Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

NOVOROČNÍ HOKEJOVÉ PŘÁNÍ * CHRISTMAS CUP

 

CHRISTMAS CUP 2008  ročníku 1996 už nebyl tím turnajem jako dříve. Pamatuji ročník 2006, kdy v Mostě a Bílině odehrálo tento turnaj 21 týmů z několika zemí. Vítězství na tomto skvělém turnaji s týmem Czech Buccaneers jsem tehdy dost cenil.  V tomto roce se zúčastnilo pouze šest týmů.  Šestá třída Komety Group prošla základní skupinou bez ztráty bodu a očekávalo se vítězství i ve finále. Posílení druhého finalisty Easter Bunnies o několik čerstvých a zdatných hráčů na toto finále bylo ze strany realizačního týmu Komety GR ostře kritizováno. Osobně mi to vůbec nevadilo, protože díky posílení soupeře mohli kluci odehrát vynikající zápas. Ten, bohužel, poznamenaly časté spory o výrocích rozhodčích, odvolání hráčů do kabin a především trestuhodná chyba před koncem utkání v obrané třetině Komety, která znamenala prohru ve finále.  Z mého úhlu pohledu jsem byl nejvíce nespokojený s tím, že se hrály pouhé dva zápasy denně na 2 x 15 minut. Kometa přicestovala s 16 hráči do pole, kteří byli díky těmto okolnostem hodně málo ve hře a v tempu. Sportovní přínos byl tedy dost malý a určité zklamání z tohoto turnaje, který jsem na Kometě hodně propagoval,  tam opravdu bylo. Ale nerad bych,  aby to nevyznělo jako kritika organizátora pana Kolmana. Vážím si všech lidí, kteří jsou pro hokejové mládí schopni a ochotni cokoliv pozitivního zorganizovat. Kteří se nenechají odradit kritikou a posměšky, když se něco nepovede, nebo klacky pod nohama a závistí, když se dílo daří. Věřím, že Zdeněk Kolman najde energii a vůli dostat v příštích letech Christmas Cup zase do úrovně předchozích let co se týče počtu a kvality účastníků i delšího hracího času během jednoho dne pro všechny týmy.

 

NOVOROČNÍ HOKEJOVÉ PŘÁNÍ :

Rád bych popřál všem hráčům, trenérům i rodičům mladých hokejistů do dalšího roku chladnou hlavu a nadhled. Aby „nebláznili" , když se vyhraje důležitý turnaj nebo zápas, ale aby nebláznili především v období, když se týmu, hráčům nebo synovi vůbec nedaří. Protože střídavě „dole nebo  nahoře" budeme všichni  ještě mnohokrát s ohledem na dobu, kterou s mladými hokejisty ještě strávíme.  Přicházejí zprávy o změnách v organizaci mládeže. Zatím je obtížné odhadovat, jaký přínos budou mít, ale v prvé řadě  je důležité snažit se změnit systém, který už přestává přinášet důstojné postavení našemu hokeji.

Také bych přál všech trenérům, vedoucím a hráčům, aby se jim dařilo měřit stejným metrem i v případech, když na střídačkách koučují své syny. Kéž by se jim podařilo vždy vytvořit atmosféru, kdy někteří hráči si nemohou dovolit více než ostatní jen proto, že mají tátu na střídačce. Rodiče jsou hnacím motorem žákovského hokeje, ale stejně tak dokáží být i jeho ničitelem.

S tím souvisí i přání, aby do všech oficiálních i neoficiálních výběrů byli zváni hráči pouze podle své výkonnosti a perspektivy pro český hokej a aby se ostatní vlivy v tomto směru dařilo snižovat na minimum.

Hráčům bych přál, aby vytvořili skutečně kamarádské kolektivy. Většina z nich se hokejem živit nebude, ale všichni mohou mít spousty vzpomínek na zážitky s opravdovými kamarády, které už třeba později v životě nezažijí.

Také by mohlo ubývat sobectví. Měli bychom vychovávat hráče schopné obětovat se pro svůj tým a ne jen pro svoje statistiky. Rodiče často cení pouze branky a trochu nahrávky, ostatní se už nesleduje a tolik necení. Obětavost pro kolektiv je někdy také označuje jako hloupost. Pevně věřím, že českému hokeji by prospěla změna v myšlení velké většiny talentovaných hráčů v tom smyslu, aby se naučili a aby byli učeni instinktivně v daný okamžik udělat tu nejlepší věc pro svůj tým a ne jen  pro svoji osobu.

 

Klukům bych přál férové sudí,  kteří budou mít tolik důstojnosti, aby nikdy nepřistoupili na jednostranné posuzování zápasů. Protože byste našli málo věcí trapnějších, než je dělání hlupáků ze sebe, z hráčů a všech lidí okolo jenom pro nesportovní, ubohé  ovlivnění jednoho výsledku. Když často hovoříme o upadající úrovni mládežnického hokeje, potom všichni kompetentní lidé by měli dohlížet na jeho udržování určitého kreditu  především v tomto směru.

 

Věřme , že výhra reprezentační dvacítky na MS v Kanadě zahajuje vzestupnou éru čs. hokeje. Ty mladší hráče ročníku 1996 čeká únorový turnaj v Kanadě - mistrovství světa kategorie Pee-Wee. Sleduji toto vrcholné měření sil už několik let a v příštím roce bude některé z nás zajímat tato akce ještě mnohem víc.

 

Chystá se množství mezinárodních hokejových akcí pro mladé hokejisty na klubové úrovni i na bázi různých výběrových týmů.

 

Také hokejový svaz začíná pořádat kempy pro talentované hráče pod vedení trenérů mládežnických reprezentačních výběrů.

 

Chystají se akce , které zahájí pravděpodobně už v roce 2009 spolupráci s talentovanými hráči  s České republiky a Kanady organizované z kanadské strany Ritchem Wintrem. 

Je možné, že se podaří zorganizovat Jarní ligu na mezikrajové úrovni.

 

Dovolte mi , abych popřál mnoho zdraví a hokejových úspěchů všem návštěvníkům těchto webových stránek, zvláště pak rodičům, trenérům a mladým hokejistům v roce 2009.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Jarní liga, na mezikrajové úrovni je blbost, musí být přístupná všem, jakémukoliv týmu, tzn. momentálně! i méně talentovaným hráčům, kteří prostě hokej milují a chtějí ho hrát i v jarním, čí letním období! Já jsme z Vysočiny, tady si Musil z Jihlaváky udělá(l) jakýsi neprůstřelný výběr do kterého se jen tak někdo nedostane atd. atp. a kvůli tomu, že by se jednolo a jakési krajské výběry, nebude moci syn hrát??
odpověděl(a)
U jarní ligy bude největší úspěch, pokud skutečně bude fungovat. Navrhoval jsem jako variantu krajské výběry, protože v některých klubech o ni bude mít zájem jenom několik hráčů. Hlavně proto, aby se dal dohromady potřebný počet hráčů. Jak můžete sledovat, předběžně se hlásí zájemci od Hodonína po Třebíč do seznamu. Uvidíme, kolik se jich celkově přihlásí, třeba se v tomto prostoru dá dohromady více týmů včetně zájemců z Jihlavy.
Také by se mělo docílit toho, aby se hrály vyrovnané zápasy. Do konce ledna by měl být oznámen systém a organizace jarní ligy. Bylo by dobré, aby si zahráli všichni hráči, kteří o to mají nebo ještě budou mít zájem. Ale momentálně nejsem schopen odhadnout, jak všechno dopadne. Vše záleži na celkovém zájmu, a na ostatních regionech.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

MCR3_2009.jpg

Reklama