Kategorie: Domů

KOMETA CUP 2009

aktualizace - přídány fotky v článku.

(pro zvětšení klikněte na fotku)

Uspořádání tohoto turnaje předcházely nemalé starosti a problémy se zajištěním ledů pro turnaj a především soupeřů. Vše se tolikrát měnilo, že už nám to bylo vůči real. týmu Letců trapné. Ale jak už  bývá pravidlem, věci, které se někdy na začátku komplikují, dopadnou nakonec výborně, což byl případ i tohoto malého turnaje. Proto bych rád ještě jednou poděkoval Letcům za to, že jsme s nimi mohli odehrát loni i tentokrát dva výborné zápasy. Že se jejich trenéři nevymlouvají na to, že jsou kluci unavení a že toho mají moc, protože za těmito tvrzeními se většinou skrývá vlastní neochota udělat pro hráče něco navíc, co z hlediska chodu klubu a týmu není povinné. Stejně tak patří dík výběru Slovenska 96, který předváděl skvělý hokej. Bude zajímavé sledovat učinkování tohoto týmu na Mistrovství světa sedmých tříd v Québecu, do kterého Slovensko vstoupí už 14. února, tzn. o den dříve, než čs. výběr vedený Františkem Musilem.

Mezinárodní turnaj sedmých tříd „KOMETA CUP 2009"  splnil stoprocentně očekávání. Všechny týmy nastoupily v nejsilnějším složení, ale především, všechny tři utkání byly dramatické a naprosto vyrovnané až do posledních vteřin. Skutečně, málokdy se podaří uspořádat měření sil tří takto výkonnostně vyvážených kolektivů. Obě utkání Komety Group se hrály na 3 x 20 minut čistého času. Utkání Slovensko - Letci se hrálo 2x15 a 1x20 minut. Tento zápas dospěl  až k  samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl efektní „parádičkou" o výhře letců Vrána.

Br. Lehký, Novák

Bourdov, Honetschlager, Neuman, Hes, Polyanychka, Jaroš, , Vyšín, Kroh, Staněk, Karabáček, Novotný, Janda, Petřík, Bašta, Čapek, Mrzena, Vrána, Durynk, Ječný.

Kometa:

Br. Jekel, Vávra

Ob. Štancl, Voškeruša, Nossek T., Zbořil J., Porzer, Cívka

Út.  Zbořil A., Zacha, Kozel,  Vlček, Boltvan, Garčic, Jenyš, Zajíc, Polzer, Bláha, Švejda,

Weiss.

Slovenský zápis se mi nepodařilo získat.

Osobní subjektivní hodnocení.   -dále to  pro většinu návštěvníků nebude moc zajímavé:

K rozhodčím: velmi mě mrzí, že nás rozhodčí v utkání se Slovenskem neposlal do oslabení čtyři minuty před koncem za stavu 6:6, protože se tak po jasném faulu mělo stát. Ještě větší průšvih se udál v utkání s Letci, kteří nejen podle mého názoru docílili regulérní branku za stavu 6:6 před koncem utkání, ale  nebyla uznána. Nezpovídal jsem  rozhodčího  k těmto výrokům, ale mám z toto skutečně mizerný pocit.

Jestli někdo čeká na hodnocení jednotlivých hráčů, musím ho dnes zklamat. Nebudu uvádět žádné statistiky nebo vyzvedávání jednotlivců.  Možná budou někteří hráči zklamáni, ale jsem toho názoru, že tento turnaj odhalil daleko více nedostatků v mnoha oblastech naší hry než pozitiv.