Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Olympiáda skončila - co nám přinesla?

Olympiáda

Doběhly poslední body a sekundy zimní Olympiády. Pokud budeme hodnotit medaile, jednalo se o nesporný sportovní úspěch. Zisk předčil očekávání, fanoušci si to užili a o to šlo především. Chybějící Koukalovou nahradila neuvěřitelným způsobem Ledecká. Udál se zvláštní paradox. Když se v deníku sport Janek Ledecký vyjadřoval k Olympiádě, moc jí nemohl přijít na chuť. Podle něj se jednalo o přeceňovanou událost jejíž skutečná sportovní úroveň nedosahuje na lyžích a snowboardu ani úrovně závodu světového  poháru, nicméně je to mediálně sledovaná akce a medaile z Koreje prostě má svoji cenu. Chápal jsem jeho rozpoložení, protože předpokládal pouhou účast v první třicítce na lyžích a bylo otázkou, zda potvrdí roli jasného favorita na snowboardu. Nemohl tehdy tušit, že udělá zlato ve sjezdu a dostane tím všechno do úplně jiného světla. Takže pro ni byla nakonec tato olympiáda pravděpodobně skutečným zlomem v kariéře. Otázka zní, zda se do budoucna ukáže, že to byl jen šťastný úlet a souhra štěstěny s náhodou, nebo se objeví vícekrát s lyžemi na pódiu a bude skutečně všestrannou sportovkyní a sportovní megastar. V každém případě, ten úspěch už jí nikdy nikdo nevezme a vždy to bude hodnoceno jako naprosto mimořádný počin

Jedním dechem otec Ledecký ještě dodal, že na Olympiádu jedou skutečně jen jednotlivci pro medaile, ti jsou pod obrovským tlakem, vše směřují za výsledkem, prožívají stres a jdou do závodu jako do války, a pak je tady velká většina sportovců, kteří se skutečně jedou pouze podívat na tuto mega akci, užít si života, družit  se a bavit se společně se sportovci celého světa, což je úplně jiná role a dimenze účasti sportovce.

Přiznám se, že už olympiády nesleduji zdaleka tak poctivě, jako před léty. Je určitě dobře, že taková akce existuje, zvlášť pro tzv. malé a individuální sporty. Mnozí jsou motivováni hlavně vidinou možnosti olympijského úspěchu a potřebují takové akce. Současně jsem z blízka poznal, že ČOV sehrává významnou práci při rozvoji sportu, výborně se stará o sportovce, například oblečení má skvělé provedení a kvalitu na všech olympijských akcích od mládeže po dospělé. Martin Doktor je skvělým manažerem a pro sportovce dělá maximum. Přesto, když byste se někdy dostali do přímého jednání s vedením ČOV o konkrétních projektech, zjistili byste, že i v tomto případě si každý tvrdě hlídá svůj byznys a ten je tím hlavním, třeba i na úkor nějakého přesahu s možností skutečné podpory budoucnosti českého sportu. I to je důvod mého ochladnutí a pouze okrajového sledování jinak zajímavé a významné sportovní události.

Zvláštní kapitolou byl olympijský hokejový turnaj. Ruský favorit byl degradován, pravděpodobně vzhledem k okolnostem zaslouženě, nikoliv však spravedlivě z pohledu jednotlivých hráčů, na jakéhosi anonymního účastníka bez rodokmenu a původu. Nevím, jak k tomu přišel takový Pavel Dacjuk a mnozí další. Nevím, kde vznikl problém nepojmenovat všechny viníky a svázat všechny do jednoho pytle. Tohle řešení jen prostě ukazuje krizi olympijského a světového sportu, která kdoví kde skončí. Pak tady byly podřadné týmy Kanady a USA, oslabené týmy Finska a hlavně Švédska, skvěle vedené Německo, a český tým, který bez mladíčků postrádal jakoukoliv zajímavost či odpovědné hospodaření s budoucností. Cítím s hráči, kteří se plahočili na kraj světa s cílem vystřílet si medaili, klobouk dolů před nimi, že to podstoupili a nevedli si zas až tak špatně.

Myslím, že problém byl mimo ně. Jak naprosto trefně prohlásil Vladimír Vůjtek starší, tento olympijský turnaj byl po sportovní stránce nejslabší akcí za posledních dvacet let. Naprosto s ním souhlasím protože jsem také přesvědčený, že tomu tak skutečně bylo. Přesto, což mě opravdu zarazilo, hodně lidí naše zápasy sledovalo. Hlavně těch, kteří se jinak o sport moc nezajímají. Spěchal jsem po chodníku k autu s telefonem u ucha, když jsem se dozvěděl, že už mám jít vyzvednout našeho psa, kterého jsem předtím odvezl na ostříhání srsti. A neznámá starší paní, kterou jsem nikdy neviděl, na mě volá: "Ani nemusíte volat, už prohráváme."

Koukal jsem za ní, až pak mi došlo, že hrajeme z Rusákama, tedy přesněji se sportovci z Ruska nebo jak to bylo. Celá ta mediální mašinérie se jako obvykle rozjela a někteří měli dojem, že se skutečně na hokejovém turnaji děje cosi mimořádného. Nevím, jak to vidíte vy, ale mě připadalo, že tím, že jsme skončili čtvrtí, se nic mimořádného neudálo, ale stejně bych to viděl, i kdybychom udělali zlato. Jen národ by to zřejmě viděl jinak, zaplnil by náměstí a napodoboval Nagano. Jenomže mezi těmi dvěma turnaji pořádanými tam daleko na straně vycházejícího Slunce nezeje pouze propast dlouhých dvaceti let, ale také obrovská kvalitativní propast, kterou jakoby se mnozí snažili smazat, zastřít či zpochybnit, což je až neuvěřitelné. Přesto, zdá se, že tento turnaj má přesto vítěze - Německo. Tento dobře vedený tým mohl slavit i titul, což by mohlo zažehnout vlnu zájmu o hokej v této zemi, kde lidi umí chodit na dobrý sport po tisících. Pokud by ucítili vzestup, a ten i stříbro určitě představuje, může to německému hokeji hodně prospět. A nám se možná ukazuje další silný vyzyvatel, který může být za nějaký čas nad naše síly. Němci už neudělali pouze jeden dobrý zápas, jako obvykle na velkých akcích. Dokázali vyřídit hned dva favority a způsob vedení jejich finálového zápasu proti Rusům ukázal, že jsou zase o krůček dál. To my bohužel, říct nemůžeme.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Reprezentace odpovědět
už se zase připravuje na MS.
Dovolil bych si mít dvě poznámky. Zaprvé. Všichni vědí, že bude Jandač končit.Přesto nikdo veřejně nepřizná reálný stav věci.Mlží Jandač i svaz. Proč?Dneska píšou že má jít do Magnitogorsku.Super angažmá. Ale tím pádem nemá repre od června trenéra.
Prý to svaz bude řešit v červnu....
Absurdní. Buď už jsou z někým domluveni a neumí to říct nahlas a lžou nebo opravdu nikoho nemají a budou někoho hledat v létě. Ovšem to už všichni dobří trenéři angažmá mají.Nedává to smysl ani v jednom případě. Proč nemůžou říct už v březnu, že nový trenér bude XY.
A za druhé. V playoff září mladí hráči.Nečas,Ciencala,bratři Kovařčíci,Matyáš,Kaut i Galvas. Opravdu mě zajímá, jestli někdo z nich pojede do Dánska a bude tam hrát. Upřímně říkám, že radeji tam uvidím je, než třeba Birnera s Červenkou.A na novináři doporučovaného Rolinka už opravdu zvědavý nejsem. Mladé hráče máme, ale nesmíme se je bát nechat hrát.
odpověděl(a)
hydro flask lids
durant shoes
persol sunglasses sale
uggs outlet
juicy couture
pandora charms
coach factorty outlet store
y3 shoes
adidas uk
michael kors outlet online
ed hardy outlet
mlb jerseys
salvatore ferragamo shoes
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
air jordan
michael kors outlet clearance
nike outlet online
ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
ugg boots
curry 4 shoes
nike air max 90
cheap snapbacks
air max
kate spade outlet online
pandora charms sale clearance
yeti tumbler
kate spade outlet
louboutin outlet
coach factory outlet store
nike shoes
canada goose coats
coach outlet store online
coach outlet clearance
converse shoes
coach outlet store
nhl jerseys
off-white clothing
coach factory outlet online
adidas nmd r1
canada goose outlet store
adidas outlet store
true religion jeans
maui jim
kate spade outlet online
coach factory outlet
coach outlet
coach outlet
rolex watches
canada goose coats
ralph lauren polo
puma shoes
rolex replica watches for sale
adidas ultra boost
dolce & gabbana Outlet
air max
louboutin outlet
coach outlet store
raiders jerseys
true religion outlet
off white clothing
cincinnati reds jerseys
camisetas futbol baratas
toms shoes
uggs outlet
pandora jewelry outlet
coach outlet online
coach outlet store
cheap jordans free shipping
coach outlet online
louboutin shoes
christian louboutin outlet
adidas sneakers
nike free flyknit
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
fitflops
off white clothing
coach factory outlet online
coach handbags
coach outlet sale
ubiq shoes
superdry clothing
coach handbags
polo outlet
persol sunglasses
instyler ionic styler
polo ralph lauren outlet online
gucci outlet online
yolo
, náhoda odpovědět
A chci napsat jediné Pastrnáka jsem neznal vubec.Na MS18 jsem se díval s tím,že moc našich hráču neznám,ale Vrána s Pastrnákem,nebyli k přehlédnuti.To jsou hráči,kvuli nim se dívám s potěšením na hokej.Těší mě jedna věc,kvuli nim nebyli popsány stohy papíru atd,neblbnou rodiče o výchově a podobně.Nemá cenu se tady rezepisovat,každý rodič si myslí svoje.Každé dítě je originál,tak to svoje dítě opečovávejte po svém.
odpověděl(a)
A není to škoda, že si o Pastrňákově, nebo Vránově výchově nemůžeme přečíst víc? Mě zajímá, jak byly vedeny tyhle děti, a děkuju každému, kdo se o tyhle informace podělí. To neznamená, že to budu se svými dětmi bezmyšlenkovitě kopírovat, jen si dělám obrázek. Stejně tak je dobré kromě příběhů těch úspěšných vnímat i příběhy těch, kteří takových úspěchů nedosáhli a o všem přemýšlet.
odpověděl(a)
Jarda-x
Naprostý souhlas,bylo by to skvělé,dozvědět se jak to bylo od mládí u Vránů a Pastrňáků.U Pastrňáka byl táta hokejový trenér(myslím) a v 15 šel mladý David do Švédska.
U Vránů podobně.Táta dělal ledaře v Letňanech,kluk to tam mastil od nevidím do nevidím.Hodně by o tom asi mohl říct trenér Zavadil.A taky, v 15 šup pryč odsud....
Nechci za nikoho mluvit,ale cítím to tak,že když chcete ,aby byl kluk úspěšný,tak se mu prostě musíte enormně věnovat.PZ to jen popsal veřejně,dodal tomu mediální ohlas a nebojí se být upřímný.
Starý Vrána to asi dělal podobně,ale spíš intuitivně a nemá potřebu to někde medializovat.Každý jsme jiný a je to tak dobře. 1
odpověděl(a)
Tak pánové.Jednoznačný návod jak to u nás dělat.Dělat všemožně jinde něco navíc a zásadně se nespoléhat jen na tréninky v klubu.Jsou různé minikempíky zaměřené na různé hokejové dovednosti.Prioritně makat na bruslení a dělat s klukem mimo led,ale vše pestrou formou,která ho bude bavit.
A druhý nejpodstatnější bod.Pokud nejste syn hokejisty,trenéra nebo vlivného sponzora, v 15 rychle odsať pryč.Přes děti výše zmiňovaných se nikdy nedostanete dál.Oni by kluci,kteří nastupovali s mladým Peterkem mohli povyprávět kolik si zahráli,když se to díky němu mastilo v dorostu na 2 lajny a on měl ice-time kolem 40 minut.Navíc práce v klubech,konkurence a kvalita tady zkrátka není.
Pryč z této zkorumpované žumpy a se zavedením nového systému, zvláště.
odpověděl(a)
Amen.
odpověděl(a)
To realista:"pryč z této zkorumpované žumpy....."Ani tohle nemusí být stoprocentně dobrá rada pokud narazíte tam venku(Švýcarsko) na xenofoba, třeba jen v osobě kondičního trenéra. (Xenofobie je silný, zakořeněný a iracionální strach z cizinců a všeho, co pochází z ciziny. Velmi často přechází do hluboké nenávisti)A věřte,že i tam platí, že pokud nejste syn hokejisty,trenéra nebo vlivného sponzora tak máte smůlu..... Pokud pak ještě spoléháte na českého agenta,kterého nezajímá zájem hráče ,ale výše jeho výdělku,může být tato kombinace "vražedná". 6
, - odpovědět
lexa-tobě jsem schopný,co tady píšeš i věřit.Tvoje příspěvky mi nevadí,ale blbeček jménem CZFANDA mě vadí.Přece není možny,tady vyzdvihovat hráče,který nestojí za nic. O hokej se zajímám,už dlouhou dobu.PZ znám,jako hráče páté třídy,on a Zbořil rozhodovali zápasy,byly perfektní,proto jsem se soustředil na ně,ale ten talentovanější Zbořil skončil na slovensku,ten druhý netalentovaný skončil v NHL,ale to je jenom ve zkratce,aby jste věděli,že nekecám uplný blbosti.Vím toho dost o PZ,né politicky to mě nezajímá,ale to ,že Brno dává šanci mladým,z toho mám největší radost.
odpověděl(a)
Proč skončil ve Finsku? Jednu chvíli se mu tam dařilo.
odpověděl(a)
bmv
Vlastně jsi mi potvrdil,co jsem si myslel.Že jsi Pavlův vrstevník,který buď s ním nebo proti němu kdysi hrával...
Život není spravedlivý , i super talentovaní hráči se nikdy neprosadili a naopak.Znám mraky takových,hlavně ve fotbale.Měl jsem spoluhráče,ze kterého jsme si v žácích dělali srandu a on to dotáhnul až do finále mistrovství Evropy.Ano,dneska je to legenda a vážený člověk,sportovec a trenér.Spíš bych se na to být tebou podíval opačně.Jestli podle tebe Pavel Zacha nemá talent a má 130 startů v NHL v 21 letech a byl šestkrát na vrcholné akci mládežnické repre,tak to přece zaslouží absolutní respekt.Přej a bude ti přáno 1
odpověděl(a)
bmv: jelikož nejsem členem žádné strany, ani organizován v žádném spolku, můžu a budu psát tak, jak to cítím.


1) kde skončil Zbořil, který hrál se Zachou? Na Slovensku? Tak to aby jsme prý věděli, že nekecáš. Neuvěřitelné. Být tebou, tak definitivně zalezu někde do rohu a ani nedutám, ty šašku, který se na Zbořila soustředil.
2) že jsi trouba jsi prokazoval už delší dobu. Mně je úplně u perdele, když tady nějaký šášo píše o přestupu z NHL do WSM ligy. No nic, stát se to může, až se tak stane, možná si ty kašpare otevřeš víno a oslavíš to. Nic víc si nepřeješ.
3) mektáš tady něco o tom, že vlastně nefandím našemu hokeji, ale jen PZ. Tak abych to shrnul, v této sezoně jsem se k němu vyjádřil pokud vím jednou a to tak, že co jsem viděl (a bylo toho málo), tak to nebyla žádná sláva.
4) takže místo toho, když jsem napsal, že jsem se ty šašku účastnil MS U18 ( mimo jiné i Hlinka Cupu r. 99 Nečase, Zadiny, Chytila..), jsi pochopil, že opravdu fandím v prvé řadě českému hokeji a českým hráčům, tak tu ty kryple znovu přilezeš a budeš znovu opruzovat. Hele, jdi už do prdele, ty jednoduchý šašku. Přijde mi, jak bych si tady psal s nějakým dementem, to ty asi budeš.
odpověděl(a)
pro-Lexa ano ,že má 130 startu v NHL,to budí respekt,ale v mládežnické repre,tak to skoro neznamená nic.Fandím všem českým hokejistum i Pavlovi,ale kvuli tátovi a jeho výchově,to nejde,prostě s ním nesouhlasím.
odpověděl(a)
Pro czfanda-tobě píši naposled a divím se to mu,jsi hulvát který si nevidi do pusy,jak má někdo jiný názor jako ty,hned je krypl,šašek,dement atd,nepiš mi už nikdy ti nebudu odepisovat.
odpověděl(a)
A že jsi se ztrapnil, když se tady rozepisuješ o Zbořilovi, že jsi se údajně na něho soustředil a sledoval jeho kariéru atd., že jsi ho zaměnil s jeho bráchou ti zjevně nevadí (nevíš, nedošlo). O to tady jde, kdyby jsi měl vlastní názor podpořený aspoň něčím, ale ty permanentně dokazuješ, že o hokeji toho zjevně moc nevíš. A jen závist nestačí.
, - odpovědět
Vy tady nefandíte českému hokeji,ale jenom PZ,což je hodně smutné.
odpověděl(a)
bmv
Hele,teď chvíli vážně.Je to přesně naopak.Píšeme sem právě proto,že českému hokeji fandíme.A trápí nás ,co se v něm děje.Spousta lumpáren,hlouposti a vědomého škodění.Kdyby se to nedělo,tak by hokej,ale i fotbal a ostatní kolektivní sporty byly
úplně jinde,než jsou teď.Úplně nejsem přesvědčenej,že to pochopíš,ale věř mi,že to tak je.
odpověděl(a)
Hele ty tatrmane, už teď se těším na U18, kde sice nemáme takové ambice jako loni, ale i tak budu fandit. Nevím, jak se to slučuje s tvým hlubokomyslným rozborem, nevím jak se s ním slučuje třeba to, že jsem se posledního MS U18 osobně účastnil a fandil. Ono bude asi pravda to, že jsi opravdu těžký komik, který je rád, že ze sebe vypotí aspoň něco. I když to jsou naprosto vždycky úplné sra.ky.
, DVTV odpovědět
https://video.aktualne.cz/dvtv/ledecka-vytrhnout-dite-ze-systemu-je-zoufalstvi-ale-muzete-t/r~220808481e0f11e883510cc47ab5f122/
odpověděl(a)
bmv

Přesně... 1 1 Ty nezklameš.
, Továrna na husí kůži odpovědět
http://www.reflex.cz/clanek/video/85425/tovarna-na-husi-kuzi-dokument-nagano-tapes-o-hokejovem-zlatu-dal-konecne-cechum-film-jaky-si-zaslouzi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Dokument můžete zhlédnout zdarma na webových stránkách Olympic Chanelu a na televizních obrazovkách bude k vidění na ČT sport 29. března ve 20:30.
https://www.olympicchannel.com/en/features/five-rings-films---the-nagano-tapes/
, - odpovědět
Hlavně,že vy jste tady všichni experti na všechno.Hanit budete uplně vše,ale jak vám někdo šáhne na PZ tak je zle.Já jsem si hokej docela užil a věřím,že na MS dopadneme lépe.
odpověděl(a)
pro bmv
Vzhledem k tvojí umanutosti WSM ligou ti to i věřím,že jsi si to užil.Přeci jen to mělo o malinko větší úroveň než tvoje oblíbená liga.
My ostatní jsme to prožívali asi tak jako pan Zacha...což už jsem tady mimochodem psal i během turnaje.
Ale jinak nic ve zlém,já se vždycky u tvých příspěvků pobavím.Piš dál. 2
odpověděl(a)
lexa: myslím, žes to zhodnotil docela trefně 1 On baví, byť nechtěně.
Ten turnaj byl opravdu oproti minulým turnajům slaboučký. Je asi na tu úroveň opravdu zvyklý, takže byl spokojený.

bmv: nevím, kde tady ty komiku vidíš experty na všechno, jeden tady možná je, ale to je expert na hokej 2 Jinak největší expert jsi tady ty, nepíšeš moc, ale i z toho mála si člověk udělá docela jasno, třeba na WSM ligu jsi tady opravdu největší expert ty 3 3
odpověděl(a)
My ostatní jsme to prožívali asi tak jako pan Zacha.Kdyby pan Zacha,chtěl vyskočit z okna,tak vyskočíš ty i czfanda,pak kdo je tu komik,vy komici kteří nemají svuj názor.
odpověděl(a)
pro bmv

Přesně 1 1 Ty nezklameš....
odpověděl(a)
Jsem odhalen, netušil jsem, že k tomu někdy dojde, ale stalo se. To je přesně má charakteristika.
A zase se stav, je tu nějaká nuda.
, lokální patriotismus odpovědět
je olympiádou uspokojen dokonale.

Pěkné čepice (pořídili jsme si), legrační sporty - i když od zavedení curlingu se nic nového neobjevilo. Paralelní slalom na snowboardu je pořád trochu exotika, ten obří slalom na lyžích byl silný zážitek.

Takže i hokej z hlediska fanouška splnil očekávání (pravda dresy se moc nepovedly). Ve skutečnosti z pohledu hokeje jako organizovaného sportu je to jako bychom tam nejeli vůbec. Ani úspěch ani ostuda, ve srovnání s Němci jme toho moc nedosáhli ale je zbytečné se zlobit na hráče. Ti už stejně příště na olympiádu nepojedou.

Bohužel tedy v nejlepším případě průměrný je u hokeje hlavně realizační tým.
odpověděl(a)
Prumerny realizacni tym vybira prumerny svaz ledniho hokeje. Jak chcete profesionalismus od hracu, kdyz hokej vedou a amateri a hochstapleri ala 90ta leta s komunistickymi manyry.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

campVM07b.jpg

Reklama