Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Statistiky čtenosti článků v rámci ČR za měsíc červenec

Reportáž o Kamevédě v hlavní relaci TV Barandov se mi moc líbila

5.8.2016, 15.03 hodin

Včera jsem obdržel výsledek statistik zobrazujících počty přečtení článků za měsíc červenec 2016 na předních webech České republiky.

V tomto ohledu se jeví jako opodstatněný názor, že Kamevéda je na dobré cestě dostat se do povědomí širší veřejnosti, což je jeden z hlavních předpokladů pro to, aby ji mohli začít využívat mladí rodiče při výchově.

 

iSPORT.cz   - 4000 lidí přečetlo celý článek + článek v deníku

iDNES. cz - 43 000 přečtení, což byl nejčtenější hokejový článek za celý červenec

Sport.cz (Seznam.cz) - 130 000  jeden z nejčtenějších článků v červenci

 

 

28.7.2016, 22.09 hodin

Reportáž v hlavní relaci večerních Televizních novin TV Barandov se mi opravdu líbila. Vlastně celé ty noviny byly takové jiné. Asi u nich zůstanu a budu je sledovat. Žádné katastrofy a násilné senzace za každou cenu, ani fádnost ČT1. Zajímavě a pozitivně pojaté televizní noviny. Které lidi nedeprimují. Bezva stanice. Alespoň takový mám okamžitý dojem ze včerejších zpráv, které jsem očekával především s ohledem  na reportáž o křestu nové knihy o Kamevédě.

http://www.barrandov.tv/video/73365-nase-zpravy-27-7-2016

Pod odkazem času 16.51 min.

..................................................................................................

28.7.2016 10.09 hodin

 

Jak probíhal křest knihy Strategie úspěšné výchovy?

Byl to neuvěřitelný veletoč.

Asi před čtrnácti dny přišli nezávisle na sobě dva přátelé z našeho hnutí a spolku Kamevéda s dotazem, zda neuvažuji o oficiálním křtu knihy. Předtím mi to vůbec nepřišlo na mysl, první knihu jsem nekřtil. Ale oba se nabídli, že vše zařídí a zorganizují, třetí sehnal kvalitní, klidné a velice vhodné prostory na hezkém místě v centru Prahy. Byl vybrán ideální termín akce, zavolal jsem Pavlovi do Newarku, jestli by se zúčastnil, protože jeho účast na křtu se nám jevila z pohledu médií jako základ všeho. Přikývl, že do Prahy rád pojede. Požádal jsem o moderování křtu šéfredaktora ProHockeye Petra Novotného a také ten se tohoto úkolu ochotně zhostil. Byl jsem rád, protože on byl člověkem, který mi zvlášť při vydání první knihy byl největším a nezištným rádcem, se spoustou věcí pomohl, korigoval texty. Bez něj bych to býval asi nezvládl. I jeho postoje Kamevéda ovlivnila při korekci pojetí  výchovy vlastních dětí. Asi bych nenašel nikoho povolanějšího. Začal jsem se na to opravdu těšit.

Začali jsme s přípravami a vše běželo podle plánu. Až do této neděle, kdy mě dva dny před termínem skosily nepříjemné zažívací problémy. To byl pech. Dva roky kolem mě všichni podléhali epidemiím a nemocem, já se pokoušel o dosažení nějakého vyššího stupně imunity, o čemž se zmiňuji v knize, vše skutečně skvěle fungovalo. A najednou tohle v nejméně vhodnou dobu. V pondělí jsem se obával, že do Prahy nebudu schopen odjet, to byl docela stres. Potíže ale ustaly v úterý odpoledne stejně rychle, jako přišly.

Záhy se objevil větší problém. Pavel si naplánoval velice kvalitní trénink na ledě na středu dopoledne a prohlásil, že by tedy rozhodně dal raději přednost tomu tréninku než křtu knihy, který mu z pohledu přípravy na novou sezónu nic nedá. To byl průšvih. Celý život jsem mu tvrdil a také sám praktikoval, že hokej, sport, trénink nebo zápas... je vždy absolutně na prvním místě. Až potom zakázky, rodinné oslavy, dokonce i škola, nebo média...  Ale tohle bylo poprvé, kdy jsem ze skalního dodržování tohoto pravidla neměl až tak velkou radost.

Dokonce jsem se v úterý večer s ostatními spolupořadateli akce rozhodoval, zda by nebylo lepší vše zrušit a raději zaplatit ztrátové výdaje za služby, které už nešlo odvolat. Deset minut bylo vše na hraně. Kluci obvolávali novináře, aby zjistili jejich postoje. Trochu nás povzbudilo, že redaktoři přislíbili účast i přes Pavlovu nepřítomnost. Rozhodli jsme se všechny o tom informovat a akci uskutečnit, i když by třeba účast nebyla valná.

Ráno na místě jsem už půl hodiny předem byl moc rád, že jsme se tak rozhodli. Sál se začal plnit sponzory, redaktory předních deníků, lidmi od filmu, dokonce se jako velká voda přiřítil početný televizní štáb, jehož přihlášení účasti nám jaksi uniklo. Začali jsme přesně na čas. Nejprve představil své setkání s Kamevédou Petr Novotný.

Zaujala mě a současně pobavila ta pasáž, kdy popisoval:

"...Jméno Pavel Zacha jsem poprvé slyšel z úst Slavomíra Lenera asi před sedmi nebo osmi roky. Tehdy jsem neměl ani tušení o nikom takovém. Pan Lener hovořil o tom, že chystají změny, které posunou rychle Česko opět mezi hokejovou elitu, ale že se bohužel vyskytují i jedinci, podivíni - no on ve skutečnosti použit horší slovo - kteří ničemu nerozumí, ostatní jen matou a jsou schopni některé rodiče dezorientovat. Prý mu připadá naprosto nesmyslné, abychom  utratili za malého kluka a jeho hokej dva miliony korun. Že tudy tedy cesta určitě nevede..."

(musel jsem se tomu pousmát, vždyť čas od té doby dost výmluvně ukázal, kdo jak čemu rozumí a kam která cesta vede).

Pan Novotný pokračoval, že"z neznalosti tehdy do úvodníku ProHockeye skutečně napsal cosi nelichotivého na moji adresu v přesvědčení, že nazývá věci pravými jmény.

Potom, za nějaký čas, došlo k naší první vzájemné schůzce. Plánovali jsme půl hodinky, schůzka trvala více než čtyři hodiny. Tehdy jsem zjistil, že všechno je úplně jinak. Ta schůzka zasela do mé hlavy spousty pochybností o mých představách o výchově vlastních dětí. Z původního odpůrce jsem se stal člověkem, který Kamevédu začal uznávat a podporovat..."

Potom jsem hovořil já o své druhé knížce, když se z ničeho nic za zády všech hostů ozval výstřel rezonující celou restaurací. Vystresovaní vlnou teroristických útoků všichni na vteřinu doslova zkameněli a otočili se tím směrem. Na pultu explodovala láhev sektu připravená ke křtu knihy. Všichni jsme se s ulehčením rozesmáli -  já se slovy, že je to asi signál z hora, abych už přestal mluvit a ujal se křtu, což jsme také společně vzápětí učinili.

Byl jsem opravdu šťastný, že po těch všech strastech se křest knihy takhle vydařil. Cestou domů z Prahy mi ostatní postupně volali a sdělovali, kde všude se reportáž už objevila. Nejprve Víťa, že je momentálně na titulní straně na iDNES, což mě šokovalo. Potom následovaly další podobné zprávy. Večer jsem ji dokonce shlédl v hlavních zprávách na televizi Barandov. To byly věci představující bonus navíc. Bylo to jako ve sportu. V zápasech jsou okamžiky, kdy se vše láme a kdy je linie mezi vítězstvím a prohrou hrozně tenká.

https://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/796097-jsem-v-cechach-za-exota-rika-zacha-v-uprimne-zpovedi-jak-vypiplal-syna-pro-nhl.html#hp-artcl

http://hokej.idnes.cz/hokej-nhl-zacha-starsi-rozhovor-kamaveda-fp0-/nhl.aspx?c=A160727_150731_nhl_cig

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej/275805/zacha-hranice-kdy-diteti-slouzite-a-kdy-ho-tyranizujete-je-tenka.html

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Zdravím všechny normální a slušné diskutující, které vítám. Současně bych chtěl upozornit, že veškeré urážlivé nebo nepravdivé výroky smažu, případně diskusi na čas odstraním.
odpověděl(a)
Můj příspěvek byl pravdivý, slušně napsaný a nikoho neurážel. Píšu a podtrhuji - PRAVDIVÝ, SLUŠNÝ A NEURÁŽEL. Jen se ta pravda nehodí do Vámi tvořeného mediálního obrazu. Na rozdíl od mnoha diskutujících jsem Vaši práci a spolupráci s "trenérem" Šťastným poznal (bohužel) osobně. A bylo to velmi zdrcující, "nechutné"! Šťastný (to je ten co přišel do BTL od Růžičky a zase se sešli v Chomutově) nemá se svým morálním kreditem v hokeji co pohledávat a dodnes lituji, že jsem mu vše nevrátil. A pro lidi, to je ten Šťastný, s kterým jste si zde na stránkách pochvaloval vaší spolupráci a jeho práci chválil.
icon odpověděl(a)
Trenéra Šťastného dál považuji za velice schopného trenéra, který je ochoten pro mladé hokejisty zařídit a zorganizovat i věci, kterým by se jiní jen posmívali, zvládl i osm tréninků za den, měl zájem sbírat informace o trénování, žil a žije svým povoláním. Určitě není jen dokonalý, měl také své chyby, ale ty klady podle mě vysoce převažovaly. Táhl ten liberezcký mládežnický hokej, měl schopnost najít a přesvědčit kvalitní hráče a jejich rodiče k přesunu do Liberce a pak jim taky pomoct s bydlením, prací, to je hodně práce a hodně zásluh. Mě osobně pomohl hodně a já jsem si toho vždy vážil. Ne vždy se setkáte se vstřícným jednáním, oceněním a zájmem. Z mého pohledu to byly skvělé roky v Liberci v té době. V současné době je pryč, odešel i další tahoun a výborný trenér Petr Haken, takže uvidíme, jestli je někdo dokáže nahradit. Podle mě to nelze. Vy trpíte přesvědčením, že vašemu synovi bylo ublíženo a spojujete to s příchodem mého syna. Ale já to tak nevidím, a nemám k tomu co dodat protože to stále jen opakujete, ale tím tu svoji pravdu neposílíte. Do týmu přicházeli noví hráči, mnoho jich končilo, mnozí byli nespokojení, ale jestli tam bylo něco nefér, o tom bych dost pochyboval. Trenér Šťastný chtěl vyhrávat a byl by sám proti sobě, kdyby kvalitní hráče vyhazoval pro nic a za nic, nemyslíte? A přisuzovat mi, že to byla dokonce moje práce, tak to už já mohu tvrdit, že jsem se včera vrátil z dovolené z Venuše. Konkrétně byste se na to asi mel zeptat trenéra Šťastného, já jsem tam byl nový a vašeho syna si moc nevybavuji. Tak to vyřešte jako chlap z očí do očí s ním a nepiště to roky stále dokola pod všechny články, které se kde objeví. To přece nemá žádný smysl. Já bych raději vždy hledal chyby a použení hlavně u sebe.
odpověděl(a)
O Vašem synovi jsem se nezmínil, když už mažete, a vymazal jste mi i následné vysvětlení, tak alespoň nemanipulujte čtenáře. Zmiňoval jsem se pouze o Vás a trenéru Štastném. Pavel nemá s vyhozením syna nic společného (tudíž - jeho přítomnost v týmu náš konec nezavinila ).
, Hlinka Cup odpovědět
Jsem rád, že tenhle ročník potvrdil dobré výkony (ne vždy výsledkově) z loňska, byť někdo je tady hodnotil jako bídné. Po té loňské hrůze se slaboučkým útokem je tohle balzám na duši. Je s podivem, že se přes všechny problémy tady najde několik individualit+zbytek solidního mančaftu, co je konkurenceschopný. Byť Nečas i Zadina asi nejsou produktem jen tradiční cesty, tam bude i nadstavba individuální. Otázka je, co bude dál, kde jinde v tomhle období akcelerují výkonnost, tady se většinou ti hráči akorát podusí.
, Podpora rodiny odpovědět
Přečetl jsem obě knihy.Když se na to podívám očima rodiče,který si tím vším prošel zjišťuji,že spoustu věcí jsme dělali velmi podobně,některé snad dokonce stejně, některé zcela jinak,ale spoustu věcí nebo činností už nikdy nemohu ovlivnit nebo udělat .V jedné věci se však musíme všichni shodnout.Bez nesmírné podpory rodiny není možné dokázat nic.Je na každém z nás,kolik jsme schopní toho obětovat.
Srovnávat se s výchovou Pavla Zachy snad ani nejde,ale určitě je možné čerpat inspiraci nejen v obou knihách,ale i na těchto stránkách a stránkách kamevedy.Mluvit v tomto případě o byznysu je trochu mimo.Obě knihy jsou v porovnání s tím,kolik stojí výchova mladých hokejistů, pakatel.
Pro rodiče mladých hráčů,kteří do českého hokejového prostředí teprve přicházejí, je každá informace,ať už kladná nebo záporná velkým pomocníkem a je jen na nich samotných,jak ní naloží.
Zabývat se otázkou kdo je a kdo není šampion je zcela zbytečné.Pro mně osobně jsou třeba šampióni moji synové,protože toho ve svých letech dokázali oproti mně neskutečně moc.A to byl vlastně náš cíl.Jestli někdo někoho osočuje tím,že se svým dětem maximálně věnuje proto,že si léčí svoje komplexy z mládí, protože sám nic nedokázal,ať si klidně osočuje.Já jsem si totiž v dospělosti uvědomil,že kdyby mě rodiče ve sportu více podporovali,možná bych něco dokázal.Tehdy ale byla jiná doba a také možnosti.Svým dětem jsme z tohoto pohledu dali maximum.Tohle maximum stačilo zatím na to,tam kde dnes oba jsou. My jsme spokojení.Dnes už záleží pouze na nich,jak s tím,co jsme pro ně udělali, naloží.
, - odpovědět
pro p.Zachu.
Zjevně na mou kritiku magie kamevéda reagujete podrážděně a to proto,že popisuji její opravdovou a ničím nepodloženou skutečnost.Zkrátka nemám rád lidi,kteří ještě dříve než dítě vleze na brusle,mu udělají stránky a všechny přesvědčují jak je talentované.Navíc název knihy o šampionovi je k smíchu,protože žádného ještě nevychovala,to snad nepopřete.
Ten váš vsugerovaný nesmysl o tom co nestihneš do 4 už nedoženeš je neskutečný blábol.To by 99% olympijských vítězů po přečtení vaši knihy vůbec neexistovalo,protože jejich rodiče tuto dobu zaspali.
To,že nepřeji vašemu synovi vůbec není pravda.Já odmítám kamevédu jako takovou,protože mate rodiče.Z průměrných dětí dělá zdánlivé talenty,ale bohužel je to jen o předčasném drilu a většinu táto filozofie semele.
Jen na závěr použiju citátek z dnešních novin,který mě vedl tady napsat.Hned jsem si na vás vzpomněl.

Jana Martinová: Kvalita životopisu začne hrát roli až v okamžiku, kdy do něj máte co napsat.
A já dodám.Kvalita kamevédy se nepotvrdí ani jdnou vlaštovkou v NHL,ale až pak by se snad nějaká kniha mohla napsat.

CZ fanda:Zaprvé nejsme v Třinci,to jen naokraj a zadruhé nepíšu o hokeji,ale o všeobecné sportovní průpravě.Běh,dynamika,rychlost,obratnost,jiné sporty,atd.V tomhle mu Lackové ani Romanové nesahají ani po kotníky.
icon odpověděl(a)
Vážený realisto, nehodlám se s Vámi přít. Přeji hodně štěstí a úspěchů při vaší výchově. 1
, kamevéda odpovědět
pro všechny, kteří obhajují 2 až 3 tréninky týdně přidávám článek zde: Hokej.Idnes. rozhovor s Filipem Pešánem:

Zmiňoval jste české a ruské hráče. Se kterými konkrétně jste se tam potkal?
S našich hráčů se kempu účastnil obránce Filip Hronek, který s Detroitem nakonec podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu. Hlavní poznatek, který z toho mám, je, že švédští, finští a severoameričtí hokejisté mají podobný způsob návyků a podobné dovednosti. Což je věc, která je v porovnání s našimi hráči nesrovnatelná. Byl bych nerad, kdyby to vyznělo, že porovnávám hráče z toho kempu mezi sebou. Tam se vybralo 40 nejlepších juniorů, na které Detroit dosáhne, takže úroveň byla veliká. Spíš narážím na to, že jsem měl trošku kyselý návrat domů do reality, když jsem viděl tréninky a zápasy našich mládežnických kategorií. Tam byl rozdíl opravdu diametrálně, diametrálně odlišný.

Získat návyk, to je asi dlouhodobá věc, to nepůjde ze sezony na sezonu, viďte?
Já si myslím, že u hráčů okolo dvaceti let může být vidět pokrok během jedné sezony. Ale je to opravdu každodenní dril. A to se jedná spíše o herních dovednost, a už ne tolik o herní návyk, protože ten má v sobě hokejista už nějak zakořeněný. Když se to hráči nenaučí v mladších kategoriích, tak je těžké je to ve starším věku odnaučovat.

Zdroj: http://hokej.idnes.cz/hokej-extraliga-filip-pesan-staz-v-detroitu-rozhovor-pd3-/hokej.aspx?c=A160803_150704_hokej_cig

V dnešní době nelze trénovat 2x týdně a očekávat, že mi konkurence neuteče! Z drtivé většiny má Pavel Zacha st.pravdu a Kemevédou trefil hřebíček na hlavičku. Pokud polemika, pouze o nuancích. Základ je velmi zdravý a pro náš sport více jak prospěšný.
odpověděl(a)
Mojac me ty tvy nazorovy veletoce neprestanou udivovat,bud si tak blbej,ze si temer kazdou odpovedi protirecis s tou predchozi anebo si fakt tak ovlinitelnej tim co si treba zrovna prectes nebo co ti kdo rekne?
Realisto,je docela zajimavy videt,jak pro kazdyho ma slovo sampion jiny vyznam,co ? 2
odpověděl(a)
to Rony: napiš co ti nesedí a můžeme argumentovat. Chápu, že zrovna tobě mnoho mých odpovědí nedává smysl. Místo urážek argument, ale to bych chtěl po tobě asi moc.
odpověděl(a)
Diskutovat muzu s clovekem,kterej ma svoje pevny nazory a stoji si za nima,to ty nejsi.
odpověděl(a)
to Rony: taky odpověď.
, - odpovědět
Lidi , proboha uz se brobudte. Vy nechápete, ze to je pouhopouhy byznys? Vše pro Pavla? Jistě, každy, kdo chce normálně žít se s Vymi dětmi, tak dle selské ho rozumu s nimi bude jako správný rodič ( sportovec ) rozvíjet veškeré aktivity a dále se bude ubírat směrem, který chce sám potomek. Toto jsou pouze dobre stylizovane mytusy( ač my jako vzdělaní lide v oborech) , které se snaží vydělat na nezkusenostech lidi. Vše je o genetických předpokladech podpořeny ch tvrdou práci v celém období mládežnické ho rozvoje. Vše ostatní , co se dé neustále říká, jsou chimery a mytusy. Proste, kdo ma talent a podpoří ho tvrdou práci, bez bludu na stránkach a podplacenycc PR, tak uspěje. Toto je normální vymilani mozku za Vaše penize , věřte.Selsky rozum, to je vše a čas ukáže.
odpověděl(a)
Logicky, pokud budu mít talrntované díte a dám mu vhodné podmínky s tím, že dokáže trénovat několik hodin za den, vznikne z toho vrcholový sportovec na té nejvyšší úrovni.

Pokud budu mít prkno, vznikne nadprůměrný, nikoliv výborný sportovec a ani Kamevédy mu nepomůže.

Zas osobně Kamevédu beru jako zajímavý zdroj informací, jestli za to platit? Podlmě platí jen ty co di to neumí nastavit sami.
icon odpověděl(a)
Dotaz pro Blba: docela by mě zajímalo, co si představujete pod pojmem podplacené PR? Já znám jen zaplacené PR. To se dejme tomu může tvořit na vlastní webové stránce, nebo na FB zadané profi agentuře, ale jak se to podplácí, to si dovedu představit, ale nikdy jsem to nedělal. Tak prosím nelžete. Klidně napiště názor, ale nevymýšlejte si nesmysly na moji adresu - myslíte že je to možné? Na druhou stranu bych řekl, že Kamevéda je nový směr, který vystupuje právě proti mýtům ve výchově. Nazývat nouvou věc slovem mýtus, to je vážně úlet. To ale obtížně zhodnotí někdo, kdo si k tomu nic nenastudoval, nechápe podstatu a umí jen urážet a přidávat si nesmysly, které si dosazuje k vlastním povrchní názorům, aby se vůbec měl o co opřít. A už vůbec nechápu, proč chodíte na tyto stránky, když jste úplně jiná krevní a hlavně názorová skupina. Když se něco podaří, nedokážete udržet emoce na uzdě. Člověk s charekterem si sjedná schůzku a pokusí se to vyříkat přímo, to ale není váš případ. Chybí vám odvaha, sebejistota a charakter. Nemám pravdu? 1
odpověděl(a)
Pane Z.Bohužel blb má v hodně věcech pravdu,ale co mě zaráží je prezentace této výchovy jako uspěšné,když se vpodstatě ještě nic extra nepovedlo.Ano Pavel byl draftován jako ostatně další stovky hráčů,kteří zapadli do průměru.Bylo draftováno mnoho lepších hráčů,kde systém výchovy(Finsko,zámoří)je založen na 2-3 trénincích na ledě týdně.Říct těmto rodičům o kamevédě,tak vás zažalují za týrání dítěte:-)
Sám jsem byl aktivní sportovec s mladým trénuji od 4 let adekvátně věku,ale žádné kamepřeháňky a kluk je o parník před ostatníma a to ve všem.
Proto se té vaší teorii musím smát.
Až bude mít Pavel za sebou pár sezon v NHL,tak bych o napsání knihy možná začal uvažovat,ale takhle je to rychle vyrýžovat dokud je na cestě nahoru.Až se bude vracet jako Uher a jemu podobní,tak už by si to nikdo nekoupil.
icon odpověděl(a)
Vážený realisto, dlouhou dobu čtu vaši kritiku a shazování potenciálu Kamevédy. Zjevně její podstatu nechápete. Pavel si už dva roky jde svou cestou, nikdo neví, kam to nakonec dotáhne. On už není tou hlavní prioritou - tou jsou stovky dalších mladých rodin a jejich dětí. Lidi jako vy mu prorokovali kolaps už ve čtvrté třídě, ale on stále sportovně žije. Mnoho rodičů se tady honosí skvělou úrovní svých dětí- většinou hokejistů, já jim to přeju...bohužel - aniž by je představili. Už předem zařazujete Pavla k těm, kteří zapadli do průměru, protože si to tak zoufale přejete. Ten negativismus z každé věty crčí ven. Proč se na to už konečně nevykašlete, proboha? Vím jen, že nějakou velkou českou bouřku na draftu NHL v příštích letech nikdo nepředpovídá - prozatím nikoho vpředu o parník nevidím. Až uděláte lepší výkon a představíte se, mohu projevit pokoru, prozatím nemám vůči komu. O hlavní příčině, proč si my dva nemůžeme porozumět, svědčí jedna vaše věta, že od čtyř let s mladým trénujete adekvátně jeho věku. A v tom to právě je. Kamevéda je především o rozvoji potenciálu v oněch prvních čtyřech letech, kdy pro svoje dítě můžete udělat nejvíc. Nemůžete srovnávat, tuto cestu neznáte a nemáte s ní zkušenosti. Také proto se postupně odpoutávám od tohoto částečně negativního světa hokejových rodičů a dostávám se k pozitivnímu světu mladých rodičů, kde ještě není změškáno a kde ten potenciál mohou uchopit a využít včas. Mějte svůj názor, já zase věřím a rozvíjím Kamevédu. Čas ukáže, kdo z nás dvou bude mít pravdu, protože čas a práce prověří řivotaschopnost každé myšlenky.
odpověděl(a)
realista: o parník před ostatníma?? Nějak jsem si nevšiml, že by jste měl být snad otcem mladého Romana, Lacky nebo snad Kvasnici. Pak už tedy v Třinci není o parník před ostatníma nikdo a jen to dokresluje vaší neobjektivnost v hodnocení všeho, do čeho se tady pustíte.
odpověděl(a)
Kameveda ... zatím je to jen neoveřený pokus. Já tomu fandím, ale zatím to je jen teorie. Ověřit Kamevedu lze jen tak, že poběží na 10 dětech a např. 8 z 10 dětí budou top sportovci. Projekt na několik generací.

V zásadě já Kamevédu vnímat tak, že dítě by mělo něco dělat v různych pohybových spektrech.
Čím více toho dělá, tím lépe to umí.

Pavel Zacha super hráč, také to má ale své B, hrozně brzo dospěl, což byla hrozně velká výhoda. Ani dnes bych mu neřekl, že mu je 19. 25 a byl bych na zemi.

Někdo mi říkal že Reichel byl chlupatej ve 12, Jágr taky brzo dospíval. Je tedy zřejmé, že ta fyziologická akcelerace je patrně významná výhoda.
odpověděl(a)
Já nechci ani nemohu zde něco tvrdit o Kamevédě. Neznám to a prozatím ani nepotřebuji. Moji synové jsou již dospělí. Určitě se ale zastávám Zachy st. že něco hanit umí každý a přitom čas ukáže, zda to má smysl. Tedy smysl v tom, zda Kamevéda dokáže pomoci k profesionálnímu sportu. Zde je ještě spousta dalších otazníků.
Určitě souhlasím s trenérem ohledně vyspělosti kluků. Ti co vyspějí daleko dříve mají větší šanci. A dostávají v klubech podstatně více šancí, chodí s o rok staršími a tím si je všimnou i v repre. Tak to je. Vemte si např. Prochyho - beka ze Zlína. Ten tedy měl prý poruchu růstu, ale když si ho pamatuji v 5. třídě, tak vypadal pomalu jak táta spoluhráčů. Dnes si vemte např. Filipa Zadinu. Je mu 16 let. Když vidíte forky a videa, tak fyzicky je mu min. 20 let. Prostě být profík v jakém koliv sportu je souhra spousta věcí. Talent, štěstí, již zmiňovaná vyspělost, přidávat si v trénincích a např. i Kamevéda.
icon odpověděl(a)
Já v tomto s Vámi souhlasím, a rozvíjím to ve druhé knize. Vědecky je to potvrzeno, že pohybový rozvoj akceleruje rozvoj celkový. Přitom mi kluboví hokejoví metodici napříč republikou tvrdili, že ten vývoj bude retardovaný a bude to příčina neúspěchu, nicméně opak je pravdou. Pak jsem se ale teoreticky zabýval také tím, jak před 26. rokem tento vývoj zastavit a otočit, aby naopak organismus stárnul co nejpomaleji - což tedy v překladu znamená delší kariéru, plnohodnotnější život v pozdějším věku. Např. J.J. se tohle očividně daří, mechanismy, které to ovlivňují, jsou známy. Jde jen o to naučit se je využívat, objevovat další, získávat informace.
odpověděl(a)
PR .Každý z rodičů má radost z úspěchu svých dětí.Bohužel podělit se s takovou radostí v českém prostředí je velmi ošidné.V první řadě je takový článek okamžitě označen za PR i když to vždy tak nemusí být.Nevím proč,ale každý takový článek či rozhovor vyvolává v některých lidech neuvěřitelnou touhu se k tomu vyjadřovat,aniž by byli do situace zasvěceni.Reakce některých čtenářů v diskuzích pod takovými články dokáží původní radost velmi pokazit.Nezapomenu asi nikdy na reakci syna,když jeden takový článek s možností diskuze vyšel vloni.Oslovil jsem redaktora jednoho internetového deníku,zda nemá zájem o příběh mladého hokejisty,který odešel v patnácti letech do zahraničí.Zájem byl,pan redaktor souhlasil.Popsal jsem mu stručně příběh.Napsal mi,že je to dobře popsané a jestli ještě může dostat kontakt na syna,že by se ho na něco zeptal.Synovi jsem ještě doporučil aby si konečnou verzi nechal poslat a aby ji odsouhlasil.K tomu už ale nedošlo.Článek vyšel bez autorizace.Syn z toho byl rozhozený,protože tam padala slova,která nikdy neřekl.Největší problém ale byl,když vlezl do diskuze.Volal mi,ať to raději ani nečtu.Nejvíce mu vadily urážky na mně.Uklidnil jsem ho,že je to v pohodě.
Když jsem později volal panu redaktorovi a sdělil jsem mu synovu reakci,jenom se usmál a řekl,že ho to posílí.Pro upřesnění ještě uvedu,že tento PR článek byl zcela zadarmo.Tento příběh může posloužit třeba někomu ,kdo se chce také pochlubit nebo zviditelnit,pokud tedy o něj bude zájem. 1
, počet odpovědět
Docela by mě zajímalo, kolik se jich Vám registrovalo na Kamevédu a jak to zvedlo objednávky na knížky? Jedna věc je si to přečíst a druhá se o to zajímat a zkusit to vyzkoušet.
icon odpověděl(a)
Asi to nebude znít moc dobře, ale ještě nevím, kolik všeho je, protože pracuji s novým systémem webu, takže se to teprve učím, ještě jsem nezpracoval objednávky knížek a k přihláškám členství v klubu jsem se ještě nedostal vůbec. Chce to ještě tak týden, až zájem poklesne a stihneme to zpracovat.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0038.jpg

Reklama