Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Marek Černošek - Hokejisté jsou otroky a děti musí mlčet

 

I pro mě osobně bylo "očekávaným překvapením," že po MS nikdo se svazových představitelů nevystoupil s nějakým návrhem řešení změn v našem hokeji, které jsou nevyhnutelné. O posunu v přestupním řádu, tabulkách a dalších problémových oblastech nepadlo ze strany svazu ani slovo.

O to víc mě těší, že už nejsem jediným, kdo píše o hokejovém otroctví či nevyvážených smlouvách.

Český hokej nemůže být zlatým dolem pro jedny a utrpením pro druhé. Měli by se v něm cítit dobře hráči, diváci i všichni ostatní. Jejich postavení by mělo být vyvážené. Právo reagovat odchodem z klubu u dětí jako legitimní reakce na nakupené nešvary musí být jednoznačně garantováno ve všech klubech.

Jak se může někdo radovat ze zájmu dětí o hokej, když jsou zvány do takových podmínek a v klubu už se třepou, jak si je později zinkasují.

Manažeři naříkají, že je mládež drahá, ale nedaří se snížit počet týmů v extralize dorostu ani juniorů a zkvalitnit ji, protože ji každý potřebuje a chce. To nedává smysl.

Stále z více stran zaznívá nespokojenost, stále více osobností začíná nazývat dění v hokeji pravými jmény. Někteří jedinci se začínají zbavovat strachu od mládí zarytého pod kůží. V hokeji platí - ozvi se, a už si neškrtneš!

Všechny nelze odstřelit a umlčet jako nepohodlné kritiky, ze všech nelze pomocí zaprodanců vyrobit blázny.

Lidé kolem hokeje i veřejnost začíná ve větším počtu chápat, že hokej je dědictvím, bohatstvím a právem nás všech a nemůžeme si jej nechat vzít partou chytráků, kteří z něj těží, nevedou jej dobrým směrem, nýbrž směrem k postupné neodvratné degradaci.

Kteří tady drží děti násilím a přitom podávají jeden důkaz za druhým, že kdo neuteče včas za hranice, nemá šanci se výrazně prosadit.

Marek Černošek dnes vystoupil velice ostře proti svazu. Se zněním jeho prohlášení se mohu plně ztotožnit.

Český hokej nemůže udělat krok vpřed bez řešení té obrovské nerovnováhy, která v něm vládne.

Tento tlak na vedení, které samo není schopno ani ochotno přijít s řešením, musí pokračovat.

Věřím, že tomu začíná rozumět stále víc lidí nejen kolem hokeje.

Věřím, že v dalších dnech budou podobné akce i akce zcela nového druhu pokračovat. Jedinci, které se dříve dařilo držet v jakési izolaci,  mohou postupně získávat převahu a  dostávat naopak do stále větší izolace ty, kteří budou tvrdošíjně lpět na zmutovaném a deviantním pojetí českého hokejového systému jen proto, že je to pro ně výhodné.

Je třeba vrátit náš hokej obyčejným dětem a obyčejným rodinám.

 

http://hokej.idnes.cz/cernosek-hracska-asociace-caihp-svaz-kral-korupce-tabulky-p3i-/reprezentace.aspx?c=A150525_113600_reprezentace_cig

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej/237379/sef-hracske-asociace-hokejiste-jsou-otroky-a-mladez-musi-mlcet.html

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, : Jitka odpovědět
Ti "zblblí" rodiče se obvykle vyznají i v současném systému a dokáží si i přestupy zařídit.

Tabulky jsou právě jen na zastrašení a vydírání stáda "normálních" rodičů.
, - odpovědět
No ale že se to na svaz žene ze všech stran 1 Tichý, Hrdina, Černošek, Broš, Bukač...... A svaz? Reaguje jako Helenka Vondráčková 1
Tak ten článek od Michala Broše je opravdu moc hezky napsaný
http://www.cshockey.cz/blog/obracena-logika-ceskeho-hokejoveho-prostredi-michal-bros/

akorát nesouhlasím s tím, že na úplné zrušení tabulek nejsme stavění. Taky si myslím, že by se našli rodiče co by asi opravdu zblbli a měnili by kluby tak často jak ponožky a asi ani potom by jim nedošlo, že to asi není klubem, ale jejich klukem. Ale tak to už by byl čistě problém takovýchto nesoudných rodičů a nikoho jiného. No ale kdyby nic, tak alespoň ta varianta co Broš navrhuje by taky šla.
, Král chce slyšet? odpovědět
Jak může chtít slyšet, když nechce ani vidět 3 . Tak on vidí jak si Růža vezme 2x250 bez dokladu, za to ho odmění trenérskou lavičkou na MS s pořádným platem a do novin bude tvrdit, že žádná korupce není, protože nikdo nic nedoložil. Tady už to je marný :-))))
, Ruzicka a syn odpovědět
Trochu odlehčím situaci

https://www.stream.cz/blanik/10005658-ruzicka-a-syn
, Král reagoval taktéž.. odpovědět
http://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/678362-kral-chce-slyset-od-bukace-jmena-jen-slova-o-korupci-nestaci-pise-slavnemu-trenerovi.html#hp-sez
, Asociace reagovala.... odpovědět
.....Asociace reagovala na diskuzi čtvrtečního pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, který byl na téma: ‚je český sport jen pro bohaté?‘Tak jen pro úplnost třeba pro ty z čtenářů,kteří ten pořad neviděli:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520019

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Vsetin2008.jpg

Reklama