze všech stran, dokonce i z nepřejícné české strany.

Zachovi to zkrátka vyhráli a až váš syn bude mít podobné úspěchy za sebou, můžete napsat knihu, jak si váš syn na houpačkách vyhoupal NHL.

Neobdivujete to, což přijímám, ale neberu to, že to shazujete, jen proto že vám to nejde přes nos. Pan Zacha nemůže za dnešní dobu. Článků o Hertlovi nebylo o nic méně, stejně tak o Frolíkovi. Že jeho cesta je jiná a napsalo se o ní? A co je na tom sakra špatně?

Přeji hezký den 1
odpověděl(a)
Hezkych dni mam ted celkem dost Hyperbolo itak dik. 1 Ja necekam ze zrovna tady se mnou nekdo bude souhlasit tak naivni nejsem.Ja preju kazdymu kdo si jde za svym cilem uspech,mladyho Zachu nevyjimaje.Je mozny ze tim ze jsem se od malicka v hokeji setkaval spis s opacnym pristupem nez zvolili Zachovi.tj.ze ty kluci za sebe vetsinou nechali mluvit vysledky nez slova a to i ve chvili kdy uz davno meli co rict.Tak mi to proste jen pripomina lacinou medialni hru ktera nam je spis znama z ruznych talentovych soutezi bulvarniho tipu.Ale ten nazor nikomu nenutim.
odpověděl(a)
Já tu mediální „show“ chápu jako nedílnou součást a strategii Kamevédy a určitě má svůj smysl . Srovnávat toto dlouholeté snažení ,se zatím velmi úspěšným výsledkem s talentovou soutěží bulvárního typu je poněkud mimo. Tyto stránky jsou navštěvovány převážně rodiči mladých hokejistů a lidmi,které prostředí mládežnického hokeje nějakým způsobem zajímá. Mohou zde čerpat zcela ZADARMO inspiraci.Je vidět,že i Vás to nějak ovlivnilo,když jste si sem našel cestu a rozhodl se to komentovat.To,že za někoho mluví výsledky je jedna věc,druhá věc je potom jak se k těm výsledkům třeba dostal.
odpověděl(a)
Mne je celkem jasny kdo tady ty stranky povetsinou navstevuje a ze se na nich neschazi okresni knihovnice pred duchodem.Taky neprirovnavam k reality show tu cestu,ale jeji medializaci.Ovsem jestli to patri k nejakym strategiim Kamevedy tak to potom jo 1 Ze ma obcas nekdo jiny nazor nakonec pro tyhle stranky neni ani tolik na skodu. Povetsinou totiz ty clanky pod nimiz jsou kontroverzni nazory prevysuji svoji ctenosti vsechny ostatni a to nekolikanasobne.Hezky zbytek vikendu ja se jdu venovat v tomhle pocasi zajimavejsim cinnostem.
odpověděl(a)
Já neviděl nikoho s podobným přístupem k hokeji a tréninku, jako mají Zachovi, ale to neznamená, že je to špatně. Z vyprávění vím jen o výchově Bobby Holíka, kterému otec neodpustil nic, byl na něj neuvěřitelně tvrdý a ve výsledku byl Bobby naprosto dokonalý fyzicky namakaný stroj a jeden z nejobávanějších hráčů NHL, který hlavně proti otci nikdy neřekl ani půl křivého slova.

A za Zachovi výsledky snad nemluví? Navíc, vsadím všechny boty co mám, že dnes mistra světa ulice nevychová. Dnes už nebude stačit česká chytrost, radost ze hry a fyzička nahnána na celodenním běháním na hřištích. Dnes je to úplně o něčem jiném, jelikož je hokej dnes mnohem fyzicky náročnější.

Pořád nechápu, co je špatně na čemkoliv mediálním kolem Zachů. No a zatím mi to ani nikdo nedokázal vysvětlit.
odpověděl(a)
Ty na jednu stranu napises,ze vis o vychove mladyho Holika jen z vypraveni,ale na druhou ses si jistej tim,ze Bobby nikdy nerekl o svym tatovi nic spatnyho.A to je prave to co mam ja na mysli,ty o tom ani nemuzes vedet,protoze drtiva vetsina toho co se delo v rodine Holiku zustala v ty rodine a je to tak v poradku.A co mam docela presne informace tak zrovna ta medialni hra stareho Zachy kolem toho vseho byla panu Holikovi nejvic proti mysli.Protoze to zkratka nema se sportem jako takovym nic spolecnyho.Shrnu to tak,ze ja rozhodne preju mladymu Zachovi maximalni uspech,uz jen proto,ze mam zkratka pocit,ze ten kluk si to zaslouzi. Ale to vsechno okolo toho je pro me komedie vcetne cely Kamevedy a nepotrebuju te o tom presvedcovat,protoze ja tvuj nazor nezmenim a ani nechci,zrovna tak jako ty muj.
odpověděl(a)
Ty Rony: uvědom si, že spousta rodičů malých sportovců, nikdy nesportovali ani nemají nejmenší zkušenosti s výchovou malého sportovce. Něco slyšeli a sám dobře víš, jak dnes fungují trenéři mládeže a že je to jedna velká katastrofa.
Proto shánějí informace kde se dá, podobně jak to kdysi dělal Pavel Zacha st. Ty informace, které za svého působení posbíral mají svoji hodnotu a řadě těchto rodičů pomůžou. Nevidím na tom nic špatného pokud se snaží i za pomocí svého syna tento soubor informací (Kamevéda) propagovat. Každý ať si udělá úsudek sám a záleží na rozumu každého z nás kam až je schopný zajít se svým potomkem při sportovní výchově.

Argumentovat starým Holíkem bych nedoporučoval, protože ten viděl na každým něco a i kdyby potkal anděla tak z něho udělá před celým národem úplnýho vola.
odpověděl(a)
Ve svym prvnim prispevku jsem zde napsal,ze se nehodlam poustet timto zpusobem do nazoroveho stretu,protoze nikdo nikdy zadnou diskuzi na internetu nevyhral.A bohuzel uz sem se opet trochu nechal strhnout 1 .Tak jeste jeden posledni prispevek a koncim.Mojacu trochu si mi nahral,protoze to cos napsal je prave to v cem vidim ja osobne nejvetsi problem cele te Kamevedy.Verim tomu,ze podle ty knizky se zacnou ridit presne tihle rodice,kteri nikdy sami nesportovali a mysli si,ze ted udelaj z deti sampiony... blbost.Tusim,ze i jeden z predpokladu uspesneho zvladnuti teto vychovy jak je to v knize popsano, je,ze minimalne jeden z rodicu v danem oboru sam pusobil a poznal vsechny nastrahy a uskali,ktere na to dite cekaj na vlastni kuzi.Jinymi slovy kdyby nejakej hudebni nadsenec co sam vlastne nikdy ani zadnym virtuosem nebyl napsal knizku jak udelat z deti virtuosa,tak ja osobne se do toho jako rodic urcite poustet nebudu, protoze neznam jedinou notu a nikdy sem zadnej hudebni nastroj pomalu ani nedrzel v ruce.Zkratka pro tyhle rodice a hlavne jejich deti je to nenebezpecnejsi.Ale, a to se zase vratim na zacatek,netvrdim,ze ve spouste nazoru s p.Zachou nesouhlasim.Jen bych nikomu urcite nedoporucoval kopirovat neci cestu,protoze tech promennych v zivote kazdeho cloveka je tolik,ze kdyz dva lidi budou od narozeni delat a pristupovat k zivotu naprosto totozne,nikdy ten vysledek totozny byt nemuze, o tom by vam mohli vypravet rodice sourozencu,kteri byly vychovavani ve stejnych podminkach a na kazde to dite ta vychova nakonec mela jiny dopad. Preju Vam vsem hodne uspechu s vychovou vlastnich deti a hlavne hodne dobrych VLASTNICH nazoru a dobrych intuitivnich rozhodnuti na zaklade maximalniho poznani toho VASEHO konkretniho ditete.
, - odpovědět
Paní Vykydalová možná někdy sportovala , ale bohužel nemá ani základní vzdělaní . Obsah článku je výborný, ale bohužel paní /slečna Vykydalová ho degradovala svou negramotností. Každá druhá věta obsahuje češtinářskou hrubku. Je to škoda. Příště si lépe vybírejte reportéry.
icon odpověděl(a)
Tohle se stává u lidí, kteří hovoří více jazyky. Když jsem pod tlakem překládal z angličtiny, psal jsem někdy v češtině úplné nesmysly. Vím, že to neobstojí, ale nic s tím neudělám. Není to tak, že bych si vybíral lidi z médií. Ozvou se, mají nějaký návrh, snažím se vycházet maximálně vstříc, pokud to jde.
, Má to háček odpovědět
Na to abych se vydal cestou Kamevédy, nemám tolik času na dítě a nemám tolik peněz. Tak pokud pan Zacha dokáže založit nadaci, která by takové rodiny podporovala, rád do toho projektu dítě zapojím.

Ale výchova Pavla stála dost milionů a myslím, že prvním kontraktem se ani ty peníze nevrátí. Protože nelze počítat jen náklady na dítě, ale také náklady na otce ... když nepracoval a jeho práce byla sportovní podpora dítěte.

Taže pokud neměl zakopaný zlatý poklad z dob socialistických, tak klobou dolů jak to dokázal.
icon odpověděl(a)
Na Vašem příspěvku jsou pozoruhodné tři momenty, na které bych chtěl na svých stránkách reagovat. Především ta často proklamovaná teze, že jsem nepracoval. Tak ale Kamevéda v naší rodině vůbec nefungovala, protože je určena naopak pro hodně pracovité lidi. Pokud bych se flákal, nepodporovala by to všechno ani manželka, ani zbytek rodiny, ani sponzoři. V té pracovitosti a tahu na bránu naopak musí jít člověk příkladem. Aby bylo možné s dětmi takto přes den pracovat, musel jsem si přesunout práci ve firmě na noc. Bylo třeba dělat do půlnoci, do dvou, do tří, prostě až bylo hotovo. Jako v každé rodinné firmě. Tohle se mnohým podstupovat nechce, ale kdybych to roky neprovozoval, nemohl bych dělat Kamevédu. Bez peněz to prostě nejde. Ono to možná vypadá, že člověk nepracuje, když se kouká na každý trénink sedmnáct let, ale bez toho to zas tak moc nefunguje.
Druhý názor, že pokud bych založil nadaci, která by to financovala, dítě byste do ní dal. Tak od tohoto stavu jsme prozatím hodně daleko. Navíc jsem přesvědčený o tom, že výchova v rodině je soukromou záležitostí rodičů. Pokud okolí spatří, že parametry a kvalita té výchovy je v něčem mimořádná, mohu potvrdit, že není zas až takový problém získat sponzory a další řadu přátel, kteří takovou kvalifikovanou snahu podpoří. Ale prvně musí být vidět nějaká práce a snaha rodičů, která se vymyká standardu a upoutá pozornost někoho, kdo je ochoten pomoct.
No a do třetice, my s manželkou neočekáváme, jestli nebo zda se nám od Pavla něco vrátí. Když vydělá peníze, budou to jen jeho peníze. My jsme s naším životem spokojení a nemusíme jezdit v autě za pět miliónů. Mnohem víc je sklénka vína a dobře prožitá chvilka s přáteli. A na to ještě máme. Nebo jen pocit, že to vše mělo smysl a že ta obrovská práce a dlouhá cesta dovedla naše dítě tam, kam si přálo dospět řadu let. Protože v tom není žádný švindl po česku, ale jen a jen poctivá dřina, která si snad odměnu zaslouží. 1
odpověděl(a)
PZ, ta práce byla myšlena v klasickém pojetí ... kdy oba rodiče musí chodit do práce, aby uživil rodinu a ještě měl na drahý koníček jako je hokej. Samozřejmě na dítě pak nemáte 24 hodin od Pondělí do Neděle.

Neříkám že Kamevéda není špatná filozofie, jen je pro 99,9% lidí technicky neproveditelná.

Jak jsem psal, pokud jste neměl pod polštářem miliony, klobou dolů jak jste to dokázal ufinancovat.
icon odpověděl(a)
Miliony jsme našetřené neměli, ale snad ani nejsou zapotřebí. Když je vůle, člověk se zamyslí, v něčem sleví ze svých nároků, jde opravdu všechno. Snažil jsem se vše popsat v knize, poskytnout návod, jak vše zorganizovat a zařídit. Kamevédu nenutím, pouze bych chtěl prezentovat informaci, že pro ty rodiče, kteří uvažují nějakým podobným směrem, už něco podobného existuje a máme vůli to rozvíjet a postupně zdokonalovat. Jeví se mi to jako záslužná práce.
odpověděl(a)
Trenere, budte v klidu,ja znam ve svem okoli nekolik mistru sveta,drzitelu stanley cupu a uspesnych sportovcu a lidi obecne a nikdo z nich nikdy zadnou Kamevedou neprosel.Cele detstvi stravili poulicnima hrama s ostatnima detma,kde se jejich um jenom formoval a k tomu meli potrebny talent.To je cesta pro vetsinu rodicu urcite jednodussi nez Kameveda,dostante deti od pocitacu na hriste a nechte je delat co je bavi a formovat stejne zamerenyma detma.Ja sam verim,ze z tohoto prostredi bude mit vas syn nebo dcera daleko blize k uspechu, nez kdyz je budete cepovat jenom vlastni cestou.Ta interakce s ostatnimi v detskem kolektivu uz od predskolnich let je nesmirne dulezita.
odpověděl(a)
Ano,mám na to stejný názor.Myslím,že 99% případu se stejným přístupem k tréninku a životu vůbec,skončí nezdarem.Máme v klubu X kluků,kde do toho rodiče tlačili hodně,ale intenzitě kamevedy se to zdaleka neblížilo a kolem 18 let do jednoho začali stagnovat a z hokeje přestali mít radost.
A je sranda číst články,které napsal M.Broš,Marha a jiní,kde píšou,že by kluci v žácích neměli hokej brát moc intenzivně,ale fungovat jako ostatní děti se vším,co k tomuto věku patří.
odpověděl(a)
rony - A kolik dětí vidíte na hřištích dnes? Já dříve musel čekat i hodiny, než se hřiště uvolnilo a dnes projdu čtyřikrát denně kolem čtyř hřišť a nikdy na nich nikdo není, ať je léto nebo zima, ráno, odpoledne nebo večer. My přišli ve dvě z tréninku a do osmi jsme byli venku. Do půl desáté jsme se učili a šli spát. Dnes? Jsem na zimáku, třináctiletí kluci se po tréninku mačkají u zrcadla, aby si upravili vlasy a jdou si sednout na nealkoholické mojito do obchodního centra.

Výsledek toho všeho je, že místo, abychom přitvrdili, tak ustupujeme. Odlehčené puky? Zákaz hry do těla do šesté třídy? Nestřídání stran do páté třídy? V testech jakási trapná napodobenina v benchpressu, jelikož dnes je problém zvednout svou tělesnou váhu v dorostu a juniorech?

Pořád zvládáme týmovou hru, pořád máme tu naší šikovnost, ale hokej je dnes fyzická záležitost a v mládeži můžeme vidět, jak moc dostáváme na zadek u mantinelů, jak jsme u každého puku později a jedno stříbro na tom nic nezmění. Potřebujeme přitvrdit a já bych za Pavlovo dětství bez váhání vyměnil to své. Z mého okolí vím, že ti nejcílevědomější a největší dříči sympatizují s cestou Pavla a jeho otce, naopak ti flákači, ti jim nadávají mnohdy i dost sprostě.

Jde o to, že máme příklad jen na Pavlovi a proto se říká, že to pro 99% lidí není. To je zkrátka špatně. Není to pro každého, ale bez tvrdé dřiny se nikdo nikam nedostane a tu dřinu dnes naším dětem ulice sama o sobě nedá, protože i když pošlete dítě ven, nebude si mít s kým hrát. My tahali těžké věci do sběru, lezli jsme po stromech, plavali jsme, hráli hokej, fotbal, basketbal. Dnes se chodí fotit latté, ať je hodně fotek na instagram. Ulice a děti v ní vás už dnes nepřipraví na sport, ale na zničený život drogami.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

SportovecVM.jpg

Reklama