Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Jaké bylo MS20 v Kanadě z českého pohledu?

 

Bylo to pro mě zvláštní mistrovství. Poprvé tam nebyl můj syn, ač tam věkově ještě patří, takže jsem to logicky prožíval trochu jinak, do děje jsem nebyl tak vtažený, jako v letech minulých. Popravdě řečeno, byl jsem i mnohem klidnější, protože tyto akce byly vždy spojeny s obrovskými stresy, obavami, problémy, rozladěním nebo zklamáním z vícero věcí.

Mohl bych si říct, že po mnoha letech je Pavel českým hráčem, který je na tom tak dobře, že ho klub NHL neuvolnil na dvacítky, což je vlastně uznáním kvality.

Ale tak to není, protože mládí je jenom jedno a možnost získat medaili z dvacítek s dnešním dnem definitivně odnesl čas.

Některé ty kluky v našem dresu znám od první třídy, naše děti spolu vyrůstaly, s jejich rodiči jsme cestovali po světě. Bylo zajímavé sledovat, kam dospěli. Kdybych znal tento výsledek před pěti šesti roky, kdy jsme s devadesátsedmičkami dokázali válcovat konkurenci na turnajích WSI, byl bych určitě zklamaný. Vždy jsem ten ročník považoval za hodně silný, vlastně nejsilnější za poslední roky.

Ale z pohledu současného vývoje a existujícího poměru sil ve světovém mládežnickém hokeji byl ten výkon, průběh i výsledek šampionátu vlastně očekávaný.

Ve své podstatě jsme měli velké štěstí, že část hráčů z jiných zemí už hraje v NHL (tento údaj je zřejmě nejobjektivnějším ukazatelem úspěšnosti produkce talentů v jednotlivých zemích - počet hráčů do dvaceti let pevně zařazených na soupisky týmů NHL - to je důležitější údaj pro budoucnost jednotlivých zemí, než samotný výsledek MS20).

Kdyby Finové byli v plném složení se svou mladou tříčlenou produktivní "eskadrou smrti" válcující NHL, hráli by s velkou pravděpodobností se Švédy o prvenství ve skupině a my bychom možná v těchto dnech s naším silným ročníkem 1997 bojovali o záchranu. I toto je současná realita mládežnického hokeje.

Je škoda, že už to končí. Ten mládežnický hokej je zajímavý a myslím, že lidi musí bavit. Je to mistrovství světa, má to náboj a o něco tam jde.

Dnes nad ránem jsem sledoval jako vždy utkání New Jersey - Boston v přímém přenosu, a současně byl k tomu ponocování o důvod víc, protože jsem byl zvědavý i na výsledek zápasu Česko - Kanada. Takže jsem tam občas přepnul, abych se podíval, jak si hoši vedou.

Nevedli si špatně, ale celkově vzato, jedna výhra z pěti zápasů za nějaký úspěch nebo solidní výkon být považována nemůže. To je konstatování, které vůbec nemířím proti klukům, kteří bojovali v Kanadě. Těm bych chtěl popřát v další sezóně jenom to nejlepší. To je spíš obžaloba lodivodů českého hokeje. Vedení klubů, které zajímá jen áčko, a svazu, který nechce řešit rizikové problémy a celou koncepci rozvoje mládeže zavedl do slepé uličky.

Zdá se, že dokud hrajeme elitní skupinu MS, je to stále pohoda. Příští rok zase budou všichni počátkem prosince plní očekávání - Co kdyby?

Znáte ty žvásty - "Puk je kulatý,...hřiště je pro všechny stejně velké, když zvládneme začátek a něco se tam odrazí, stát se může cokoliv..."

Ale ona má ta hra i svoje zákonitosti, v součtu velkých čísel je spravedlivá - a to "cokoliv" se stává z našeho pohledu stále vzácněji. Je to spravedlivé. Kdo neprodukuje kvalitu, nemůže se těšit na lákavou hostinu.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, nebrečím odpovědět
Jasně,že tady se to nevyřeší.Nebrečím,nemám důvod,nejsem v hokeji nijak angažovaný.Ale mám hokej obecně rád a celkem mě mrzí ,že to jde takhle do kopru.Vám je to jedno?Nebo s toho máte škodolibou radost ve stylu čím hůř tím líp?Já bych byl rád ,kdyby jsem ještě zažil,že je na tom náš hokej a kolektivní sport obecně dobře.
odpověděl(a)
Nemám z toho radost,taky bych chtěl ,aby náš hokej šel jinou cestu a dařilo se mu,jako v minulosti
, svaz mlčí odpovědět
Asi mi to uniklo,ale ještě jsem nezaznamenal jedinou reakci na výkony naší dvacítky od někoho kompetentního ze svazu.
Famózní taktika pštrosa s hlavou v písku.Však ono se to zase za pár dní uklidní a bude klid.Pak se to bude zase opakovat v květnu na mistrovství áček,to musíme taky nějak přežít a ono to za chvíli přejde.Už to těmhle panáčkúm úspěšně vychází osm let...Ať o tom dumám sem a tam,tak tohle bude jenom horší.
Protože to prostě nejde zastavit.Není nikdo,kdo by to dokázal otočit.V tom prostředí ho prostě ukamenujou.
Úplně stejně je na tom i fotbal.Tam taky nikdo nemá zájem to dělat pořádně.
Ještě před dvaceti lety jsme byli mistři světa v hokeji a na EURU v Anglii hráli finále.Kam jsme to dopracovali,to je něco neuvěřitelného.Fakt je to hrozně smutný...
odpověděl(a)
A proč brečíš zde myslíš.že se to tady vyřeší?
, CSLH odpovědět
xxxxx 6

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

hokejbal_mcr_2009.jpg

Reklama