Počítadlo

Kategorie: Domů, Komentáře k zápasům

KOMETA GR - SPARTA PRAHA 5:3 7. TŘÍDA

Třetiny: 3:0, 1:2, 1:1

Góly/asistence: Vlček 2/0, Zacha 1/0, Jenyš 1/0, Boltvan 1/0, Garčic 0/1, Tichý 0/1.

(pro zvětšení klikněte na fotku)

Naplnil se čas dlouho očekávaného hokejového svátku. Humpolecký zimní stadion hostil přátelské měření sil dvou mládežnických“ hokejových velmocí.“ Sparta vede tabulku ligy v Čechách v šesté i sedmé třídě a naprosto stejně je na tom i Kometa Group. Z tohoto důvodu bylo měření sil zajímavé i pro další týmy obou soutěží, které si díky těmto dvěma utkáním udělaly obrázek o síle a úrovni své soutěže v rámci republiky.
  Abychom byli spravedliví, musíme dodat, že zatímco Sparta nastoupila s ročníkem 1997 jako se šestou třídou a ročníkem 1996 jako se sedmou třídou, tak naproti tomu Kometa GR hrála tak, jak se oficiálně ligová soutěž v ČR hraje, po ročnících. Určitá věková převaha ,a tedy výhoda, byla na straně Kometa GR. Trenéři obou týmů mají ale ještě další možnosti. Do šesté třídy Komety může být postavený Pavel Zacha s Jakubem Zbořilem, v tom případě kvalita týmu viditelně vzroste. Stejně tak sedmá třída může být posílena Adamem Zbořilem , Tomášem Račickým, Markem Zajícem a případně brankářem Pavlem Jekelem a zase se bude jednat o úplně jiný tým.

Ale nechme všech kdyby. Týmy nastoupily tak, jak hrají svoji ligovou soutěž a přestože si nám trenér Sparty Holý po první přestávce utkání 6. tříd postěžoval na zmiňovaný věkový handicap, oba zápasy určitě splnily zamýšlený účel. Jak Kometa , tak Sparta sehrála v obou třídách mimořádně kvalitní utkání , kterých oba týmy mají možnost odehrát v průběhu ligové soutěže pouze několik.

Z pohledu hodnocení zápasu zaznívaly z tábora Komety jednoznačně nadšené ohlasy. Sparta byla soupeřem, který velmi dobře prověřil obrannou činnost, brankáři Komety byli v pro ně nezvyklém zápřahu a s kvalitou soupeře šel i jejich výkon výrazně nahoru.

Co se týká sedmáků, musíme vyzdvihnout v prvé řadě výkon obou brankářů, kterým, snad kromě Vávrova nerozhodného vyjetí na vyhozený puk a následnou složitou situaci v první třetině, nelze nic vytknout a spíše jim složit poklonu za výborné výkony. Obránci také snesou přísnější měřítko, naštěstí se dnes nepouštěli do útočných výletu tak často jako v jiných zápasech, protože hbití a rychlí hráči Sparty dokázali rychle kontrovat do rozhozené obrany nebezpečnými protiútoky.

V útočné fázi dnes zůstala za očekáváním první lajna Garčic, Zacha,Jenyš, která táhne tým celou sezónu, ale tentokrát nepředvedla svůj veškerý potenciál. O to více potěšila nápaditá hra ostatních dvou formací, které předvedly dobré bruslení, kombinace a dokázaly se prosadit i gólově.

Co se týká průběhu hry, potom bylo zajímavé, jak na třígólové vedení Komety dokázala Sparta reagovat dvěma rychlými góly v úvodu druhé třetiny. Tím se Sparta znovu dostala do zápasu a ten si udržel svoji dramatičnost až do posledních minut.

KOMETA GR – SPARTA PRAHA 8:3 6. Třída

Třetiny: 5:1, 2:2, 1:0

V útočné fázi se blýskl třemi brankami Radek Koblížek

Kometa GR rozhodla utkání už v první třetině pěti brankami a její převaha byla místy drtivá. Těžila z dobrého výkonu obou brankářů a z převahy v útočné fázi hry.

Sparta se nevzdala ani za stavu 5:1. Ve druhé třetině udržela naprosto vyrovnanou partii v této části zápasu i co do brankového vyjádření.

Ve třetí třetině sice Kometa dala o gól víc, ale poměr střel na bránu vyzněl jednoznačně pro Spartu. I tento fakt svědčí o nezdolném duchu tohoto týmu, který se nevzdává za žádného stavu.

Pokud bychom dali na vyjádření samotných hráčů po obou utkáních, bylo především skvělé, že se toto netradiční dvojutkání uskutečnilo. Určitě představovalo velký přínos pro oba kluby. Není to vždy tak jednoduché, zorganizovat podobné měření sil uprostřed sezóny. Trenéři často najdou dostatek důvodů k odmítnutí podobných akcí. Snahy o turnajové měření sil nejlepších čtyřech týmů v rámci republiky , které loni vzešly z tábora Sparty, se nepodařilo uskutečnit. Stejně tak následný záměr o vybudování jakési extraligy nejlepších týmů hrané nad rámec ligy za strany pana Ovsjanikova z Plzně se nepodařil.

Dnešní dvojduel ukázal, že je reálné a vysoce pozitivní pro naše hráče, odehrát vždy v rozmezí dvou až tří týdnů jedno podobné přátelské utkání s atraktivním soupeřem.