Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Mezinárodní Letní Dětské Hry Kamevédy 2019

6.12.2018

V příštím roce, 1.6.2019,  uspořádáme první velkou soutěžní a motivační akci pro děti a jejich rodiče. Ve spolupráci s místním oddílem fotbalu a atletiky, i s dalšími sportovními kluby z Velkého Meziříčí, s českými sportovními federacemi a významnými firmami.

Cílem Her je poskytnout smysluplné a tvůrčí vyžití dětem. Učit je od útlého věku, kdy ještě jejich zájmy nejsou vyhraněné, závodit a férově soutěžit se svými vrstevníky. Chceme, aby si děti odnesly pozitivní zážitky, inspirativní dárky a ceny, aby existovalo něco, čeho se budou pravidelně třeba pět let účastnit a co ovlivní jejich pohybový potenciál i přístup ke sportu. Dobré a pevné vazby je třeba zakládat už v útlém věku, Hry Kamevédy by k tomu měly poskytnout příležitost.

Rodičům a trenérům zase hry poskytnout měřítko a srovnání. Také důvod navíc pracovat z dětmi na jejich potenciálu každý den a pak s dobrým pocitem přijet na Letní Hry.

Dnes nevíme, zda je skvělým výkonem, když holčička hodí ve čtyřech letech tenisákem 19 metrů. Nemáme srovnání, zda se jedná o mimořádný, průměrný nebo podprůměrný výkon. Ale s prvními výsledkovými listinami Letních Her Kamevédy začneme tento přehled tvořit a využívat.

Důvod je logický. Pokud budeme schopni podpořit silné stránky dítěte ještě v době, kdy jej lze v tomto ohledu nejefektivněji rozvíjet, posilovat a adaptovat, potom bude mít tato naše podpora mnohem větší smysl, získáme schopnost vychovat silnější a lepší sportovce, úspěšnější jedince. Každý člověk preferuje uznání před posměchem, děti v tomto ohledu nejsou výjimkou. Úspěch přitahuje, neúspěch neodvratně vytváří odpor.

Sport je sám o sobě zážitkem a požehnáním, ale soutěže mu propůjčují tajemné kouzlo a dobrodružný nádech. Kultivování těla a jeho příprava na přežití je člověku vlastní odpradávna. Nenechme naše děti zdegenerovat moderním životním stylem, dopřejme jim příležitost získat sílu, zdraví a odolnost srovnatelnou s našimi předky. K tomu vede jediná cesta - víc aktivity, víc pohybu, víc námahy, méně pohodlí a zahálky. Jednodenní akce nic nezmění - ale opakovaná dlouhodobá příprava na Hry už může změnit život nejednoho dítěte.

Budeme rádi, když své děti přihlásíte, nebo když nabídnete svoji pomoc při zajištění Her.

Více:

http://www.kameveda.com/cs/clanky/489-destke-hry-kamevedy

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Kanada09(1).jpg

Reklama