Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Jednostranné zápasy -má to smysl ?

Dnes hrála Kometa GR s Přerovem 21:1. Minulý zápas v Uherském Hradišti skončil výsledkem 20:3. Dnešní utkání v Havlíčkově Brodě dokonce 26:1. Tři ligové zápasy v řadě po sobě a 67 gólů na kontě soupeře. Přitom, čtyři sedmáci jsou trvale v osmé třídě, další dva dnes vypomáhali také osmé třídě, tři hráči jsou mimo hru ze zdravotních důvodů. Zbytek týmu hrál v jedenácti lidech a přesto takový výsledek. V organizaci ligy nebo v organizaci v Kometě GR je něco špatně, protože tohle už není normální zdravá situace.

     Kolobouk dolů před hráči Komety, kteří nevypouští utkání za žádného stavu a snaží se uhrát co nejlepší výsledek do poslední minuty. Kluci ze své strany odvádějí maximum - ale uznejte sami, mají ty zápasy smysl ? Osobně se Vám přiznám, že bych je nechtěl hrát. Když jsem hrával aktivně, vždy jsem se snažil, pokud k tomu byla možnost, hrát se slabším týmem proti silnějšímu, abych měl motivaci, aby to byla výzva, abych se mohl zlepšovat a dostávat ze sebe to nejlepší. Mám určitý žebříček hodnot. Pokud v utkání padne na straně vítěze 5-6 gólů, je to dobré, vyrovnané utkání. Pokud padne kolem 10 branek, už to není ono, ale možná bylo v první třetině o co hrát. Zápasy kolem 15 vstřelených branek strácejí sportovní hodnotu a pokud se končí na skore kolem dvaceti gólů nebo více , je to malá sportovní katastrofa. Nejen pro poražený tým, ale především pro ten vítězný. Také jsem zažil zápas na Christmas Cupu v Teplicích, kdy jeden český průměrný tým porazil Angličany rozdílem více než 60 branek. Nejlepšího střelce turnaje získal hráč, který Angličanům dokázal vstřelit 31 gólů. Co to znamená ? Zničený turnaj a znehodnocenou soutěž. V těchto momentech přestávají mít statistiky svoji hodnotu, protože skoro o ničem nevypovídají.

     Moc si vážím zápasů se Spartou, kdy Kometa Gr vstřelila jenom 5 branek, stejně jako se Šumperkem a Kometou Úvoz, kdy padlo šest gólů. To jsou střetnutí, kdy kluci musí jít do každého střídání naplno, kdy se zápas musí odehrát s maximální koncentrací do poslední vteřiny. Ale tři vyrovnané zápasy za půl roku je málo. Ale takto jsme byli otrávení loni i předloni.  Osobně bych mnohem raději jezdil každý týden na Spartu, Letňany, Vsetín, Vítkovice, Plzeň, Pardubice atd. a cítil určitou nervózitu a nejistotu jak utkání dopadne, stejně jako hráči. Ten pocit lehkého šimráni v žaludku s trochou nervozity je kořením sportu. Ale tohle ?

     Na jednu stranu se není čemu divit. Do Komety Group dojíždí talentovaní hráči z širokého okruhu, který začíná v Moravských Budějovicích, směřuje na Ivančice, Znojmo, Břeclav, Bratislavu a dokonce až z míst za Bratislavou, přes Hodonín, Prostějov, Výškov, Blansko až po Velké Meziříčí. Díky tomu vznikl na jižní Moravě mládežnický velkoklub dominující lize téměř ve všech třídách. Naše možnosti nejsou , bohužel, srovnatelné třeba s CSKA Moskva. Tam si také vytvořením super silného týmu založili problém, s kým hrát kvalitní zápasy. Mají v Moskvě ještě Dinamo a několik málo dobrých klubů, ale mohou na rozdíl od nás udělat tu věc, že jednou za měsíc nebo za dva nasednou do letadla směr USA nebo Kanada a tam mají stále s kým hrát vynikající zápasy. Kometa GR na tohle zatím sílu nemá. Její třídy nejezdí ani do Ruska, ani do Ameriky. Kvalitou  na to kluci mají, zasloužili by si to a určitě by neudělali ostudu. Prozatím ale nedokážeme něco podobného ani zorganizovat, ani na to nedokážeme najít finanční zdroje.

     Chtěl bych věřit, že od příští sezóny dojde k reorganizaci soutěže na třístupňovou, to by bylo částečným řešením tohoto problému. Stejně tak věřím, že pokud se podaří rozjet Jarní ligu, bude to o jiné kvalitě.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Proč obránce a útočník odpovědět
dobrý dne pane zacha jak tu píšete tak před sezonou jste meli více obráncu nez utocniku.....ja se ptam proc jiz v tomto veku se kluci deli na ty co goly davaj a na ty co jim zabranujou??? zacinal jsem svoji kariaru v roce 1994 a meli jsme trenera a ten nehrál na to utocnik obrance.... holt kazdy hrac jeden zapas hral tam a dalsi tam.... naucili jsme se takto hokejove kreativite..... podle me rozdeleni postu v mladym veku bude bránit rozvoji naseho hokeje nemyslíte??? jeste bych chtel podotknout ze z naseho rocniku vzesel Michal Řepik, Karpov, muller kluci co hraly ELD a ELJ a repik uz i NHL
odpověděl(a)
Také si myslím, že by se hráči měli specializovat v co nejpozdějším věku. Ale trenéři dnes řeknou, že obránce hraje úplně jiný sport než útočník. Možná do 5. nebo 6. třídy by kluci mohli projít všemi posty, ale potom už by měli hrát to, co si vybrali jako svoji cílovou discipínu. Protože na to, aby byli skutečně dobří, musí na jednotlivých postech brilantně zvládnout velké množství tech. dovedností. A v tom případě už není možné, kromě nějakých supertalentů, experimentovat na jiných postech. Také mi radili hokejové celebrity a hráči NHL dát kluka na dva roky na obránce, aby potom jako útočník znal dobře slabiny ve hře obránců, ale neudělal jsem to, protože ani synové těchto celebrit nic takového nedělali. Ale to je jenom můj lajcký názor. Na druhé straně je pravda, že většina mladých hokejistů se hrne do útoku, ale největší poptávka je po dobrých obráncích, kterých je ve většině týmů nedostatek. Kometa GR je určitou vyjímkou.
, - odpovědět
Je to zajímavé téma a myslím si,že hlavní problém je ten,že je málo hokejistů.Podívejme se na Kometu GR,tam je dostatečná kvalitní hráčská základna v 7.tř. mají 3 kvalitní lajny a když někdo onemocní nebo se zraní nic se neděje a tým dále vyhrává.Ovšem v ostatních týmech májí potřebnou kvalitu oproti Kometě GR poloviční a někde jen hrají na pět hráčů,kteří mohou konkurovat(Znojmo,Šumperk,Úvoz,Olomouc,Prostějov)a co se stane,když vypadnou tihle hráči ze sestavy(zranění-nemoc)tým nemá už tu kvalitu a najednou se rodí tyhle mega výsledky.Bohužel cesta,jak z toho ven není.To by se musela udělat jen celostátní soutěž a na to nejsou peníze a hokej je o penězích.Kolik kluků by rádo hrálo lední hokej,ale rodiče si to nemohou dovolit finančně,kdo může vozit kluka každý den autem 50 kilometrů do Brna,jen ekonomicky silné rodiny.To samé je ta Kanada- tam rozhoduje u některých talentů co by na to měli a nejedou na to soustředění,zase ty finance.Srovnávat se s Kanadou a Ruskem je nereálné a s naší hráčskou základnou to do budoucna nevídím optimisticky.
Je to hlavně o těch penězích a obětavosti rodičů.Ale,když nejsou peníze-nemůže dítě hrát hokej.Hokej je u nás sport jen pro ty kdo na to mají.A pokud se tohle nezmění,tak ta silná základna nikdy nebude.
odpověděl(a)
Pro TD. je to určitě i o penězích. Záleží na pojetí. Když jste v místě bydliště v menším klubu, dá se to utáhnout. Ale dojíždět denně do silného klubu desítky/stovky km, pořizovat nejkvalitnější vybavení, investovat do výživy, doplňkových sportů, regenerace, drahých prázdninových kempů,na turnaje jedete každý rok do Kanady, Rakouska, Francie, Švýcarska ... Na to spotřebujete stovky tisíc ročně a je to už jiný sport. Mě se líbí třístupňová soutěž z důvodů výběru možností pro rodiče a hráče. Vezměte si, že máte syna někde ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Žďáře nebo na Technice Brno. V případě zlepšené výkonnosti můžete přestoupit do Třebíče,Jihlavy nebo na Kometu Úvoz a hrát žákovskou ligu. Po čase zjistíte, že by bylo možné pokusit se hrát ještě výš a rozhodnete se dojiždět do Ronda (Při předpokladu vzniku nějaké žákovské extraligy) . Což by znamenalo nejdelší cesty, nejvíc peněz z kapes rodičů,ale také nejvyšší kvalitu zápasů. Pokud by se tvořily nějaké výběry třeba pro Kanadu, bylo by nejvíce zástupců s těchto klubů. Také při příjezdu silných zahraničních týmů by se narychlo nemusely sestavovat posílené výběry, ale byly by připravené sehrané regulérní špičkové týmy, které by snad dokázaly dobře reprezentovat a vytvářet dobré jméno čs. hokeje.Ale nemusí to být Brno. Pokud by se na Vysočině dokázali domluvit (jako že to v minulosti nikdy nedokázali), mohlo by být jedno z center tam. Také z pohledu rodiče je to jednodužší. Na ambiciózní rodiče budou v menších klubech ostatní vždy pohlížet jako na blázny a exoty. V Kometě Group už je ale podobných rodičů velká část a jde tam víc o výměnu informací a věcné diskutování než o pře, jestli to má cenu nebo ne.
, - odpovědět
3 st systém je megapitomost, hrát na ročníky je nutnost!! A jsem si jist, že si užijete vyrovnaných zápasů! Možná budete vyhrávat, ale už zdaleka ne takovým rozdílem. To co je pro mnoho klubu normální, tedy hrát na ročník, je pro Vás (Kometa brno a další) nepochopitelné! Kluci jsou šikovní, ale odložení! A protože jsou šikovní tak šikovná 95 má hrát za 8.tř a občas za 9 a né dělat blbce z 96 a talentovaných 97. Jenže mě připadá, že stále na Kometě nevíte o čem mluvím? Jsem si jist a že mám přehled o mládežnickém hokeji, že pokud se bude hrát na ročníky, nikdy se nestane to, že všechny třídy krom deváté budou v tabulce na 1. místě!!! Jsem se ochoten s Vámi klidně i vsadit o sud Plzeňského..
odpověděl(a)
Asi máte pravdu v tom, že by hraní na ročníky určité vyrovnání přineslo. A pokud ano, nemělo by smysl řešit to jinak, protože by to bylo řešení jednoduché. Ale jak chcete řešit situaci, kdy odejdou rozhodující hráči z okolních týmů do jednoho centrálního a potom hrají proti těm oslabeným. Vy zastáváte teorii, že převahu vytváří jenom věková převaha. Já se snažím říct, že stejně tak vzniká nerovnováha i různým stupněm herní úrovně hráčů stejně starých, pokud se koncentrují v jednom týmu. A v tom případě zase připadá v úvahu jako řešení to zmiňované třístupňové. V Kanadě to tak už mnoho let funguje (ne tří ale až osmistupňové). Ale tam je to při tak obrovském počtu klubů jediné řešení. Diskutujme věcně v čem je to chloupost. Jsou tam vyjmenovatelné věci pro i proti.
, Kam to směřuje ? odpovědět
Otázka ? Neměl by ten celý systém směřovat k tomu, aby se vychovali hokejisti do extraligy. Kde je dnes Brno ? Kde jsou Ti všichni mistři republiky v mládežnických kategoriích ? Nehraje náhodou víc hráču z malých měst (př. TŘ,HB a pod.) extraligu, NHL či KL než z celého Brna ?
odpověděl(a)
Souhlasím s Vámi, H. Brod a Třebíč skutečně mají úspěšné hráče i v NHL, a více než Brno. Ale nezapomeňte, že v těch klubech byli vychovaní před řadou let. Za tu dobu se všechno, včetně trenérů vyměnilo. Kde berete jistotu, že i současní hráčí v mládežnických kategoriích budou tak úspěšní a v čem to dělá H. Brod (i když tam dělají děti od malička fakt dobře) a současná Třebíč lépe než Kometa. Cožpak se tam také trenéři nesnaží před těžkými zápasy všemožně přesouvat hráče s jediným cílem - vyhrát ? Mají lepší tréninky ? Lepší hráče ? Lepší trenéry ? Větší konkurenci ? A kdo naopak může mít jistotu, že z týmu Kometa GR nevzejde jediný výborný hokejista ?
, - odpovědět
Pane Zacha, vy jste mě nepochopil!!Měl jsem na mysli,že by talentovaní hráči měli hrát o třídů výš.viz vaše 96.O vašem synovi vím a je správně hokejově zařazen.O T.Nosskovi jsem vůbec nemluvil(i když 185cm v 7.tř. - nevim nevim-to u nás nemají ani dorostenci).K A.Zbořilovi se nemá cenu vyjadřovat-to je věc jeho hok.trenérů,do jaké třídy hokejově patří??!!Jistě je výbornej hokejista,ale vyzdvihovat ho do výše na MČR(když jeho vrstevníci hráli MČR 8.tř.)Ale z druhé strany proč ne.Každá pochvala je přínosná a dobrá.
odpověděl(a)
K Tomáši Nosskovi, on má predikci konečné výšky nad 2 m. Píšu to proto, že jsme mockrát vyslechli při nástupu na led, že jsme se zbláznili a tohle už snad nemyslíme vážně, ale on je regulérní hráč, který ale nejvíc bije do očí. Potom hraje roli i vzrůst dalších hráčů. Takový Pavel Jenyš, Garčic, Boltvan a Štancl jsou všichni 1996, ale vzrůstově třeba oproti hráčům Sparty vypadají o rok až dva starší. Další věcí, která brání trenérům v posunech hráčů je normální lidská motivace dosahovat úspěchy. Snaží se vyhrát ligu a hrát na mistrovství republiky. V současné době vedou ligu všechny třídy čtvrtou počínaje a pouze devítka je druhá. To všechno hraje roli a osobně moc neveřím, že by se něco měnilo. Ale i kdyby se od příští sezóny hrálo na ročníky, asi by jednotlivé třídy moc výkonnostně dolů nespadly. Kvalita základu většiny tříd mi připadá hodně dobrá.
, - odpovědět
Souhlasím s \"Bukem\".V EL klubech v Čechách zcela logicky a určitě i hokejově rozumně, hrají šikovní kluci o ročník výš(nechápu vaše hvězdy loni Zbořil A.-hrál za 6.tř(kluci u nás 95 hráli za 8.tř.,letos Jenyš a spol.,proč nehrají za 8.tř.-kde je logika???)Velkoklubem se stanete až budete hrát na ročníky a vyhrávat!!
odpověděl(a)
V něčem se dá s Vámi souhlasit, ale já jsem jenom rodič bez vlivu na sestavování hráčů v jednotlivých třídách. Můj kluk jako 1997 hraje za sedmou tř. Ale není to moc jednoduché to udělal. Aby se udělalo místo k tomu posunu, muselo by šest kluků z devítky někam zmizet. Co se týká vzrůstu, narážíte asi hlavně na Tomáše Nosska, který má ve 13 letech už 185 cm. Měl zdravotní problémy takového rázu, že už končil s hokejem. Vrátil se, je to sedmák a rozehrává se, ještě nemůže hrát osmičku. Pavel Jenyš je ročník 1996, to je snad vpořádku. Z Vašeho pohledu se to snadno řekne. Když jsem hrál v týmech, kde hrálo ve třídách 10-12 kluků, nebyl problém si posunout kluka třeba o tři třídy výš, nidko nikomu nepřekážel. Pokud máte ve třídě kolem 20 hráčů, to už se tam potom hůře cpou hráči zespodu - rodiče dělají problémy. Ten problém je jinde. Jak jsem už uvedl, devět hráčů ze základu sedmičky nehrálo proti H.Brodu a přesto byl výsledek 26:1. Loni jsme slýchali, kdyby nehrál A. Zbořil, mančaft by byl poloviční. Ale jak vidíte,není to tak.
, - odpovědět
My jsme pro Vás \"hobisti\" ,ale Vy mě zase připadáte jako mírně natvrdlí..Každé malé dítě i mistr světa starej Zbořil ví, že od dorostu se hraje na ROČNÍKY!!!! a ne na třídy jak to hrajete vy!! Vyperte ty Vaše 80 kilový 170cm vysoký 95 tam kam patří!! A nemusí být nesmyslný 3 st systém, který povede k nesmylsnému úprků talentů v 10,11 či 12 letech do extraligových klubů! Za pár let se vrátí pokřivení, s naůšnicí v uchu, frustrovaní, bez výkonosti, bez chuti hrát dál hokej. Znáte to jen z jedné strany mince, asi to bude tím, že se v hokeji pohybujete jen krátce..
odpověděl(a)
Myslím, že se mýlíte. Ten úprk talentů už dávno nastal. Proč myslíte, že dnes už desítky rodičů cestují denně ze vzdálenosti i sto km do Ronda na tréninky a zápasy. Nejen proto, aby vyhrávali. Ale protože je na tréninku kvalita a velká konkurence, kterou jinde v okolí nenajdete. Taky jsem mohl v pohodě zústat doma a očekávat pomalou, ale jistou hokejovou smrt. Mě jde o něco jiného. Když jsme před 3-4 roky hráli s HHK Velké Meziříčí v první lajně se třema hráčema 1997 proti Ytongu, kde hráli proti hráči nar. 1995/6 Zbořil, Nossek, Štancl, Jenyš a spol. Byly to zápasy 2:1, byly tam remízy. Po čtyřech letech jsou to takové debakly a tito hráči tam vůbec nenastoupili. Není to třeba právě jeden z důkazů , že hráči v konkurenčním prostředí se rychleji hokejově vyvíjí. Já bych naopak viděl ve třístupňové soutěži řešení. Kometě Gr by určitě nechyběly zápasy s tak jednoznačnými výsledky a soupeři by si oddechli, že už nemusí podstupovat takové nevyrovnané zápasy. To není nic proti menším klubům bez kterých by to nešlo a ze kterých jsem vyšel.
, - odpovědět
Jen pro představu. Dnešní zápas proti Rebelům byl jistě ovlivněn \"uvolněním\" brankářské jedničky do \"8\"-ček a nepřítomností další nejméně 5 nejlepších hráčů ( buď stabilně hrají za \"8\" nebo stabilně hrají za \"6\", nebo byli nemocní) Ono je přeci jedno(z pohledu trenéra - né hráče) jestli prohrají 6:0 jako v prvním zápase, nebo 26:1 jako nyní .....
odpověděl(a)
Díky za názor z tábora Rebelů H. Brod. Je to částečné vysvětlení tohoto utkání. Snad poslední třetí zápas bude více podobný tomu prvnímu a ne tomu dnešnímu. Ono to asi bude podobné uvažování trenérů ve více klubech. Po prvním kole si řeknou. V sedmé třídě asi nebudeme úspěšní v žádném případě. Proto posuneme všechno, co jde posunout, do šestky a do osmičky. Tam by se mohlo něco podařit. Na druhou stranu, z tábora Komety GR dnes zaznívaly hlasy velikého uznání na kvalitu Vaší 6. třídy. Prý jeden z nejlepších zápasů sezóny. Bruslení a práce na puku Rebelů hodnocena jako vynikající.
, Má to smysl? odpovědět
Víte ,jak to řeší trenéři v Ústí nad Labem při takových zápasech?Z útočníků udělá obránce a naopak.Kluci tak mají možnost zahrát si na postu na který by se třeba nikdy nedostali.
Mimochodem 7.třída v Ústí je na tom podobně jako Kometa.
Při pohledu na soupisku i na tabulku.
http://www.ustecaci.estranky.cz/
odpověděl(a)
Srdečně uzdravím Ústecké Lvy. Hned jsem se šel podívat na Vaše webové stránky. Vedete o čtyři body a snad jen Litvínov může doufat, že zaváháte a že Vás ještě potrápí.Jste na tom skvěle a zatím to vypadá, že se potkáme opět na "Republice" Co se týká výměny útočníků za obránce, u nás byla atypická situace už před sezónou - měli jsme víc obránců, než útočníků. V současné době hrají v útoku tři hráči, kteří do té doby hráli celé roky v obraně. Ono by to moc neřešilo. Pokud bychom dali naše obránce do útoku, v 7. tř. Komety GR, nemyslím, že bychom tím soupeře nějak uchránili od gólového přídělu.
, - odpovědět
Tak proc neposunete kluky ze 6. tridy do 7. a dale ? Jste clenem preci realizacniho tymu?
odpověděl(a)
Mám zprávy, že vlivná trenérská skupina podobný proces připravuje. Týden jsem ale vytržen z dění v klubu a neznám poslední vývoj v té věci. Na tu situaci se samozřejmě bude muset reagovat v Kometě GR, ale současně došlo i k nějakým posunům v jiných klubech. V prvním kole žákovské ligy se kromě prvního utkání v Hodoníně jednalo o dobré zápasy s přijatelnými výsledky. Až ve druhém kole přicházejí dva výsledky za sebou kolem dvacítky, které určitě nejsou způsobeny jenom tím, že by se Kometa GR o 100% zlepšila.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

vyberCR.jpg

Reklama