Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Jsem jednoznačně na straně Slavie

24.3.2021

Nedá mi to, abych nereagoval na zápas Slavie proti Rangers. Viděl jsem druhý poločas a musím říct, že něco tak otřesného a naprosto šíleného jsem dlouho neviděl. Už hodně let hodnotím různá sportovní klání podle toho, zda při jejich sledování s dětmi může dojít k jejich motivaci dělat také určitý sport, nebo je taková zkušenost odrazuje.

Pokud by děti sledovaly tento zápas, tak by zřejmě došly k závěru, že fotbal hrát nikdy nechtějí. Ze strany Rangers to považuji za zradu všech základních principů sportu jako takového. Všeho, co jej dělá přitažlivým, atraktivním a povznášejícím. Provedli záměnu sportu za brutální agresi a válku bez pravidel. Brutální, ubohé a trapné.

Nejhorší na tom je, že se pokouší strhnout pozornost jinam, tentokrát směrem k rasismu, a že jim to všichni, včetně našich médií, baští.

Abych se vyjádřil jasně, rasismus nenávidím. I naše české prostředí je jím bohužel prosáklé mnohem víc, než by bylo možné akceptovat. To je ostuda a je nutné o tom nejen psát, ale konečně také něco konkrétního dělat.

Ale ta trapná snaha Rangers svést veškerou pozornost z toho svého záchvatu tropického šílenství tímto směrem je průhledná a nesmí jim projít. Z toho zápasu jsem vyčetl, že hráči Rangers jsou odhodláni zničit soupeře naprosto za každou cenu a s využitím všech prostředků. Nakonec se chytli rasismu, ale po shlédnutí zápasu jim nevěřím. Je to účelové, chovali se jako zpustlí dementi. Pošeptáním několika slovíček do ucha, byť by to byla snůška nejhorších výrazů na světě, nemohu konkurovat jatkám, která se odehrávala na hřišti a pak pokračovala plánovaným přepadením v útrobách stadionu.

Doufám, že FIFA rozhodne rychle, tvrdě a spravedlivě. Pokud ne, nebude mít nadále smysl fotbal sledovat. Bude se jednat o nesmírně důležité rozhodnutí pro fotbal i pro další osud sportu.

Slovo umí vážně zranit, má velkou moc. Ale nejprve musíme řešit útoky na život a na zdraví hráčů. Útok na brankáře Koláře lze považovat za úmyslný útok na zdraví, a s určitou pravděpodobností i útok na život, pokud bychom přihlédli k možné souhře okolností.

Pravdou je, že v pohárové Evropě jde o hodně peněz, a peníze zbavují někdy a některé lidi veškerých zábran. Chtít vyhrát i s absencí kvality za každou cenu se může člověku někdy přihodit, ale ve hře by měly existovat kontrolní mechanismy, které tomu zabrání. Když selžou, sport se propadá někam do odporné stoky opovržení většinové populace. A to si po těch úderech světové pandemie snad ani nemůže dovolit.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Zrada sportu odpovědět
Zápas jsem viděl a u Rangers pod vedením Gerrarda bylo všechno špatně. Hledal jsem slova jak to vyjádřit explicitně a váš článek to vystihuje a přitom nepřeklápí do overreacted polohy. Dovolím si šířit.
, - odpovědět
Souhlas , a to nevidite , co se deje tady.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

dukla.jpg

Reklama