Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Letní návštěva v ZOO

 

Tato zmínka je jistě mimo problematiku, ale s ohledem na fakt, že se prázdniny sotva přehouply do své druhé poloviny, snad jeden nesportovní článek nebude nikomu proti mysli.

Na podobné věci jsme totižb v posledních letech neměli čas. Rodina ženoucí se stále za jediným cílem musela vyřadit kratochvíle a akce běžné pro změnu pro všechny ostatní.

Na přelomu července a srpna sice ještě nebyla v minulých letech sezóna v plném proudu, ale zato letní hokejové kempy střídaly jeden druhý, tenisová turnajová sezóna v tomto období vždy kulminovala. Své manželce mám za její ochotu přizpůsobit se "necelých osmnáct let" našim sportovním snům stále co vracet za její pochopení i pomoc, a proto když zazní přání zajet se podívat do ZOO, nejde odmítnout.

Tuhle sobotu jsme vybrali to ve Dvoře Králové, kde jsem byl naposledy před desítkami let na výletě se školou. Byl to hezký den, nejvíc mě upoutaly tři silné dojmy.

Ten první, zvířata ve skvělém stavu a kondici. Zvlášť lvice a lvi by okamžitě mohli absolvovat přijímačky do Hollywoodu. Na mladých lvech jsem mohl dlouhé minuty oči nechat. Je skvělé, že je možné prohlížet si je přes sklo z půlmetrové vzdálenosti. Připadali mi do detailu naprosto dokonalí, krásní, jakoby právě vyšli ze salonu. Každý pramínek mohutné hřívy dotvářel ten dojem. Když někdy vidíte zbědovaná zvířata, je to tristní podívaná i dojem, ale tohle bylo neobyčejné, stále mám ty nevšední krasavce před očima. Kdyby už nebylo k vidění ten den nic jiného, za detailní pozorování těch dvou nádherných lvích samců to určitě stálo.

Ten druhý zážitek jsme prožili při občerstvení. Měli jsme chuť dát si něco moc nezdravého a dobrého, takže grilovaná klobása  s pivem, jednoznačná volba. Jak jsem se tak zakousl do prvního sousta a při lehké konverzaci počal spontánně brouzdat  očima kolem, upoutal mě stůl hned dva metry vedle. V kočárku pro dvojčata seděly dvě děti, chlapec a holčička ani ne dva roky. Byly dost nespokojené, trochu uvřískaní, zarudlí v obličeji. Kroutily se v kočáře jako žížaly. Měly žízeň. Doprovázel je jejich otec, zřejmě byl rozvedený a obě děti dostal na víkend do své péče. A ještě jeho matka, babička od dětí. Pečující tatínek držel v ruce zpola dopité pivo a...docela jsem vytřeštil oči!!! Už jsem se chtěl podívat jinam, když vidím, jak to pivko nutí dětem. Zaslechnu něco o tom, že.. "chmel je zdravý?!?"

Po chvíli se zvednul a šel koupit ještě jedno, Starobrno jedenáctku. Také jsem ji měl před sebou na stole. S manželkou jsme na sebe nevěřícně hleděli. Obě děti měly zjevně žízeň, ale ani babička, ani otec se nějak neměli k tomu investovat do koupi nějaké vody nebo alespoň limonády. Nakonec dopili ve třech - táta, dceruška a synek -  i to druhé pivo, zvedli se od stolu a posunuli se k nedalekému výběhu pozorovat zvířata. Co jsem viděl, tak víc jak polovinu obsahu kelímku odčerpaly obě děti, s tím prvním to zřejmě dopadlo podobně.

K manželce jsem prohodil něco o "Kamevédě po Česku," přiznávám, že mě tohle setkání úplně paralyzovalo. Koukali jsme za nimi, kroutili nevěřícně hlavou a pokoušeli se odhadnout, co z nich tak asi vyroste. Nedávno jsem psal článek o tom, že jsme na první příčce v Evropě v konzumaci alkoholu u dětí do patnácti let, a to ještě nikdo nedělá průzkumy, jak jsou na tom české děti do dvou let!!! Zřejmě bychom se opět usadili na absolutním vrcholu.

Nejprve jsme si mysleli, že obě děti ještě vůbec nechodí, protože celou tu dobu se nezvedli z kočáru. Na chodníku opodál je ale táta vyndal ven a bylo vidět, že pár kroků už docela dobře zvládnou. Tedy holčička, protože chlapec svým asi třetím krokem zakopl o rovný chodník a dost se uhodil do obličeje. Samozřejmě hrozný řev...

Už jsme na to neměli nervy a raději jsme se zvedli a zamířili opačným směrem. Ale ten velice zvláštní pocit z toho setkání v sobě mám dodnes - naprostá beznaděj.

Po chvíli jsme míjeli velice mladý pár, který tlačil krásný ale jakýsi malý kočárek. A v něm pro změnu neuvěřitelně cukrově namašlení dva mikropejstci neidentifikovatelného plemene. Bylo zřejmé, že pro onen pár představují středobod vesmíru. Zvířatům ve výbězích se moc nevěnovali, spíš opečovávali s neskonalým citem své miláčky. Přitom kritickým okem sledovali a komentovali všechny ostatní pejsky korzující kolem...

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

MCR5_2009.jpg

Reklama