Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

MS U20 Česko - Dánsko 2:3 PP

29.12.2016, 22.12 hodin

Prohra s Dány je možná překvapivá, ale jen z pohledu naší první třetiny, kdy jsme byli výrazně lepší. Postupem času, jakoby se z naší hry cosi ztrácelo a přelévalo se to na stranu Dánů. I tento mládežnický turnaj znovu dokazuje, že další země se reálně dotahují.

Navíc, řada Dánů se jeví jako výrazné osobnosti, fyzicky nadupaní a dostatečně rychlí i důrazní. Zajímaví hráči pro NHL. Tohle je trend, který tam razí už hezkých pár let. Ještě jsou stále celkově slabší, naše tradice a základna je stále ještě válcuje, ale ta jejich dynamika rozvoje a schopnost produkovat kvalitní hráče je až strašidelná.

Tedy...měla by pro nás být. Člověk by si řekl, že když se na to dívají ti povolaní, budou si chvíli třít bradu a pak nastane nějaká promyšlená chytrá reakce a pak posun v našem systému...tak takhle jsem uvažoval před deseti roky. Dnes už vím, že se nebude dít vůbec nic. Zrušeno už bylo kde co, z toho co fungovalo, co naopak zrušeno být mělo, jasně že ty tabulky a smlouvy, naopak zrušeno nebylo.

Do Skandinávie, která je dnes nejlepší evropskou líhní talentů, to Dánové navíc mají blíž než my, geograficky i kulturou. To je jejich velká výhoda.

Ne že by mě ta naše prohra tak štvala, jen jsem musel  paní Jonně pocházející z Dánska, u které Pavel bydlel v Sarnii dva roky a (teď je tam zase Čech a Slovák), pogratulovat k vítězství. Před dvaceti roky by mě nenapadlo, že tohle někdy nastane, - no, časy se mění.

Ani tahle prohra ještě pro český tým vůbec nic neznamená, ale psychická výhoda po výhře nad Finy je definitivně pryč.

Teď už nás budou čekat jen ty hodně těžké zápasy. Po herní stránce máme určitě sílu, otázkou je, jakou máme mentální sílu.

V tomto ohledu se dá na zápas se Švédy pohlížet jako na zápas pravdy. Tam se ukáže co a jak, protože vzhledem ke složení druhé (kanadské) skupiny je pořadí v té naší prioritou č. 1.

 

27.12.2016, 22.09 hodin

 

Letošní mistrovství světa dvacítek si opravdu užívám.

Hrají kluci, které jsem viděl vyrůstat. Na některé z nich bych mohl psát diplomku.

Mám radost z toho, když vidím, že to umí hrát a jsou na mistrovství v Kanadě.

Vidím Radka Koblížka, který tady hrál ve Velkém Meziříčí, potom Adama Musila, který taky hrál rok ve Velkém Meziříčí, protože jsem k tomu zlanařil jeho tátu Františka. Dokonce to došlo tak daleko, že když Franta Musil jako scout NHL jezdil po Evropě a nemohl trénovat, dělal jsem trenéra hokeje jeho vnukovi, a Jaroslav Holík mě při tom kontroloval. Necítil jsem se při tom moc dobře, ale když jsem se po tréninku Jardy Holíka s obavami ptal, jak se mu trénink líbil, říkal - "Ale jo, dobrý, kluci byli hodně na puku, dobrej trénink..."

to jsem si vždycky oddechl.

Potom Jakub Zbořil, největší Pavlův kámoš ze současné dvacítky, se kterým toho v Brně odehrál hodně a ani intriky dospělých nedostaly tyto dva kluky nikdy proti sobě. Ani když odešel do Liberce.

 

Taky Michael Špaček, to je opravdu výbornej hokejista. Když jsme přišli do Liberce, jeho táta na mě občas nejprve nenávistně hulákal při zápasech Liberec - Pardubice, ale za nějaký čas zjistil, že jsme vlastně v tom českém hokeji na stejné lodi, a nemá cenu si to vzájemně kazit. Nakonec jsme se spřátelili a vždy si osobně nebo po telefonu postěžovali, když naši kluci hráli v extraligovém áčku, Pavel v Liberci a Michael v Pardubicích, jak to u nás skvěle nefunguje.

 

Dneska proti Švýcarům zahrál Filip Chlapík. Pavel kamarádil se starším bráchou Adamem, Filip se stavěl spíš do role konkurenta, takže kluci se tolik nemuseli. Ale já osobně vidím ve Filipovi výborného hokejistu. Viděli jste dneska ty střely? V Praze mají jeho rodiče v provozu hokejovou střelnici, Filip tam v mládí trénoval a je to vidět. Už v Liberci jsem hned zaznamenal, že na své střele dřív hodně pracoval. Prostě, dovednosti vládnou současnému hokeji. Kdo tohle pravidlo nectí a nepracuje na dovednostech, ten žije v hokejovém pravěku a nemá vůbec šanci se nějak prosadit.

 

Chtěl bych klukům poděkovat za skvělé hokejové představení, ten hokej mě opravdu bavil.

Výborná hra.

Nejprve naši byli lepší, typoval jsem výhru 4:0. Po vedoucím gólu Švýcarů se to obrátilo a na nás jakoby začala pracovat únava. Že to nakonec kluci dotáhli do prodloužení, to je vynikající výkon a je možné, že ten bod nakonec bude v konečném součtu rozhodující. To se mi opravdu líbilo.

 

Víte, ono to není jen o tom, že porazíme Finy a začněme hned říkat, že to tady děláme dobře, nebo prohrajeme se Švýcary, a začne se plácat, že ten náš mládežnický hokej stojí za pendrek. Tabulky a smlouvy pro děti určitě stojí za pendrek, ale jinak se třeba na tom dnešním a včerejším výsledku podepisuje velké množství aspektů, životních příběhů jednotlivých hráčů a jejich rodin. Jejich vůle prosadit se do světa velkého hokeje a ukázat se na MS scoutům. Kluci z Evropy mají nevýhodu, ale zase i největší motivaci upozornit na sebe. To všechno se mezi sebou mele a nikdo dopředu neví, co z toho mixu vlastně na konci zápasu vzejde.

 

Hokejoví fanoušci hodně komentují přesun Adama Musila z kanadské repre do té české. Já bych to nijak nekritizoval, protože máme málo kvalitních hráčů mezinárodní úrovně. Kluk v mládí občas něco řekne, co dopředu neuváží. Ale řekněte sami, kdo v mládí nechyboval? Chybujeme často i ve zralém věku.

 

Myslím si, že Adam je posilou a věřím, že jeho chvíle ještě v průběhu šampionátu přijde.

Mě osobně se ale nelíbilo odsunutí dvou hráčů z výběru den před štědrým dnem. Tohle pro ně musí být otřes, který je poznamená na dlouho. Nevím co v tom bylo, ale odsunout takhle kluka z druhého kola draftu NHL 2016, tím myslím obránce CHL Libora Hájka, to jsem nepochopil a je možné, že se to v konečné bilanci ukáže jako chyba.

Nevidím nás jako takovou hokejovou velmoc, která by si to mohla dovolit. Ale, neznám detaily, důvody a podrobnosti, takže nebudu zaujímat nějaký vyhraněný postoj bez znalosti věci. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Libor_H%C3%A1jek

 

 

 

 

27.12.2016

V tom je sport krásný. Mnozí hodnotili dosavadní vystupování české dvacítky v zámoří v přípravných zápasech jako tragické, ale šampionát začíná až s prvním zápasem ve skupině. A ten kluci zvládli.

Moc jim to přeju, protože rázem se před nimi otevírají nové možnosti, výsledek může hodně ovlivnit výsledek ve skupině. Když už tam musí trávit Vánoce, což je vždy nepříjemné pro rodiče i pro samotné kluky, tak ať se jim alespoň podaří udělat výsledek. To by byla nejlepší náplast na to vánoční odloučení od rodiny.

21.12.2016, 22.57 Velké Meziříčí

Český tým už je kompletní. Povzbuzením je příjezd Davida Kašeho do Kanady, který se vydal český tým posílit po svém zranění. Je to jistě ukázka ochoty udělat pro tým maximum.

Osobně mě docela mrzí, že Pavel Zacha nemůže nastoupit. Absolvoval dosud šest mistrovství světa, třikrát s osmnáctkami a třikrát s dvacítkami. Přitom letos mohl být týmu asi nejprospěšnější. Je jediným českým dráčem do dvaceti let, který se dokázal pevně etablovat v NHL a sbírat tam zkušenosti z ligy, nad kterou není už nic víc.

Když byl nejstarší v osmnáctkách, myslím si, že předvedl svůj nejlepší výkon a tým hodně táhl, současně také od trenéra Petra dostal významnou roli.

Letos by to zřejmě bylo podobné, nemám vůbec ponětí, zda je nebo byla nějaká šance na jeho start u dvacítky. Jednání probíhala pouze na úrovni vedení dvacítky a vedení Devils s přispěním hráčského agenta Patrika Štefana. Na počátku prosince tuto možnost vedení Devils vyloučilo, težko říct, zda se po třech týdnech tento postoj v něčem změnil.

Ale zdá se, že česká nominace už je uzavřená a nikdo tímto směrem ani neuvažuje.

Takže nezbývá než přát našim klukům a bývalým kamarádům a spoluhráčům úspěch a hodně štěstí v Kanadě. Bude to pro ně vrcholný zážitek, MS dvacítek v Kanadě bude určitě vrcholem jejich působení v mládežnických reprezentacích. Pro ročník 1997 se jedná o loučení s juniorskou reprezentací. Je to hodně silný ročník, má poslední šanci to opravdu průkazně a výrazně dokázat.

Výchozí sitauce není špatná, ve skupině máme pouze evropské týmy, takoví Finové, ale i další týmy mají víc hráčů v NHL než český tým a ti jim určitě budou chybět.

Postup ze skupiny berme jako povinnost, a pak se uvidí.

 

12. 12. 2016, 18.17 New York

Češi se už scházejí v místě konání přípravného kempu.

V případě Pavla Zachy prozatím nemám žádné zprávy, že by ho Devils chtěli uvolnit, ale m ůže se stát cokoliv. Z pohledu celého působení u mládežnické reprezentace je to trochu škoda, protože letos by mohl být týmu nejprospěšnější a sehrát určitou roli v boji o úspěch, na který dlouho čekáme.

Také realizační tým v čele s hlavním trenérem si počíná s rozumem a respektem k hráčům, což hráči, rodiče, scouti i veřejnost jistě ráda ocení - ve srovnání s předchůdcem je to jako noc a den. Hráči nenesou na zádech balvan neschopnosti aktivně vést reprezentační kolektiv a o úspěchu mohou tedy rozhodnout hlavně jejich sportovní schopnosti.

Navíc, MS20 je v Kanadě, takže ani s jídlem by neměly být problémy.

Prozatí nelze nic jiného než přát klukům, aby si vzájemně sedli a šli do toho s cílem konečně prolomit ledy neúspěchů na MS. Ročník 1997 a mladší talenti na to potenciál snad mají.

http://www.hokej.cz/dvacitka-odletela-na-kemp-pred-ms-prvnim-krajankem-chlapik-poslednim-suchy/5019669

 

 

Blíží se MS dvacítek v Montrealu, na kterém Češi určitě nejsou bez šance na nějaký úspěch. Ročníky 1997, 1998 a 1999 patří k tomu nejlepšímu za posledních deset let. Také vedení týmu je na české poměry kvalitní, forma komunikace snese přísnější měřítko oproti předchozí totální tragédii v podobě trenéra Přerosta.

Osobně si docela užívám rétoriku trenéra Petra, který staví před hráče rozumné a srozumitelné úkoly, přípravu před MS pojímá tak, že to má hlavu a patu. Je skvělé, že se u dvacítky udála taková změna a už tam není ten, jehož jméno raději ani nevyslovujeme.

Vůbec nemám tušení, jestli existuje šance na Pavlův start na MS, ale celkově se mi dění i prohlášení a střízlivé plány vedení českého týmu před MS líbí, klukům budu v každém případě držet palce.

Bude zajímavé sledovat, čemu dá vedení juniorského nároďáku přednost. Zda vsadí na krajánky působící v CHL ve věku 19 a 20 let, nebo otevře prostor i pro snaše elitní sedmnáctileté hráče, kteří mají obrovskou motivaci před draftem NHL - spolu s obrovskou nevýhodou toho, že působí v českém prostředí.

Z politických důvodů bude vedení dvacítky tlačeno k angažování co největšího počtu hráčů působících v rámci Česka, strategie a rozum velí v případě mistrovství v Kanadě využít v co největší míře dlouhodobé adaptace krajánků na tyto pro Evropany specifické podmínky. Je to pro trenéry určitě velký oříšek, jistě se z různých stran vynořují tlaky na nominaci toho nebo onoho hráče. Ale v případě současného vedení dvacítky mám pocit, že nedopustí, aby se z toho stala fraška podobná některým představením našich mládežnických nároďáků v nedávné minulosti. Čechům by slušel dobrý výsledek, mladíkům před draftem by pootevřel dveře do vyšších kol.

http://www.hokej.cz/zacha-ma-zajem-ale-sance-neni-velka-rika-petr-dvacitku-ceka-narocna-generalka/5019414

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
opravdu strašidelný rozdíl mezi vyspělým juniorským Švédskem a našemi hokejovými "dětmi", a to Švédům v tomto zápase o nic nešlo..a hrají dá se říci na půl plynu.

Je zajimavé ,že skoro totožné týmy se potkávaly i v u16 a u18, kde jsme hráli vyrovnané partie a nezřídka vev zájemných zápasech i vítězili(třeba na Hlinkově memoriálu 2014),hmmm...
to jen dokazuje ,jak se v českem hokeji pracuje (tedy nepracuje) s mládeží!(.

vše NEJ do nového roku 2017
, - odpovědět
Těch šancí v první třetině 7
, Fantazie odpovědět
Tak takovýhle úvod asi nikdo nečekal. Porazit na úvod úřadující mistry Světa rozhodně úspěch je, byť Finům chybí jejich největší hvězdy. Naši dokázali držet se soupeřem krok a nakonec to se štěstím urvali, teď to potvrdit se Švýcarskem.
odpověděl(a)
Hráli překvapivě dobře, po té doslova šílené přípravě. S tou nominací se asi nesmířím, myslím si, že ještě něco pohnojí. Ale dobrý, no..
odpověděl(a)
Fando ty ses opravdu typickej ceskej "Fanda" aspon ze to tim nickem priznavas. Chudak Petr,ted nebude do konce turnaje delat nic jinyho, nez se modlit,aby se neco nepohnojilo,aby ti tim nedal za pravdu 3 3 3
odpověděl(a)
I ty jeden rozumbrado, kdo viděl ty zápasy (je mi jasné, že ty jako odborníček z Letňan, víš vše líp od diskuse a neviděl jsi nic), psal a říkal to samé. Zřejmě tedy skore 0:17 a totální herní katastrofa vůbec nepřekvapila a věděl jsi moc dobře, že to tak dopadne.
No a dnes hráč č. 3 jasně nejhorší z našich. Klidně mudruj dál.
odpověděl(a)
Hele nebudu s tebou ztracet cas,na Amiky s Kanadou proste nemame ani s Budikem ani s Hajkem ani se Zachou to je realita.Vybrat sestavu ma pravo hlavni trener..nastesti ne kdejakej Fanda s Trince a nez budes zase psat ty negativisticky komentare zkus se zamyslet jak moc uspesnej si ve svy praci ty sam a jak moc kladne je ta prace hodnocena lidma kolem.cau
odpověděl(a)
Na ty týmy asi nemáme, ale v žádném případě nemůže a není mezi něma rozdíl jako jsme viděli v přípravě. Ono snad ani nešlo o rozdíl, jako o nekvalitu v každém ohledu hry. To se nebytečně zlepšilo a kdo viděl a může porovnat ví, že s výkonem z přípravy by jsme od Finů dostali znova tak šestku. Že udělal trenér chybu je můj názor, který se jak říkám ještě jednou, podle mně znovu potvrdí. Byli tam lepší volby. Názor si s dovolením dovolím napsat, stejně jak stovky dalších lidí do jiných diskusí, kteří třeba neví zdaleka ani co já. A těžko budu chválit v situaci, když není zrovna co.
odpověděl(a)
Neco jinyho je vlastni nazor a neco jinyho je takovy to cekani na to az se neco posere abych si mohl prilozit do ohne, stylem "ja sem to rikal".Ty jako ses schopnej posoudit jestli by se treba s Hajkem(vubec nic proti nemu nemam naopak) porazily Fini vetsim rozdilem nebo se naopak neprdlo se Svycarama?To nikdy nezjistis. Kdyby ty tvoje znalosti,kterejma se ohanis byly tak spickovy,tak uz se o nich vi davno, jinde nez jen na kdejaky diskuzi.Necemu fandit a sledovat to doma z gauce panelaku v Trinci jeste neznamena,ze o tom neco vim.
odpověděl(a)
Rony: už tady nepruď! Mančaft zatím dobrý. Škarek na to ještě nemá - bohužel. Jinak hra týmu velmi dobrá.
odpověděl(a)
Mojac sorry ale tebe vazne komentovat nehodlam,to ti radsi popreju hodne zdaru do Novyho roku 3
odpověděl(a)
"a neco jinyho je takovy to cekani na to az se neco posere"
Já to narozdíl od tebe psal během přípravy, opravdu jsem neměl možnost hodnotit nic jiného, takže mi přijde tahle poznámka úplně z cesty. Krenželok byl v přípravě zdaleka nejhorší obránce, potvrdilo se to i na MS. Jo, hodnotím to z gauče, ale aspoň to z toho gauče vidím, ty rozumbrado, narozdíl od tebe, který vidí prd a bude dělat chytrého.
Hezký Nový rok vinšuju..
odpověděl(a)
Větu "myslim,ze se jeste neco pohnoji" si psal po prvnim zapase s Finama ty přípravo..jako kdyby ses tesil na to az budes moct natrit Krenzeloka. Ja se pohybuju po ceskejch zimakach skoro 40 let jako hrac i jako rodic.Od toho kdo mi tady kdysi napsal,ze na bruslich sotva stoji a potvrzuje svuj gaucovej pohled na vec, mi slova o tom, kdo si tady hraje na chytryho a kdo co lip vidi prijdou jako naprosto ubohy a legracni. Hodne fanouskovskejch zazitku v roce 2017 ti preju..tobe totiz co se tohodle sportu nic jinyho ani nezbejva nez jen fandit a zvanit o nem na diskuzich.
odpověděl(a)
Vylezl jsi po prvním ostrém (a úspěšném zápase, proč ne dřív?) zápase a myslel, jak mi to natřeš. Ono i v tom prvním zápase bylo vidět kdože je tam z té obrany nejslabší. Ta věta samozřejmě byla reakcí na celé jeho působení, žádné osobní přání. Jo, ten tvůj mindráček, ty experte, ten musí být velký, když se to gaučákovi plní. A že si po 40 let letech hraješ na experta, který nepotřebuje zápasy vidět a stejně bude rozumovat? Radši budu psát o něčem, o čem mám páru a nedělat ze sebe kafku. Ale klidně ruzumuj dál, odborníčku.
odpověděl(a)
5 5 5 ,tohle uz vazne ani jinak okomentovat nelze...
odpověděl(a)
Celou dobu te tady beru jako takovyho nadsence co nikdy sam nesportoval a ma dost zkresleny predstavy o tom,ze rozumi necemu cemu ani zakonite rozumet nemuze. Ale ze ses i takhle nesoudnej blb to je pro me novy zjisteni.
odpověděl(a)
Moje poslední reakce. Tvoje povýšenecké plky a ještě více gaučácké plky, jelikož jsou bez znalosti dané situace mám opravdu úplně u prdele.
10
odpověděl(a)
Coz dokazujes zejmena tim jak na ne neustale reagujes ty troubo 3 3
, Očekávání byla vysoká odpovědět
Realita je zase úplně jiná. Nehráli jsme komplet, ale to co ti kluci předváděli, to nemělo nic společného s týmem, který by snad mohl pomýšlet na medaile. Nemá cenu řešit jednotlivosti, byli jsme horší naprosto ve všem, místy až tragičtí. Otázka je, jestli byli Kanaďané tak dobří, nebo my tak špatní. Nejspíš od obou věcí najednou. A jestli zůstane v týmu Krenželok, tak v tom případě ztratí Petr hodně ze svého kreditu.
odpověděl(a)
Copak tam ten Krenželok asi předváděl v tom zápase s USA a v tréninku, že si ho tam nechal, Budík se tam zatím nedostal a především Hájek poslán pryč, když předtím byl tragický? Nevěřil bych tomu, že se to stane 6
, Musil odpovědět
Musil se nevejde do Kanadské sestavy ... takže usoudil, že bude lepší Béčková Česká. Děda umřel, takže už může 10 .
, - odpovědět
proč není v nominaci Aleš Stezka? má dobre statistiky letos...
zřejmě nechtěl dělat případnou dvojku či trojku..
, Jen tak..... odpovědět
Tak jsem zavzpomínal a dohledlal tenhle dva roky starý článek.....https://sport.aktualne.cz/hokej/vnuk-holika-musil-rekl-cechum-ne-hokej-bude-hrat-za-kanadu/r~0eb9edb417fc11e4879a0025900fea04/
odpověděl(a)
Včera....https://sport.aktualne.cz/hokej/hokejova-reprezentace/juniori-ziskali-pro-ms-necekanou-posilu-musila-ktery-uz-repr/r~208ab968bd4c11e6addf0025900fea04/

Před měsícem.......http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace-mladeznicke-vybery/285043/dvacitka-chce-kanadana-nastoupi-v-ceskych-barvach-adam-musil.html
, Předběžná nominace odpovědět
Petr zveřejnil širší nominaci na MS, do Kanady poletí 22 hráčů, trochu mě překvapilo, že šanci nedostane Kvasnička, ale jinak to vypadá docela dobře:http://www.hokej.cz/kouc-petr-ukazal-na-skarka-necase-nebo-musila-nominoval-14-krajanku/5019581
odpověděl(a)
Obrana je tento rok našlapaná, navíc jsou tam beci z CAN/USA (a ve formě), v tom má Kvasnička smůlu.

Jinak do útoku to vypadá opravdu velmi solidně, ani to nevypadá, že by tam někdo byl vyloženě na přání (např. Voženílek :D), jen si říkám, že třeba místo Anděla mohl jet mladý hráč, podle mne je Anděl postradatelný a nahraditelný.
odpověděl(a)
Kvasnička je v nominaci na turnaj U19, Petr jasně avizoval, že z tohoto týmu se dostanou do kempu U20 tak 3 hráči z pole+brankář. Tudíž je logické (a znova to jasně dal trenér najevo), že nynější nominace do kempu U20 není nominace na MS.
, - odpovědět
dle mého má slušnou šanci se na MS představit Nicolas Werbik ( proto je také ted zkoušen v u19), daří se mu V USHL, je tam momentálně na 8. místě v bodování, do 4 útoku je ideální,výška 190cm..., nedávno jsem četl že trenér Petr uvažoval i nad Adamem Musilem do nominace..neví někdo podrobnosti?
odpověděl(a)
No říkal, že je to typově hráč, který nám chybí. Taky může hrát roli, že hraje se Špačkem.
, - odpovědět
Sám jsem zvědavý na hráče ročníku 99, kdo se objeví, u Nečase bych to viděl skoro na jistotu, hraje pravidelně ELH, velmi slušný ice time, i když proti těžkým soupěřům hraje 4. lajnu, nicméně pořád je z těch nejvíce vytěžovaných juniorů, ideální do přesilovky, rozdílový hráč ročníku 99, a navíc náš top prospect pro draft, pravák, na první kolo to vypadá a spíš jde o to, jak vysoko, ms20 by hodně pomohlo, protože hodně top adeptů tam nebude.

Zadina jde na draft až další rok a ten se zdá být z formy a ani pořádně nehraje, 3-4 minuty v PCE a pořádný ice time jen v juniorce, pokud bude na MS20, tak to bude hra agentů a politika.

Škarek také draft až další rok, jako trojka by jet mohl, ale zase jestli vytáhnout hráče jeho úrovně na měsíc z klubu, aby dělal trojku?

S u20 byl na dvou turnajích Kvasnička, ten má před draftem, v PLZ hraje nyní velké minuty, ale obrana je nabitá a jeho nominace na turnaj u19 spíš říká, že asi ne, možná v případě nějakého zranění.

Safin bývá v prognózách na draft docela vysoko, ale na repre úrovni nemá takový výkon, aby si říkal o ms20, navíc ve Spartě hrajě za A jen výjimečně, není to typ hráče pro třetí čtvrtou lajnu, defenzíva není jeho silná stránka a ani v u18 neměl na první dvě lajny. Je to hráč vyloženě do zakončení a tam asi místo nebude.

To jsou podle mne jediní "viditelnější" kandidáti z ročníku 1999. Do 4. lajny by se s velkou dávkou štěstí ještě mohli hodit Svoboda nebo Machala, protože oba hrají v OHL a snad i solidně, obousměrní hráči,a měli hodně povedený Memoriál Hlinky, klíčoví hráči u18 pro defenzivní úkoly, oslabení, navíc Machala s Kautem měli velmi povedený turnaj pěti před měsícem v USA.

Možná do 4. lajny ještě Kaut z PCE, draft až další rok, začíná dobře hrát za A (přednost před Zadinou) a v u18 to byl hráč do přesilovek i oslabení, defenzivně velmi silný a také měl povedený turnaj pěti, navíc je to pravák.

Galvase nezminuji, jednak obrana je preplnena a kvuli zranenim toho tolik nenahral, nicmene ne draftu to asi bude nas prvni obrance.

Tím, že ročník 98 v útoku není až tak povedený, tak by 2-3 hráči 99 v útoku mohli šanci dostat, snad i proto, že za rok to v útoku bude stát na 99 a ne tolik na 98.
odpověděl(a)
U Nečase není o čem. Ten by tam měl být.
Se Škarkem, Safinem a Kvasničkou souhlas. U Kvasničky mě mrzí že tam nejspíš nebude, protože zrovna jemu by účast MSJ určitě co se draftu týče pomohla. V Plzni hraje docela hodně, ale body zrovna moc nesbírá a hlavně není nejvyšší, tudíž to mu prostor ukázat se neuškodil. Bohužel pro něj, v obraně je hodně kvalitních možností tudíž asi ne.
Svoboda ani Machala ne, ti až za rok. Kaut by se v té 4. lajně neztratil, ale ještě nikdy nebyl na U20 akci a tak nějak nevěřím, že má vůbec nějakou šanci dostat se na přípravnej kemp.

Zadinu bych na MSJ viděl moc rád. V A týmu prostor moc nedostává a v juniorce nedominuje, ale na mezinárodní scéně vždy patří mezi nejlepší, určitě by se tam neztratil.
odpověděl(a)
Zadina je nesporny talent, ale je ted z formy a Petr by si protirecil, kdyby ho vzal, navic pry ve Svedsku s u20 to nebyla zadna slava (jen z doslechu).

Svobodu s Machalou jsem zminil jen kvuli tomu, ze hraji ohl, tedy zvykli na styl a hriste a jsou prirozene defenzivni = 4. lajna, pokud by vylozene chteli vzit 99tky. Kaut asi bez sance, kdyby byla sance, asi by dostal pozvanku na u19 jako Kvasnicka, ale 4. lajnu by zvladl a v pripade potreby ma chemii s Necasem.

Kvasnicka urcite top bek rocniku, bohuzel ta vyska, na draftu ho to vyrazne ovlivni, jinak jeho vsestranost je v 99 jedinecna, mozna jeste Galvas..
odpověděl(a)
Ten U20 turnaj jsem neviděl, takže nemůžu zhodnotit jak tam zahrál, ale vzhledem k tomu že nebyl pozván na U19 turnaj, předpokládam že se s nim počítá na kemp U20. Tam se uvidí.
Ale pokud by opravdu potvrdil svoji (ne)formu i na kempu, pak je lepší vzít někoho kdo tu formu má. Já osobně jsem rád když dostane velký talent mladšího ročníku šanci na velkém turnaji, ale zase ne za každou cenu.

Trochu off topic, ale nevím, Galvas mi zase tak skvělý nepřipadá. Na Hlinkovi měl hodně bodů, ale že by tam vysloveně vyčníval, to zas ne. Kvasnička je podle mě lepší, líbil se mi tam taky Šalda, který zatím hraje pouze juniorku. Čím dál tím víc prostoru dostává v Kometě Král. Co se ale draftu týče, žádný z nich nemá žádnou jistotu. Síla ročníku 99 je v útoku a brance, obrana je slabší.
odpověděl(a)
Muj odhad je, ze Zadina pozvanku nedostane.

Galvas je utocny typ, v kanade a usa jsou posedli bodovanim, to jsou body pro nej. Salda je solidni obrance, hlavne dozadu, trochu i dopredu, ale neni to chytry kreativni obrance, nicmene dobre brani, utok umi podporit a ma vysku.

Kral dostava sanci v Komete, ale na repre urovni je to treti obrana, lepsi ne, je slusny ofenzivne, mozna i do presilovky, ale neni to az tak vyrazny obrance. Nezapomenme, ze kluby politikari, nekdy tlaci hrace, aby je zviditelnili, pred nominaci, pred ms.
odpověděl(a)
Zadina je podle mně rozhozený tím, co se kolem něho strhlo v Pardubicích. V reprezentaci hrál vždy dobře (nepočítám teď U20, které jsem neviděl), pokud je ale z formy, čemuž vše nasvědčuje, bude lepší ho nechat stranou.
Pokud by měl jet někdo z obrany ročník 99, pak Kvasnička se ukazuje nejnadějněji. Hrál výborně na Hlinkovi a i v lize si uhrál svoje. Z útoku krom Nečase, který má velkou šanci a při situaci Zadiny mi přijde nejlogičtější Kaut, ale přednost nejspíš dostanou jiní. Ikdyž ročník 98 v útoku se jevil pod Reichlem tragicky.
Kaše dle všeho zlomené žebra. Onehdá jsem tady něco psal o zdraví a loňském roce, který by asi nikdo nechtěl z hlediska zranění opakovat 6

K: Petr by měl letos končit u dvacítky?
odpověděl(a)
Jen jsem zaslechl od zdroje blizkeho repre, ze by u20 mohl prevzit Varada, jak mic je to realne, nevim. Nicmene odesel z Trince, na rozdil od Petra uz dela jen repre, jeho vliv na u18 byl nezpochybnitelny. Nicmene jen spekulace.
odpověděl(a)
Kaut by byl dobrym adeptem, hraje ted dobre a v pohode, ale nema pred draftem a asi by jel nejprve na u19, stejne jako reichel nebo kodytek, asi bych cekal spis ne a prednost hraci z ameriky.
, Loni nakonec odpovědět
Zklamání po výprasku s USA, letos se ale opět těším, mančaft by mohl být velmi kvalitní. Zase je ale podmínkou, aby zůstalo jádro zdravé, stačí vzpomenout na loňský rok, kdy jsme na zranění hodně doplatili. Z vyjádření Petra je celkem jasná skutečnost, že pokud se hraje v zámoří, tak to nominaci ovlivní. Někteří jsou celkem jasní adepti, u někoho může hrát právě tenhle fakt rozhodující roli v nominaci. Hlavně, že už se nedočkáme podlostí z minulosti.
odpověděl(a)
Je mozne, ze pro Petra to bude posledni ms, tedy bude v takovem pripade chtit uhrat to nejlepsi a vezme to podle nej nejvhodnejsi slozeni. Na druhou stranu avizoval, ze rad da sanci mladym, pokud budou ve forme, tedy asi chape i sirsi souvislosti, treba vliv na draft, zkusenost pro ms pristi rok.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

dukla.jpg

Reklama