Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Světový pohár - výhra nad USA má cenu zlata

 

24.9.2016, 14.35 hodin

Momentálně se nacházím v Brémách, takže jsem zápas českého týmu proti USA neviděl, pouze sestřih.

Přesto na ten výsledek pohlížím jako na velký úspěch. V americkém týmu bylo zřejmě něco špatně. Těch důvodů se diskutuje celá řada a Američané si to jistě za nějaký čas vyhodnotí správně. To oni byli na SP největším zklamáním.

Český tým urval výhru a neskončil poslední, což může být z pohledu budoucnosti důležitý moment.

Klobouk dolů před hráči, odvedli vynikající práci a přinesli výsledek, který se počítá.

Má svoji nezpochybnitelnou hodnotu.

Každý bod z takové akce má obrovskou cenu, pro český hokej v současné fázi doslova k nezaplacení.

Rozpoložení Američanů nechme stranou. Oni jsou v jiné situaci. O jejich kvalitě a jejich možnostech totiž dnes nikdo nepochybuje, na rozdíl od Čechů.

Výpadek USA je nakonec pro osud Světového poháru dobrodiním.

Tento výsledek bude třeba revidovat, bude nutné za nějaký čas uspořádat další turnaj, kde ve finále stanou proti sobě USA a Kanada. Tak jsou dnes v NHL skutečně karty rozdány. Tyto dvě země jsou schopny složit papírově nejsilnější týmy.

Ruská škola je trochu na ústupu, ta slovenská a česká ustupuje výrazně.

Švédové díky nejlepším obráncům budou dlouho patři k absolutní špičce a oproti Česku poloviční Finsko expanduje dopředu a vzhlíží k budoucnosti díky metodice výchovy zchopné v posledních letech plodit v jednotlivých ročnících hráče náležející v draftech k absolutní špičce. Ti budou v příštích deseti letech jen silnější a silnější.

Ale stačí, aby se v nějakém týmu něco nepovedlo, aby si něco nesedlo, a může dojít k selhání podobnému tomu, co Američané předvedli v základní skupině. O to je to vše zajímavější a málo předvídatelné.

Můžeme se tedy těšit, že Světový pohár bude brzy znovu a nebude třeba na něj čekat dalších dvanáct let.

Jakou formu ale bude v té době mít česká účast i přes vítězství nad USA, to v této chvíli zřejmě neví ještě nikdo.

A ještě poznámka na závěr:

Vůbec se mi nelíbily posměšné poznámky nejuznávanějšího českého televizního komentátora na adresu Finů.

Ty komentáře, že Finové to tentokrát s tím omlazením opravdu přehnali, to mi připadalo jako potvrzení stavu našeho hokeje a uvažování lidí kolem, kterým snad není pomoci. Protože přesně ten způsob uvažování nás přivedl do současného stavu a stále brání nějakému skutečně výraznému obrození.

Finové možná tento SP tak trochu obětovali, ale když jsem viděl ty mladé chlapecké tvářičky v souboji s Ruskem, vyznívalo mi to úplně jinak. Tak nějak vypadá dnes investice do budoucnosti v zemích, kde vládne moderní přístup k výchově hráčů. Ti mladíci za čtyři roky dospějí, vyzrají a budou někde jinde. Současně budou vděční SUOMI za podporu a příležitost, kterou v mládí dostali.

Která od nároďáku přišla v době, kdy ji ti nejlepší nejvíc potřebují a která pomáhá rozhodujícím způsobem rozkvětu jejich kariér. Jejich postoj k reprezentaci bude s velkou pravděpodobností velice čistý a pevný. Protože tito kluci budou mít co vracet, bez diskuse.

Bude zajímavé to sledovat, mě se to jevilo jako nejlepší možné rozhodnutí finského svazu a jejich realizačního týmu. Oni dnes vůbec nemusí být zklamaní z toho, že nepostoupili. Mladí Američané do 23 let také nakonec nepostoupili. Ale byli tím, co na tomto Světovém poháru nejvíc nadchlo a co ukázalo skutečně moderní trendy v hokeji.

Finové mohou být šťastní, že tyto trendy zachytili a stojí na špici ve výchově.

V duchu si hráči i fandové řeknou, tak tentokrát na to ještě nebylo - ale:

POČKEJTE PŘÍŠTĚ !!!

Bohužel, my Češi si nic podobného myslet nemůžeme. Vlastně ani nevím, co nám ten světový pohár řekl.

Kdybych hledal pozitiva, tak bylo určitě fajn, že jsme neskončili beznadějně osmí, což tak určitě mohlo skončit, kdyby nezahaprovaly USA. Ale jinak?

Těžko říct, k čemu bychom se vlastně my dnes mohli upínat s nadějí, že bude líp.

..................................................

 

22.9.2016, 8.15 hodin

Česká extraliga nebo extraliga juniorů - to je něco jako triatlon.

 

V zápase Amerika 23´- Švédsko jsme mohli vidět současnou hokejovou zábavu, jak se dnes servíruje na vrcholných kolbyštích. Můžete nebo nemusíte se mnou souhlasit, ale proti kvalitě, kterou vidíme na Světovém poháru, je mistrovství světa trapnou podívanou bez kvalitního obsahu. Je to jen odvar, třeťák vařený z víckrát vařeného čajového sáčku.

Prodloužení v tomto zápase, to byl delikatesní kousek. Tohle normálně neuvidíte. Žádný český švindl, žádné šidítko. Tohle je skutečná sportovní zábava.

Pro mě bylo skvělým zjištěním, že Švédové se svým destruktivním systémem museli bojovat až dokonce se zámořskými juniory, kteří na ně díky skvělým dovednostem našli recept a nakonec je udolali. Toho dnes Češi nejsou schopni. Nemáme tu kvalitu hlavně v obraně.

Dělá mi obrovskou radost, když ti čeští páprdové v klubech, kteří to přivedli tam, kde to dneska je, musí koukat na to, jak hrají američtí kluci do 23 let.

To jsou přesně ti chlapci, kteří u nás "mají přece ještě čas" a neměli by "být netrpěliví", když rok, dva nebo raději tři, zahřívají lavičku, aby tam dozráli pro "rychlou" českou extraligu.

Pokud měli to štěstí, že se narodili v Americe, tak dneska světu ukazují, jak se to hraje, když na ledě nevládnou důchodci, ale dravé sebevědomé mládí, které bylo odborně a cíleně vychováno lidmi milujícími ten krásný sport, aby pozvedlo celý lední hokej.

Obstaróžní čeští manažeři stále nemají nejmenší tušení proč jako by měli chtít vychovat hráče špičkových kvalit pro NHL, když jim přece stačí mnohem míň špičkový hráč, který ztvrdne v nejlepším věku v jejich klubu. K tomu to tak zhruba směřovali chlapci ve vedení v posledních dvaceti letech.

Když nejste syn legendy, majitele nebo manažera klubu, obtížně se hledá důvod k zařazení takového kluka do první druhé lajny.

Tak jim ze srdce přeju, aby si teď užili tu podívanou na moderní hokej prezentovaný mladíky, kteří by u nás měli ještě hodně času na to, aby dostali nějakou důstojnou roli.

Mám čerstvý zážitek z tohoto týdne, který dokresluje atmosféru v našem mládežnickém hokeji. Hráč ročníku ´97 se pokouší přestoupit z klubu, kde působil dva roky, do klubu s extraligovou juniorkou. Chce ještě zkusit zachránit kariéru a pokusit se prorazit. Tabulkovou taxu za takového hráče všichni dobře známe. A tak měli rodiče zhruba šest měsíců nervy z toho, jak to udělat, kde sehnat peníze nebo jak zatlačit na manažera, aby se dohodli nějak jinak a dosáhli přestupu, který by ještě dal šanci klukovi hrát ten "velký hokej". Po měsících nervů, tlaků, vyjednávání a frustrace se podařilo přestup vyřídit, ani nevím jak. No a všechno pokračuje nanovo. O víkendu kluk hrál zápas v novém klubu a dostal ve čtvrté lajně krásných 90 vteřin hry za celý zápas.

Takže frustrace pokračuje. Otec nadává, kudy chodí, matka pláče a hledá pomoc a nějaké řešení situace. Tohle je český hokej, tohle čeká mnohé rodiče, když tam přivedou své dítě. Začíná to tak krásně. Půjčí vám výstroj a dostanete pěkný dres, zpočátku v přípravce je to zábava a nic to nestojí. Jenže vyprávění těchto lidí odradí další stovku rodin od záměru, aby kdy na hokej děti přivedli.

Tady nejde o to, že kluk na extraligu třeba nemá. Jde o to, že je třeba zaplatit statisíce, abyste třeba zjistili, že stejně hrát nebudete. A to je šílenost z pohledu rodiče, fajn systém z pohledu manažerů, kteří si to užívají.

Jak dlouho ještě , pánové?

Těm nahoře je to absolutně jedno, nezájem. Oni si to pro svoje blízké odšéfují a z ostatních krev neteče. Prozatím nevidím skutečně vážnou snahu narovnat pravidla v českém hokeji a přivítat rodiny  s dětmi na stadionech. Podle posledních statistik u nás hraje 34% dětí fotbal, 14% florbal a 3,5% dětí lední hokej.

Tři a půl procenta!

Se znalostí pořádků v českém hokeji se tomu nedivím. Tak malá účast - to nezdobí hokejovou velmoc. To lze považovat za fatální ústup z pozic, který je pak vidět na ledě při podobných akcích.

Nikoho to nezajímalo do okamžiku, než začalo mít problém i repre áčko. Jakoby nebylo jednoduché odhadnout, že tyto časy musí přijít.

To není o tom, že by nějaký hráč na Světovém poháru měl víc střílet a druhý jako obránce nevyjet moc vysoko do třetiny.

To je o tom, že nejsou hráči schopní konkurence.

Stará garnitura by měla odejít a nechat to dělat mladé trenéry, kteří nejsou zkažení a chtějí to dělat tak, jak je to dnes běžné ve světě. Dnes se to jeví jako jediná možná cesta k záchraně.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Nenechte děti vyhořet! odpovědět
"Těžko říct, k čemu bychom se vlastně my dnes mohli upínat s nadějí, že bude líp".
Tak tady to máme:Zástupci NHL, hráčské asociace NHLPA a jednotlivých hokejových svazů předávali během SP v Kanadě poznatky v oblasti výchovy mladých hráčů, některé informace byly až šokující. "Jde o problém všech zemí včetně Kanady a USA. Pokud rychle nenastartujeme osvětu a nedokážeme přesvědčit rodiče či nevzdělané trenéry, bude to mít na hokej velmi negativní dopad," říká Slavomír Lener.
http://hokej.cz/nenechte-deti-vyhoret-apeluji-veliciny-hru-nesmi-nicit-vysledky-tvrdi-lener/5017947
icon odpověděl(a)
On se pan Lener zřejmě rozhodl držet se za každou cenu této strategie jako základu současné koncepce, protože první, co udělalo nové vedení, když se chopilo hokejové moci, bylo zrušení mládežnických mistrovství ČR až po osmou třídu. Systém, který předtím roky fungoval, byl zrušen. Tento krok nevyžadoval žádné velké úsilí, tvrdou práci ani peníze. Ty kluby naopak ušetřily, což se manažerům líbilo ze všeho nejvíc. Kvalitní a vyhlášené turnaje dětí byly zrušeny nebo zdevastovány. Pokud vznikly opravdu mimořádně kvalitní turnajové akce, za jejich organizací stáli v minulých letech rodiče a soukromé subjekty (Lekov Cup, IS Sports Cup, WSI, Pee-Wee Quebec). Ty považuji za vrcholné akce, které formovaly nejlepší současné mladé hráče a motivovaly je k zaujetí hokejem i ke snaze něco v něm dokázat. Otevíraly jim oči a ukazovaly, kde jsou Američané, Finové nebo Kanaďané. Tyto akce byly motivací pro všechny kolem mladého hokeje - děti, rodiče i trenéry. Rád bych dostal odpověď, čím to bylo nahrazeno? Co má děti bavit na současném systému? Mají chodit deset let na tréninky a jenom jezdit kolem kůželů? Tím chcete konkurovat současné elektronické zábavě? Proč pořádá největší turnaje pro děti v Evropě Francie a ne Česko, kde lidi umí zorganizovat skvělé akce? Já plně rozumím nebezpečí hraní na výsledky, ale je patrné, že si to vedení opět upravilo a vyložilo po svém. Nebylo by dobré pro náš hokej, aby se vedení svazu podařilo opět uspět s turnajovou a zápasovou negací a rušením všeho, co děti baví a drží u hokeje. Už se tou cestou vydali před léty a zjevně to nebylo správné rozhodnutí. Děti baví hrát si, soutěžit, vyhrávat a poučovat se z proher. Je třeba jim to dopřát a ne vyhlašovat soutěživost a souboje o medaile za škodlivé. Tehdy jsem to považoval za neuvěřitelnou hloupost. Zřejmě to může pochopit jen rodič dítěte - hokejisty, který se v tom našem systému nachází uvnitř. Lidi, kteří tam děti nemají a nikdy tím neprošli, budou zřejmě i opakovaně kupit chyby. Podle mého názoru zrušení turnajů český hokej nevyléčí - spíš potvrdí celkový trend úpadku. S rodiči, se kterými jsme se vydali přesně opačnou cestou, jsme dosáhli alespoň nějakých úspěchů. O co se opírá vedení a čím argumentuje, to jsem nikdy nepochopil, považuji to za nesmysl. Když vyhlásili zákazy, zorganizovali jsme si svoje turnaje, svoje výběry, svoje ligy, svoje akce. Vytvořili jsme si vlastní systém. To byla odpověď. Kdybychom to neudělali, naši kluci by na draftu nikdy neuspěli. S našim přístupem může občas někdo neuspět, ale s tím nesmyslem o nesoutěživosti lze totálně pohřbít úplně všechno.
odpověděl(a)
to jeden-z-tribuny: v tom článku o vyhoření má ale Lener ve všem pravdu. Toto není Lenerovo výmysl, s dopady urychleného vývoje se potýkají všechny sporty. V Americe jde o ´velkou věc´ už řadu let. Jejich systém není nic jiného než sofistikovanější přístup zemí bývalého východního bloku. Otázka spíše je, jakým způsobem tento systém aplikovat v Česku bez toho aby se něco centrálně nařizovalo. ČSLH potažmo Lener nechtějí jít cestou předčasné specializace a současný vědecký výzkum v medicíně, ve sportu, psychologii atd. jim dává za pravdu.
Kamevéda, individuální přístup apod. stojí v úplném kontrastu a jde o metody předčasné specializace, tedy výchovy kterou S.Lener (a současný světový sportovní trend) neuznává.
Je prokázáno, že obě metody výchovy mají výsledky. U předčasné specializace se stále opakují ´vedlejší´ účinky ve formě vyhoření, zdravotních problémů.
Naopak metoda postupného vývoje je metodou šetrnou, nicméně šance že se váš potomek stane šampionem je téměř mizivá.
Tady skutečně záleží na každém rodiči jaké životní hodnoty vyznává, co je pro rodinu směrodatné a podle toho si může každý vybrat jakým směrem jít.
icon odpověděl(a)
Jen poznámka, v rámci Kamevédy je obtížné pracovat s pojmem předčasná specializace, protože takto vychovávané děti se pohybují v jiném časovém pásmu než běžná populace a současně prochází komplexním vývojem. Při správné výchově se mohou v šesti letech nacházet v situaci, do které ostatní dospějí v osmi nebo třeba nikdy. Problém našeho hokeje je v tom, že vedení se může pustit jen do věcí, které také prosadí. Zakázat hru na výsledky je rychlé a snadné. Zúžit soutěže extraligy, zamezit smlouvám zotročujícím děti, odstranit tabulky, to už je problém. Ale to jsou kroky, které je třeba udělat jako první, jinak to úsilí na oko nebude brát nikdo vážně. Otázka zní, jak chce svaz bojovat s šesti hodinami času denně, které děti stráví u displejů? Odstraněním skvělých turnajů a hrou o nic a o ničem? To tedy přeju hodně úspěchů, ale je to naprostá blbost. To je atraktivní jak loňské noviny. 9 6
odpověděl(a)
to Pavel Zacha:Teorii mají na ČSLH zmáknutou velmi dobře. Problém nastává v praxi, ale to v našich podmínkách není nic jednoduchého. Co se týká poznámky o předčasné specializaci: ČSLH má svoji metodiku a chce ji dostat do praxe. Součástí této metodiky je trénink postupným vývojem, kde je přesně specifikováno kdy, co a jak by měl každý mladý sportovec postupovat ve svém sportovním vývoji (windows).
Věk 6-8 let je v této metodice popsán jako věk her a všeobecné přípravy. Děti by se měli co možná nejsvobodněji pohybovat, zkusit co největší množství dostupných sportů a pomalu se připravovat na sportovní zátěž, která je v budoucnu očekává. Trénink hl.sportu 2x týdně zbytek týdne různá pohybová činnost. Nesoutěžit, hrát si, omezit turnaje i zápasy na minimum.
Naproti tomu např. Kamevéda už vyžaduje po dětech v 6-8 letech více tréninkových hodin v daném sportu, více zápasů ,turnajů, počátky specializace apod. Čili je ve značném rozporu s metodikou sportovního tréninku odpovídajícímu vývoji dítěte.
Navíc tato metoda pracuje s pojmem senzitivní období. Těchto období (windows) je několik a v dětském věku je velmi důležité trefit a využít období ve kterém jsou děti více citlivé např. na rychlost, vnímání hry apod.
Kamevéda takto propracovanou metodiku nemá a vše se děje víceméně na pocitech rodičů a zkušenostech předešlých (Pavel Zacha ml.).
Ale jak píšu to neznamená, že je všechno špatně. Naopak je jenom dobře, pokud se objevují i jiné názory a metody. Osobně si hodně věcí beru z Kamevédy a některé věci mi u metodiky podporované ČSLH připadají ne příliš dobře ušité na míru každému jednotlivci.
Nicméně je namístě konstatovat, že Slavomír Lener jde přesně v duchu současného světového trendu sportovní přípravy mládeže. Jak to všechno uvede do praxe je už věc jiná.
odpověděl(a)
To Mojac-II:Za těch X let co se jsem se v mládežnickém hokeji pohyboval,jsem zažil nespočet konců mladých hráčů ,jen jsem do včerejšího dne netušil,že "vyhořeli". 4
Nedávno jsem se bavil s jedním rodičem mladého ,dnes extraligového hráče a shodli jsme se na tom,že vlastně jen ti,kteří tomu dávali mnohem víc než ostatní nad rámec "přirozené přípravy",tak jsou dnes úspěšní nebo ještě mají šanci úspěšnými být.
"Nenechte děti vyhořet,apelují veličiny......jde o kategorie 5 - 15.let.,že by se měly ubírat jiným směrem.Statistiky jsou šílené. Jak děti přestane sport bavit, potažmo jejich rodiče, nastávají masivní ztráty.....Je třeba brát to tak, že sportování je výborná věc pro osobní život, která ve spojení se vzděláním znamená obrovský potenciál do budoucna, uzavírá Slavomír Lener.Mám dojem,že takhle viděná budoucnost asi fanoušky českého hokeje nepotěší!
odpověděl(a)
to jeden-z-tribuny: ale je setsakra velký rozdíl pokud děcko chce samo hrát a trénovat, anebo pokud ho do toho tlačí okolí. A o tom Lener mluví. O poblázněných rodičích anebo trenérech, kteří tlačí na děcka aby byly nejlepší,vyhrávaly. Do 13 až 15-ti let ten kluk ani netuší, jestli se chce živit sportem. To tuší jenom ti rodiče. A v 15-ti dostane kluk rozum a nazdaaar...O tom Lener mluví: zbytečný tlak na děti, které věnují SVŮJ volný čas např. hokeji.
Jde o děti, nikoliv o jejich rodiče.
odpověděl(a)
Netuším jaké to je,pokud děcko NECHCE samo hrát a trénovat.Naopak moc dobře vím,jaké úsilí musí rodiče v českém hokejovém prostředí vyvinout aby tomu děcku pokud CHCE samo hrát a trénovat toto umožnili.Bez "poblázněných" rodičů to tady zatím bude těžko fungovat.Nevím,jestli jsme měli štěstí nebo smůlu,že neřekli synové hokeji v patnácti nazdaaar...Jen vím,že kdybychom je nepodporovali a nesměrovali,těžko by dnes ještě hráli hokej.Tohle je totiž to,co si hlavně pan Lener a spol. musí uvědomit a ne hledat příčiny tam,kde nejsou.

PS:Přesně před rokem vyšel tento článek.V předposledním odstavci je myslím jasně řečeno,co by se především mělo změnit!
http://hokej.idnes.cz/hokej-korpuce-pohled-karel-knap-d3j-/reprezentace.aspx?c=A151001_2195224_reprezentace_ten
, - odpovědět
Pane Zacha,kdo se pohybuje v Českém mládežnickém hokeji,tak se pod tento přízpěvek může jen podepsat.Přesně popsaná situace v mafiánské struktůře našeho mládežnického hokeje.A nejen mládežnického.Není tajemstvím,že do extraligy můžů se dostávají hráči za které rodiče platí statisíce manažerům,ať jim ho tam vemou.Pokud se ovšem nejmenují Reichel a jinak hokejově.Případ od nás,kde se hráč mladšího dorostu hrajícího 4 lajnu po návštěvě šeftrenéra mládeže jeho rodiči stal přes víkend top hráčem nastupujícím v 1 lajně,hrající všechny přesilovky.V našem hokeji nic nenormálního.
odpověděl(a)
A co tak najednou? Pane Zacho máte ve všem pravdu, pane Zacho pod příspěvek se chci podepsat, pane Zacho... 7 7 7 7 7 .
Před lety se tady rozebírala předčasná specializace a ty jsi tady poukazoval na mladýho Zachu kolik hrál v dětství zápasů a jak ho to v dospělosti dožene. Ano, můžeš mít pravdu. Ale druhá strana mince je právě ta skutečnost proč tu pořád brečíš. Zacha st. ti jako argument nekolikrát napsal, že v tomto státě je nutnost kluka specializovat od malička, právě kvůlivá nezdravě ambiciózním rodičům, protekci apod.
Takže kamaráde, každá pravda má dvě tváře a ty narážíš a stále brečíš. Nic ve zlém.
odpověděl(a)
Milý Mojaci.Jako obvykle jsi zase nic nepochopil,Mé názory na ranou specializaci a celou kamevédu jsou pořád stejné.V tomto článku jde o výchovu mládeže u nás jako takovou.Jde mi o korupci,kamarádšofty atd. a o tom píšu celou dobu,takže meníchej jabka s hruškama.
odpověděl(a)
Milý realisto, v příspěvku nad námi brečíš jak je to v tom našem zlém a ošklivém hokeji škaredé a nepřejícné.
Reaguji pouze na tvoje myšlenkové výstupy zde a snažím se poukázat, že každý strůjce svého štěstí.
odpověděl(a)
Ano brečím stejně jako Zacha,tak mu to můžeš napsat:-)
odpověděl(a)
argument neexistuje, sebereflexe = jedna velká 0.
odpověděl(a)
Ja se z tebe po.,jaký argument?Zkrátka souhlasím s tím co napsal,tak jako kolikrát s tím nesouhlasím,co ti hlava nebere?Asi náročný víkend co?
odpověděl(a)
tak s tím článkem se nedá nesouhlasit. Důležité je ale proč s tím souhlasíš. Ty seš evidentně nasranej na celý český hokej a jako příklad dáváš moulu od vás z klubu, který si ošéfoval místo v sestavě. Malým překvapením ale je, že tento přístup tady existoval vždycky. Akorát ty to vždycky vytáhneš jak se ti to hodí.
Trošku mi připomínáš dnešní rodiče, kteří když jde všechno jako po drátkách, tak vychvalují a lezou všem div né do trenek. Ale jakmile se ten jejich megatalent neprojevuje, okamžitě vidí všude viníky. Ale jinak nic ve zlém, klidně si v tom pokračuj dál...
, - odpovědět
Kdyz budeme vychazet z fakt,ktere budou pro hodnoceni cehokoli vzdy nejpodstatnejsi,tak na world cupu pred nama skoncila Kanada,Svedsko a Rusko,tymy,ktere jsou dlouhodobe opravdu pred nami,Kanada navic o parnik pred vsema. Pro me zadny velky zklamani.
odpověděl(a)
Clanek je ale o dravem mladi, o prilezitostech pro vsechny, nikoliv pouze pro vyvolene. To ze se nase repre protrpela na 6 misto je vsem burt.
odpověděl(a)
Tak jestlize je stejne nakonec kazdymu fuk jak hraje ceskej narodak,tak se pak nema smysl bavit o dravym mladi ne 5
odpověděl(a)
Finsko neresi jak dopadlo jejich repre na SP.Tesi se na to jak jejich mlady mancaft zuroci zkusenosti do budoucna. U nas se resi hraci za zenitem (Kempny), ale budoucnost je kazdemu zainteresovanemu sumak. Kde je Simon,Vrana, Zacha? Proc neziskavaji zkusenosti jako mladi finaci. Dulezitejsi je nechat vyhrat beka, kterej je pro dnesni NHL dead? Ze by svazem podporovany scenar ceskeho beka, ktery se vypracoval z ceske ligy? V Kanade se placaji do kolen...
odpověděl(a)
Hele Mojac a kolik si precet finskejch deniku,ze vis tak dobre co se resi ve Finsku a na co se tam tesi? Ja bych zas rek ze nikde na svete moc neresi kdo kde vyhrava jaky dorostenecky a juniorsky zavody a mistrovstvi.Nebo ty snad vis kdo vyhral letosni Wimbledon v juniorce,to je totiz to co je celymu svetu sumak,vsechny zajima kdo vyhraje ten turnaj dospelych. A takhle nak to je i s hokejem a dalsima sportama,svet zajimaj ty opravdovi sampioni ne ty detsky. A kde teda byli na tom SP ty asi 15 let v juniorkach nepokoreny Americani,ktery to tam dle Vasich predpokladu meli zvalcovat vsechno? Ceskej kolektivni sport nikdy nebude dlouhodobe produkovat spickovy juniory po náručích,vzdy to budou spis jednotlivci nebo se obcas sejde rocnik.viz. MSJ 2000,2001, nebo MEJ 19 ve fotbale pred par lety. Ale kdyz se ti nejlepsi poskladaj do repre áčka,tak budou konkurenceschopny vzdycky.
odpověděl(a)
to Rony: ktery tym byl nejvice sledovany na soucasnem SP? Bezkonkurencne NA23. Myslis, ze nekoho xajima nudni Cesi, Svedi anebo vyber EU? Jakou zabavu vyprodukuji Cesi, Svedi popr. Rusi pro dnesni zhyckane hokejove fanousky v Americe a Kanade: vubec zadnou. NHL je fungujici firma, ktera nutne potrebuje fanousky. Fanousci chteji videt dravost, rychlost, zabavu. Nezajimaji takticke sachy Svedu ani priposrany hokej Cechu. V Evrope nejsou fanousci duleziti. Dulezite jsou penize od statu.
odpověděl(a)
Zvlastni je ze sme podle tvyho mínění tenhle nejvic sledovany tym turnaje 3 plny dravosti a rychlosti dokazali tim ceskym priposranym hokejem porazit. Tak na co teda ten sport hrajeme na krasu nebo na vysledky? Gael Monfils nebo Nick Kirgios hrajou taky daleko hezci a pritazlivejsi tenis na pohled nez Nadal s Murrayem a kolik maj grandslamovych titulu?
odpověděl(a)
Ne, já byl taky překvaen ... čekal jsem poslední flek. Ale zas je jasné, že medaile nám budou asi zapovězeny, že na ně tým už asi stačit nebude. Možná někdy ... nějaká náhoda, jako to má Slovensko. Ale přeci koukám na hokej a je jedno kdo tam hraje. Já bych tyhle soutěže států zrušil, jen to vytáří národnostní rivalitu.
, Golmany odpovědět
ty tu máme špičkové, protože gólman není kolektivní sport a tudíž je nemůžeme posrat. Tak alespoň jedna pozitivní zpráva.
, Nestane se nic odpovědět
Ale smutnit tu můžeme, pokecat si a zanadávat. Pak se stejně vrátíme do svého světa a budeme kličkovat a přemýšlet jak tou protekcí prokličkovat a někam to dotáhnout.

Rozhodně v překážkovém běhu budeme nejlepší na světě.

Světový pohár úžasný, moc rád se na to dívám. Neskutečná rychlost a nasazení. Milovník hokeje musí zářit štěstím.
, ... odpovědět
Myslím, že PZ to vidí reálně a jeho komentáře mi připadají trefné. Spousta odborníků se snaží na něco poukázat, ale hlavně aby se nešlo moc do hloubky a už vůbec se neotřít o svaz...Všechno je vlastně v pořádku, tu a tam se něco nevydaří-tak to na světě chodí...
Jak to vidím a poslouchám, připadám si jako ve vlaku. Koukám z okna, jak se to pěkně rozjíždí, mávám s klukama lidem naproti, kteří jedou podobným směrem a ...ejhle. Vona ta souprava stojí, jeli ti naproti. Iluze, klam...
Dokud nepřijde výbuch A na MS, nestane se nic. A ten přijde.
Ale ještě chvilku jako pojedem a průběh bude takový, jako předeslal PZ
odpověděl(a)
Tak to je moc hezké s tím vlakem 1 A hlavně trefné!!
, Zaostáváme za špičkou. odpovědět
Včera jsem si prostřednictvím FB přečetl tento článek."Zaostáváme za špičkou,ví Čaloun.Chybí individuality a tvořiví beci.Jak autor píše,Jan Čaloun v současné době působí v Ústí nad Labem.Situaci v Ústí nad Labem pozorně sleduji,jelikož tam působili oba synové.Toho mladšího dokonce pan Čaloun trénoval a tak jsem si neodpustil tento komentář." Pane Bagar,možná by bylo zajímavé udělat s panem Čalounem rozhovor o ústecké mládeži proč třeba tak zaostává,když umí tak dobře pojmenovat současný stav reprezentace".
Není to tak dlouho,co jsem náhodou zavítal na stránky ústeckého MD ze sezony 2010-2011 a zavzpomínal jsem při čtení ,jak neuvěřitelné se stalo skutečností,když se výběr Ústeckého kraje ročníku 96 stal mistrem republiky.Když si pak přečtu jména kluků,kteří se na tomto neskutečném úspěchu podíleli,kladu si otázku,jak je možné,že tři hráči,kteří v patnácti letech z Ústí odešli si dnes hokejem "vydělávají" ? Kde by asi byli,kdyby zůstali.......
http://www.hokej.cz/zaostavame-za-spickou-vi-caloun-chybi-individuality-a-tvorivi-beci/5017842

http://www.marovci65.banda.cz/
, Hlavně že se to ví odpovědět
Když nejste syn legendy, majitele nebo manažera klubu, obtížně se hledá důvod k zařazení takového kluka do první druhé lajny.

Možná je lepší investovat čas a peníze do koupě klubu, než do rozvoje hráče. 5 5 5
, náraz do reality odpovědět
V Česku se ledy nepohnou. A dobře to vědí i v Americe a Kanadě. Proto ta snaha dostat NHL do Evropy, aby evropský trh úplně nezmizel.
SP je výbornou reklamou pro zájmy skutečné hokejové expanze a v NHL dobře vidí potenciál v městech jako je Praha. Jak bylo řečeno: SP je pouze předzvěst hokejové expanze směrem do Evropy. Tudy vede cesta, nikoliv přes národní svazy.
NHL chce expandovat, pro malé hokejisty v Česku skvělá zpráva.
icon , - odpovědět
On na to ale dobře odpovídal článek v deníku Sport o výši smluv českých hráčů tvořících český národní tým na Světovém poháru. Je z něj patrné, že tu kvalitu máme nejmenší ze všech účastníků. Když máte nejmenší brambory, budete mít logicky nejlehčí pytel. Tzn. papírově nejhorší hráče. Ani jsme nebyli schopni poskládat kompletně tým z hráčů NHL, vždyť tento turnaj je strašně náročný pro hráče, kteří jsou z Evropy a nejsou na styl NHL zvyklí. Takže bych neviděl problém ve špatném poskládání. Jsou to všechno kvalitní hráči a buďme rádi, že je ještě vůbec máme a že jsou ochotni - alespoň vetší část - stále reprezentovat. Ale tu výjimečnou kvalitu, na které stojí dnešní týmy NHL, to už dnes představují jen dva tři hráči s českým pasem. To je třeba si přiznat, to je výsledek výchovy a metodiky, to je výsledek vztahů, to jsou smlouvy a tabulky, to je snaha řídit si hokej v klubu a na svazu pohodlně, to je výsledek politiky umlčet kritiku za každou cenu, abych se měl dobře a byl klid, ale srozuměný s tím, že to asi nikam nepovede. A co bude dál? Vůbec nic. Šéfové v klidu přečkaji týden kritiky, všichni se soustředí na extraligu a až přestane "foukat vítr" začne se zase mluvit o MS, že snad tentokrát se uvidí. Ale MS není turnaj, kde by bylo něco o skutečném stavu našeho hokeje k vidění. Co je směrodatné a co ukazuje stav, ve kterém se opravdu nacházíme, to máme možnost vidět na SP. Není to žádná ostuda, jen naše zrcadlo a prostá realita.
, Nagano odpovědět
Pan Prospal říká v rozhovoru, že chybí rozdílový hráči. Ptám se kdo byy to měl být? Copak Plekanec, Voráček, Palát nejsou top hráči? To ještě nad nimi by měli být ještě lepší? To nechápu. Ano, Kanad má Crosbyho a další super hráče, ale my přeci nemáme tak špatný tým. Jde o to je správně poskládat apod. Stále se zastává Kempného, ale bohužel to on nás poslal domů. Připadá mi, že ho na led poslal on. Taková fatální chyba nemůže být ani u mládeže. A poslední věc NAGANO. Ano, zde byl rozdílový hráč a ten se jmenuje Hašek. Toto si všichni musí uvědomit. To on řídil výhry a postupy až do finále. Nebýt jeho, tak žádné Nagano není ač tam byli hráči jako Jágr, Reichel, Šlégr apod. V posledních zápasech nám stačilo dát v základní době jeden gól. Chápete? Takže ano, Hašek byl rozdílový hráč nade všemi a díky jemu máme zlato.
odpověděl(a)
Hašek vychytal a byl klíčem ve ČF. Pak samozřejmě chytal dál famózně, ale byli jsme už v těch dalších zápasech lepší. Teď nás přehrává každý soupeř, který má špičkové hráče. V tom je rozdíl proti Naganu.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

BELLINZONE.jpg

Reklama