Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

TRENÉŘI OHL VOLILI NEJLEPŠÍ HRÁČE SOUTĚŽE. PAVEL ZACHA ZÍSKAL DVĚ OCENĚNÍ.

SARNIA - KITCHENER RANGERS 5:2, STINGS ZÍSKALI BUMBACCO TROPHY, POHÁR PRO VÍTĚZE WESTERN DIVISION

 

19.3.2016, KITCHENER, CANADA

Sarnia připojila v noci na dnešek rekordní 41. vítězství na ledě silného Kitchener Rangers v poměru 5:2.

Pavel Zacha si připsal 3 asistence a 3 plusové body.

Do konce základní části OHL zbývají poslední dva zápasy

 

http://sarniasting.com/article/sar-5-kit-2

 

18.3.2016, SARNIA , CANADA

 

Pavel Zacha vyhlášen nejlepším specialistou na oslabení

Trenéři OHL hlasovali tesně před ukončením základní části hokejové sezóny 2015/2016 o tom, které hráče v soutěži považují za nejlepší hráče v poli i v brance v jednotlivých herních činnostech.

Hodnoceno bylo celkem sedm kategorií herních činností.

Soutěž probíhá tak, že hráče volí všichni trenéři zúčastněných týmů.

Trenér nemůže volit hráče svého týmu, ale pouze hráče z týmů soupeřů.

Hráči, kterého považuje v dané kategorii za nejlepšího, může udělit 5 bodů, druhému 3 body a třetímu jeden bod.

Tato soutěž je mezi fanoušky, hráči i trenéry CHL poměrně prestižní, protože díky systému volby je považována za velice objektivní.

 

Pavel Zacha získal dvě ocenění za celkově první a druhé místo:

 

Nejlepší hráč v oslabení

1. místo Pavel Zacha (Sarnia - 26 bodů)

2. místo Kyle Pettit (Erie - 19 bodů, r. 1996)

3. místo Darby Liewellyn (Kitchener 16 bodů)

 

Hráči s nejtvrdší střelou

1. místo Mikhail Sergatchev (Windsor 30 bodů)

2. místo Pavel Zacha (Sarnia 20 bodů)

3. místo Adam Mascherin (Kitchener 13 bodů )

 

Trenéři hodnotili nejpodceňovanější hráče, největší dříče na ledě, nwjlwpěí bruslaře, hráče s nejlepší a také s nejtvrdší střelou a nejlepší hráče v oslabení. U brankářů je hodnocena pouze jediná objektivní kategorie, a tou jsou penalty - samostatné nájezdy. V té totiž rozhoduje pouze umění exekutora nájezdu a kvalita golmana bez ohledu na herní systém a hru ostatních hráčů.

 

http://sarniasting.com/article/sting-recognized-in-coaches-poll-results

 

.....................................

 

 

16.3.2016, Velké Meziříčí

 

V noci na dnešek porazila Sarnia Sting svého rivala Guelph Storm na jeho vlastním ledě vysoko 7:1. Tím bylo dosaženo celkem 40. vítězství v sezóně, které zbývalo k zisku titulu v západní divizi OHL. Stings získali prvenství v OHL Western Division teprve podruhé od roku 1994, kdy byl do Sarnie přesunut juniorský hokejový tým OHL z Newmarketu.

Sarnia tedy v letošní sezóně získá pohár pro vítěze divize, tzv, Bumbacco Trophy. Tato trofej byla pojmenována po dřívějším generálním manažerovi Greyhounds Angelovi Bumbaccovi. Její tradice byla založena v roce 1995, kdy byla liga rozdělena do třech divizí.

Sarnia má šanci dosáhnout v případě úspěchu ve třech utkáních zbývajících do konce základní části sezóny na vůbec nejlepší výsledek ve své historii. Stačí překonat prozatím nejlepší výsledek ze sezóny 2002/2003, kdy se Stings zastavili na tomto prozatím nejlepším součtu výsledků svých zápasů v základní části Ontario Hockey League:41-19-7-1

Pavel Zacha se na vítězství podílel gólem a asistencí.

V Kanadě takové historické milníky, tituly a rekordní výsledky vždy silně prožívají. Zvlášť je to patrné v momentech, kdy se některý tradičně špatný klub zvedl ze dna podobným způsobem, jako to Sarnia Sting zvládla v uplynulých dvou letech. Dva roky zpět udělala Sarnia Sting smutný rekord celé Canadian Hockey League, když se stala s pouhými 17 vítězstvími v celé sezóně nejhorším týmem ze všech šedesátí klubů CHL. Loni už dokonce těsně postoupili do play-off, aby po slušně odehraném boji podlehli hvězdnému Erie. Ale s letošním nadšením fanoušků a zájmem o tým ve městě a okolí se to srovnávat nedá. Lidé zde v těchto dnech skutečně hokejem žijí, místní rozhlasová stanice ve svých vstupech pomalu neřeší nic jiného. A to ještě nezačalo ani play off, které zde letos očekávají s velkými nadělemi na delší jízdu, než byla ta loňská.

Poslední tři utkání základní části OHL odehraje Sarnia v tento pátek, v sobotu a v neděli.  

http://new.ontariohockeyleague.com/article/sting-seize-west-division-title

http://sarniasting.com/article/sting-clinch-division-title-with-7-1-win

 

12.3.2016, Velké Meziříčí

Na začátku týdne byly karty rozdány tak, že Stings stačí k jistotě vítězství ve Western Division OHL a současně k jistotě druhého místa v Západní Konferenci Ontario Hockey League čtyři vítězství ve zbývajících šesti zápasech základní části. O tuto pozici se v závěru soutěže střetávají práve s Windsorem, kam Stings cestovali ve čtvrtek. Vyrovnané utkání po stránce herní získala Sarnia výsledkově jednoznačně 5:1, když skóre otevřel po samostatné akci Pavel Zacha.

http://new.ontariohockeyleague.com/video/mar-1016-sarnia-5-windsor-1

Současně si také vytvořil osobák v této sezóně v počtu vyloučení v jednom utkání, když jej rozhodčí poslali celkem čtyřikrát na dvě minuty na trestnou lavici.

Vítězstvím na ledě Windsoru se Sarnia zásadně přiblížila konečnému prvnímu místu v Západní Divizi. Pokud zvítězí ještě alespoň ve dvou zbývajících zápasech dosáhne svého nejlepšího výsledku v základní části za posledních čtrnáct let. Trenér a spolumajitel Stings Derian Hatcher - historicky první americký kapitán týmu NHL, který získal Stanley Cup, činí zjevně vše možné pro úspěch svého týmu už v první sezóně, od které klub spoluvlastní společně s dalším hráčem NHL Davidem Legwandem.

V prvé řadě posílil tým o čtyři významné hráče:

O brankáře Grahama (1995),

a útočníky Studničku s Misteleho (1995), a první kolo Draftu NHL 2015 Konecneho.

Za tyto kvalitní forvardy obětoval mladého ruského hráče ročníku 1999 Sashu Chmelevskiho, který má šance na první kolo Draftu NHL v roce 2017 (zastupuje ho rovněžten agent Patrik Štefan - byl nespokojený se svým ice time v Sarnii, s takovým vytížením se nemohl rozvíjet, v Ottawě mu poskytují větší prostor k rozvoji), a celou řadu Draft piků CHL v příštích letech. Tyto kroky na jedné straně umožnily velice rychle vytvořit ze suverénně nejhoršího týmu celé OHL v sezóně 2013/2014, po které sem byl draftován Pavel Zacha, naopak jeden z nejlepších týmů celé OHL v posledních třech měsících. 

Současně se podařilo restartovat zájem o hokej v celé Sarnii a okolí zvýšit diváckou návštěvnost. Na posledních zápasech působilo hlediště zaplněným dojmem, po domácím vítězství Stings nad Windsorem v minulém týdnu byli diváci zjevně nadšení a zůstávali ještě dlouho v ochozech stadionu a v restauracích, kdy veškeré toto dění a zlepšené výkony týmu nadšeně komentovali a rozebírali mezi sebou.

Pro nalákání diváků a naplnění klubové pokladny dělá vedení klubu hodně. V minulém týdnu podepsalo vedení klubu smlouvu s nových generálním sponzorem. V tomto týdnu cestoval tým dvakrát na trénink do menších okolních měst na veřejný trénink, kdy byl vstup na veřejný trénink pro fanoušky zdarma a potom ještě probíhala autogramiáda na ledě.

https://twitter.com/StingHockey/status/707333997219745793

Minulý týden zase byla v hledišti jazzová kapela o 32 muzikantech, kteří vyplňovali pauzy svými krátkými vstupy při přerušení hry. Vytvářelo to velice zvláštní zajímavou atmosféru, která není výjimečná v USA třeba v halách některých univerzitních týmů, ale v Evropě něco podobného asi nezažijete.

Na druhé straně je ale prodej několika voleb v draftech CHL v příštích letech tak trochu předzvěstí toho, že podobně kvalitní tým se bude vedení týmu skládat jen obtížně. 

V utkání hraném v Sarnii dnes v časných ranních  hodinách zvítězili

Stings v prodloužení 4:3 nad Saginaw.

Pavel Zacha vstřelil jeden gól, přidal asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

V současné době je z hlediska svého herního rozvoje na správném místě, protože trenér jej z útočníků nejvíc vytěžuje a i když je někdy vícekrát vyloučený nebo se mu něco nepovede, nikdy ho v ničem neporanýřuje. Naopak, Pavlova hra trenérovi sedí, jsou podobná krevní skupina. O ice time sahajícím často až ke 27 minutám byla již zmínka, ale lze to ilustrovat i na jiných ukazatelích. V minulém týdnu v klíčovém domácím utkání proti Windsoru byl na ledě ve třech z posledních čtyřech střídání zápasu. Včera jej zase trenér ponechal v prodloužení při hře tří proti třem na ledě ve dvou dlouhých střídáních po sobě v momentě, kdy došlo k rozhodnutí zápasu.

Výjimečná pozice jednoho hráče je ale vykoupena minimální účastí na ledě u hráčů ze třetí a hlavně ze čtvrté řady. Pro ty není jejich fungování v týmu nijak rozvojové, ale tím si zde hlavu nelánou. Když na to máš a jsi týmu nějak užitečný, hraješ pořád. Když ne, sedíš a občas jdeš na led. To je šance na tom něco změnit. Když ji nevyužiješ, máš smůlu. To je velice tvrdá, současně logická a spravedlivá tvář Ameriky v hokeji i mimo něj.

http://new.ontariohockeyleague.com/video/mar-1116-saginaw-3-sarnia-4-ot

 

 ..................................................................

 

5.3.2016, Sarnia

Ve čtvrtek zaznamenal jediné dvě branky svého týmu a byl vyhlášen hvězdou duelu s Greyhounds, ale Stings nakonec na body nedosáhli (2:5).

Následující den už ale zvítězili nad Windsorem v souboji o vedení ve West Division 2:1 .

Utkání sledovalo 4225 nadšených fans.

Zachovo vytížení v některých utkáních se blíží 27 minutám čistého času, což je na centra obrovská zátěž. Trenér jej místy během oslabení a koncovek třetin nenechá slézt z ledu.  Zatímco hráčský agent ani Devils už takový ice time nehodnotí jako vhodný a únosný, sám hráč je takovou rolí nadšený a tvrdí, že mu vyhovuje. 

 

14.2.2016,16.05 hodin

Sarnia dokázala zvítězit nad Londonem za účasti 4522 fans. Na tento okamžik čekali hráči i fanoušci dlouhé tři sezóny. Diváci děkovali svému týmu za skvělý výkon ve stoje.

Díky sérii výher se Stings objevili na 1. místě West Division a na 2. místě Western Conference. To by bylo dobrá výchozí situace ve vyřazovacích bojích, ale druhý Windsor má stáleutkání k dobru a jen dva body ztrátu.

Zacha asistoval u vítězného gólu Sarnie.

 

11.2.2016, 17.06 hodin

První s velké série zápasů nahuštěných do jedenácti dnů Sarnia zvládla. Nebylo to jednoduché. Do Sault Ste Marie Greyhounds to autobusem trvá osm hodin cesty, navíc do týmu dotáhli kluci, co se vrátili z Prospect Games,  nějakou virózu, která brzy zachvátila celý tým včetně toho realizačního. Takže docela nepříjemná situace v kombinaci s cestováním a mnoha zápasy v těsném sledu za sebou.

Stings prohrávali dvě třetiny 0:1 a vítězství strhli na svoji stranu necelých sedm minut před koncem. Přestříleli soupeře výrazně 38 ku 26 střelám na branku. Zatímco z vyložených šancí se skórovat nepodařilo, ujaly se zatoulané střely z dálky, u kterých golmani nic neviděli.

Pavel Zacha odehrál velice dobrý zápas a dokázal zlepšit věci, které se v posledních zápasech tolik nedařily. Zaznamenal sice "jen" asistenci, ale už dlouho jsem ho neviděl procházet přes tři i čtyři hráče soupeře, připravovat šance takovým způsobem a s lehkostí vyjíždět s pukem ze soubojů u mantinelu. Tenhle zápas jsem si mohl užít, některé situace stálo zato zopakovat si i několikrát ze záznamu. Znáte to, někdy se tolik nedaří a člověk si klade otázky, jestli jde všechno správným směrem - a pak jsou zase takové zápasy jako dneska v noci, kdy se dá soudit, že to ten dobrý směr doopravdy má.

Také tentokrát byli přítomni pozorovatelé z Devils, dokonce vážil cestu i asistent GM a s Pavlem se chvíli po zápase pobavili.

Celý tým zůstal na místě až do dopoledne, kdy proběhl trénink v hale Greyhounds a po něm teprve zamířili autobusem do Sarnie. Zítra se pro změnu jede na led Guelph Storm.

 

9.2.2016, 7.13 hodin

Sarnia vedla v Londonu v neděli večer ještě 7 minut před koncem 3:2, ale v závěru strhl vynikající London vítězství na svoji stranu. Pavel Zacha sice vstřelil hezký gól "z první (one-timer)," upravil svoje letošní statistiky na 23/23 (46 bodů v 38 zápasech), ale nakonec to na body nestačilo. Sarnii jakoby v poslední desetiminutovce došly síly po sérii zápasů v krátkém sledu proti nejlepším týmům OHL. 

S podobným náporem se ale budou muset v následujícím období vyrovnat, protože už od zítřka je čeká velká série zápasů hraných obden nebo každý den. V úseku od 10. do 21. února odehrají celkem 7 zápasů, což prakticky znemožňuje trénink, ale poskytuje obrovskou herní porci a prostor k "vyhrání se" těm, kteří jsou v zápasech hodně vytěžovaní.

 

6.2.2016, 18.31 hodin

Ani proti nejlepšímu týmu OHL nevyšla Sarnia bodově naprázdno, když ztratila vítězství v šesté sérii nájezdů. Pavel Zacha dostal důvěru jako první v pořadí, ale skórovat se mu nepodařilo, podobně jako pěti dalším spoluhráčům.

Překvapující pro mě bylo nejvíc to, že Sarnia měla po většinu utkání víc ze hry a Erie přestřílela 41:26, což se stalo asi poprvé za poslední léta.

Předvedená hra může tedy potvrzovat ambice posílených Stings pro letošní play off. Vítězství nad Kitchenerem nebo Windsorem v minulých zápasech zřejmě nebylo náhodné. V neděli cestují do Londonu, se kterým dva poslední zápasy jasně prohráli. Hráči věří, že tentokrát už odehrají lepší partii.

 

 

5.2.2016, 8.27 hodin

Ten včerejší zápas přidávám k největším zážitkům této sezóny. Pro takové zápasy mladej chlap tvrdě trénuje a hraje, protože věří nebo tuší, že občas se mu třeba něco takového povede. 

Opakoval jsem si to ze záznamu přenosu i s následným rozhovorem do televize asi sedmkrát. Je třeba si takové chvíle užít, když přijdou. To už vím. Protože dnes večer následuje po druhém nejlepším týmu OHL ten úplně momentálně nejlépe postavený souteř - ERIE, a večer už zase může být všechno jinak.

 

4.2.2016, 8.36 hodin

SARNIA STING - KITCHENER RANGERS 3:2 PP

Dnes časně ráno v 1.00 našeho času přivítala Sarnia na svém ledě v současnosti druhý nejlepší tým celé OHL.

Dvakrát musela dotahovat vedení soupeře, ale nakonec se podařilo rozhodnout zápas hned na počátku prodloužení. Jedná se o čtvrté vítězství v řadě, po této sérii ztrácí Stings pouhé tři body s jedním zápasem k dobru na vedoucí pozici své Divize OHL, kterou prozatím drží s 65 body Windsor Spitfires.

Pavel Zacha zaznamenal vítězný gól, k tomu přihrávku na druhý gól Stings a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Kitchener náleží v současnosti k nejsilnějším týmům celé Canadian Hockey League a na úrovni zápasu to bylo v každém momentu znát.

V pátek Sarnia přivítá vedoucí tým OHL Erie Otters, v neděli cestuje do Londonu.

http://www.ontariohockeyleague.com/video/index/id/cb594c5de8fa07bbbb4c95383f21d93d

 

1.2.2016, 19.02 hodim

ONTARIO HOCKEY LEAGUE

 

SARNIA STING PROMO VIDEO

OUR CITY, OUR TEAM, OUR TIME

http://www.sarniasting.com/video/72882

 

....................................................................

Stings prožili společně se svými příznivci povedený víkend.

V pátek zdolali v základní hrací době na domácím ledě Flint 4:3 a v sobotu o den později toho samého soupeře v jeho domácím prostředí 5:2.

Nejtěžší zkouška na ně čekala v neděli, kdy Stings cestovali do Windsoru, který je na tom v tabulce lépe.

V těchto utkáních se už začíná hrát o pozici pro play off.

Sarnia podala zřejmě nejlepší výkon víkendu a porazila Windsor Spitfires 5:0.

(první hvězda zápasu - brankář Graham, druhá hvězda utkání - Pavel Zacha)

https://www.instagram.com/p/BBN9w4DBg8P/?taken-by=stinghockey

Nachází se teď na druhém místě v Divizi právě za Spitfires, kteří mají momentálně náskok pěti bodů , ale také dva odehrané zápasy navíc.

Sarnia oproti minulé sezóně výrazně zlepšila defenzivní činnost, hru v obranném pásmu a v oslabení. Pavel Zacha se opět vrátil na pozici centra, stále hraje první oslabení i první přesilovku. Díky tomuto vytížení a hře na tři lajny po většinu zápasu za stavu 5 na 5 dosahuje časy někdy i vysoko nad dvacet minut za zápas.

Díky tomu letošní sezóna prozatím splňuje svůj výchovný účel.

V zápasech o víkendu zaznamenal po dvou gólech a asistencích a má momentálně vyrovnanou bilanci 21 gólů (nejlepší střelec týmu) a 21 asistencí.

Tým dlouhodobě postrádá zraněného Korosteleva. Díky přivedeným posilám, hlavně se jedná o Konečného, který vede kanadské bodování týmu,  a dále o dva hráče ročníku 1995 Studnicku a Misteleho, kteří přinesli do týmu sílu, která tam ve větší míře chyběla, je tým o poznání silnější než v loňském roce.

Díky těmto změnám jsou momentální ambice před play off docela vysoko. Dnešní velice organizovaný a ukázněný výkon to jen potvrdil.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, 23+23 = 56 odpovědět
Ja som si myslel že 23 + 23 = 46 a nie 56. A 39. miesto v bodovaní OHL a priemer 1,2 bodu na zápas je trochu málo na hráča ktorý by chcel hrať v NHL.
icon odpověděl(a)
Omlouvám se, je to samozřejmě 46, už jsem opravil. A jestli to bude stačit na NHL, to teď asi nikdo neví. Když bude hrát blbě tak si zase rok počká, to je jednoduché. 1
odpověděl(a)
O tom rozhodne klub, jestli se jim hodí do hry. Někdy i lepší hráč čeká na šanci několik let, než profilově zapadne do koncepce.

Sám jsem zvědav, protože každým rokem navíc bude muset čelit novým hráčům z Draftu a to také žádná Bčka nebudou. Konkurence ohromná, týmů málo :-). Je to boj :-), ale kdo se do něj vůbec dostane, aby semohl poprat o NHL.

Dnes už je konkurence mnohem větší než před 10,20,30 lety. Stačí se podívat co umí nová a nová generace hráčů ... prostě pořád to jde dál.
, skvělý článek odpovědět
http://www.nhl.cz/na-zakladce-jsem-stravil-vice-casu-v-bruslich-nez-v-normalnich-botech-vypravi-johnny-gaudreau/5008345
Jinak velká gratulace k výkonu proti Rangers. To byla neskutečná rána! To snad nejde ani natrénovat... 1
odpověděl(a)
Tenhle je taky dobrej.Nejen článek 5 http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-nhl/259395/uzasny-jagr-rozlozil-detroit-diky-trem-bodum-prekonal-dalsi-milnik.html
A ještě jedna technická,pokud dáváte odkaz,tak stačí kliknout na tu poslední šedivou ikonku vpravo a pak jen vložit odkaz.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

alkra_camp_09_03.jpg

Reklama