Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

LEKOV CUP 2009 - skutecne mimoradny turnaj

Na tomto mezinarodnim turnaji je na kazdem detailu videt, ze jeho organizatori skutecne premysleli a poctive pracovali. Jakobychom se ani nepohybovali v hokejovem ramci nasi republiky, kde se zakovskemu hokeji venuje daleko mene pozornosti, prostredku a prace. Podle nazoru renomovanych treneru predstavuje Lekov Cup nejlepsi turnaj v Evrope. S timto nazorem naprosto souhlasim - v kazdem pripade jsem se osobne s podobnym turnajem nikde v Evrope nesetkal.

Cim je tento turnaj tak pozoruhodny?

Uz samotne losovani turnaje hodne pripomina fotbalovou ligu mistru. Ve sklenenych nadobach se losuji jednotlivi ucastnici do skupin. Toto losovani provadeji sportovni a politicke celebrity formatu hokejisty Martina Straky nebo plzenskeho primatora. Timto zpusobem je vytvorena vyjimecna atmosfera.

Jedna se o turnaj s vysokym poctem ucastniku pro uzkou vekovou kategorii - rocnik 1996.

Uroven organizace turnaje a pocet zapojenych lidi do fungovani tohoto turnajoveho kolosu je v nasich podminkach naprosto vyjimecny. Take system turnaje je priznivy pro vsechny ucastniky.  Je zaruceno kvalitnich 8 utkani ve 4 dnech. Hraci plan svadi do poslednich kol dohromady soupere s podobnou vykonnosti. Pro hrace je velkym prinosem hrat tato utkani, stejne jako pro trenery moznost sledovat nase i zahranicni vyspele tymy.

Uroven ucastniku po herni strance se rapidne proti lonsku zvysila.  Stoupa podil tymu predstavujicich selekty ruznych oblasti v cele s favoritem celeho turnaje USA Select. Je malo klubu v republice, ktere jsou schopny postavit tymy z vlastnich hracu a byt pri tom alespon ve ctvrtfinale.  Take kvalita jednotlivych vyberovych tymu se zvysila. Napriklad Highlands letos predstavuje skutecne vyborne poskladany a vedeny tym, kvalitou nesrovnatelny s minulym rokem. Tym mel moznost sehrat se na pripravnych soustredenich, ale presto se nakonec Highlands nedostali tak daleko, jako loni.  Take ostatni selekty vyrazne posilovaly. Jejich treneri po minulych zkusenostech uz vedi, ze si to tento turnaj  zaslouzi a pokud chteji se svym tymem uspet, jina cesta k tomuto uspechu nevede nez ziskat skutecne vsechny nejlepsi hrace ze sveho okoli.

Tym Kometa GROUP tady nevalcuje sve soupere a bude koncit nekde uprostred startovniho pole. Proc tomu tak je ? A dokazuje to, ze je tento tym pri hre na rocnik 1996 nekonkurenceschopny, jak nekdo tvrdi ?

Domnivam se, ze to je trochu jinak.  Hraci Komety nar. 1996 se v terminu Lekov Cupu rozdelili na tri skupiny a vyrazili na tri ruzne akce. V soupisce pro Lekov si jeste trochu zauradovala marodka a v tom vidim hlavni duvod, proc si nevede nijak suverenne. 

Domnivam se, ze by bylo vhodne v pristim roce se soustredit na zaver sezony na tuto vrcholnou hokejovou akci a snazit se ukazat, ze ani ve hre na rocniky neztrati tento tym hokejovou kvalitu. Kvalita turnaje, jeho spolecenska uroven a umisteni na letosnim rocniku by k tomu mohlo poslouzit jako velmi silny impuls.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, rocniky odpovědět
Jde o uhel pohledu. Pokud je soutez vypsana pro rocnik 96 a ml., tak hrac roc. 97 do ni vstupuje s vedomim, ze bude hrat proti starsim klukum, vetsinou ho do ni trener posle proto, ze na to ma fyzicke, technicke i mentalni schopnosti a vse je v poradku.
Pokud je soutez vypsana pro 6.tridu - roc.97, trener do ni posila schopneho ml.hrace 98, jenze ten zde nedobrovolne napr. v pripade Pardubic narazi na tri petky hracu roc. 96, o 15-20 cm vyssich a o 15-20 kg tezsich. Na regionalni urovni, jakou je zakovska liga, to vetsina techto kluku ustoji, na MCR uz to je velky problem a preziji a prosadi se jen ti opravdu nejlepsi.
Porovnejme turnaj Lekov a zakovskou ligu. Mladsi kluci, kteri se prosadi v turnaji, kde je vse jasne, zaslouzi obdiv a slavu. Mladsi hraci, kteri jsou za nejasnych podminek nahnani do nerovneho soupereni s o dva roky starsimi hraci, musi byt, kdyz vyvaznou bez uhony, prinejmensim pekne otraveni.
Omezeni 5+1 pro pristi rocnik ZL je jen nic neresici kompromis prodluzujici soucasnou agonii. Navic tento system znehodnocuje i vlastni pohled na talentovane hrace, vi nekdo, krome nejblizsich lidi v okoli, jestli sikovny kluk 97 hraje sve zapasy jen proti stejnemu rocniku nebo vyssimu nebo se placa o rok niz? Znehodnocena je i prace klubu. Cely rok makate, vyhrajete skupinu a vite, ze kdyz prijedete na MCR, nastoupi na vas souperuv tym hrajici cely rok vyssi soutez. Mate dve moznosti: prijedete tam, 4x vam namlati a jedete domu s brekem. Anebo reknete klukum na poslednim treninku sorry, dostali byste do huby, misto vas pojedou starsi kluci i kdyz ti si treba ucast nevybojovali. A jdete domu s brekem rovnou z toho treninku a jeste s pocitem zmaru.
No ma tohle cenu?
, nerovná hra odpovědět
Díky dosavadnímu pravidlu o odkladu většinou vyhrávají týmy s větším počtem “odložených” hráčů (vítěz "MČR" 5.tříd v Brně - Pardubice - měly 13+1, z toho 4 na jaře; kolik týmů hraje s tímto složením za "šestky"!) …a protože nejsou děti, hraje spousta kluků (i můj) o ročník výše, kde se potkávájí s “odloženými” (tedy až o 2 roky staršími); to jde OPRAVDU O ZDRAVÍ. Doufám, že pravidlo 5+1 týmy trochu srovná…
odpověděl(a)
Na tomto místě jsme řešili lekov Cup, kde byl ročník 1996 a několik hráčů 1997. Tady se o odložené hráče nejednalo a hrálo se neúměrně tvrdě. Pravidlo v soutěži, 5+1, možná týmy skutečně trochu srovná, ale osobně jsem tento problém nikdy neřešil. Dokonce jsem byl rád, když kolem byli hráči starší třeba o 27 měsíců. Hra v tom okamžiku získává parametry letošních osmých tříd, je rychlejší a mladší hráč se tomu musí přizpůsobit nebo jít o třídu níž. Že je málo dětí, to je vždy hlavně problém konkrétního klubu. Otázka zní, co je víc špatně. Zda hodně starších hráčů v silném klubu nebo poslepovaná sestava s hráči o dva i tři roky mladšími v menším klubu. Při takovém nepoměru prodělávají oba týmy, každý trochu jinak.
odpověděl(a)
Díky za odpověď; chtěl jsem ten problém jen zevšeobecnit. Tým v "poslepované" sestavě se sotva kdy dostane na MČR; celou žákovskou ligu většinou prohrává ne kvůli své nehokejovosti, ale ambicím silných klubů (buď si stahují nejlepší hráče z blízkého či dalekého okolí nebo se tito hráči sami ucházejí o místo v týmu) a nerovným soupeřením (viz pan Komárek) s vyššími a těžšími protihráči.
, Ještě k tvrdé hře. odpovědět
Direktoriát turnaje se snažil řešit už v průběhu turnaje situaci s velkým množstvím zraněných hráčů. Na turnaji byl přítomen i šéf komise rozhodčích a rozhodčí byli téměř před každým utkáním vyzýváni k takovému způsobu vedení zápasů, který by omezil počet zraněných. Bohužel, jak si posteskl i ředitel turnaje, v celé logistice turnaje jsou rozhodčí jedinou nezávislou složkou a způsob posuzování se nepodařilo korigovat ani v závěrečných utkáních. Během čtyř dnů turnaje musela rychlá záchranná služba zasáhnout v případě vážných zranění celkem ve 21 případech. K tomu je nutné připočíst ještě zranění, která nebyla tímto způsobem ošetřena. Někteří hráči nedokončili turnaj z důvodu méně závažných zranění, která ale pokračování v turnaji nedovolila a působení těchto hráčů díky tomu na turnaji také skončilo.
Při následné diskusi mezi vedením turnaje, představiteli svazu, trenéry i sponzory se objevily názory, že posuzování utkání v žákovských kategoriích je daleko benevolentnější než v extralize dospělých. Člověk nemusí být žádný velký hokejový odborník, aby vycítil, že by tomu mělo být spíše obráceně. Na svazu panuje názor, že v tomto směru, tedy posuzování utkání mládeže, je všechno O.K.Máme tedy zřejmě v nekonečné řadě problémů další. Naše mládež ztráci konkurenceschopnost v mezinárodním měřítku a nejtalentovanější hráče, kteří se v hojném počtu sešli, v tomto případě na Lekov Cupu, dovolíme během víkendu "kosit" po desítkách, protože na rozhodčí nikdo nemá žádný "špagát".
Když si některé momenty přehrávám v paměti, vzpomínám na krosčeky při buly na hlavu zepředu, po kterých se hráč skácel na led před očima civějícího rozhodčího bez trestu, krosčeky na hlavu zezadu, viděné ale nepotrestané, napadení, naražení na mantinel s patnáctimetrovým nájezdem. Někteří hráči takto nastavená kriteria přijali a výsledkem je těch zmiňovaných 21 vážných zranění.
Je více než jasné, že takto s naší hokejovou mládeží zacházet nemůžeme. Musíme ji dokázat ochránit a v prvé řadě všemi prostředky přinutit některá nezodpovědná rozhodcovská individua dělat svoji práci zodpovědně. Stačilo na počátku turnaje udělit několik trestů do konce utkání a vše se mohlo odvíjet jinak. Stížnosti tentokrát nebyly na zvýhodňování jednoho týmu vůči druhému , ale na nezvládnutí trestání brutální nebo neúměrně tvrdé hry. Většina inteligentních lidí koriguje svoje jednání, jsou -li na jejich práci stížnosti nebo má zadavatel jinou představu. Rozhodčí na Lekov Cupu byli žádáni, ale nebyli schopni nebo ochotni své posuzování změnit.
Trenéři našich mládežnických nároďáků opakovaně, naposledy na MS do 18 let, naříkají, že jsme příliš často vylučováni a v přesilovkách ztrácíme většinu utkání. Naši hokejisté jsou ale takto vychováváni od útlého mládí.
odpověděl(a)
To máte pravdu ,ale svojí vinu mají i trenéři kteří tyto zákroky také přehlíží a v neposlední řadě my rodiče když mnohým těmto zákrokům ještě tleskáme.Mnohokrát jsem se setkal po těchto zákrocích jak otec svého syna plácal po zádech.A jestli zákroky provádí stále stejní hráči a rozhodčí je netrestá pak to podle mého názoru musí řešit trenér.Vždyť mu to nabourává koncept hry a morálku celého mužstva.Takže nejen rozhodčí mají na vývoji těchto utkání vinu.
, Pro Svobodu odpovědět
Vážený pane Svobodo, doufám, že si přečtete tento vzkaz a dáte pokoj. Rodičům hráče Hrabce a hráči samotnému se omlouvám za můj výrok, který určitě nebyl mířen tak, jak jste ho Vy pochopil.To co se stalo mne mrzí a věřte, že to byla jen náhoda a nikoliv úmysl. Ten souboj byl úplně čistý rameno na rameno a nikoliv loket. Potom pokud by to tak bylo, žalujte rozhodčího a ne hráče, či trenéra. Nikdo kluky k těmto věcem nenabádá!!! Ale jestli chcete vědět, co čeká kluky příští rok v kat. bantam, přijďte se podívat nyní do Letňan, jak jsou naši kluci rozčarovaní při dohrávání soubojů u mantinelů od Kanadských celků. Jo a na víc vyčistěte si prosím uši a doposlouchejte můj rozhovor s Hav.tatínkem až do konce než začnete soudit.
odpověděl(a)
Já bych tuto větu nevyslovil ani z legrace natož když bych pracoval s mládeží abych jí vyřvával před halou.To co jsem slyšel bylo dost hrozné a tak jsem dále Váš hloupý rozhovor neposlouchal.Ale jinak jsem rád že jste to nemyslel vážně.A nejsem sám kdo si na to stěžoval.Já se na rozdíl od jiných nebojím napsat svůj názor a podepsat se pod něj.
, - odpovědět
kdyz hrajete na rocniky tak jste uplne v prdeli
, - odpovědět
Převzato z jiného webu:
Turnaj LEKOV CUP 2009 Utkání Kometa Group BRNO - Sparta PRAHA 1 : 8 asi v páté minutě utkání najíždí obránce Brna na útočícího hrače Sparty loktem přímo na jeho klíč.kost ,hráč Sparty odkulhal na střídačku Sparty , výsledek zlomná klíč. kost to se stane řekne si člověk,ale co se dělo po tomto zákroku na střídačce Brna to jsem ještě nezažil trenér Náprstek poplácal mladého hokejistu po zádech a měl s toho zákroku ohromnou radost a kluci na střídačce taky no a korunu celé této události dal večer ZBORIL st.když se potkakl před vchodem do CES Arény s rodiči Havířova tak jim říká cituji: JESTE JSTE NAM ANI NEPODEKUVLI ZE JSME VAM ZLIKVIDOVALI NEJLEPSIHO HRACE SPARTY rodič Havířova mu odpověděl cituji:TO JE ALE SKODA. Tak se ptám vedení Komety Group a trenérů mládeže může tento člověk dělat s mládeží nejsem spartan jsem jen náhodním svědkem této události a být rodičem zraněného hráče tak podám na Vás pane ZBORILE st. trestný oznámení za ublížení na zdraví.
Já jsem Sparťan a taky jsem tuto větu slyšel společně s manželkou je nám z toho docela zle a tak bych rád slyšel Váš názor na danou věc protože jestli to myslel p.Zbořil vážně tak je to hodně nechutný
Svoboda st.
odpověděl(a)
K dění na střídačce Komety Group vám toho moc k utkání se Spartou neřeknu, protože jsem odešel ze střídačky už po druhém zápase, ale toto rozhodnutí nemělo s tvrdou hrou co do činění. Jak znám Josefa Zbořila, tak mi to k němu zase tolik nesedí. Jeho synové jsou sice hodně vylučovaní a nebojí se jít do těla, ale návody k tomu zranit hráče jsem nikdy neslyšel. Jakub Zbořil rozdal na turnaji několik hodně tvrdých, ale často naprosto čistých bodyčeků - asi nejtvrdší na hráče Mladé Boleslavi v posledním utkání. Po něm se mi zatmělo před očima, protože to bylo asi pět metrů před mýma očima, ale nebyl ani vyloučen, protože nechal ruce dole a byl to naprosto čistý zákrok. Jakub patří k nejlepším obráncům své kategorie vůbec a snaží se pracovat i na této tvrdé hře - s tím se musí vyrovnávat i hráči Komety na tréninku a jsou na to potom lépe připraveni. Na druhou stranu si myslím, že jsme měli na tomto turnaji mladší a slabší tým fyzicky méně disponovaných hokejistů než většina našich soupeřů, takže démonizovat tento tým i po této stránce se moc nedá akceptovat. Máme také zraněné hráče a nějaká zranění naši hráči způsobili. Osobně se mi zdálo neúměrné až zbytečné, jak tvrdou hru rozhodčí pouštěli a v jak časté permanenci byla sanitka na tomto turnaji. Statistiku zraněných neznám, ale byla určitě až zarážející. V některých utkáních, které jsem viděl, bylo nepochopitelné, proč po sobě hráči tak jdou. U některých bylo vidět známky únavy a chyby v koordinaci pohybu už při třetím čtvrtém utkání. Náročnost turnaje a únava hráčů je jistě příčinou několika zranění.
Osobně se velmi hrozím zranění syna při nějakém utkání a na druhé straně - nikdy jsem ho k zákeřné hře nenabádal. Velmi mě mrzí, že k tolika zraněním došlo, protože kluci se zlomeninami budou mít pokažené jaro a to je velká škoda. U zákroků náhodných - s tím se nedá nic dělat. U těch úmyslných - a o těch vědí své jenom hráči, kteří je provedli, je to o to bolestnější.
odpověděl(a)
S tvrdou hrou souhlasím od toho tam byli rozhodčí (a ty nechám bez komentáře) mě spíš zajímal Váš názor na tu větu pana Zbořila a tu jsem slyšel na vlastní uši a docela mě zamrazilo.A co se týče Komety tak kluci hráli pěkný hokej a například Váš syn i velice čistě.
, - odpovědět
Velká gratulace pro hráče a trenéry týmu Veselí nad Lužnicí. Jednalo se o tým fyzicky disponovaných a herně vyspělých hráčů, kteří tyto ambice měli. Z pohledu mezinárodního srovnání vidím jako pozitivní moment tu skutečnost, že výběr, složený z hráčů určitého regionu dokázal porazit select USA. Může to sloužit jako důkaz toho, že jestliže naši mladí hráči nemusí překonávat handicap cesty do zámoří a s ním spojenými zatěžujícími faktory , jsou vedeni dobrými trenéry a jsou připraveni po všech stránkách na takový turnaj, jsou schopni konkurovat i nejlepším americkým týmům. Také proto mám z jejich vítězství upřímnou radost. Lekov Cup je totiž prověrkou nejen herních kvalit, ale vzhledem k množství těžkých utkání ve čtyřech dnech také vůle a morálky. A tyto vlastnosti předvedly také další čs. týmy a výběry v mnoha utkáních mírou vrchovatou. Na Lekov Cupu jsme mohli vidět mnoho pozitivních momentů z pohledu perspektivy našeho hokeje. V kategorii 1996 to bylo podle mého názoru skvělé završení jednoho hokejového roku.
, - odpovědět
Pro Krista pane kdy vy se proberete do reality a přestanete mluvit v eufemismech o hokeji pro děti, nechcete hrat i ligu mistru pro děti..? celé vaše stránky musím brát s naprostou rezervou, nezlobte se.
odpověděl(a)
Na těchto stránkách se snažím pohlížet na sportování dětí ze svého úhlu pohledu. Beru ho s naprostou vážností a jsem dnes stejně jako před pěti nebo dvanácti lety přesvědčen o tom, že tím pro svoje i jiné děti dělám to nejlepší. A máte pravdu v tom, že pokud by to bylo možné, podílel bych se klidně i na lize mistrů pro děti. Nebo myslíte, že by jim taková akce mohla v něčem ublížit ? Nedivím se Vám, že na věc pohlížíte tímto způsobem, protože je to u nás stále rozšířený názor. Naopak za mořem pořádají i v nižších věkových kategoriích bombastické akce pro děti a hrdě prohlašují, že k nim přistupují se stejnou vážností, jako by pořádali mistrovství pro dospělé. Tam je tento pohled na věc zcela normální a většinový a mě osobně se zamlouvá daleko víc, než to naše zakořeněné přehlížení a degradování žákovského hokeje. Vzhledem k prostředkům a pozornosti, která se do hokeje dětí investuje v Americe a v Rusku bychom se s podobnou fylozofií mohli dostat brzy až na samotnou periferii hokejového světa. Toto riziko stále hrozí. Ale to je téma, které daleko přesahuje možnosti jednoho článku, který by zřejmě váš pohled na věc stejně nedokázal nikterak ovlivnit.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

trenink4.11.jpg

Reklama