Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Dr. Bukač se postavil do čela odboje ve snaze pokusit se zachránit český hokej

13.6.2017

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej/305592/bukac-v-overtimu-hokej-nevi-jak-nahoru-s-lenerem-se-pohnout-nemuze.html

 

 

 

Pavel Bartošek - redaktor LN

Nemravný obchod s malými hokejisty

Až 70 tisíc musí často zaplatit rodiče, když dítě přestupuje do jiného klubu

 

http://www.lidovky.cz/nemravny-obchod-s-malymi-hokejisty-az-70-tisic-korun-zaplati-rodice-za-prestup-1xl-/noviny.aspx?c=A170606_221415_ln_noviny_ELE

 

 

Hlavní článek z titulní stránky středečních Lidových novin je založený na nedávném stanovisku veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové:

"Nerní v pořádku, aby třeba kvůli přestěhování do jiného města musela rodina zvažovat, jesdtli jejich dítě s hokejem úplně neskončí, protože si nemohou dovolit zaplatit klubu odstupné, " míní ombudsmanka.

Celé znění stanoviska ochránkyně práv k mechanismu fungování českého mládežnického hokeje jsem uvedl v jednom z předchozích článků:

http://www.zacha-hokej.cz/domu/ombudsmanka-o-tabulkach-v-ceskem-mladeznickem-hokeji

 

Vedle Ombudsmanky se v uvedeném článku k situaci vyjadřuje také Dr. Luděk Bukač a Pavel Zacha starší. Pan Bartošek mi před několika dny zatelefonoval a já jsem mu zopakoval zvoje stanovisko. Často jsem slyšel, že rodiče by platit odstupné neměli a že to jsou výjimky. Tohle mě vždycky zvedne, protože se synem jsem přestupoval celkem čtyřikrát. Jako sedmiletý přrestupoval z Třebíče do Velkého Meziříčí, jako devítiletý z Velkého Meziříčí do Komety, z Komety do Liberce a z Liberce odcházel do kanadské Sarnie Sting. Vždy bylo tento odchod nutné zaplatit z vlastní kapsy, nebo v kombinaci se sponzory či agenty hráče. Nejprve šlo o desítky, následně o stovky tisíc korun. Liberec za Pavla zaplatil Kometě pouze zlomek jeho tabulkové ceny (20.000,- Kč, zbytek z 80.000,- tabulkové hodnoty dal sponzor a my jako rodiče). Za čtyři roky inkasoval za první rok jeho působení v kanadské juniorce hned 600.000,- což bylo uhrazeno ze strany hráče, následně za něj po podpisu smlouvy s Devils inkasoval miliony. To uvádím proto, aby bylo patrné, o jaké částky se jedná a že třeba v našem případě se péče o hokejové dítě českým klubům vždy bohatě vyplatila.

Vůbec nezmiňuji naše obavy z dalšího závazku - reprezentační smlouvy, kdy nám vážně hrozilo, že budeme muset zaplatit pokutu převyšující sedmset tisíc korun v případě, že kanadský klub bude bránit synovi nastoupit během play off na MS 18. Tato částka byla tak vysoká i přesto, že jsme několikrát raději odmítli účast na reprezentační akci (každý den si svaz počítá čtyři tisíce korun), aby se hrozba vysoké pokuty ještě nezvyšovala. Absurdní je, že čáskta možné pokuty naskakuje i v případě, kdy trenér nechá hráče sedět na tribuně v průběhu MS. Hráč sedí v hledišti, netrénuje, doma mu utíkají zápasy a vy ještě kromě všech těch tabulek musíte trnout, jestli za to nebudete muset platit takové astronomické cifry.

Toto je odvrácená tvář českého mládežnického hokeje. Docela mě někdy štve, že se k tomu vyjadřují lidé, kteří o tom nemají ani potuchy. Sem náleží třeba i hráči NHL, kteří vyrostli v jiném systému našeho hokeje, pak odešli do světa a neví, jak moc se dění v našem hokeji postupně změnilo.

Český mládežnický hokej nestojí na zdravých základech, ten systém je naprosto nesmyslný, nepřátelský vůči rodičům, jejich dětem i dospělým, hráčům.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Bukač vs.Lener odpovědět
Pan Bukač se asi nevyjádřil o Lenerovi dost jasně.......
https://sport.aktualne.cz/hokej/vysledky-nejsou-dobre-alibi-nemam-rad-svou-odpovednost-znam/r~b38f787451d611e7b0440025900fea04/?redirected=1497612194
odpověděl(a)
Četl jsem to dvakrát...úplně mi vyschlo v krku.Takže za všechno můžou ty kluci co jdou do Ameriky...To už není náhoda.Úplně to samý říká Růžička,Hosták.Čili mi jsme v pohodě,ale ta Amerika nám tam ty kluky kazí....Tak určitě.
odpověděl(a)
Bohužel,ale v hodně věcech má pravdu.Psal jsem to už níže.Jsou semináře,materiály je všechno,ale 90% trenéru to má u prdele a jede si svoje.Věta"co mi bude někdo radit,dělám to 30 let"je evergrinem českých zimáku.Zkrátka nejsou trenéři.
odpověděl(a)
I Pešán někde nezapomněl zmínit, že pro U20 kluci, co zůstanou tady ve WSM nebo ELD nejsou horší než ti, co odešli do Kanady/USA. Já v tom cítím koordinovanou komunikaci určenou z hora svazem, se snahou udržet jich co nejvíc zde. A tento rok jim pravděpodobně půjde na ruku i draft do NHL, protože Nečas, Chytil, Safin budou krásné ukázky, že zůstat tady se vyplatí, že se lze na draft dostat i z juniorky (Safin). Zde budu čekat okamžité reakce ze strany svazu hned po draftu.
, - odpovědět
Pan Bukac toho urcite o hokeji, treninku a psychologii vi moc. Jenze to prezentuje moc slozite a ve svych komentarich se vyjadruje hlavne o tom, co je spatne a jak by to byt nemelo, ale velmi malo konkretniho o tom,jak by se to delat melo. Jeho propagace herniho pojeti treninku mladeze se mi moc libi, ale aby tak zacali treneri vice trenovat, musi mit k dispozici materialy s takovymi hernimi cvicenimi,at uz videa, nebo texty. aby se jeho pojeti ujalo, musi ho lidi chapat, musi mluvit konkretne, uvadet priklady. Neni realne, aby se amatersti treneri mladeze zavreli na 10 let do knihovny jako on a tam hledali terminologii. mnohem vetsi prakticky prinos maji tak aktivity napr. pana Novaka, ktery na svych strankach uvadi priklady her pro ruzne dovednosti, nebo pana Jonaka, na jehoz strankach cshokej jsou napr. videa her na malem prostoru, ucebnice hernich cviceni pro deti od US hockey, videa z jeho kempu, kde takova herni cviceni praktikuje a dalsi. pan bukac ma pravdu v tom, ze by to melo jit od svazu, ale kdyz to nejde odtud, meli by se o to milovnici ceskeho hokeje snazit i mimo svaz a myslet pri tom na realne moznosti mladeznickych treneru. Ono na tom nakonec zas neni nic az tak moc sloziteho, naopak, takovy emotivni,herne vedeny trenink je pro trenery snazsi a pro deti prinosnejsi a atraktivnejsi, jde jen o to rozbit zazite stereotypy.
odpověděl(a)
Tyhle materiály májí Bukačovci taky.Stači se podívat na stránky Bukač hockey.O to,ale nejde.Materiálu je všude požehnaně,ale chybí trenéři,kteří o ně mají zájem.Problému v našem hokeji je spousta,ale jedním z hlavních je,že nejsou pořádní trenéři k mládeži,se zápalem a chutí zavádět nové trendy.Trénuji tak jak je to učili před 30 lety,ale to byl hokej jiný sport.
odpověděl(a)
A to je ještě, alespoň podle mého krátkého pozorování za poslední dva roky, situace v hokeji mnohem lepší než ve fotbalu. Přijde mi, že hokejoví trenéři mládeže, alespoň v několika oddílech, které jsem navštívil mají oproti těm fotbalovým velmi slušnou úroveň. Většinou dělají tréninky tak, aby byly děti po celou dobu tréninku maximálně zapojené a strávili co nejvíce času v akci. A i když by ty aktivity mohly být někdy možná promyšlenější, rozhodně to není ztráta času.
Oproti tomu na těch fotbalových, které vedou ryzí, neškolení amatéři, prostojí děti první 4/5 tréninku ve frontách na slalomy a při poslouchání instrukcí nesmyslně složitých cvičení, při kterých zcela ztrácí pozornost. Namísto několika jednoduchých her, při kterých by mohli být všichni zapojeni a byli by v herní akci, ztrácí děti čas ve fronách. Bohužel jsem tohle zažil již ve 3 oddílech, proto jsem se rozhodl začít radši se svým klukem nabrat v naší vesničce další kloučky a začít je trénovat sám. Rozhodně si nemyslím, že mám patent na rozum a že vychovám děti jak akademie Ajaxu Amsterodam, ale tak jednoduchou logiku, jako že když se malé děti mají učit hrát fotbal, musí co nejvíc času z tréninku kopat, střílet, nahrávat a běhat, to snad musí vidět každý. Bohužel to tak většina trenérů dětí nevidí, i mezi rodiči panuje častý názor, že tohle čučení ve frontách je pro ně velmi pozitivní, že se musí učit disciplíně. Někdy mám pocit, že hlavním důvodem proč dávají rodiče děti na sporty je, aby tam z nich vycepovali ty správné ovce pro budoucí školní i profesní život, kde to většinu lidí opravdu nemine.
, Zikmund odpovědět
Jak je snadné beztrestně lhát, někdy si říkám, že paragraf 250 by se na to hodil, neboť uvádějí v omyl rodiče dětí za účelem velkého prospěchu, sankce za klamavou reklamu by také byla na místě.

Je to myšleno v nadsázce, ale ruku na srdce ... je to podvod na rodičích, když jinak říkají a jinak dělají. Dále vydírání ... kdo jiného do tísně dostane a nutí jej pod újmou činit kroky ...

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

drevorubec.jpg

Reklama