Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

MS 20. Může Česko někdy zachytit moderní hokejové trendy?

27.12.2018

Čekal jsem článek na téma skladby českého týmu na MS dvacítek, ale prozatím jsem žádný podobný rozbor nezaznamenal. Tohoto trendu si všímám v posledních několika letech, promítá se zvlášť do sestavování reprezentačního áčka, ale poslední dobou i do mládežnických reprezentací.

Vedení našeho hokeje zoufale chybí medaile. Dříve, když je áčko vozilo vcelku pravidelně, byly spolu s tím všechny ostatní problémy úspěšně zametány pod stůl. A valnou část našich fanoušků vždy zajímal jen dospělý nároďák, osmnáctky a dvacítky minimálně. S medailovým půstem dospělých se začalo vše podřizovat prolomení stavu, který i laikům srozumitelně dokládá postupující úpadek hokeje v českých zemích. A podobně jako v extraligových klubech na to doplácejí talentovaní mladíci, tedy to málo, které se tu přece jen díky zapáleným rodičům urodí. Zařazování mladých se stalo až "druhořadým" problémem, tím hlavním je nutnost opětovného zisku medaile, aby se tím největším kritikům a fanouškům zacpala pusa.

Problém tkví v tom, že sázkou na staré hráče se náš úpadek umocňuje. Talentovaní mladíci nejsou podpořeni ve svém růstu, národní týmy jim v okamžiku, kdy se láme kariéra, nepomáhají ani minimálně. V jiných zemích zařadí mladého hráče s budoucností klidně o několik roků dřív už na MS osmnáctek a dvacítek, a k tomu mu ještě dají roli jako hrom. To se u nás nikdy nenosilo, až na naprosté a velice vzácné, dnes už skoro historické výjimky.

Osobně mě ze všeho nejdříve před každým MS zajímá právě tento údaj. A když jsem se podíval na soupisky všech deseti týmů na MS dvacetiletých, Česko je opět v tomto ohledu na posledním místě. Máme na MS nejstarší tým ze všech zúčastněných zemí (se Slováky si můžeme letos podat ruce), trenéři nominovali pouze čtyři o rok mladší hráče, ani jednoho s datem narození 2001. V tomto ohledu jsou ostatní mnohem progresivnější, sází i v tomto ohledu na budoucnost. Jejich počínání má charakter dobrého hospodáře, hokejové moderny, podpory těch, které budou v budoucnu potřebovat.

Medaile jsou určitým ukazatelem, ale jsou přece ještě důležitější a výraznější priority. My dnes kvůli medailím naprosto ztrácíme cit a smysl pro budoucnost.

Slováci momentáně prožívají aféru s nezařazením talentovaného hráče Maxima Čajkoviče na soupisku dvacítky, který má reálnou šanci na první kolo draftu NHL. Nachází se v situaci, kdy mladý hokejista nesmírně citlivě vnímá všechno a všechny, kteří mu jsou ochotni v jeho souboji s obří mezinárodní hokejovou konkurencí půl roku před draftem prospět, a samozřejmě také to, že mu někdo tuto legitimní a v jiných zemích téměř samozřejmou podporu odmítne. U nás není účast hráče v prvním kole draftu NHL až taková vzácnost, pro Slováky je to naopak mimořádná událost, když se někdo takový objeví. Pokud ho trenér dvacítek v soutěži s ostatními konkurenty nepodrží, jeho ambice na dobrý draft to v každém případě o pár procent oslabí, to je fakt. Neznám detaily, možná k tomu pana Bokroše vedly legitimní důvody, těžko říct. V každém případě to je ztráta pro slovenský hokej.

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace-ms-hokej-u20/353728/bokros-ven-slovensti-fanousci-sepsali-petici-podeziraji-ho-z-uplatku.html

 

Podívejme se tedy na soupisky jednotlivých týmů a počty mladších hráčů ročníku 2000 a 2001.

Česká republika    4 hráči 2000

Kanada                   5 / 2000       1 / 2001

Rusko                     6 / 2000       1 / 2001

Švýcarsko              11 / 2000

Dánsko                    9 / 2000     1 / 2001

Švédsko                  9 / 2000      1 / 2001

USA                        5 / 2000        2 / 2001

Finsko                    2 / 2000        3 / 2001

Slovensko              1 / 2000       2 / 2001

Kazachstán            4 / 2000       5 / 2001

 

Z přehledu vyplývá, že Česko a Slovensko je v nominacích nejkonzervativnější, nejustrašenější. Mládí bylo odmrštěno a upřednostněna snaha urvat medaili stůj co stůj.

Slováci nominovali jen jednoho hráče 2000, ale vykompenzovali to alespoň dvěma hráči mladšími o dva ročníky. Velmi zajímavý je údaj u týmů, které jsou papírovými kandidáty na sestup s elitní skupiny. Tam bychom obavy a opatrnost v poskytování šancí mladým hráčům mohli logicky očekávat, ale opak je pravdou.

Trenéři Kazachstánu poslali do Kanady dokonce 9 mladších hráčů, a dokonce pětkrát nominovali ročník 2001, což je nejvíc ze všech účastníků. Dánové poslali na MS dokonce deset mladších hráčů, stejně jako Švédové.

A náš první soupeř - Švýcaři, mají na soupisce dokonce 11 mladších hráčů, což dává jejich výsledky na letošním MS do trošičku jiné perspektivy z hlediska budoucnosti. Je zřejmé, že se "nemodlí" k medailovému oltáři jako smyslu zbavení, ale pracují s perspektivou, pečují os vé hokejové stádo prozíravě. 

Jako by říkali:

Tento hráč je sice možná momentálně o maličko lepší, ale u tohoto mladíka existuje takový potenciál do budoucna, že ho prostě nemůžeme pominout !

Že to o pár procent sníží šanci na momentální krátkodobý úspěch? 

No a co?

Dlouhé roky byl nejkonzervativnější ruský národní tým, mladšího hráče jste v nominacích marně hledali. Ale už i oni se probudili a zachytili nové trendy v moderním hokeji, dnes už mají na soupisce víc mladíků, než Češi nebo Slováci.

Abychom si rozuměli, nemám nic proti našim trenérům. Na Pana Varaďu jde v kuloárech chvála, Aleše Krátošku znám dlouho osobně a nemám pochyb o tom, že hokeji a trénování rozumí. Prozatím nemám zdání o hlavních důvodech naší nominační opatrnosti, které nás určitým způsobem ale budou zákonitě limitovat v budoucnu, podobně jako Slováky. Jsem zvědavý, zda se komentáře na toto téma objeví v rozhovorech v televizi nebo v tisku. Bylo by to konečně trošičku k věci, můžeme klidně vynechat ty nesmyslné a stále se opakující, vůbec nic nového neříkající fráze.

V každém případě, v odvaze nominovat mladší hráče určitě ke světové špičce nepatříme. Spíš se jedná o jeden z vleklých problémů českého hokeje. Otázku dne bych formuloval asi takto:

Jak můžeme chtít řešit skutečně složité problémy našeho hokeje, když celé roky nedokážeme vyřešit ani zdánlivě tak jednoduchý úkol, k jehož vyřešení stačí pouze čistý list papíru, trošičku odvahy a odpovědnosti k budoucnosti národního sportu,

a především "dobře ořezaná tužka".

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Bokroš vs Pospíšil... odpovědět
Tak na Slovensku se nám to začíná pěkně "vařit"....
https://sport.aktuality.sk/c/375263/martin-pospisil-reaguje-na-bokrosou-tlacovu-konferenciu-jedna-velka-fraska/?fbclid=IwAR2zrKWBOLgiIeqDsgkLAZ2JZBDSOhwtDXaqBGYNFD-9hPksqC-4hMyow9I
https://sport.aktuality.sk/c/375210/nazivo-tlacova-beseda-ernesta-bokrosa-po-ms-2019-do-20-rokov/?fbclid=IwAR0IAMG2YQ-iV80unb0QPJzysJjHWkRuBU-YaV4axvpPKRj-sk_AJc57yKg
, MS 2018 odpovědět
Ahoj všem,hodně dlouho jsem nic nenapsal, pouze si občas přeštu komentáře. Některé zajímacé, ale některé zoufalé...Já bych přidal něco málo k představení našich kluků. Na rovinu, je to hrůza. Z posledních 14 MS jsme jedinkrát a to v loni prošli do semifinále. To je dost ubohé na takový hokejový národ jako je ČR. Někdo zde napsal, že v loni to bylo úplně něco jiného. NEBYLO - se štěstím jsme postoupili. Kdybychom nějakou shodou náhd postoupili i letos, psalo by se že jsme měli výborný tým? Že to konečně jde u nás nahoru? To by byl pěkný nesmysl. Prostě by to byla opět jen obrovská náhoda. A nic na tom nezmění ani ti tři lídři jako Kaut, Nečas a Zadina. To je prostě málo. Museli bychom mít alespoň 2 top lajny a to prostě nemáme. Kdo viděl Rusko, Ameriku...tak to prostě je někde jinde. Co oni v té rychlosti dokáží s pukem je neskutečné. My tyto týmy můžeme občas porazit, ale rozhodně ne porážet. Na to nemáme a bohužel dlouhou dobu nebudeme mít. Ná neujel vlak, ale minimálně 3 vlaky. Vemte si ČSLH - vymýšlejí nesmysly. (uzavření soutěží, nepovolená výstroj apod.)Dokud se to tam nevymee, tak to bude pořád stejné. Co se týká trenérů, tak si myslím, že Varaďa má obrovksý respetkt. Je fakt že některé jeho komentáře jako např. že jsme byli vyrovnanými soupeři apod. , tak to taky nechápu. Kdyb nebylo Dostála v brance, tak Vám garantuji, že by bylo sakra záporné skóre. Bohužel Zadinovi to letos nelepilo, ani Nečas nebyl v top formě. Ale i tak by to nestačilo. A bojím se příštího MS. Tipuji boj o udržení....
odpověděl(a)
Něco jiného bylo myšleno to, že papírově slabší soupeři se opravdu přehráli. Ne jak letos.
, Ale no tak odpovědět
Všichni včetně Antoše přeháníte, dokonce včetně Luftwaffe který jinak má pravdu.

Nebyl to propadák, byl to náš normální výsledek.

Bez šance jsme byli jen proti Kanadě.

Není kde brát, před turnajem si na nominaci nikdo nestěžoval.

Nejel ani jeden mladší hráč, jestli jsou opravdu horší než třeba Král, Bukač, Hladoník, Pour tak napřesrok sestoupíme.

Nepochopitelné otálení s Jeníkem a Šaldou, hbitý útočník a šikovný obránce, schopný v rychlosti rozehrát.

Nepochopitelné otálení s Nečasem a Zadinou, jestli to byla taktika překvapit Američany tak potěš koště.

Nominujeme a rozestavujeme podle velikosti, na malé riziko, aby nás nemohl nikdo moc kritizovat, v podstatě zajišťujeme nízké prohry, které se v hokeji dají svést na smůlu. Kdyby tu velikost a sílu dokázali proti Američanům aspoň prodat dřív než v posledních pár minutách.

Špatné přesilovky, to padá plnou vahou na "trenéry". Obránci leví ale útočníků tam bylo na dvě přesilovkové pětky dost.

I s tím naším připosraným složením pětek jsme dobře prošli základní skupinou - Rusy i Švýcary jsme byli schopní přehrát v útočném pásmu a hořeli v obranném, při zakládání útoku a za celý turnaj jsme nic nezměnili, tohle se muselo projevit i už v přípravě.

Statičtí obránci bez přehledu, a v každé lajně 1-2 pomalejší útočníci jako závaží vedou k tomu, že se málo dostáváme do nebezpečných šancí a otupujeme těch 6 nebo 7 kluků kteří na hokej na téhle úrovni s přehledem mají (třeba ne na trhací kalendář ale na mírnou převahu v útočném pásmu ano).

Bojíme se o výsledek a proto pak hrajeme špatně, kdyby hráli celý turnaj na nejlepší pětku, druhou nejlepší pětku a deset podržtašek (když už tam nevzali místo podržtašek mladší) tak bychom asi dostali víc gólů a možná nějaký zápas i výrazně prohráli. Na druhou stranu by to těm hráčům víc prospělo a možná bychom i měli co pochválit, kromě Dostála.

Jo a Dostál je výbornej, naše výsledky dost opticky vylepšil.

No a systémově to bude do budoucna horší, šířka a jistota domácí juniorské soutěže zajistí přehršel exhibujících středních útočníků a nemehel obránců bez potřeby zapojení do útočné hry. Pokaždé když někdo v televizi řekne "moderní hokej" malinko omdlím.

A jestli spoléháme na zámoří tak na MS 20 se dostanou jen ti co tam vlastně uspějí méně, než dejme tomu Chytil. Ostatní země to řeší zapojením mladších hráčů, my spoléháme na ročníkové "jistoty". Jistoty průměrnosti.

Když se půjdete podívat na naší domácí dorosteneckou nebo juniorskou soutěž, tak si pak nemůžete stěžovat že bychom snad na MS hráli špatně, lepší hra nebo výsledek by byl zázrak. Až na ty přesilovky, to byla ostuda.
odpověděl(a)
LNT to myslím napsal přesně...krásně popsal myšlení trenérů i poměrně přesně všechno ostatní,včetně toho ,že tohle byl vlastně normální výsledek.Bohužel.
Já bych tady chtěl trochu reagovat na názor,že trenér v repre už nic s hráčema neudělá.Je jasné,že hokej se učí v klubech,ale trenér reprezentace přece může ovlivnit spoustu věcí.Musí být osobnost,vizionář,udávat trendy,publikovat,přednášet.Může si vybrat hráče jaké chce,určuje,kdo bude hrát jakou situaci,jaké bude v mužstvu klima a vzájemné vztahy.Může ovlivnit všechny standartní situace,přesilovky,oslabení...Takže toho je mraky.Co ovlivnil Varaďa a Eliáš?Stejně tak tady furt propíráme ty nešťastníky Zadinu a Nečase,ti kluci už měli hlavu v NHL...To ale měli trenéři vytušit a mluvit s nimi a připravit je.Jde to taky za nimi.Myslím,že to celé jde za trenérama.
Chápu,že zásadní problémy jsou jinde,už od výchovy malých dětí,přes korupční prostředí,nedostatečný tréninkový proces až po nechuť dávat šanci mladým hráčům.Že reprezentace je špička ledovce.Ale je to nejvíc vidět.A ten neuvěřitelný diletantismus při výběru trenérů,při práci s nimi,celkové zapojení bývalých hráčů...To je potřeba kritizovat.
Když to nebudeme kritizovat,tak kdo?Vždycky to má cenu,ten nihilismus ve smyslu,že je to zbytečný mě vadí.Antoš byl průměrný ligový hokejista,jako trenér nic moc,tak nesmí nic říct?Vždyť ten šlendrián a záměrné škodění vidíme všichni.Už takhle jsme definitivně v háji, fakt už to bude asi jen horší.Proto je kritika současných poměrů důležitá,i když to vypadá beznadějně.
Díky za tu debatu tady,mě to baví. 1
odpověděl(a)
pro Lexa:Takže pokud tomu dobře rozumím,stačí angažovat ke 20ce trenéra Finu a bude dobře?Tak to není.Všechno co jste popsal je ok.,ale pokud hráči nemají hokejové základy,tak se toto všecho po vhození prvního buly smaže.
odpověděl(a)
pro realista: Tak jsem to nemyslel ani náhodou.A myslím,že to dobře víte.Jenom reaguju na poznámku,že je vlastně jedno ,kdo tu U20 trénuje,že se nedá nic dělat. Vždycky se dá něco dělat...Třeba by to taky na postup ze čtvrtfinále nestačilo, ale určitě toho šlo udělat o hodně víc.Jediná věc dobře od trenérů byl zvolený brankář. Jinak to byl pro mě neuvěřitelný propadák .
Protože trenér U20 je podle druhá nejprestižnější funkce hned po áčku.Každopádně by se to nemělo dělat na vedlejšák...
A obecně mě doslova vytáčí neuvěřitelné diletantství svazu při práci s trenéry u reprezentací.Bez koncepce,vize,odvahy.Kdo dostane dvacítku teď .Ví to někdo?Přitom by to mělo být už dávno jasné.
Trénoval jsem dlouho,vždycky ,když jsem někam přišel,byl progres vidět brzy,takřka okamžitě.I úplně průměrní hráči,když s nimi dobře pracujete mohou dokázat dost.A bavíme se o reprezentaci,ti hráči by fakt něco umět měli.Jinak by přece byli v Letňanech a ne Americe nebo extralize.1
, - odpovědět
Proboha a z čeho chceš skládat tým,když ta kvalita tady není?V první lajně jsme měli 3 hráče ročníku 99 hrající AHL a dva z nich si myslí,že mají na NHL.Tito hráči měli udělat ze soupeřu trhací kalendář a oni dali dohromady za celý turnaj jeden gol a to ještě Dánsku v přesilovce.Pak nastoupí 18letý amík,který tři zápasy nehrál do čtrvrté lajny a dělá si co chce.To,že nemáme trenéry se ví,ale málokdo si chce připustit,že zkrátka nemáme ani hráče.
A ten uspěch s Pešánem,to byl asi vtip,že jo.Myslíš turnaj,kde se na nás v základní skupině nedalo dívat,pak nás ve čtvrtfinále přestříleli Finové rozdílem dvou tříd,ale zázrakem,které se ve sportu občas stanou jsme postoupili a pak dvakrát potupně prohráli?
Repre trenér u 20tek už s hráči nic neudělá.
odpověděl(a)
Tak hlavne system platov trenerov mladeze v CR a na Slovensku je postaveny na hlavu. Najvyssie platy by mali mat treneri pri detoch, pretoze ich robota tych hracov najviac ovplyvni do buducna a nie naopak. Preto svedi a fini utekaju zvysku europy, pretoze pochopili, ze trener co sa trenovaniu moze venovat naplno kazdy den a jw aj po financnej stranke spokojny, tak moze svoju robotu odvadzat naplno. Cesky aj slovensky zväz peniaze maju, na to aby poriadne zaplatili mladeznickych trenerov sa peniaze najdu ale tymto smerom nikto nepremysla. Lener sa v cca poslednych dvoch rokoch aspon v tomto zlepsil a uz je to v tomto smere lepsie. lenze svedi to tak maju nastavene vyse desat rokov. No a samozrejme s tym uzko suvisi aj to, aby ten trener tym detom po psychickej stranke neublizoval. Prave kvoli trenerovi skonci celkom dost hracov, lebo strati chut do hokeja a trener mu ten hokej moze otravit.

Dalsi vec je uroven treningov a hlavne cas, ktory ti hraci stravi s pukom na hokejke pocas treningu. Na severe je taky standart, ze trener hracom vysvetli rozne cvicenia uz v satni, pred vstupom na lad. Napriklad urobi styri cvicenia, dajme tomu ze prve je zakladanie utokov od obrany, druhe branenie stredneho pasma, tretie dlha prihravka cez dlzku a posledne nacvik presilovky. Cize vsetko situacie, ktore su velmi caste a je to v podstate drill. Svedi a fini chapu, ze hokej je o tom, ze sa situacie opakuju, nikto tu hru nema ako zmenit. Takze pridu na lad, trener piskne a povie ideme tri minuty trojku. Kazdy jeden hrac na lade vie, o co sa jedna, trener sa tak nezdrziava -vysvetlovanim a cas s pukom na hokejke za hodinovy trening je cca 8-9 minut. Takze vsetko podstatne sa odohrava v satni pred treningom, kde vsetci pocuvaju trenera a plne chapu to, co budu robit. A teraz situacia zo Slovenska...trener pride s hracmi na lad, ma tabulu na ktorej cvicenie najprv nakresli, polka hracov ho pocuva, tretina sa bavi medzi sebou a zvysok nema zaujem trener a mysli si svoje. Potom nastava situacia, ze ta cast co nedavala absolutne pozor, tak sa spolieha na to, ze to odpozera od tych co pozor davali a chapu to. Z hodinoveho treningu maju puk na hokejke cca 2-3 minuty. A potom chcu slovaci hrat s najlepsimi.. 5 Toto vsetko su veci, co sa daju aplikovat aj u nas a nic to nestoji. Na druhu stranu, mentalita severanov je totalne odlisna a plno veci je v nasich podmienkach neaplikovtelna. Nikdy nezabudnem na to, ked fini robili reorganizaciu hokeja v roku 2009. Sami povedali, ze ak chcu konkurovat svetovej spicke, tak si nemozu dovolit nespolupracovat, pretoze ich je len pät milionov a hracsku zakladnu maju oproti severnej amerike zandebatelnu. Tento pristup k veci ich posunul dalej a to bola ta hlavna myslienka zmien, ktoru sa rozhodli urobit. 1
odpověděl(a)
Takže když loni pod jiným trenérem byla ta lajna možná nejlepší na MS, tak si to máme vysvětlit jak? Každý kdo to viděl a nemá paměť tak na pár týdnů zpět ví moc dobře, že to byli rozdíloví hráči. Takže buď za rok zapomněli hrát hokej, nebo tady byl jiný důvod. Jsem přesvědčený, že tím problémem byl právě trenér. Bavím se pouze o těch třech hráčích. O tom, že zbytek týmu byl papírově slabší a nekonkuruje hráčům ze špičky (ikdyž i tak tam neměli někteří být jen do počtu, hráči třetího kola draftu by měli mít svou kvalitu) se hádat nebudu. To trio z AHL tam bezpochyby jelo s tím, že budou hrát spolu. To složení a přesvědčení trenéra, že bude lepší je rozdělit jsem nepochopil. Ti kluci z toho museli být frustrovaní. Trenér by měl být i psycholog, vyladit tým, najít správné složení. Co předvedl na tomhle MS je z tohohle pohledu naprosté fiasko. Ti kluci hokej hrát umějí, jsou bráni jako vynikající prospekti i v zámoří, to není žádné mazání medu kolem huby našimi novináři, ke kterému mají pravda často sklon. A výsledkem je, že nepřehrajeme jasně ani zoufalé Dánsko. V tomhle ohledu byl loňský tým o mnoho lepší.
odpověděl(a)
Přesně tak fando,pochopils.Zkrátka není tam onen progres,který sami od sebe očekávali.Loni od nich nikdo nic nečekal a sami sebe překvapili.Letos jeli v roli,kterou málo který český sportovec ustojí a to takové,že jsou špička potažmo favorité(kolektivní sporty).V těchto situacích naši sportovci většinou selhávají,tak jak selhal Nečas se Zadinou.Tlak,který na ně byl,zkrátka neunesli.Chtěli ukázat,že jsou top hráči a to je semlelo.Mimochodem top hráči zdaleka nejsou.
To,že Varaďa není trenér vím taky,ale to,že byli tito hráči naprosto jaloví není jeho vina.
A jen naokraj.Repre tvoří 20 hráčů+golman,takže když pišu o českém hokeji,tak nemám namysli jen Zadinu s Nečasem jako ty.
odpověděl(a)
Každopádně jsem rád, že mi to někdo fundovaný vysvětlil.
Nikdo od hráčů draftovaných (popř. očekáváných draftů) v prvním kole nic nečekal, aha. Ono spíš bude realita to, že pokud dostanete do lajny lůzry jako Hrabík a nedejbože Hladonik, tak si z toho odnesete akorát bolehlav. Pešán pochopil, co je třeba hrát, Varaďovi nestačil výprask v přípravě, ani krátké pasáže, co je dal k sobě. Takže jen zvedl jejich frustraci, když je v dalším zápase znovu rozdělil. Pak ještě ty přesilovky, které asi vymyslel Eliáš, nebo co, to když jsem viděl, tak jim z toho muselo hučet v hlavě jako v úle.
Mimochodem že to nejsou top hráči zase tvrdí kdo? Někdo, kdo má neustále mindrák z toho, že jeho synátor, který je o parník před ostatníma, to dotáhl do Frýdku? Z vás ta frustrace číší po roky a je úplně jedno, že v mnoha otázkách můžete mít pravdu. Nečas patřil loni na MS dospělých k naším nejlepším hráčům, moc takových hráčů v takovém věku jsme neměli. Ale nebojte, moc dobře si pamatuju, jak jste tu psal, že Nečas není nic, že takový Chytil (klobouk dolů před ním), je úplně jinde. No tak já myslím, že oba jsou pro nás naprosto mimořádní hráči.
A kde proboha píšu, že repre jsou 3 hráči? Ty vaše intrerpretace toho, co nikdo nenapsal (ještě to schválně při znalosti vaší potrefené osobnosti schválně rozepisuju) jsou opravdu k pláči.
odpověděl(a)
Fando máš to těžké.Já kdybych napsal,že v zimě sněží,tak mi to budeš vyvracet.Bohužel tvá frustrace z let minulých ti neumožní střízlivě reagovat na mé přízpěvky.
Názorný příklad je to,když jsem v minulosti napsal a za tím si stojím a dobře vím co jsem kdy napsal,že Chytil je uplně jinde než Nečas,tak ty i přesto,že Chytil hraje stabilně NHL a Nečas se neprosadí ani proti 10 hráčum ročníku 2000 nastupující za Švýcary budeš dokola slepě vyzdvihovat Nečase.
A co máč proti Frýdku,mám dojem,že tvůj kluk se nedostal ani tam 2
odpověděl(a)
Nemůžu za to, že nerozumíš psanému textu, nebo že tvoje zloba zastiňuje tvůj mozek, takže meleš úplně o něčem jiném, než píšu já.
Jak budou vypadat kariéry těch hráčů zcela jistě nerozhodují tyhle roky, kdy jeden hraje každý zápas jiný post a druhý se v zámoří teprve vyhrává a zvyká si na jejich styl, byť mnozí čekali, že už v NHL bude letos. Stejně, jako o tom nerozhoduje to, že jeden na MS dospělých hrál pomalu klíčovou roli a druhý hrál 4.lajnu.
To máš pravdu, já syna nemám, ty komiku 5 Ale o tvé objektivitě plně vypovídá, jak jsme se dozvídali, že ten tvůj zázrak je o parník jinde. To už je skoro jako Jarda. Zneuznaný Jarda:)))
odpověděl(a)
Jen tak..... 4 Co je psáno,to je dáno.
Proč jsme na MS 20 zase prohráli s USA? (28.12.2013 21:08)
Ano,ano,Pastrňák je hodně přeceňovaný hráč.Jednou se u nás zapíšeš a pak můžeš hrát X let prd a stejně budeš v repre.
http://www.zacha-hokej.cz/domu/proc-jsme-na-ms-20-zase-prohrali-s-usa#post-8793
odpověděl(a)
5
Brouk Pytlík 9
, mistrovství světa odpovědět
Zatím se k tomu tady nikdo nemá. 1 Tak já něco napíšu.Jestli už tenhle totální propadák nikoho na svazu neprobudí,tak asi nic.Protože tohle bylo absolutní fiasko.Dlouho avizovaný útok na medaile,nejsilnější ročník za poslední roky...Dneska to všechno nádherně popsal Milan Antoš v rozhovoru.Obávám se ,že to teď bude největší nepřítel našeho hokeje...Zoufale jsme nestíhali.Jediné,co se trenérům povedlo byl brankář Dostál.Jinak na co sáhli ,to podělali.Varaďa vůbec nevěděl co se děje.Eliáš to ani vědět nemohl,nikdy nic netrénoval.
Proč musí dvacítku dělat trenér z extraligy na vedlejšák?Nemůžeme mít trenéra na full time job?
Těch otázek je zase milion,jako každý rok.Opět se povede týden diskuze a pak se pojede dál jakoby nic..
Třeba výkony Nečase,Zadiny,Galvase?Vážně museli hrát tak špatně?
Proč nebyli připraveni?Co dál?Další ročníky jsou horší než tento.Budeme ještě někdy vůbec konkurenceschopní?Přečte si zpětně Pavel Bárta po sobě ty oslavné články s predikací medaile?Pochopí někdy něco?A tak by se dalo pokračovat.Ale tipuju,že v kancelářích firmy Český hokej je pohoda a klídek.
odpověděl(a)
Já vám odpovím docela přesně.Hokej už půjde jenom dolů.Je to povahou našeho národa,kde místo cestou dřiny jdeme cestou protekce.Bohužel je to ohrané,ale kdo v tom prostředí fungoval ví o čem mluvím.Nikdo kromě rodičů nemá zájem na rozvíjení něčího talentu,to je to poslední co trenéry u nás zajímá.
A teď trochu k dovednostem.Chodíval jsem na tréninky dorostu a když jsem viděl jak se trénuje,vůbec se nedivím,kde jsme.Absolutně nerozvíjíme individuální dovednosti,ale jen klukům tlučeme taktické kraviny do hlavy.Kde mají jezdit,kde nemají jezdit,kam se postavit,jak vyhodit atd.To,že neumíme zpracovat puk,nahrát,udělat kličku nikoho nezajímá.Kolikrát jsem se s mladým rozčiloval,proč si nenajel na přihrávku,nepomohl bekovi atd.Vždycky mě zmrazil,že nesmí.Může jen tam,tam zase né,protože je to prostor jiného hráče atd.To jsem se mohl zbláznit,když jsem to slyšel.Žádná kreativita,inprovizace zkrátka roboti bez radosti ze hry a herního sebevědomí.
A teď to nejpodstatnější.Tempo tréninku zejména herních je k pláči.Když čtu rozhovory s hráči co šli ven,jak tam jezdí při hře všichni na 120% a nic si nedarují a já se díval na to,jak při hře v pásmu většina hráču stojí,borec na puku se kroutí v namchrovaných kreacích,kde je ho potřeba skoro tlačit,aby nezastavil a pak s prstem v nose to natřikrát háže za golmana,tak se nemůžeme divit,že v rychlosti mezinárodního hokejem absolutně nestíháme hrát.To není o tempu bruslení,těch pár sekund není problém vyrovnat se ostatním v rychlosti,ale už v ní nejsme schopni kombinovat a o zakončení nemá cenu psát,to jsme všichni viděli.
Zkrátka my doma v tomhletom systému s těmito tréninkovými metodami a přístupem už nikdy nemůžeme vychovat kvalitní hráče.Můseli bychom angažovat trenéry ze zahraničí,bez jakýchkoliv vazeb na náš hokej a v krvi zažitým způsobem trénování na který tady nejsme zvyklí,ale to nikdo nedopustí.Kapr si nikdy nevypustí vlastní rybník.
odpověděl(a)
Já myslím, že aby se nestal Milan Antoš největším nepřítelem hokeje, měl by dostat fukci. A nejlepší by bylo ho udělat hlavním trenérem U20 a to co nejdříve. Nebo snad někdo vidí momentálně někoho kompetentnějšího? Ať to všem ukáže, jak se to má dělat!Možná hodně lidí to umí pojmenovat, ale to tak asi vše. Dnes s odstupem jsem asi pochopil, proč Filip Pešán nepokračoval....
odpověděl(a)
jeden-z-tribuny Asi to s tím Antošem myslíte ironicky..já si taky nemyslím,že má ve všem pravdu,ale tady to pojmenoval přesně.Nebojí se říct ,co si myslí,což bohužel dneska není v hokejovém hnutí úplně málo.Taky třeba dost ostře kritizuje reorganizaci soutěží mládeže.Tady prostě řekl,že jsme hráli špatně a neměli proti Američanům šanci.Trochu natřel trenéra alibistu kňourala.Osobně vůbec nevím,jestli někdo(kdokoliv) vůbec tuší ,jak se to má dělat.
Pořád si myslím,že by trenér dvacítky měl pracovat na hlavní pracovní poměr.Ani Pešán to časově nedával,což ve finále přiznal.
Varaďa byl hlavou v Davosu,denně si volal se Zadinou.To podle mě je úplně absurdní.A zase, jediný kdo tohle kritizoval byl právě Antoš,naopak třeba Pospíšil a Moravec hlásili,že v tom nevidí žádný problém,že si to Venca vohlídá....
Pořád se zaklínáme Švédama,ale tam kde bychom si zrovna měli vzít příklad,tak nás to vůbec nezajímá.Trenéra kterému věří tam zapojí do struktury od 18 až do 20...následně asistent u áčka a pak trenér áčka.Už se ví,kdo bude trenér áčka příští sezonu...Johan Garponlov..U nás to vůbec nikoho nezajímá.Přitom Říha má smlouvu na rok..Takže když očekávatelně neprojde čtvrtfinále,tak ho vyndají a přijde kdo? Zase někdo bez smlouvy? Kdo zbyl?To je vážně k pláči.Co teď dvacítka? Máme mistrovství doma.Ví se ,kdo to bude koučovat?Varaďa asi ne.Zase někdo na vedlejšák?
Já si prostě myslím,že na svazu nikdo ani netuší co s tím..
odpověděl(a)
přesně tak...je to smutné,ale pravdivé
odpověděl(a)
To lexa:Ironicky
i neironicky.Já když čtu ty komentáře, ať jsou jakkoliv pravdivé, silně mi to připomíná politiku.Kalouska s Fialou. Takže hlavní trenér Milan Antoš a druhý trenér Luděk Bukač ml. Mají ve všem naprostou pravdu a můžou okamžitě začít. Není potřeba čekat na nějaké volby a přesvědčovat voliče.No a kdyby se to náhodou zase nepovedlo, tak co. Na něco se to svede a na ty dva nebude ani potřeba vymýšlet nějaký "náhubkový zákon".
odpověděl(a)
Bohužel jak čtu vaše názory,tak je jasné,že sami jste nepochopili kde je problém českého hokeje.Řešíte tady repre trenéry,ale to je to poslední.Hráčům chybí základy a s tím ani nejlepší trenér nic neudělá.Jste stejně mimo jako ti co hledají problém uplně jinde než kde je.
odpověděl(a)
Ano,ano. Jsem mimo. Tedy podle realisty a je mi to jedno jako dnes už celý český hokej. Pokud jsem ale dobře četl a pochopil, tak ten článek výše je především o věkovém složení týmů. Kdo jiný než trenéři a realizační týmy za to tedy nesou odpovědnost? A jak je možné, že vloni s podobným týmem Pešán přece jen něco dokázal. A potom si myslím, že pánové Antoš a Bukač ml. asi zrovna nejsou ti, od kterých by ta kritika i kdyby byla sebepravdivější měla nějakou váhu.Pan Bukač ml. měl před pár lety možnost pozvednout mládežnický hokej coby reprezentační trenér okolo ročníku 1995. Myslím, že na stránkách svazu jsou k dispozici jeho elaboráty, které sepisoval po reprezentačních akcích. Mně tehdy utkvěl v paměti jeho postřeh, že Finové mají opticky silnější nohy. A pokud vím, tak na jeho působení v Mladé Boleslavi a zvláště později na Slávii už asi mnozí zapomněli.A Milana Antoše si pamatuji jako hráče na sklonku jeho kariéry. Třeba když byl ještě v Ústí s několika hráči vyhozen v průběhu baráže a nakonec to zkoušel ve 2.lize v Litoměřicích.Později jsem ho vídával na akcích současného asistenta Aleše Krátošky, kde předával své zkušenosti. Pak také působil jako trenér u ligových juniorů v Letňanech a dnes je z něj "hokejový expert". Takže asi tak.
, přesilovky odpovědět
Přiznám se ,že celé mistrovství nerozumím naším přesilovkám.Fakt by mě zajímalo,proč hráči na mantinelech Nečas a Zadina hrají obráceně než je obvyklé.Mají hokejky ven ze hry...Kolikrát si tam dobře nahrajou ,ale nemůžou vystřelit z první...Marně přemýšlím, co to má znamenat.
odpověděl(a)
Tohle udělal loni Pešán v ČF. Myslím, že to bylo poprvé na celém MS a určitě tím překvapil Finy. Tak si asi myslí, že tohle je cesta. Překvapení zřejmě spočívá v hraní téhle nekomfortní varianty po celé MS. Fakt nevím, jestli se smát, nebo brečet.
, Výchovné po sté odpovědět
Právě jsem dostal geniální nápad, který spasí český hokej, zastaví jeho pád do propadliště dějin a vrátí ho na zpět na výsluní :). Ale teď vážně. Nejste tady někdo právník? Jde mi o stokrát omleté téma výchovného. Četl jsem o prohraném právním sporu rodičů s klubem. Tento spor byl veden proti klubu, který ale jedná podle stanov svazu a proto soud rozodl ve prospěch klubu. Četl jsem o stanovisku ombudsmanky ke stížnosti, která se vyjádřila, že je to sice nepříjemné, ale protože jde oficiálně o vyrovnání mezi kluby nemůže s tím nic dělat. Můj dotaz se týká selektivnosti uplatňování výchovného. V praxi ho některé kluby nepožadují po nikom, některé možná po všech, ale většina asi jen po někom. Mezi některými kluby jsou dohody o bezplatných přestupech, mezi jinými jsou války a embarga. Některé je uplatňují jen na ty nejlepší hráče, protože u těch mají větší šanci, že se rodiče plácnou přes kapsu, nechtěné pouští milostivě zdarma. Není právě tato selektivnost uplatňování výchovného za nezletilé děti právně neobhajitelná? Ať už podle českého, nebo evropského práva? Opravdu je právně v pořádku, aby jeden oddíl za jednoho hokejistu od jednoho oddílu výchovné chtěl a od jiného nikoli? Aby za jednoho hokejistu výchovné chtěl a za jiného nikoli? Co si o tom myslíte? Není právě toto cesta jak proti tomuhle zlu efektivně bojovat? Podle mě, pokud by byly kluby nuceny uplatňovat výchovné vůči všem bez rozdílu, stala by se tahle zbraň vůči dosud malé skupině lidí nástrojem širokým, všeobecným a reálně neudržitelným.
odpověděl(a)
Zkuste ten "geniální nápad" předložit téhle asociaci,která tvrdí,že zmáčkla restart a není pro ni žádné tabu.Alespoň to hlásá v tomto rozhovoru.
http://www.caihp.cz/rozhovor-pro-denik-sport/?fbclid=IwAR0o0IoX9h-XIstEPzLk2x2D8kYhgMU4EQ5RWHhf9dlclQeEwt2Ratfx2Bs
A na fb to můžeme sledovat. 4
https://www.facebook.com/caihp.cz/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARA56itq7TbNnipoKDM9yqjinjqWsdgSbT13E5h4PmjJnrVD4Eilj1ZGF5Mltp5UTn5eTaKreqYq1vci
, Varaďa odpovědět
Myslím, že to co předvádí se sestavou vejde do dějin. Odstřelil Zadinu, dostal tým do těžké křeče. ČF (pokud vůbec v té formě nějaké hrát budou) je jistojistá konečná. Po loňském roce, kdy tam byl první útok možná nejlepší na celém MS dokázal opravdu neuvěřitelný kousek a dosáhl toho, že všichni hrajou hluboko pod své možnosti.
A do toho ještě trenér áčka s fylozofií povolávat vysloužilce i na turnaje EHT, kde se má především zkoušet.. Pak ty dresy.. Smutné.
odpověděl(a)
Mě dnes v noci překvapilo obsazení v brankovišti.Nevím jak Varaďa,ale přece tam není sám.Co na to třeba Eliáš?Ten k tomu nemá co říct?Vůbec se mi zdá,že další zřejmě slepá cesta ČSLH je angažování bývalých hokejistů.Reichel je asi kapitola sama pro sebe,ale když se dívám kam třeba dostal Ústí odborník na finskou cestu Čaloun a kde se dnes nachází Motor ČB pod vedením Prospala,tak se nestačím divit.A mohl bych pokračovat.Před pár lety Michal Broš a dnes Radim Vrbata.Opět vidí problém v rodičích.Ale asi jo,myslím,že realista to vyjádřil dost přesně.Škoda,že jak říká Luděk Bukač starší:"mládí jen v životě jen jedno a už se nedá opakovat"....Kdybych já osobně měl se svými dětmi ještě jeden pokus,určitě bych ho nezopakoval v hokeji.Protože tohle byl z tohoto pohledu jeden velký omyl.
odpověděl(a)
Co se týče brankáře, je to asi jediná věc, čemu tam rozumím. Nejspíš chtěl Dostálovi dopřát oddych a nejspíš ho ani nechtěl vystavit té kanadské šikaně. Nepochybuju, že tam bude zítra znovu.
Ti bývalí hráči asi fakt nejsou žádnou výhrou. Automaticky je cpát na takové pozice, když toho za sebou moc úspěšného coby trenéři nemají je dost pochybné, výsledky má jen některý. I ten Varaďa v Třinci je na tom dobře v prvé řadě díky posilám, které přišly během sezony. Jinak ten začátek byl strašidelný.
Reichla bych snad ani neřešil, ten chlap jako trenér byl neúspěšný v jakémkoliv týmu a byl odevšad odejit. Eliáš tam je údajně kvůli přesilovkám.. Co k tomu dodat..
Jo, asi to jakýkoli rodič v českém prostředí nemá lehké 6 Jak je to dlouho, kdy se věci měly začít hýbat směrem k lepšímu? Deset let?
odpověděl(a)
Teď bych zase já tohle podepsal.Hrajeme strašně,celý první útok je poloviční oproti loňsku.Ostatní mi splývají v bezejmennou masu.Třeba od Galvase jsem čekal o hodně víc.Jediný hráč na úrovni je brankář.Úplně mě vytáčí články ve Sportu,kde Pavel Bárta neustále vytváří dojem mimořádně silného mužstva,které bude mít medaili.Dneska Kaut je schopen říct,že byli Kanadě rovnocenný soupeř...To si fakt říkám,jestli ti hoši jsou soudní.Ono se klidně může stát,že nějakým zázrakem přelezeme čtvrtfinále,ale dál je to bez šance...jak už jsem tady psal,z tohohle se už nemůže český hokej vylízat.To prostě nejde.
, - odpovědět
Už dávno jsem psal,že u mládežnických repre chybí oponentůry k nominacím.Tady to jsou především hry agentů a vlivy známostí.
odpověděl(a)
Proč chodí 2003ka do 7. třídy?
odpověděl(a)
Tím bylo myšleno parametry pro 7 třídu.
, - odpovědět
Tohle je vážně téma k zamyšlení.Taky mě překvapilo,že o naší nominaci se nevede žádná polemika.Zase nejsem úplně znalec,ale překvapilo mě jak málo hráčů 2OOO v nominaci je.Otázkou je ,kdo tam chybí.Opomněli trenéři někoho výrazného?Mě takhle z hlavy nikdo nenapadá.
Ale co mám v hlavě už dlouho,je neuvěřitelné působení Miloše Říhy u áčka.Jeho volbu jsem tu kritizoval už v létě.Jako volbu někoho,kdo prostě zbyl...A musím říct,že jeho práci zatím vůbec nechápu.
Podle mě naprosto slepá ulička.Copak to na svazu nikdo nevidí?
Dva turnaje,dvakrát poslední.Většinou zoufalé výkony,kdy naprosto nestíháme.Strategie trenéra brát staré hráče je podle mě naprosto scestná.Když jsem viděl Jirku Novotného teď v Rusku,tak mi ho bylo normálně líto.Nestíhal vůbec.Buly,kde měl dominovat,tak byl mínusu...Trápení strašný.A ten hráč to samozřejmě ví.Ale trenéři ho chválili.

Aby hrálo deset třicátníků,to nepamatuju.K čemu je to dobré pro český hokej, ví asi jen Říha.Dneska je rozhovor s Jandačem ve Sportu.Vše co říká o repre a Říhovi bych podepsal do puntíku.
V listopadu nás porazili i Švédové s jedenácti nováčky...
Jediný hráč, který se mi líbil,byl Kubalík a pak ještě Beránek se Zdráhalem.Tedy ti dva,co hráli nejmíň...
Kdyby kdysi nedali v repre šanci Kubalíkovi,Skleničkovi,Jeřábkovi,Kempnému, tak by pořád hráli naši ligu a nikdo by po nich neštěknul.Podle mě na EHT musí hrát mladí kluci..V mixu se staršími.Ale třeba Galvas,Beránek,Zdráhal,Pavlík,Chalupa,Lakatoš,Jergl,Indrák ,Kaňák,
Stránský.Třeba. Určitě jsou i další.
Trenér repre musí být vizionář,který vidí za horizont jednoho dvou let.Říha jede těžce na sebe.Dostal rok,tak se snaží vytřískat,co se dá...další obrovský omyl vedení českého hokeje.
A perlička na závěr.Když jsem viděl prodloužení s Finy,kde u nás nastupovali dva beci a jeden útočník,tak jsem nevěřil vlastním očím.To jsem ještě nikdy neviděl.Čtyři minuty jsme se nedostali z pásma.Beci nepřebruslili samozřejmě nikoho.Fakt jsem si myslel,že je rok 1995... 1
odpověděl(a)
Pod tohle bych se podepsal.
Letos mi u dvacítek ani moc nepřijde, že by tam někdo vyloženě chyběl. Možná Haš. Těžko říct, z přípravy nebyly přenosy, těžko si pak udělá člověk obrázek. Nic takového, jako naprostá šílenost Petra s Hájkem a Krenželokem se ale nejspíš neopakovala. 99 jsou dost silný ročník, v útoku nejspíš nejsilnější za spousty let, takže jich bylo dost loni. Co nepochopím je rozdělení Nečase a Zadiny.
Daleko horší je Říha a jeho extempore se zkušenými hráči, kteří mají údajně výkonnost, ale na ledě to tak nevypadá. Na jeho nominace a hodnocení jen nevěřícně hledím a nemám slov. Měl jsem dost výtek proti Jandačovi, ale s Říhou jsme udělali rovnou tři kroky zpět.
, - odpovědět
https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-radim-vrbata/353753/zkusme-detem-neskodit-rodice-i-treneri-vsichni-dohromady.html?fbclid=IwAR3mrl4OaeJ_jcGrBG9tepnyI-l5JsBsCrfoSqLbKsjuPR_NwoUqOtJn4VM
icon odpověděl(a)
četl jsem ten článek, Radima Vrbatu uznávám, ale jeho zamyšlení nad ml. hokejem jsem shledal jako neúplné. Ani zmínka o tabulkách nebo systému ml. soutěží. Ten problém netkví pouze v konfrontaci mezi rodiči a trenéry, je širší a složitější.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

lekov.jpg

Reklama