Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

MLADÍ HOKEJISTÉ A SPORTOVNÍ VÝŽIVA

Sestavení plánu na doplňkovou výživu je nejlepší svěřit odborníkovi.

     V minulosti jsem se chtěl už několikrát pustit do malého rozboru této důležité oblasti, která může pozitivně, nebo při svém zanedbání či nekompetentním užívání negativně, ovlivnit rozvoj mladého sportovce.  Snažil jsem se prostudovat množství literatury počínaje lidovým bylinkářstvím a konče moderními vědeckými rozbory a odbornými publikacemi o doplňkové výživě. Podle těchto poznatků jsem se snažil v minulosti postupovat, nikdy jsem však z toho neměl úplně dobrý pocit a potřebnou jistotu  v tom, zda skutečně maximálně využívám celý potenciál této důležité oblasti péče o mladého sportovce. Člověk by musel téměř vystudovat specializovaný lékařský obor aby se vyznal v obsahu a struktuře doplňkových  přípravků s jejich vlivy na organizmus. Přitom ještě vše přizpůsobovat konkrétnímu věku a to pro jiné vytížení skutečně není možné ani rozumné řešení. Dnes jsem rád, že jsem toto téma nikterak neřešil.  

      V současné době zastávám názor, že nejlepší, nejspolehlivější, nejrychlejší a nejlevnější cestou je obrátit se na špičkového odborníka v oboru sportovní a doplňkové výživy. Ten je schopen fundovaně „našít na míru" vašemu dítěti sportovní stravu s dávkováním doporučených potravinových doplňků s ohledem na věk, pohlaví, somatotyp, výšku a váhu,zda potřebujeme redukovat váhu, snížit podkožní tuk, nabrat svalovou hmotu, omezit zdravotní rizika určitých sportů, zvýšit imunitu, urychlit regeneraci, dokonale ošetřit správný růst kostí, kloubů, šlach a svalů, připravit organizmus na sportovní výkon, doplňovat nezbytné prvky během výkonu a po výkonu. Málokterý rodič se také může dokonale vyznat v těchto přípravcích s ohledem na fakt, že je třeba rozeznat dovolené a zdraví prospěšné látky a doplňky od těch zakázaných , skrytých laikovi do odborných názvů nebo někdy vůbec neuvedených na obalu.

     Ale i potom je práce kolem doplňkové výživy dost a dost a nejlepší je, aby do 12-13 let minimálně vše kolem pohlídal jeden z rodičů, protože děti ještě nejsou schopné poskytnout si samy tento servis.

   Celá tato problematika je vedle své důležitosti  především nesmírně složitá a jako taková vhodná ke svěření skutečnému odborníkovi. Poplatek za vstupní konzultační hodinu se v porovnání s jinými cestami získávání potřebných poznatků a znalostí mnohonásobně vyplatí. Navíc, někteří odborníci na sportovní výživu jsou schopni svým klientům přímo zaslat na míru mix těchto přípravků za ceny, které jsou i o desítky procent nižší , než jsou nabídky stejných produktů na internetu. Mají prostě daleko lepší orientaci v oboru a množstevní slevy, na které jednotlivec mnohdy nedosáhne.

      Proto, bez sáhodlouhých rozborů, bych problematiku sportovní a doplňkové výživy pro sportovce uzavřel tímto doporučením.

     Ještě jedna otázka se v této oblasti často vyskytuje. A sice, které děti mají brát doplňkovou sportovní výživu. Existuje nějaká hranice, po kterou je to bezpředmětné a nebo od které je konzumace těchto přípravků naopak nutná ? Podle mého názoru se o ni nemusí zajímat rodiče dětí, které ve svém sportu mají dva až tři tréninky týdně, o víkendu zápas a mimo sezónu naprostý klid. Ty si bohatě vystačí s běžnou stravou dnešní dětské populace. Naopak děti, které mají vysoké sportovní ambice, více než šest tréninkových jednotek týdně celoročně, by jistě v nějaké míře měly využívat potenciál ukrytý v kvalitních doplňcích stravy určené pro sportující mládež. A to klidně od čtyř nebo šesti let.

      Veškeré rozhodnutí u dětí školního věku je plně na posouzení a zvážení rodičů. Kromě pracovišť, jako jsou instituty sportovní medicíny nebo oddělení sportovní diagnostiky, kde mohou být některé přípravky doporučovány, se tato oblast na klubové úrovni do 15 let prakticky neřeší.  

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Můžete poradit špičkového odborníka v oboru sportovní a doplňkové výživy.
odpověděl(a)
Pro ALKRU pracuje v tomto oboru Mgr. Buňka, se kterým jsem udělal dobrou zkušenost. Současně se domnívám, že v každém regionu se vyskytují odborníci, kteří jsou schopni na dobré úrovni sestavit sportovní a doplňkovou výživu pro mladé hráče.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

poharmistru.jpg

Reklama